Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pokemon...reloaded


Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Kaoru nu sunt otaku.....let's say that i'm a bad mother fucker with an atittude....Satisfied... :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



Sethi, asta inseamna ca nici macar la Forest Owls nu ai ajuns. bine, mai vb dupa ce termini primu cd.

Scorpio, da GF-ii si Esper-ii sunt din ff, ambele fiind acelasi lucru, dar in ff-uri diferite. asa pt cultura ta generala, no ofense. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


Unregistered









Ti-am zis ca nu am jucat mult.
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Sethi, daca ii iei pe Tonberry si pe Eden esti tare desi nu prea cred...
It's very hard.... And I mean VERY hard!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



Chuppy, Tonberry e defapt Tonberry King, si poti sal iei in CDu 2, cel putin io acolo mi lam luat, si Eden e ultimu GF asa ca sa nu te astepti sa iti zica Sethi ca la luat prea curand. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



De fapt eu nu ma astept sa ii ia deloc, cel putin Eden.. Iar la Tonberry trebe sa ai foarte multa rabdare si caractere foarte tari...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Alo...ce-ai aici ma? Daca vreti sa vb FF duceti-ca pe topicul ala...lasati topicul asta pt. discutii popomon. Nu mai poate omu sa zica ceva ca se trezeste numai cu aberatii si mai rau...sunt legate de FF..alta panarama
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



se pare ca unii incalca o regula fundamentala a unui forum.
Eu am facuto...si sumimasen Scorpio_sama....

am facut comentarii si am criticat persoana in loc sa critic postarea....gomen....inca odta...nu se va mai repeta...

totusi e de remarcat ca nu sunt singurul.....si sunt sigur ca daca ar fi careva care sa"ma scarpine" acela nu se afla pe acest forum... :)

Gomen_nasai!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


Unregistered









Din topic de Pokemon, am ajuns la discutii despre FF....Interesant fenomen....O fantezie finala, nu?
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kaoru...adica ce crezi...ca n-are cine sa te scarpine aici? Te crezi in stare sa faci fata la mai mult de 2 oameni? Da ma rog

Sethi....chestia asta fi sigur ca pt. mine nu e o fantezie finala...dar se pare ca pt. uni este...si nu stiu cand sa se opreasca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #51


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



bine fratilor! hai sa vb de pokemon. ce vreti sa vb? sa ne certam? ca unuia ii place si pt ca altuia nui place facem misto de ala, nu? hai sa incepem sa zicem in loc de pokemon, "popomon", asa cum zice amicu nostru, Scorpio. are si o pronuntie mai usoara.

am uitat ceva? a, da! hai sa stam la pokemon. sa lasam FFu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #52


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



:evil: Sper ca nu vrei sa zici ca Final Fantasy e o panarama....?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #53


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Fangorn.....sper ca nu te refereai la mine cand ai spus sa ne batem joc de cine pt. ca-i place popomon :D . Eu nu ma facut asa ceva nimanui...si nu cred ca e cineva asa de nebun sa-mi faca mie asa ceva.

Chuppy....ba da. Singurul lucru pun din FF sunt filemle si povestea ca in rest jocurile sunt o aberatie..n-am vazut grafica mai proasta in viata mea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #54


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Scorpio, m-ai dezamagit... :cry:
Dar macar esti sincer ! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rurouni Kenshin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #55


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: --
Member No.: 118
Points: 2



:D :D :D
Nu ma pot abtine sa nu incep razand.Va dati seama ca acest topic tinde sa devina cel mai bogat dintre toate? :shock:
Chiar daca este vorba de "Pokemon", as avea multe comentarii de facut pe marginea spuselor voastre.Dar nu prea este spatiu pt asa ceva si atunci doar voi puncta cateva chestii.
:!: Ca sa fiu clar inca de la bun inceput:Nu-mi place "Pokemon"!Dar nici nu imi permit sa-i critic pe cei care il urmaresc cu interes.Parerea mea este ca, tehnic, este realizat destul de bine dar este slab pe plan artistic. Este indubitabil un anime si merita sa fie luat in discutie pe un forum de anime de catre cei care il inteleg si il plac.Totusi multi au gresit postand pe acest topic si aici ma refer la cei carora nu le place "Pokemon".Chiar si eu am facut aceasta greseala!
Stiti care este ironia pe acest topic?!...Faptul ca unii dintre voi ii criticati pe cei care urmaresc "Pokemon" doar pentru ca voi considerati acest anime prea infantil.Dar uitati ca,la randul vostru, sunteti criticati de majoritatea oamenilor pentru ca iubiti filmele de anime considerate, la randul lor, prea infantile :!: De ce trebuie sa va purtati asemenea celorlalti si nu incercati sa acordati intelegere celor carora le place "Pokemon"?! Nu uitati ca nici unul dintre noi nu se rezuma doar la "Pokemon" :!:
Nu trebuie sa ai o anumita varsta ca sa-ti placa ceva.In cazul asta eu la cei 30 de ani ar trebui sa fiu casatorit, cu trei plozi pe cap si sa zic "ce prostii si animeurile astea".
...Si ce ai vrut sa spui tu Scorpio cu "Mai intelegeam daca era Kenshin, dar asa......... "?!...Vrei sa scot sabia la tine? :lol: Si apropo, ca tu ai fost cel mai critic de pe acest topic, ai ceva impotriva celor care sunt de varste mai mici? Sau nu stiam eu si doar cei de o anumita varsta pot sa participe pe acest forum? Poate ca si pe mine ma consideri prea in varsta pt acest forum...
Eu cred ca toti cei de aici avem in comun afectiunea pentru anime si nu ar trebui sa ne facem probleme daca apare careva pe forum si ne gaseste jalnici pentru ca unii dintre noi urmaresc SI "Pokemon".Cei care cred ca animeul inseamna doar "Pokemon" inseamna ca aceia nu stiu nimic :!:
Oricum exista animeuri si mai slabe calitativ decat "Pokemon".Dar ar trebui sa ne axam pe animeurile care ne plac si sa nu luam in discutie orice.
Gata, stop!Pana nu enervez pe careva. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Scorpio> 1. Grafika nu face jokul .
2. Mie imi place FF pentru poveste , recunosck ca in FF7,8,9 grafika e depasita , dar sunt jokuri de PSX si exista niste limite de care ele nu pot trece ...
3. FFX are grafika mai marfa decat Unreal 2003 sau Mafia .... l-as compara si cu Unreal 2 dar mi-e ca imi sari in cap . Cei care le-au jukat pe amandoua stiu ce vreau sa zik ....
4. Nu ma deranjeaza ca zici ca FF e o panarama , atata timp cat nu vrei sa ma faci si pe mine sa gandesc asa .

PS: Voi tot nu ati terminat cu Pokemon , nu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #57


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kenshin eu mereu sunt cel mai critic...eu si cu Sidonix....cel putin in cazurile cand vad numai tampenii pe forum.

Eu n-am criticat pe cai care urmaresc, cel putin nu neaparat, ci seria. Dca nu stiai nu avem useri sub 16 ani(sper sa nu ma insel)...iar din punctul meu de vedere la 16 ani Pokemon nu mai trebuie. Daca inca mai trebuie...atunci e de rau.

Cat despre afirmatia mea despre Kenshin.....sa ma fac explicit....OAV-urile sunt misto...seria e o prostie...cat despre scosul sabiei....nu se compara sabia lui Kenshin cu Muramasa-ul lui Onime-no Kyo.

Fate :arrow: Pt. mine grafica unui joc e decisiva..pe urma gameplay-ul si pe urma povestea. Exista un singur joc la care povestea imi place mai mult decat orice :arrow: Soul Reaver 1&2

A...il mai las pe Kenshin sa posteze si pe urma inchid topicul sau il mut la aberatii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #58


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



Scorpio, daca il muti la "Aberatii" vei dovedi ca ai ceva cu cei carora le place pokemon. nu ca mar deranja personal, dar, asa ca chestie. nu trebuie sa fi tot timpu critic si nu tre sa exagerezi cand vezi numai "tampenii" pe forum.

dar asta e numai parerea mea. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #59


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



:shock: Lung topic.. am timp sa-l citesc pe tot? Sper.

Ok. Serialul - cat am vazut din el, mi s-a parut superior filmului.
Filmul.. penibil. Nu stiu exact ce mi-a displacut mai mult, dar, serios vorbind, nu am avut puterea si rabdarea de a ma uita la el. Nu sunt ironic.

Pe de alta parte, am niste verisori care au jocuri de carti plus restul chestiilor comerciale. Daca as putea, as lua filmul cumva - pentru placerea lor. Ceea ce nu inseamna ca as vrea sa ma uit la el.

Iar o comparatie la un alt niver - cand am vazut serialul era un turneu. Luptele de acolo mi s-au parut superioare celor din film ( + lipsa CGI-ului. Nu il suport, mai ales pe fata, fara rusine intr-un anime).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #60


Unregistered









Dar trebuie sa recunosteti(pt cei carora le place Pokemon), ca nu are un suboect propriu zis...Un baiat vrea sa ajunga maestru de animalutze care se bat...Ei si??? :D
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:54 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |