Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Colectie sau Pasiune


jkno
post Mar 31 2006, 03:50 PM
Post #21


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Colectionez figurine, nu CD-uri cu anime. :) Imi plac anime, urmaresc cu placere si ca sa o parafrazez pe Alinna, nici eu nu sunt un expert in anime. Sunt poate prea pretentios la ceea ce urmaresc (o fi de vina si varsta), la fel ca si cu jocurile PC (nu mi-au placut in viata mea mai mult de cca 20 jocuri PC).

Voi incerca in viitor sa am cel putin 2 serii in original: Ghost in the Shell si Evangelion (ultima e deja in discutii cu un prieten din SUA). Dar asta pentru ca in momentul in care ajung sa respect creatorii pentru munca lor, vreau sa-i si platesc pt. asta. Si cum e mai usor sa ii platesti decat sa le cumperi munca (DVD, CD original etc). B) Asa fac si cu colectia de muzica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 31 2006, 04:24 PM
Post #22


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Nu am avut timp sa citesc totul dar am prins un pic din primul post. Din pacate sunt unii care iau anime ca sa se dea mari. Stiu si eu unul care e asa de fericit cand mai ia o serie de 5 gb chiar dak nu se uita. Da el se simte bine......creste share-ul....creste "colectia" si el crede ca creste si importanta. Deh unii nu se pot realiza decat prin astfel de mijloace.....lame:P

Eu nu colectionez nimic. Iau ce-mi place si ce ma atrage si nici macar nu stie lumea ca le iau :D Dak intreaba bine....nu le dau eu pe tava.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Mar 31 2006, 09:03 PM
Post #23


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



..pai...eu momentan...ma uit cam la orice...macar k sa imi fac o parere....unele anime..imi plac enorm de mult...dar sunt altele care nu prea mi-au placut...si le-am pastrat...pe dvd...crd k asa ma baga un pic in categoria celor care colectioneaza...sau poate le adun...ptr ca de mult vroiam sa fac rost de anime....
....cred k in cazul meu 85% pasiune si 15%.=doar sa le am
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Mar 31 2006, 09:19 PM
Post #24


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Hmm...well eu downaloadez tot ce nam.Nu am limita si nu ma opresc.Ma uit cand am timp la ce am chef in momentul ala.Am o colectie impresionanta(sau cel putin asa cred eu)pentru ca nu am lasat nimic nescris.E o pasiune si o placere sa stiu ca daca nam ce face ca am la ce sa ma uit.Impart cu orice vrea anime-uri si e o alta placere sa vad pe alti cum se desteapta destul de mult sa inteleaga ce sunt anime-urile defapt.Scriu cam 10 de dvd-uri pe saptamana de 3 ani.

In concluzie downloadez tot ce apuc si nu am deja(cateodata caut ceva in varianta care se vede mai bine :D Neon Genesis Evanghelion il am de 3 ori.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 5 2006, 06:58 AM
Post #25


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Nu am ce realizari in materie de anime! Le download-ez si ma uit la ele pentru ca imi plac, am ajuns sa le iubesc! Le trag pe cd/dvd-uri ca sa le pot vedea mai tarziu, si de ce nu, pentru colectzie! :)
Ca provider oficial, Angel de pe manga.ro, si mai demult Whitehawk, pana sa am net! Acu' acesta sta cu perfuzia si pempersu' lipit de al 2-lea calc, fara net, jucandu-se, si se asteapta sa-i duc io anime-uri la nas, S.O.B. <_<
Am si putzine originale: Street Fighter Alpha, Yu-Gi-Oh the Movie, GITS1 si Cowboy Bebop! Avand in vedere ca nu in fiecare zi cumpar asha ceva, de ce sa nu iau? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Apr 5 2006, 01:43 PM
Post #26


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



sigur repet ce au zis si alti oameni: trag anime pe dvd-uri pt ca mai tarziu, daca vreu, sa am cum sa-l revad cat mai rapid. si tragand anime-uri ajut si alti novice sa faca rost de ele mai rpd
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 10:10 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |