Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> General stuff


SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Asa e!!! Zi-le tu Diana!!! 8)

Io cred ca este de referinta cel putin din pctul meu de vedere...Nu pot zice ca este Revolutionar cum au fost la timpul lor Akira sau Ghost in the shell...dar este un anime care trebuie amintit...Nus de ce nu-ti place povestea...lasa loc la atatea continuarii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Cool! Continuare la Hellsing ! Eu vreau un Alucard 3D :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



ba mie mi se pare de caca serialu ,din pct de vedere ce urmeaza (am spuso chiar daca uni or sami dea in cap)
nu vi se pare ca e prea ciumec Alucard??? huh??? mie deaia numi place .....ca prea sterge cu toti raii din serial pe jos.......
in rest e cool!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Seby..ai dreptate pt. tine o fii de referinta...pt. mine e un alt anime

Diana...lasa ca tu la Baoh ai ras

final...se vede ca te-ai intors :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Si ce daca la Baoh am ras..trebuia sa tip disperata si cutremurata de intensitatea situatiei...nu mi s-a intamplat inca dar as vrea sa vad animeul care imi poate provoca asta doar pt ca s-a taiat un cap sau vad o manutza plina de sange pe podea. Ma infioara mai mult animeurile psihologice decat cele cu batuta.
Revenind la Hellsing, in afara de Alucard mi-a placut enorm majordomul, cel care ucidea cu coarda aia super subtire....ala ucidea spectaculos, l-am admirat pt taieturile frumoase si netede pe care le facea prin corpurile oponentilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mi-ai adus aminte..de ninja scroll ep 09...vazut aseara...chiar vrei sa vezi ciolane taiate...si balti de sange...i-al...desi nus daca tu(Diana) il apreciezi la capacitatea max...ca un maniac ce sunt io!!! :twisted:

Majordomul...parca Walter ii zicea...da e super tare!!Si omora si cu stil!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Seby...eu am sa duc o campanie pe forum impotriva inluentei violentei tale .... mai lasa-ne sa respiram aer proaspat pe o pajiste cu flori.....mai pune si tu pauza la firea ta maniaca pt un timp.. 8) ..asta e o gluma desigur... :D ...insa e o idee..buna.. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Unregistered









Cea mai adevarata chestie cre' ca e discretia lui Alucard. Omoara cu sange rece, se distreaza, chiar, la faza asta (cel putin eu am "simtit" ceva de genul unei veselii... triste, ca si cand ar fi facut totul doar datorita naturii sale, impotriva careia nu putea lupta), dar, in rest, este un personaj..."normal".
Nu mi-a placut faptul ca prea s-a lungit treaba cu constiinta tipei, care se opunea naturii sale ce-i cerea sange pentru a supravietui. Eu cre' ca asta e o tampenie: pur si simplu esti ceea ce esti; ori accepti asta ori...dispari!
Oricum, este un serial care merita vazut (chiar daca tre' sa stai pana la 3 dimineata, ca mine).
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Discretie? ...ce discretie? ...eu am simtit putin dispret din partea lui Alucard pt fiintele umane cu viata foarte scurta care se agita degeaba conform unor norme morale absurde (din punctul lui e vedere). Alucard este nemuritor. Momentan ajuta familia Hellsing pt ca le este dator...dar ce conteaza pt el durata unei vieti omenesti? Dar am simtit ceva sentimente de ingrijorare fatza de politista cand nu accepta sa se hraneasca. O faza durere care parca nu era fireasca: sa mananaci sange din farfurie cu lingura. Or fi vampirii educati ... da nici chiar asa :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Bine...atunci..adui un gagiu misto ..sa il stoarca!!!! :lol: Poate as s-o simti mai bine!!
Ioin locul ei..il beam ca pe vin!! 8) In pahar de cristal bineinteles!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Alucard ii considera pe toti mai slabi (la vampiri ma refer) ca el niste gandaci care asteptau sa fie striviti ... destul de normal pentru un vampir ego-maniac de 1000 de ani :twisted: .
Victoria se impaca greu cu ideia de vampir , sa bea sange , sa isi impuste colegii care au devenit zombi dar de odata a lasat sa iasa la suprafata demonul si ce placere avea sa striveasca , sa rupa , sa distruga :) .
M-am intalnit de cateva ori cu expresia " cu cat ai fost mai bun in viata cu atat esti mai rau in moarte " ... probabil ca Victoria incearca sa reprime acest "sentiment" , dar in anumite circumstante nu reuseste .

ps. Alucard nu e discret cand omoara (discret ar fi fost daca ar fi folosit 'amortizor" :P ;) ), si este normal sa o faca cu sange rece ca doar are sange rece , fiind mort de ceva timp :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Unregistered









Nus' cine-a zis ca era discret atunci cand ucidea :shock: Eu ziceam de discretia generala, de neamestecul sau in viata (atat de scurta) a oamenilor... Dispret... Normal ca era dispretuitor. Tu, blablabla, n-ai fi daca ai putea face ce facea Alucard, mai ales cu "baietasii de cartier"? :twisted:
Go to the top of the page
+Quote Post

Ken
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: --
From: Buc
Member No.: 154
Points: 2



Nu prea are povestea dezvoltata. Ceea ce imi place este modul de gandire al unora din personaje (indeosebi Alucard), adica "I've got nothing to loose. I can't loose, I'm a God. Ha ha ha ha.....". Chestia asta ar trebui folosita si de real people in real life si lucrurile ar merge mai bine, toti am fi (demoni) fericiti!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ken..wake up mane...daca folosesti tu atitudinea asta in socieltate..s-ar putea sa iei multe bataie..si sa ajungi femeia vrunui puscarias pe nume DURUL. DAca am trai intr-o lume anime..intr-un univers de genul ala..unde toti am avea puteri..si le-am dezvolta prin lupte(un fel de lume RPG) da...corect....dar si atunci trebuie sa-ti cunosti limitele. Atitudinea lui Alucard este una bine meritate..pt. ca este THE BEST...dar o atitudine de genul ala la un simplu om..nu-i prielnica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



E iritanta faza ca Alucard se schimba in mazga aia cu ochi... :? Dar in rest merge
Mai am de vazut oleac din el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



De ce?? E chiar super faza.....incearcasa iti imaginezi asta in realitate...si o sa vezi ca te cam cuprind fiori cand vezi "mazga" aia!! ;)
Hmmm... :? vorbele lui ken...merg mai degraba la un psicho-maniac..cu doua ak45 in maini...si eventual un glont pe tava pistolului pt asi vbura creieri la urma!!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



As putea sa aberez la faza asta , dar am inceput sa nu mai am timp.....
Pe scurt , intr-un fel toti oamenii chiar gandesc asa .... in fond toti incercam in mod constient sau inconstuient sa ne afirmam valorile....ca zei nu suntejm si daca am incerca sa ne comportam astfel s-ar putea sa ajungem cu glontul ala in tampla inainte sa golim ak-urile lu' Seby.
Nice try , lad ...i wish i could say better luck next time but unfortunatelly for you there is no next time cam asta ar fi rezultatul.
Scorpio are dreptate. Everbody loses. Realitatea si lumea anime nu au nici un fel de tangente.... oricum am trecut toti de stadiul cu aruncatul de pe bloc in convingerea ca daca batman nu moare cand face asta .... nici noi nu o sa patim nimica.... trebuie doar sa credem....pacat ca nimeni nu a trait sa spuna ca asta nu folosaeste la nimic....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Seby...si phico-manicaul ala..ar trebui sa fi tu? :D

Dupa cuma zis si Fate....
QUOTE
Nice try , lad ...i wish i could say better luck next time but unfortunatelly for you there is no next time


Viata nu-i un joc la care daca mori poti sa dai load....sau daca ai facut ceva gresit.....u got one shoot..maket count
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Unregistered









Este 3 dimineata dar a meritat !! Hellsing este (pararea mea!) de 1000 de ori mai bun decit orice film cu vampy ! Mmm...Alucard..the way he look, walk, talk , and especially-- KILL -- it's Coooll!! Poate in viitor se va face o continuare la serial , merita ! Melodia de la sfirsitul episoadelor mi-a placut mult , ca si finalul unde sunt curios de alegerea lui Integral, desi, poate ca il banuiesc!

-------Integral! .....My master!....Order? .....It's your choice!-----
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Nu e chiar asa Seby... putea sa il faca mai urat, mai "bazat", sa il transforme intr-un oarecare fel, dar numai asa nu... masga aia era de toata jena...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |