Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shuffle, *boring romance*


Tessa
post Sep 19 2007, 02:06 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Pentru moment o sa il incadrez la romantic, desi nu e doar romance sa zicem ca merge si in acest topic ^^.
Fanii To Heart, Maburaho si pana si fanii Kimi Ga Nozomu eien s-ar putea sa il gaseasca interesant.Mie mi s-a parut un pic plictisitor din simplu motiv ca se aseamana prea mult cu anime'urile care le-am enumerat.Nu contine nimic mai deosebit, iesit din comun, original.....adica nimic care sa iti starneasca un interes prea mare.(cel putin pentru mine)

Numar de episoade:24
Gen: romance, ecchi, drama, fantasy
Poveste:
Actiune se invarte in jurul uni baiat pe nume Rin.Acesta locuieste impreuna cu sora lui Kaede.Tatal ei e plecat, iar mama ei murise de mult (spun tatal ei deoarece parinti lui Rin murisera intr-un accident, iar tatal Kaede(i) il adoptase, deci practic cei doi nu erau frati de sange).
Intr-o zi la scoala vin doua fete noi: printesa demonilor (Nerine) si printesa zeilor (Sia).Si amandoua sustin ca doresc sa fie sotia lui Rin.Intr-o lume in care shinzoku(zeii) si mazoku(demonii) au dreptul sa traiasca linistiti pe pamant, Rin se afla in situatia de a fi conducatorul zeilor sau al demonilor...in functie de fata pe care o va alege.....
Fetele lui Rin XD:
(IMG:http://img337.imageshack.us/img337/9574/shuffle5aj4.th.jpg)(IMG:http://img523.imageshack.us/img523/1926/shuffle2xz2.th.jpg)(IMG:http://img249.imageshack.us/img249/5969/shuffle1sj9.th.jpg)(IMG:http://img516.imageshack.us/img516/1806/shuffle3sf1.th.jpg)(IMG:http://img522.imageshack.us/img522/9950/shuffle4aq1.th.jpg)
Toate bune si frumoase pana aici, dar ca in majoritatea anime'urilor "eroul" nostru nu se poate decide cu cine sa ramana.Fiind genul baiatului perfect care nu vrea sa supere pe nimeni desigur ca nu va fi in stare sa faca o alegere pana nu va fi impins din spate ca sa isi recunoasca sentimentele (pe parcurs apar noi candidate pentru Rin).Astfel pe parcursul a 24 de episoade observam cum el oscileaza de la o fata la alta.Nici nu ma mir ca toti baietii din scoala il urau (si incercau sa il bata XD)...avea cinci fete dupa el, iar el nu alegea <_<. (din acest punct de vedere mi se pare ca Rin seamana cu Takaiuki din Kimi Ga nozomu eien.In cele din urma fetele vor renunta pe ran una in favoarea celeilalte <_<).
Pe mine personal m-a plictisit groaznic seria (desi recunosc ca mai exista unele faze foarte haioasa care au meritat vizionate ^^).Un alt motiv pentru care m-am uitat era deoarce am auzit ca sfarsitul e interesant.Si asa si e.Mi-au placut mult ultimele episoade cand in sfarsit incepe sa se intample ceva.Cand Kaede incepe sa o ia razna si e dezvaluit trecutul ei intunecat.
Ca personaj, cel mai mult din aceasta serie mi-a placut Sia, singura care se hotaraste sa lupte pentru dragostea lui Rin si nu asteapta sa ii pice totul din cer.Nerine are o feminitate aparte, iar vocea ei e superba (pe parcurs aflam ca de fapt nu e vocea ei...gezz...), totusi e cam prea moale (timida).Primula in schimb e singura care da o nota de mister seriei ^^ (mi-a placut si povestea ei destul de mult)....Totusi cea mai mare surpriza a fost Kaede (cei care au vazut seria stiu la ce ma refer ^^).
Grafica e destul de buna, dar totusi culorile folosite mi se pare un pic cam prea tari...

Shuffle! Memories
Numar de episoade: 12
Chiar nu inteleg de ce au mai facut aceasta serie.E ca si cum te-ai uita la prima serie doar ca intamplarile sunt prezentate sub forma de amintiri....nu am avut rabdare sa vad mai mult de un episod X_X.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 19 2007, 04:45 PM
Post #2


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ecchi, harem => drama pe final ... romantic pe alocuri ... un clasic cliseu al genului.
dragutz :P
si parca si cu topic pe undeva


parca = foarte relativ. si nu are tenta ofensiva de obicei. si da, avea un topic la cereri, nu ca ar conta. la fel ca editarile in plus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 19 2007, 04:49 PM
Post #3


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



primu sezon ii oki da care ii rostu la aldoilea ... ca se repeta totu
:)) ii un pik ciudat .. draci si ingeri si oameni :)) da ii simpatic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 19 2007, 05:07 PM
Post #4


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
si parca si cu topic pe undeva

Am dat search si nu am mai gasit inca un topic, deci....

Muza chan:
"Parca" e ceva relativ. La acest anime nu exista topic... Deci e OK.


Edit by Tessa: nu l-am luat ca ceva ofensiv, cine nu m-a inteles nu are decat sa se isterizeze cum a facut tovarasul axi deasupra mea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 19 2007, 05:20 PM
Post #5


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



tot nu am ineteles mult am incercat si io sa vad sezonu 2 da am vaazut primu si ultimu episod .. sa ma asigur ca nu ii ceva nou ...
orcum il rog frumos pe ala care lo vazut sa imi spuna si mie daca ii cva nou
imi place o chestie ii un anime destul de bine facut nu prea are greseli si poveste ii chiar faina ... ce ma deranjeaza ii ca cineva face un anime si apoi ... altu incearca sa il copieze .. si macar daca ...ar face ceva fain!
nu cred ca ii asa boring :D Tessa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 19 2007, 09:03 PM
Post #6


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



A fost boring din punctul meu de vedere.Dupa cum spune si axi: povestea e un clasic cliseu, iar eu nu apreciez astfel de anime'uri.A fost sa zicem acceptabila, dar nimic deosebit.
Shuffle Memories e chiar copia seriei spusa ca un fel de poveste de personajele principale care acums e intalnesc dupa 10 ani parca.Nu m-a interesat deci nu stiu cum se termina :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Sep 20 2007, 07:23 AM
Post #7


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Nu se putea discuta despre acest anime pe topicul de la sectiunea Cereri! Mentionez ca e o sectiune facuta pentru alte scopuri:
http://forum.anime-club.ro/forum/index.php...5984&hl=shuffle
Deci, asa cum am mai spus... acest topic a fost facut corect !

Later Edit:
Tessa:
Interventia mea era oficiala. N-are legatura cu persoanele implicate, tine doar de ordinea forumului. Si a fost conform cu regulamentul.

Discutia asta absurda a fost incheiata. Sper sa se discute in continuare si despre anime.... :lol: Imensa majoritate doar pentru asta venim. ;) Happy posting!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 20 2007, 07:58 AM
Post #8


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Lol...eu despre anime am vb. pana acum.In postul acela doar imi justificam motivul pt. care am deschis topicul.Oricum alte topicuri nu o sa mai deschid deoarece vad ca lumea are o impresie gresita pe aici, cum ca pe a-c sunt deschise topicuri despre toate anime'urile posibile XD.
P.S.: poti sa stergi posturile care le consideri off topic.Esti mod si ai dreptul, iar eu nu ma supar din asa ceva :P

Muza chan:
Nu o sa sterg nimic! Poti sa faci orice topic nou, la anime-urile la care vrei sa discuti, ca si pana acum. Nu exista o politica de ingradire, cel putin nu din partea moderatorilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |