Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Wststreet's Amv(s)


wststreet
post Jul 24 2009, 12:50 PM
Post #1


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



Primul meu AMV nu-l expun, daca-l cautati il gasiti, nu e reusit.

Si acum am facut al 2-lea AMV, fiind al 2-lea pls nu fiti prea duri la criticat :D
Am vrut sa-l pun pe youtube dar nu mergea bine sunetul, isi pierdea sincronizarea, asa ca l-am pus pe trilulilu:
http://www.trilulilu.ro/sunohara/8f436d7f689622
[EDIT#2] http://www.youtube.com/watch?v=6OOI6FRmBt0 [Varianta 2, mici modificari, calitate video mai mare]

[EDIT#1]
Daca tot am de gand sa convertesc din nou pt calitate mai buna fac si niste modificari la structura, mici imbunatatiri, thanks to your advice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Jul 24 2009, 01:34 PM
Post #2


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Am sa-mi spun din nou parerea ^^

Si deci... mi-a placut mult amv-ul, si melodia e frumoasa.
Critici (care pot si sa nu fie luate in seama, bineinteles): puteai sa-l faci mai nu stiu cum sa zic..in unele parti sa schimbi scenele mai mult. Si daca nu, un mic "puls" pe-acolo sa-i dea dinamis si alte chestii complicate :lol: Spre exemplu pe la 2:16 e o parte acolo care cred ca e o parte mai interesenta asa, adica sa-ti faci AMV-ul mai interesant acolo.

Bineinteles, asta e puncul de vedere al unui amator si cred ca oricum o sa te obisnuiesti pana la urma sa le faci mult mai bune daca vei continua sa mai faci, vreau sa spun.

Mi se pare o idee interesanta sa pui la mijloc credit-urile, bineinteles ca si melodia iti da voie, adica daca acolo era un refren ceva parca nu mai mergea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post Jul 24 2009, 02:02 PM
Post #3


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



Sper ca la urmatorul sa ma invat minte :D cine stie cand va mai fi un urmatorul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kurono
post Jul 24 2009, 03:06 PM
Post #4


Vicious
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: 17-June 09
Member No.: 8.751
Points: 139
Gender:



well....incep cu inceputul: I don't like the music :| , not my cup of tea...sorry

ai ales unele scene foarte bune din serie, dar in anumite momente era si foarte ...dull.

mi-a placut si mie ca ai pus credit-urile mai spre mijloc, ti-a permis si melodia :P

mai mi-a placut ca nu ai uitat sa scoti subtitrarile (de multe ori cei care fac amv uita sa le scoata.... :| ...).

Daca spui ca e al doilea amv, eu spun ca esti in directia buna si iti urez multa noroc in continuare :thumbsup:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post Jul 24 2009, 03:12 PM
Post #5


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



Thanks Kurono.
La partea cu melodia depinde de gusturi, nu stiu de ce dar deodata mi-a venit in minte ca se potrivesc, parca totul in anime se petrece in lumina lunii, anyway..

Cat despre scene, ai dreptate, am ales si scene aiurea, better luck next time, I guess..

Cu subtitrariile m-am chinuit mult, de aceea a si iesit calitatea cum a iesit, le aveam in format .mkv am stat vreo 2 zile sa le convertesc in .avi, prima data mi-a luat si subtitrariile si a trebuit sa o iau de la capat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kurono
post Jul 24 2009, 03:21 PM
Post #6


Vicious
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: 17-June 09
Member No.: 8.751
Points: 139
Gender:



that's why i said not my cup of tea. I can't stand tehno, house, trance or any of that shit, still the song you used wasn't that bad, it just felt like 20 sec kept repeating themselves for 4 minutes, but it was a bit nice and blended nicely with the scenes. Dupa cum am spus ai folosit unele scene cam aiurea, dar si unele foarte foarte bune, iar faptul ca ai stat 2 zile just to get rid of the subs, tells me you aim for quality. As for the next, i'm sure it's gonna be even better :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post Jul 24 2009, 03:33 PM
Post #7


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



Chiar te pricepi sa motivezi, si in acelasi timp sa critici fara a supara. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post Jul 25 2009, 04:47 PM
Post #8


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



In sfarsit si pe youtube, am reconvertit toate sursele acuma e calitatea mai mare, am facut si cateva modificari, am inlocuit o scena si am adaugat mici efecte de tranzitie mai spre inceput.

http://www.youtube.com/watch?v=6OOI6FRmBt0 [This video is still being processed. => In curand si HD]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post Jun 29 2010, 09:32 PM
Post #9


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



I wonder why I haven't posted this...

http://www.youtube.com/watch?v=Xef6ZhlijUs
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jun 30 2010, 12:33 AM
Post #10


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



1. Nu, Initial D si melodia Summer of 69 a lui Bryan Adams nu se potrivesc. Una e mesajul care sunt transmise de scenele alese din Initial D si complet altul e mesajul trasmis de melodie.

2. Felicitari, mai facut sa-mi caut DVD-urile cu Initial D ca sa-l revad. Oricum planuiam sa-l revad vara asta (heck, acum o luna au trecut 4 ani de cand am vizionat prima data Initial D pt. prima oara, cred ca si primul meu marathon de urmarit ceva si singurul anime care m-a impresionat din toate punctele de vedere). Inca n-am vazut un anime care sa ma faca sa dau jos Initial D de pe primul loc din topul meu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post Jun 30 2010, 12:25 PM
Post #11


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



Same here... desi am vazut animeuri care mi-au placut foarte mult si ar fi putut fi clasate pe locul intai.. mi-a trecut repede pofta de ele. In schimb Initial D nu a fost detronat. Number 1 :)

Cat despre Summer of 69, pentru mine e o melodie buna pt driving. Imi place cand o aud la volan, mai ales in zonele unde imi permit sa apas putin pedala. De asta am ales melodia respectiva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:23 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |