Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> i got a need for speed ...do you....


bogdan
post Nov 19 2004, 11:09 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



mah da sarac mai e topicu asta chiar nu plac la nimeni simularile
oki hai ca sparg io gheata ..din nou :P
cine ce are de comentat despre need for speed acu nu va opriti la seria nfs mai bagati si alte simulatoare auto daca stiti :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 19 2004, 11:33 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Eu am jucat toate Need for Spirturile, si bineinteles mi-au placut toate...dar un loc special in inima mea il are NFS2se, l-am jucat si rasjucat si ma ofticam ca nu am placa de la 3dfx ca sa vad mustele cum mi se imprastie pe parbriz :D
Am si eu o manie, sa conduc un McLaren la peste 300 km/h....si d-aia dintre toate alt preferat e NFS4...sa fi vazut cum arata masinuta mea dupa ce o dadeam de toti peretii.

Acuma nebunia e cu Underground 2. Eu zic ca e mult mai belea decat primu Underground, desi ala avea muzica mai antrenanta. O chestie noua care mi se pare geniala e Explorer mode, si felul in care poti sa iti alegi cursele si magazinele doar mergand prin oras....ca sa numai vorbesc de treaba cu provocatul pe altii la cursa...genial.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Nov 19 2004, 11:38 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hmmm primu nefese :D care l-am jucat a fost 3 in liceu era disperare cu el mai ales in clasa a 12 :D cel mai reusit greu de spus mie mi-a placut 5 ..adika porshe-ul nu de alta da fizica era extraordinara fiecare zgarietura te afecta si calitatea drumului era la fel de importana un shortcut simpu devenea un cosmar daca nu erai atent si totu numai de la aderenta..primu underground are muzica buna al doilea underground e genial la toate mai putin damage la masina si muzica....desi acu ascult.... the dorrs riders of the storm :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 19 2004, 11:44 PM
Post #4


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mie la NFS 5 nu imi placea cum se controla masina, dadeam stanga si nu puteam sa iau curba calumea, probabil era facut pentru volan. Deasemenea cam lipsea feelingul de viteza....dar oricum, avea o grafica excelenta si ai dreptate ce zici tu, daca intrai intr-un stalp pe urma iti tragea masina in partea in care te-ai lovit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Nov 20 2004, 12:14 AM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hehe si la shortcuturi nu ai nika de zis ca mie cel putin imi placea sa tai unele curbe dea dreptu pe camp si erau niste curse pe ghiata sau iarba si-mi venea sa urlu cand vedeam bolovanu sau copacu cum vine spre mine si io dadeam desperat devolan (errr ...sageti :D) si masina abia intorcea ..pentru ca mai apoi sa piarda aderenta ehhh ce vremuri :D
am castigat o etapa la un concurs de nfs porshe pe la un cerf ..da evident ca in etapa urmatoare m-au rupt tipi :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 20 2004, 12:21 AM
Post #6


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hehe...primul NFS jucat a fost 3 intr-o saptamana maraton de NFS 3 si Future Cop la varumiu acu cativa ani buni.Ne plictiseam de unul il luam pe celalalt in primire.
Restul NFS-urilor nu m-au ipresionat in afara de 5.Underground 1 m-a plictisit iar 2 e pe cale sa fie ras de pe hdd-ul meu...si n-am facut decat 25 % din joc.
In schimb joc Burnout 3 - Takedown,joc dezvoltat in paralel cu Underground 2 sic are imparte niste elemnte cu asta dar e mult mai reusit si mai distrctiv.La 200 m/h sa atingi un stalp sau o masina iti transformi masinuta in varza murata.Dar,fiind arcade faza te reda pe sosea cu masina intreaga.Astfel scopul e sa castigi,indiferent de mijloace...TAKEDOWN e scoaterea unui oponent din cursa,aftertouch nu va zic ce e ca e prea tare faza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Nov 20 2004, 12:26 AM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hmm cyber sper ca alea nu sunt de ps2 ca ma oftici rau ....par asa ......numai bune de jucat si io nu am pe ce :P oricum cel mai apropiat de fizica reala a unei masini cred ca e seria collin mcrae (sau ceva pe acolo intelegeti voi nu :D) lol iti cadeau bucati din masina daca nu nesti atent dar intre noi fie vb tot era ceva anapoda cand vedeai cum un copacel subtire rau de aducea de la 200 la ora la zero
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 4 2005, 09:02 PM
Post #8


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



nfsug1 mia placut park mai mult...era misto la 2 faza cu orasul si k te plimbi prin el dar semana prea tare cu gta din pct asta de vedere si era plictisito k nu era nik de facut in orashul ala...macar la ug1 au tinut totul simplu ..win the race get the cash upgrade ur ride...

oricum cel mai tare nfs ramane 5 - porche...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Oct 14 2005, 10:12 PM
Post #9


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



underground 1 a frumos, underground 2 acceptabil
cel mai bun nfs il consider hot pursuit 2
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Black Devil
post Dec 24 2005, 10:22 AM
Post #10


Death Star Fighter
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 2.000
Points: 40
Gender:



Underground 1 a fost bun, Underground 2 acceptabil, Most Wanted plictisitor.
Cat despre preferatul meu, acela e cu siguranta NFS: Porsche.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Balthasar
post Dec 24 2005, 11:56 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 180
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 61
Points: 32
Gender:



Eu am avut placerea sa joc toate titlurile NFS mai putin Most Wanted-ul pentru ca nu ma mai tine pc-ul si oricum mi-am pierdut interesul joacelor.
- Need For Speed R&T desi simpatic la vremea lui, avea lipsuri precum modele diferite la masini,control greoi, oponenti care reveneau foarte rapid (din amintirile mele)
- Need For Speed II si SE a venit cu noutatea multiplayerului split-screen, trasee mai interesante si bineinteles modele diferite la masini.L-am jucat mult timp.
- Need For Speed: Hot Pursuit a adus cursele cu politia pe langa modele de masini si trasee noi, grafica mult imbunatatita etc
- Need For Speed: High Stakes a venit cu ceva revolutionar care lipsea in celelalte titluri de pana acum: damage control-ul.
- Need For Speed: Porsche Unleashed ramane in opinia mea cel mai bun exemplar din toata seria NFS datorita controlului real al masinii, in nici alt titlu NFS nu am intalnit o dificultatea mai mare de a conduce un vehicul fara incidente.
- Need For Speed: Hot Pursuit 2 a cam fost o dezamagire, tinzand mai mult spre arcade, nu avea damage, control mai usor al masinii.Nu mi-a placut.
- Need For Speed Underground a adus cursele ilegale de masini si cu noutatea tunning-ului extern&intern dar in afara de asta din nou, nu avea damage.Totusi era simpatic de jucat.
- Need For Speed Underground 2 l-am jucat cu mai multa placere,fiind curios ce modele noi erau introduse in joc dar m-am plictisit de el.
- Need For Speed Most Wanted nu am apucat sa-l joc...no comment...
- Mai era vorba despre un Need For Speed: Motor City or something dar nu l-am vazut la fata.
Oricum Porsche-ul ramane cel mai bun titlu NFS in opinia multora.
Nu stiu de ce am bagat postul asta...probabil melancolia si timpul liber...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tsubasa
post May 7 2006, 07:03 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.940
Points: 29
Gender:



Imi place Underground 1,dar NFS-ul meu favorit ramane NFS 2 SE.Este jocul meu din copilarie si acum as da orice ca sa fac rost de el din nou.Doar ca nu il gasesc nicaieri :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:10 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |