Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii generale


Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Demiurgus am vb in numele meu nu in numele nostru. Nu stiu de unde ti-a venit ideea. Daca tu nu ai curajul necesar pt. a face o chestie dintrasta atunci asta e problema ta, dar nu-mi spune mie cum sa ma comport pe un forum care in primul rand nu-i a nostru si in al doilea rand pe topicul ala sunt numai wannabie fani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Scorpio> Forumul asta nu este un stralucit exemplu ... Daca noOane intra si vede ce s-a scris pe aici...si ca mai mult se posteaza la aberatii decat la anime-uri, si ca o discutie de anime ajunge in cu totul altceva...si multe altele...o sa rada de noi....ca nu suntem cei mai stiutori de anime din tara...abia am inceput...drum lung avem in fata.
Si oricine are dreptul la o opinie proprie...nu poti sa-i impui ideile tale nimanui....trebuie sa folosesti logica si poate ai o sansa sa-l convingi. Si nici atunci :)
A fost putin cam dur.... mai indulceste-te si tu :)...sau poate sunt eu prea pacifista...asta nu stiu...alege tu .

Si acum pentru toti ceilalti...mai ganditi-va la niste teme de discutii...sa mai invioram atmosfera
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Diana nu-i vina mea ca s-a creat acel thread. Nu l-am facut eu si mai mult nu sunt de acird cu el. Dar dupa cum poti usor sa vezi la noi este aceasta dendinta de a deriva de la subiect si cateodata este spre o aberatie.

Nu cred ca esti prea pacifista, ci poate am fost eu prea dur si el prea ingamfat, dar vad ca s-a inregistrat, deci vrea sa invete si pt. asta nu ma voi lua de el, ci poate il voi invata chiar eu unele lucruri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Nu vreau sa transform threadul asta intr-un circ asa ca o sa fiu scurt. Daca tu nu iti dai seama ca din moment ce ai adus vorba de acest forum ne-ai implicat pe toti atunci, citez, "asta e problema ta". Nu conteaza ce crezi TU ca ai zis prin acel post, conteaza ca NoOne a inteles asta: "Nu cred ca o sa am curajul sa intru in acel forum. Nu cred ca m-ash putea ridica la nivelul vostru"

Curaj? Curaj pentru ce? Nu incerca sa te pui in postura de viteaz, de conducator al unei lupte pentru un ideal neexistent.
Si ce vrei sa zici prin "un forum care in primul rand nu-i a nostru si in al doilea rand pe topicul ala sunt numai wannabie fani" ? Adica asta iti da dreptul sa iti bagi picioarele in ei? Hmm..... iar conceptul asta ca noi/tu suntem/esti superior.

Iti recomand sa te mai gandesti. Nu stiu ce vrei tu sa dovedesti, dar orice ai vrea tu sa faci nu o faci cum trebuie. Vrei sa nu mai existe "wannabie fans"? Atunci invata-i tu ce inseamna sa fi fan anime si nu prin bagatul pumnului in gura ci prin educatie.

Ultimul meu post pe aceasta tema. Punct.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Demiurgus tu poate n-ai citit toate postarile. Deic eu nu m-am luat de NoOne ci te aia care au postat numai aberati. Daca el s-a simtit eu n-am ce sa-i fac.

Atat timp cat am vorbit in numele meu nu am implicat si forumul.

Ce am vrut sa spun prin wannabie fans? Am vrut sa spun ca aia n-au idee despre ce vorbesc si ca iduc in eruare pe cei care poate stiu ceva despre anime, dar nu stiu despre noi.

Ma intrebi de curaj? Pt. ce trebuie curaj? La el poate pt. a da piept cu realitatea despre anime. El sta bine mersi in topicul ala, in forum ala si este cel mai tare. Eu i-am arata ca nu-i chiar asa.

In primul rand nu mi-am bagat picioarele in ei, ca daca o faceam iesia mult mai urat. Doar am folosit o metoda mult mai duar decat cuvinte pasnice. Recunost mi-am cam iesit din pepeni, dar totusi o cam meritau.

Sti ceva....sunt satul sa dau socoteal la orice pt. orice. Lasati-ma la naiba in pace. Atat timp cat nu m-am luat de voi si nu "mi-am bagat picioarele in voi" nu-i reprosati mie felul in care gandesc si modul in care procedez pe un forum cu care n-avem nici o legatura.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



In primul rand vreau sa-mi cer scuze pentru valurile iscate de subiectul de pe cinemagia. Acolo eu sunt capul rautatzilor ce-i drept. De ce? Pentru ca ador anime-urile. De-asta am creat acel thread de discutzie. La vremea aceea habar nu aveam ca exista in Romania un forum specializat. Pe cinemagia se discutau filme, se discutau seriale - eu mi-am permis sa aduc in discutzie ceva ce ma doare pe mine:

------ ANIME-urile ------

Poate o sa cad shi aici ca un bolovan intr-un lac... o sa fac niscaiva valuri shi o sa ma duc repede la fund. Poate.

Astazi e prima mea zi pe Forumul vostru, am intrat pe la 20:00 shi am incercat sa ma dumiresc cum merge treaba pe-aici. Acum ora e 6:00 dimineatza [poate nu ma credetzi] shi vreau sa va impartashesc doua-trei chestii ce mi-au sarit in ochi.

1) Oamenii de aici sunt nemaipomenitzi. Vorbesc foarte serios. N-am vazut in viatza mea un forum care sa adune doar oameni [suna oribil poate, dar pentru mine e un cuvant important] BUNI. Nu am reushit sa citesc decat extrem de putzin dar lucrul asta e clar. Voi suntetzi mai ceva ca o familie.

2) Dupa cum ziceam - am devenit un fel de mar al discordiei in familia voastra, shi credetzi-ma tot pe cuvant, nu vreau in ruptul capului asta. Daca vretzi sa-mi datzi in cap pentru cuvintele mele de pe cinemagia o putetzi face la alegerea voastra - aici, sau acolo. Eu voi fi prezent in egala masura in ambele locuri.

3) Da, pe cinemagia se posteaza repede un raspuns la orice alt post. EU ma ocup de acest lucru. Ma consider dator. Eu am inceput acel subiect pe cinemagia, eu trebuie sa shtiu la orice ora ce se intampla.

4) Daca nu ash fi deschis acel subiect nu v-ash fi gasit pe voi pentru ca nu m-atzi fi gasit voi pe mine.

5) Voi consideratzi subiectul de pe cinemagia inferior celor de aici. Avetzi perfecta dreptate. De ce? Pentru ca acolo nu sunt oamenii de aici. Nu sunt oameni care sa indrageasca anime-urile ca VOI. VOI traitzi, intr-un fel, pentru ele... pentru cei de pe cinemagia insa e doar un alt subiect de discutzii unde merita, sau nu sa-shi dea cu parerea.

6) Tot ii dau cu VOI shi EI [printre care banuiesc ca ma aflu shi EU]. Nu mai vreau asta. Vreau sa se discute intre iubitorii de anime - indiferent unde sunt. Daca greshesc...

7) Tzin sa-mi cer scuze personale tuturor persoanelor ce s-au simtzit jignite prin cuvintele mele pe cinemagia. In special scuzele mele se indreapta spre tine, Death Angel.

8) Daca tot a aparut multa lume pe cinemagia de ce sa nu promovatzi acest gen shi acolo? Eu zic ca se poate folosi orice prilej de a face cunoscute anime-urile.

Ash avea multe de spus dar deocamdata inchei aici. Va mai multzumesc de invitatzie *bows to Death Angel* shi de primire *bows to Dayane*.

Inchei cu aceleashi scuze shi ashtept sa vad ce va urma...

Intr-un fel acesta este mesajul meu de prezentare.
Gabriel [a.k.a NoOne]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



NoOne, bine ai venit.

Exista o jena pe aici, aceea de a recunoaste uneori ca ne uitam la anime-uri - lumea cere explicatii, raspunsul este desene animate japoneze. Si multi vor sa explice, sa dea exemple, pentru ca 'ma uit la desene' este tot ce se intelege de cei care nu stiu despre ce e vorba. Cand unii refuza sa inteleaga sau vorbesc fara sa stie... ei bine, este si mai frustrant.
Cativa de aici s-au simtit prost cand au citit unele postari de pe cinemagia.
(eu tot pentru acel forum m-am inregistrat, de exemplu); dar reactia - nu de a explica, ci de a condamna/ataca/insulta -, este cea care nu a placut si care a fost cat de cat criticata aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Intzeleg, dar dupa cateva ore pe forum-ul vostru am mai intzeles ceva: AICI anime-urile sunt pretzuite ca un lucru scump shi pe unii ii doare ca nu toata lumea gandeshte la fel.

Privind din acest punct de vedere eu n-ash condamna pe nimeni. Din cate shtiu eu multe chestii bune au ieshit din confruntari. :) Shi asta nu o zic ca sa shtiti ca eu voi fi tot timpul contra voastra. Din contra, vreau sa devin cat mai repede ca voi... insa nu voi inghitzi pe nemestecate tot ce mi se ofera. Eu voi fi acela care va sta tot timpul atent dar in acelashi timp eu voi avea nedumeriri shi voi pune permanent intrebari ca sa pricep ce shi cum - shi mai ales de ce.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



NoOne ma bucur c-ai avut "curajul" :D sa intri pe forum. Chiar ma bucur ca mi-ai urmat sfatul. Promit ca aici n-o sa ma iau de tine si chiar o sa te ajut sa inveti ceea ce inseamna cu adevarat anime.

Vei fi contra mereu? Perfect. N-am mai avut o discutie in contradictoriu de mult. De fapt esti de-a meu, ca pe aici eu ce mai sunt contra la unele chestii.

Sper sa apuci sa citesti cat mai mult si sa postezi unde nu intelegi sau vrei sa afli mai mult.

P.S: Daca nu ti-ai dat seama pana acuma eu sunt Death Angel :D , asa ca pe forumul asta cand vrei sa vorbesti cu mine folosesti Scorpio.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



"On the second day I brought her a flower" - damn! asta era in alta parte. :oops:

Gata, mi-am ales shi un avatar pe masura, semnatura am, de inregistrat a fost prima mea grija, de postat am shi postat, am intrat shi pe #ro-anime da' deocamdata n-am cu cine discuta... Ce mai trebuie sa fac?

He! He! Neatza Scorpio. :) De ieri am avut curajul sa calc teritoriul lui Death Angel shi drept sa spun nu ma prea tem sa pashesc pe-aici [Should I?] - ca sa folosesc vorbele lui: NoOne will watch over you.

Mai am de facut o mica trebushoara pe cinemagia... tre' sa-mi schimb avatarul. De cand tanjesc eu la imaginea asta... *ofteaza* Daca nu m-oi pricepe sa-l incarc pe site-ul ala am sa va rog pe voi sa ma ajutatzi, nu de alta dar nu exista decat optziune de upload indirecta, prin link-uri... sper sa ma descurc, ca-s baiat mare... da' parca mai shtii?

Ia sa trag prima mea concluzie ;) Scorpio e cateodata contra celor de aici, NoOne cred ca va fi cateodata contra celor de aici... asta inseamna cumva ca... :lol: NoOne shi cu Scorpio se vor intzelege de minune?

Shi eu prefer o discutzie in contradictoriu atata timp cat este bazata pe argumente shi idei logice. Nu poate aduce decat chestii bune, IMHO.

Se pare ca ai auzit-o shi tu.... Vocea vantului...

Iar eu? Eu vreau doar titlul de cel mai puternic... Kyo o zice, shi eu subscriu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #51


Unregistered









Se pare ca esti fan Deeper Kyo. Daca nu stii inca, intra la Oferte si vezi Lista mea speciala pentru toti. Sper ca stai in Bucuresti, ca o sa te inundez cu Anime, doar am peste 1000 de cd-uri deja si ti le dau ca sa ti le copiezi si tu.
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #52


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Lother, lista ta am verificat-o shi ras-verificat-o. De 3 ori pe putzin. Cred ca din cauza asta n-am putut sa dorm aseara. :) Mai mult ca sigur ca voi apela shi la tine. Dar voi incerca sa pastrez limitele bunului simtz. Nu voi abuza de bunatatea ta. :)

Multzumita lui Ranma-kun mi-am uploadat avatarul shi pe cinemagia. E superb !!!!!!! De ce nu l-oi fi gasit din prima pe asta? Mamaaaaaaa ce frumos e.... Sa nu zicetzi ca nu va place ca avetzi de-a face cu mine. :P

Multzam mult inca o data Ranma-kum. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Ti-am spus ca o sa-ti scriu ceva de buna venit , asa ca :

BUN VENIT ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #54


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Subiectul asta se indeparteaza de discutzia initziala asha ca o sa creez un thread shi la Nou venitzi ca sa nu mai umplem aici locul cu post-uri off-topic.

P.S. Multzam tuturor de intampinare !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #55


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu-ti va griji de derivare.....se mai intampla.

Nici sa nu-ti fie frica sa calci, ca n-ai de ce. CAt tine de partea cu intelesul de minune....mai sti ce rezerva viitorul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #56


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Fiind Discutzii generale eu zic sa readuc in discutzie subiectul cinemagia. Parerea mea unica shi personala: acolo sunt inregistratzi peste o mie de useri, nu totzi activi cei drept dar eu zic ca e bine sa promovatzi oriunde avetzi ocazia Comunitatea de anime.

Eu zic ca la sfarshitul fiecarui post ar putea aparea doua randuri de genul :

-------------------------------------------
http://www.roanime.board.dk3.com/
-------------------------------------------

adica o legatura directa catre voi. In acest fel cei interesatzi ar ajunge [shi fara sa vrea] la destinatzie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #57


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



E o idee buna, dar nu stiu cat de mult se va mai posta pe acolo. Oricum incearca sa anunti si tu pe cei pe care ii cunosti de existenta forumului nostru.

P.S: sunt 1241 de inregistrati, din care 806 n-au nici o postare, din astia unii sunt inregistrati din 2002 si 2001!!!! Deci practic forumul vostru......cam e pe acelasi picior cu a nostru la capitolul activitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #58


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



O sa anuntz pe toata lumea, fii sigur de asta. Nu pricep de ce nu s-ar mai posta pe cinemagia. :roll: Poate imi explici tu. Nu merita sa va batetzi capul? Nu-i nimic, o sa mi-l bat eu. :P

P.S. Poate sunt activi tot cam atatzia oameni catzi sunt shi aici, dar te asigur ca unde intra mai multa lume exista mai mari shanse de popularizare. Nu crezi? Oricum, link-ul spre site-ul vostru va aparea in subsolul fiecarui post de-al meu. [la acel thread, evident]

P.P.S. Daca va deranjeaza ca stau cu ochii pe Forum shi incerc sa raspund la orice post mai mult sau mai putzin adresat mie... spunetzi-mi shi o las mai moale.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #59


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Nope ... nu cred ca se supara nimeni NoOne.... pentru ca eu exact aia am facut.. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #60


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Am vazut astazi "Blue Submarine No.6". Anime aparut prin 98. In afara de CG destul de slab, este un anime destul de bun. Timp de 2h a reusit sa ma captiveze si sa ma distreze (cu sensul "entertain", nu "ha, ha ,haha").
Daca ar fi renuntat cu totul la CG si ar fi dezvoltat povestea un pic mai mult, deci mai multe episoade, cred ca ar fi iesit ceva si mai bun (si mai pe gustul meu).

Inainte de animeul de mai sus m-am mai uitat si la "I wish uoy were here". Personaje 3D interactionand cu cele 2D (yuch!) iar culorile sunt sterse. Episoade impartite in mini episoade (ca sa dea impresia ca sa lucrat ca altfel nu imi dau seama), plus ca la sfarsitul fiecarui miniepisod apare unul dintre cei ce au lucrat la acest show si explica episodul. Mai rau nici ca nu se putea -ceva de genul dupa ce citesti o carte mai trebuie sa citesti si comentariul autorului despre ce vroia de fapt sa zica. Si cand te gandesti ca tema vrea sa fie "renai" (dragoste metafizica). Povestea este stereotipica pana la ceruri iar ideile prezentate m-au last rece. -another one for the trash bin.
Am si eu o intrebare pentru cine a vazut acest anime...va placut? daca da de ce?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:22 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |