Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Madhouse Studio La Bucuresti, Masao Maruyama vine in Romania.


LordMethos
post Feb 2 2006, 11:37 PM
Post #41


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



hahhahaha
mah .. nu stiu ce aveti toti cu megatron .. omu e super ok
pt uni tin sa amintesc ca el a organizat vizionarile de la galerii ... unde sau kinuit sa vina MULTIIIIII ..
eu personal ii zic mersi .. ca este printre putinii oamenii care poate sa faca ceva util.
ma rog .... destul despre el
about da eveniment
a fost super ok DAR a avut 2 minusuri : 1 traducatoarea aia care era EFECTIV ... PRAF , 2 forta de stanga(partea din stanga cu oamenii) care erau paraleli si venisera doar sa vada un film.
in rest ..
am vauzt o tona de lume .. chiar si hamici de pe dump si multi alti ...
ps: ma intreb care e maeve :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Feb 2 2006, 11:53 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



bai eu cu maeve eram in stanga, ca nu mai era loc prin alte parti :P bastard menthos ! Noi astia de pe huburi am mers in bodega, voi astia de pe forum ce-ati mai facut ? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Feb 3 2006, 12:07 AM
Post #43


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Cam plictisitor filmul.....dar era unul din putinele traduse in engleza :lol:
In rest, omuletul japonez a fost mirat ca am vazut si noi in Romania anime, Tenjou Tenje mai exact :blink:
Discursul a fost prea luuuuuung, plictisitor iar traducatoarea complet pe dinafara, era blonda dar asta nu e o scuza :unsure:
Si faza cea mai cool :rolleyes: ...am un autograf de la domnul Maruyama B) e langa mine acum pe birou..va rog sa nu ma jefuiti :P
Astept cu interes alte evenimente de genul acesta, si cel mai important....BRAVO organizatorilor!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Feb 3 2006, 12:37 AM
Post #44


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



si sa dus prima zi a evenimentului ... nu ma prea impresioant el...poate doar numarul mare de spectatori

rest interesant personajul principal al serii japonezul nostru :P amuzante fazele cu ..a-ti putut viziona tenjou tenge in romania si am ales metropolis si tokyo godfather pt ca erau traduse in engleza :))

a-si mia baga si impresii despre metropolis dar cred ca ar fi offtopic :P sa vedem ziua de maine cum o sa fie :D sper ca mai multi amatori de anime
chiar mi sa parut mie sau sa golit sala cand a inceput proiectia:|

PS si vrem pozeee ...zeri te-am reperat cu un aparat in mana :P deci tu esti principalul suspect so far :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Feb 3 2006, 02:06 AM
Post #45


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



A fost misto...
1.Traducatoare era pe dinafara(adica mai si traducea aiurea)
2.Traducatoarea habar navea ce se intampla acolo...ceaiai fansub ? :o
3.Niste persoane studente de la teatru si film foarte enervante...care se radeau ca prostii...si unul era sa primeasca mobilul meu in cap...da imi era frica sa nu ratez :D ... bine ca sa dus cineva la ei sai potoleasca(JESUS LA 22 DE ANI TRE SA VINA PROFESOARA SA TE TRAGA DE MANECA !)
4.Tipa de la intrare ma pus sami scot bateria de la telefon(ma vazut cu el in mana vroiam sal sun pe Tai sa vad daca vine :D ) da nu a remarcat ca in cealalta mana aveam o camera digitala :D da cica sa nu filmez cu mobilu filmu sal fur...ca doar pot f simplu sal inreg dp HBO ca a tot fost.
5.Nu...nu va dau poze!
6.Am stat sus si lam vazut doar pe Hitoki si pe Jesus(daca nu ma insel :D cel care a facut recalama la cioclata cu rom :D lool :D tin minte greu numele )
7.Tipul in rosu o incerca aiurea si nu se mai oprea :D . Trebuie sa faci spici men cand vi la destea cu multi omuleti care se uita la tine.
8.Unde ziceai ca stai usagy? :D
9.Cool faza ca sa prezentat in romana Masao si povestea despre cum a inceput cu animeurile.
10.Tare faza cu de ce a ales Metropolis si ailalta :D ca erau subate :) LAAAAWL!
11.E deja obositor postu meu...
12.Red line,Highlander aratau misto ... in rest ... akagi(LOOL CE NAS AVEA ALA :D :D :D :) ) si parca mai era unu care nul stiam hmmmm...aa ala cu copii Otogizoushi A...ceva...
13.Buna intrebarea lui Tai ( :D ) despre Trigun ...
14.Ultima...Ce mi sa parut ciudat e ca tipul in rosu megatron(sau cum il cheama)in caz ca nu vati dat seama vb despre fansuburi in fata presedintelui firmei producatoare de animeuri Madhouse si zicea in cel mai direct mod posibil ca pirateria e buna si trebuie incurajata :| bine ca nu ia tradus nimeni lui Masao ce a zis ca il scuipa :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Feb 3 2006, 06:53 AM
Post #46


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bey animal :P ... exagerezi ... :P
saracu om ... il luase si pe ele valul (pe megatron adica) ... si se lauda cu ce avem si noi pe aici ... adica cu internetul :P ... ca la intrebarea legata de prezenta manga si anime in magazine la noi dnul masao a raspuns logic si corect ca e chestie de economie aici ... adica in genul: mai cresteti si voi mey copii si apoi va dau voie cu jucaria asta :D
ps ... otogizoushi nu a fost printre cele din scurta proiectie de la inceput, ptr simplul fapt ca nu e scos de madhouse.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 3 2006, 08:14 AM
Post #47


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



A fost destul de interesant, dar parca domnul Maruyama nu a zis nimic nou... poate o fi si vina traducatoarei (eu sustin ca intrebarea cu fansuberii de pe internet nici macar nu i-a fost tradusa cum trebuie).
Cat despre motivul pt care a ales Metropolis si Tokyo Godfathers... trebuia sa zica. :P Mai mult ca sigur se gasea cineva care sa-i aduk subtitrari si pt altceva. :lol:
Intradevar, discursul lui megatron a fost lungit prea mult (erau amuzante tipele care ii faceau semn sa termine odata :lol: ). Cat despre piraterie... no comment. Sper sincer ca tipa nu i-a tradus domnul Maruyama partea in cauza. :D
La film nu am mai stat (as fi stat pt Perfect Blue...).

P.S. Cand am vazut intro-ul de la Paradise Kiss pe ecran, am inceput sa sar ca un Hopa Mitica pe scaun. :lol: Really liked that anime. Nu stiam ca a fost produs de Madhouse. Dar lui Jouji ii sta bine pe marele ecran. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 3 2006, 09:05 AM
Post #48


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

am fost si eu in sala ... intr-un colt ... pe acolo ~__~

megatron a avut un discurs f nice ...

am facut doar 3-4 poze O_o

it was nice, not fantastic, cred ca prezentarea acelor anime a fost cea mai interesanta.

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Feb 3 2006, 09:27 AM
Post #49


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



ha ha Kisa ..eu am topait la introul de la Beck ^_^. Nice nice. mai aveam putin si ceream Follow me (ca la asta inca mai tin minte versurile). Din nefericire ma asteptam la mult mai mult de la o prezentare despre tendintele anime decat o poveste despre numarul de framuri pe secunda folosit de niponi in animatie si cat de raspandita e cultura manga/anime la ei acasa. Mi s-a parut interesant cand omul a spus ca in vremea copilariei lui nu ar fi avut voie cu manga la scoala si acum o vezi peste tot. Dupa filmul cu trailere prezentat (care era de anul trecut facut pentru cine stie ce alta ocazie) mi-am notat inca odata ca tre sa fac rost de Paranoia Agent si never never ever nu ma voi atinge de Red Line.
PS: iritant ca domnul Megatron nu s-a prezentat cand a inceput sa vorbeasca. Juma de discurs m-am intrebat cine e si daca chiar se crede atat de popular.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 3 2006, 09:32 AM
Post #50


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



bleahhhh
toti ii sar in cap lu megatron .... ce tot aveti cu el
era omu emotionat :-) .. nu in fiecare zi avem evenimente de genu ...
jsut let him be >_<
pS: akagi e chiar misto ... BTW si au iesit deja 3 eps :D
acum is in search for redline:D
@animal : subscriu la fazele cu oameni terminati in sala :D si cu ganduri legate de telefoane aruncate in capul lor :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 3 2006, 10:40 AM
Post #51


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



well, nu mai repet ca s-a zis deja ca e redundant. per total a fost fun, m-a incantat sa vad openingu de la Beck pe ecran cinema yey!!! si ParaKiss, of course. am vorbit atat de mult inainte de incepere incat m-a luat si pe mine durerea de cap :lol: (bietul Scorp care era in fatza mea mai avea putin si-si punea cashti :lol: ). chiar m-am distrat :). Imi pare rau ca nu m-am intalnit cu toti roanimeii (Animal, Rezo, Phaze - pe unde naiba ati stat?!). oricum prezenta roanime a fost chiar mai mare decat m-am asteptat, ceea ce e un lucru excelent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Feb 3 2006, 11:36 AM
Post #52


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



Ma eu am intarziat am ajuns pe la 6 jumate am stat in stanga ecranului tolanit pe jos, si dupa ce-a terminat domnul Masao discursul v-am identificat(am vazut pe tai si pe asra=> forum + hubs people there) si v-ati carat nujt unde. Voi unde v-ati dus dupa discurs ? Ah ce rau imi pare ca am ratat discursul lui megatron, looks like it was fun :D Oare o avea cineva trailerul ala ? Oh and am pixul cu care a scris Masao autografeleeee, guy who was in Chobits production team touched my pen, awesome, parca simt forta creativa :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 3 2006, 11:39 AM
Post #53


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



phaze tu erai uratu ala care sa tolanit la un momentdat pe jos ca un porc? :D
si stateai cumva exact pe culaore din mijloc pe la jumate :D
daca da ... eu eram in spatele tau :D hahhahahaha
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Feb 3 2006, 12:00 PM
Post #54


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Well, parerea mea e ca a fost oarecum o conferinta facuta asa de mantuiala. Cei de pe scena nu stiau nici ei ce o sa fie (nici macar nu voiau sa astepte intrebarile).
Plus ca toata prezentarea aia a fost pur si simplu o serie de openinguri puse una dupa alta (nici macar nu au ales niste animeuri mai interesante). Sincer, mi s-a parut mult mai interesanta prezentarea de acum doi ani a lui Yamazaky (sau cum se mai scrie :P)

Cat despre Megatron, parerea mea e ca prea s-a lungit cu vorba. Eu unul venisem sa il vad pe Maruyama nu pe el (si asa erau destul). Daca tinea foarte mult sa vb, putea sa faca tina discursul dupa (parerea mea). Si mai are destule de invatat despre diplomatie. A zis prea multe lucruri care nu se zic fatza de Maruyama, lucruri care denota o lipsa de respect fata de activitatea lui.

Btw, tot respectul meu pt Maruyama. Pentru un om de varsta lui, se tine chiar bine :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Feb 3 2006, 12:53 PM
Post #55


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



methos eu ma relaxam pe culoarul din stanga de tot, chiar cum intra in sala de jos :) Si aveam un tricou cu maneca lunga VERDE de tot , hard to not notice me lol Din pacate multi pletosi p-acolo, nu te-am vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 3 2006, 01:26 PM
Post #56


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Pai eu printr-o minune am recunoscut un grup de la mine din liceu....chiar mai multi dupaia; vb cuiva dak strigam cred ca ridicau nu stiu cati mana :) asa ca am stat pe randu din dreapta spre fundu salii :P deh stau si eu cu cine stiu. Azi poate vin mai devreme :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 3 2006, 02:28 PM
Post #57


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



voi veniti si azi? mai e ceva sau numai proiectie? ca daca e doar proiectie mi-e lene sa ma deplasez :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Feb 3 2006, 02:36 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



VINERI, 3 Februarie 2006

UNATC "I.L. Caragiale" (str. Matei Voievod 75-77)

Vizita lui Masao Maruyama la UNATC si intalnire cu studentii si profesorii Facultatii de Film.



Cinemateca Romana (Sala Jean Georgescu, str. Eforie 2) ORA 19:00



TOKYO GODFATHERS (Japonia, 2003, 92min)

Regia: Satoshi Kon

Scenariul: Satoshi Kon

Producator: Madhouse

I aint coming today :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Feb 3 2006, 03:41 PM
Post #59


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Azi nu vin....

P.S. Axi ... tu la ce uiti bei ? Vi cu gagici si nu te mai uiti la ecran sa vezi promo-ul ala ? :D am zis Otogi-Jushi Akazukin ( se intelege de ce am gresit scrierea lui Otogizoushi...si al doilea cuv am zis doar "a" in primul post ca nu mai stiam cum se cheama exact... )care era ala cu copii si nu mai stiu ce faceau ei pe acolo : http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2859
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 3 2006, 05:31 PM
Post #60


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bey parerea mea : a fost o gluma totala. Pe scena s-a batut apa in pio, traducatoarea era total paralela cu subietul si nici limba nu cred c-o stapanea atat de bine. In afara de Highlander care pare a fi ceva interesant si Ten ten care cica n-o sa vada continuare, restul erau niste anime-uri <_< <_< <_< .

E bine ca s-a facut si ceva de genul asta la noi in tara dar organizarea a lasat de dorit, iar Maruyama n-a zis nimic, daca n-as fi stiut mai bine as fi zis ca e politician. Da ma rog sa zicem ca are 2 scuse: era dupa 10 ore de zbor si traducataorea nu-i traducea cum trebuie intrebarile.

Oricum a fost tare raspunsul la intrebarea Kisei : Au proiectat anime-le astea ca la astea aveau subaj :lol: :lol: la naiba ii aduceam noi ce vroia el da macar proiecta ceva mai de Doamne ajuta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 12:02 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |