Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Reruns, Reluari


Ranma-kun
post Mar 5 2006, 04:35 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Se uita cineva la reluari la anime-uri, eu chiar daca mi-a placut un anime mult, daca il am pe comp, la reluari nu ma uit nici sa ma impushti, la cele Tv e alta treaba.
Voi va uitati la reluari la anime, sau preferati sa luati ceva nou.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 5 2006, 05:17 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Cred ca am reluat doar vreo 3 sau 4 serii pana acuma. Trebuie sa iti placa prea mult ca sa te mai uiti inca odata la un anime. Eu cel putin prefer sa vad ceva nou, mai ales in momentul de fata cand nu duc lipsa de noutati :D ci mai mult de timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Mar 5 2006, 05:41 PM
Post #3


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Pe TV ma uit cu placere la reluari (totul depinde de timp si de anime ;) ) insa pe PC nu prea. Nu prea-mi place sa ma uit la filme pe PC, asa ca evit sau caut DVD rip.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 5 2006, 05:51 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Nu ma pot uita de 2 ori la acelasi anime. Indiferent daca este vorba de tv sau comp... Am incercat de curand cu Sailor Moon, dar m-am plictisit destul de repede. :P
Singura exceptie a fost Fruits Basket. Este singurul anime la care am reusit sa ma uit de 2 ori. In rest prefer sa vad ceva ce nu am mai vazut pana acum. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Mar 5 2006, 06:33 PM
Post #5


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



mie imi place sa ma uit 2 ori la acelasi anime :D ,dar nu imi place sa ma uit la unul care are multe ep ex:sailor moon sau dbz.....,dar cu exceptia lui one piece si detectiv conan,desi au amandou multe ep le-as putea relua de vreo 3 ori,acuma vreau sa incep sa ma uit din nou la ele :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 5 2006, 06:40 PM
Post #6


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Si eu sunt genul care revede seriile. Indiferent daca mi`au palcut sau nu, nici eu nu inteleg fenomenul. Pana acum am revazut Scryed, Midori No hibi, pana si Wolf`s rain, furuba ... si urmeaza. Nu pentru ca as duce lipsa de noutati, ceea ce se pare ca se intampla in cazul tau, ci pentru ca asa mi se pune pata.
La tine se observa un fenomen de pliktiseala. Incearca totushi s t uiti si la ceva c zici c nu iti place... daca nuh, asta e, lasa`te de anime, se pare ca ai ajuns la fundul butoiului. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 5 2006, 06:42 PM
Post #7


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am o lista imensa de anime de vazut dar de care n-am nici un chef sau de care mi-e prea lene sa ma apuc. Inainte ma uitam de mai multe ori la unele serii (Evangelion vazut de 5-6 ori hehehe) dar acum n-as mai face asta decat cu o serie care se dovedeste a fi cu mult peste medie...ceea ce prea rar se mai intampla. Pana mea, am o gramada de chestii de facut cu timpul meu...daca e sa ma uit la anime, macar sa vad ceva nou.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 5 2006, 06:55 PM
Post #8


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu ma uit doar daca seria a meritat vazuta prima data. Pana acuma numai Saint Seiya Hades Sanctuary l-am revazut de vro 5 ori , Inferno de 2 ori si X de 2 ori. In rest nu prea au mai fost serii care sa ma faca sa le revad.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Mar 5 2006, 07:29 PM
Post #9


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Am spus-o si mai devreme intr-un alt thread: marimea intensitatii unei placeri descreste progresiv pana la saturatie, daca respectiva placere este satisfacuta in mod continuu si neintrerupt. Legea lui Gossen B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lumiere_ina_2005
post Apr 14 2006, 08:07 AM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 49
Joined: 7-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.391
Points: 109
Gender:



Depinde d anime shi d timp.dak e vorba d animeul kre mi-a placut cel mai mult,cu cea mai mare placere,il revad over&over :D .Nici yo nu's adepta reluarilor p PC;la Tv ,e altceva!Dak gasesc un anime nou,las reluarea deoparte,k doar nu pleaca nicaieri,nu??? :) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Livache
post Apr 14 2006, 08:11 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Galati
Member No.: 190
Points: 55
Gender:



nu cred ca m-as mai uita inca odata indiferent de anime ma uit odata si bine :D daca imi place o faza sau ceva o vad numai pe ea in rest fara reluari
m-as uita la reluari numai cu prietenii care vor sa vada ceva bun asa cred :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 14 2006, 01:03 PM
Post #12


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ete ca asa am ajuns si eu sa ma uit din nou la Bleach - cu niste prieteni... nici nu m-a deranjat, love that anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Apr 14 2006, 01:20 PM
Post #13


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Sincerc sa fiu nu stiu daca as avea rabdarea sa revad un anime <_< poate doar daca mi-a placut super mult.Nu stiu daca am revazut un anime pana acuma (da poate ma insel,nu mai tin minte).
In rest prefer sa ma uit la ceva nou (dar si aici,am serii noi si nu ma apuc de ele <_< nu stiu ce-i cu mine :P )

La filme ii alta poveste ... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 14 2006, 02:16 PM
Post #14


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



serii nu am revazut pe pc nici una. pe tv da. pt ca acolo trebuie (dak vrei) sa te uiti la ce ti se da. insa filme (anime) am revazut multe.
sau mai e un caz. dak am vazut seria demult pe tv si numi amintesc mare lucru o revad pe pc :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 14 2006, 03:17 PM
Post #15


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Eu trebuie să mă abţin să mă uit din nou, altfel aş revedea anumite seriale de cīte 5 ori şi nimic nou. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 14 2006, 04:06 PM
Post #16


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Inafar de Dragon Ball vazut de 2 ori, Drago Ball Z de 6 ori si Full Metal Alchemist de 3 ori nu prea am rabdare sa revad serii! Si de obicei cand termin cu una deja ma ashteapta alta, cu toate ca uneori mi-e lene sa ma apuc de ele! Daca e, in loc sa revad toata seria, ma uit doar la "fazele cele mai faine", cum ar fi episodu' din FMA numai cu armata(vazut de vreo 100 de ori)! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ghepardu
post May 11 2007, 11:52 AM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 60
Joined: 6-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.266
Points: 144
Gender:



Si eu am revazut cateva anime de mai multe ori, dar numai alea care mi-au placut fff foarte mult, cand era DB la TV l-am revazut cat am putut de mult
Si acum mai sunt anime care vreau sa le revad, dar nu stiu cand pt. ca mai sunt atatea anime care asteapta sa la vad.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post May 14 2007, 11:29 AM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



eu nu prea revad chestii personal. ce fac e ca recomand chestiile care mie mi-au placut amiciilor, care apoi imi povestesc pe larg ce parere au in timp ce se uita la episoade.... vicariously, parca revad si eu seria, reinterpretez ce mi-a placut initial la ea, etc :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 12 2007, 03:08 PM
Post #19


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Sunt cateva serii pe care le-am vazut de mai multe ori... dar putine. Inuyasha, nu stiu de cate ori, probabil complet de vreo 3 sau 4 ori... inca mai prind cate un episod pe a+ si raman sa-l vad. Full Metal Panic prima serie de vreo 3 ori, tot asa... la Tv mai mult. Trigun de 2 ori, Cowboy Bebop de vreo 3... toate pe a+. Ma plimb cu telecomanda, il gasesc si raman sa-l vad... :P

Singurul vazut de multe ori pe care nu l-am revazut la TV, e X. Cred ca l-am vazut de 3 ori complet. Si Final Fantasy VII tot de vreo 3 ori.

In rest, mai revad unele episoade... dar nu serii complete. Cu toate ca unele ar trebui revazute... macar a doua oara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 12 2007, 04:06 PM
Post #20


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



:D Sincer nu exista anime la care sa nu ma fi uitat macar de 5 ori. Asa sunt eu si imi place sa le am la indemana pe calculator ca sa le pot revedea cand simt nevoia. La TV nu ma mai uit asa des in ultima vreme <_< dar si acolo e un farmec aparte ca stii ca nu le ai si parca le-ai mai vedea o data ca sa nu se prfuiasca acolo in memorie. Imi place sa analizez :blink: si sa descopar lucruri noi la filmele pe care le-am vazut de multe ori. Incerc totusi sa nu ma uit la acelasi anime la intervale scurt de timp ca sa nu-mi pierd interesul :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:48 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |