Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> The Suffering


CyBeR
post Sep 10 2004, 09:41 AM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Abia am inceput jocul asta...de fapt is pe la capitolul 10.Oricum mi se pare destul de reusit chiar daca partea de Horror e slabuta...ca shooter se descurca binisor.Un pic de Painkille,ceva Serious Sam,putina constiinta...eh...se merita jucat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 10 2004, 11:26 AM
Post #2


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hehe..cyber-kun,e mai degraba putin Manhunt si putin Painkiller....oricum,jocul merita cateva ore ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 11 2004, 05:33 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



In nici un caz nu-l lua ca shooter ...E un fel de 3rd person horror... E destul de reusit la unele faze ...Incearca sa il joci noaptea si cu castile pe ureche...si o sa vezi o alta fata a jocului!!
Jocul are 3 tipuri de sfarsit ...in functie de ce faci dea lungul traseului...I l-am terminat cu endingul de good guy :D !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Sep 12 2004, 11:16 PM
Post #4


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Desi nu prea a reusit sa ma sperie il consider unul dintre cele mai bune jocuri aparute anul acesta. Ca atmosfera seamana cu Silent Hill sau Resident Evil. Joc foarte bun. Merita jucat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 13 2004, 09:44 AM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ca horror nu prea m-a speriat indiferent de ora la care l-am jucat....ca good guy ii dai una in cap politistului si iei barca...ca bad guy probabil ca-l impusiti...nu stiu si eu am terminat tot ca good.
Are o atmosfera drafuta dar knstrii mainliner sunt teroare...aveam munitie full si am ramas cam fara toata la dusuri deoarece am stat ca vita sa-i omor pe toti...nu exista termenul ''toti'' acolo. :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Sep 14 2004, 11:54 PM
Post #6


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Ba exista. Nu vin la infinit. Vin foarte multi dar eu i-am omorat pe toti si nu am ramas chiar fara munitie. E ciudata faza. Chiar nu inteleg de ce is asa multi mai ales ca poti ocoli parca dusurile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Razorel
post Sep 15 2004, 07:56 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Targoviste/Sibiu
Member No.: 383
Points: 16



La dusuri ies chestiile alea cu seringi in spate pana opriti apa... :P Horror e si nu e. Mai mult ma sperie fragmentele alea care apar si cand te plimbi pe coridori si de cateva ori mi-au picat castile.... Marfa monstrii in schimb. Fiecare reprezinta un tip de executie. Spanzuratoare, plutonule de executie, taiatul capului, etc. Mai am nitel si-l termin si cred ca primesc final de good guy ca n-am omorat pe nimeni desi tot auzeam ca sunt :"worthless" . Dar imi placea mai mult vocea tipei :D Nu l-am omorat nici macar pe tipul care cred ca era beat desi ma cam enerva. Dar sunt baiat bun :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 15 2004, 11:53 PM
Post #8


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ideea e sa SALVEZI cat mai multi......In momentul in care salvezi pe cineva...iti vb "ingerul bun"!! Mi se pare ca pe cel de la macarale nu l-am salvat...n-am mai avut chef sa ma prin cedraq tre sa fac si la el :roll: !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Razorel
post Sep 16 2004, 12:12 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Targoviste/Sibiu
Member No.: 383
Points: 16



Ideea nu e numai sa salvezi cum zici tu ci sa-i lasi sa traiasca daca n-ai cum sa-i salvezi. Ala cu macaraua vroia si el saracu sa tragi de o maneta.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 16 2004, 10:45 PM
Post #10


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



I-am tras de maneta...dar nu ajungea sa se urce pe bratul ei...si nu m-am mai chinuit.. :D !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 18 2004, 09:27 AM
Post #11


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ala cu macaraua trebuia sa pui bolovanul la nivelul lui si se tira de acolo...iti ura si tie sa scapi...trebuia sa=l fi omorat.
Singurul care mi-a fost si mila sa nu-l ajut era bosorogul cu pluta...pe ala l-am ajutat cu placere...restul...mai bine-i transam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WRCDriver
post Apr 4 2005, 11:29 AM
Post #12


Outcast
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 944
Points: 50
Gender:



apare the suffering 2 si e posibil sa fie pe unreal engine 3 :D, i can't w8 :wink: primul joc mi-o placut la nebunie :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post Jul 8 2005, 05:58 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



Jocul e demential... De la el mi-am luat si fostul nickname ([MaInLiNeR])... Cat despre the suffering 2... stiu doar ca o sa se chem the suffering:ties that bind si ca o sa fie mai mult un expansion... Ce se petrece DUPA ce scapa din inchisoarea aia... Am vazut trailer... Aceiasi slayers si noosemen si marksmen si mainliners la care se adauga si alti monstruleti, bineinteles, care mai de care mai mari si mai urati si mai rai si mai twisted... just how i like'em...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 1 2005, 05:45 PM
Post #14


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Am jucat si terminat si io The Suffering. Nu ma ajteptam sa fie asa de bun... sincer ma gandeam k titlul va reprezenta sentimentul pe kre mi'l va provoca jucarea sa... dar nu a fo deloc asa.
In primul rand tre' sa spunem k titlul e un action-horror si nu un survival-horror. Cu toate astea se aseamana cu Silent Hill si Res Evil (kre sunt hibrizi).

Ceea ce voi spune acum va suna k un paradox: desi nu m'a speriat deloc (Silent Hill 1 ramanand in continuare singurul joc kre a reusit sa ma sperie) The Suffering a devenit acum jocul meu horror favorit. Nu m'a speriat dar e cel mai tare joc horror jucat de mine :D
K si in SH unde orasul Silent Hill insusi a fost scena a nenumarate atrocitati si omoruri de'a lungul istoriei, si Carnate Island a fost scena multor crime de'a lungul istoriei. K si Silent Hill, Carnate Island scoate ce e mai rau din oamenii kre se afla pe ea. Din acest pdv cele 2 jocuri se aseamana.

Crek am primit good ending (nu zice ce ending primejti).. am plecat cu o bark si curcanu' a zis k se va rejudek procesul lui torque si k are sanse sa scape necondamnat etc si isi aduce aminte ce s'a int defapt cu fam sa (k nu i'a omorat el).
O sa'l rejoc pt a primi si celelalte 2 endinguri. Ati incercat sa dati new game dupa ce ati terminat jocu? Va baga in lvl0 kre initial trebuia sa fie primul nivel dar s'a renuntat si a fost bagat k bonus .Hint: calcati pe cioara de pe jos and something will happen ;)

Intrebare: who da fcuk is Ranse Truman? E clar k tipu moare, logul din ultimul nivel find f clar in privinta asta. Dar cine naiba e tipu? Clem jtiu cine e (e mosu cu bark ;), Consuela iar jtiu cine e(za last CO u help is her husband ;) ), da' nuj cine e RT. Probabil vreun CO dar nu crek te intalnejti cu el pe parcursul jocului.

Per ansamblu un joc nesperat de bun, de la care nu ajteptam nimic dar am primit f multe. Mult mai bun decat Cold Fear, un alt action horror de kre s'a vb pe'aici... N'am jucat insa Silent Hill 2 si 3...

Am zis!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |