Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Production Ig In Romania!, Realizatorii GITS de vorba cu noi


The Different Mechanist
post Mar 12 2007, 10:27 PM
Post #1


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Astazi, 12 martie 2007, la Festivalul Momo Matsuri a fost facut anuntul oficial al vizitei domnului Yoshiki Sakurai, scenarist la Production IG, in Romania. Domnul Yoshiki Sakurai, autorul story-urilor principale din seriile Stand Alone Complex ale Ghost in the Shell, va vizita Romania pe data de 19 martie, luni, cand va sustine si o conferinta la Academia Romano-Americana, unde publicul ii va putea adresa intrebari. Aceasta conferinta va avea loc la orele 15.00. Toti fanii seriei GITS si nu numai, toti cei care indragesc lucrarile Production IG precum si fanii anime in general sunt invitati sa ia parte la unul dintre cele mai importante evenimente de gen din aceasta primavara.

Project Sakura va va tine la curent cu detaliile. Stati cu ochii pe noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 12 2007, 10:33 PM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Hm... Academia Romano-Americana este acelasi lucru cu Universitatea Romano-Americana? Daca da, atunci e super! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 12 2007, 10:40 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sorry to burst your bubbles...dar nu o sa puteti veni la acest eveniment pt ca sunteti din afara institutiei care sustine acest eveniment.....decat pe baza unor invitaii de care ma ocup personal.

Este un eveniment organizat pt studentii URA prin intermediul centrului de japoneza din cadrul acestei institutii. Dar nici o problema....poateo sa va dau comunicatul de presa de dupa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 12 2007, 10:43 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Scorp: Studentii URA au si ei nevoie de invitatie?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aldonza
post Mar 12 2007, 10:43 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 198
Joined: 20-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 2.027
Points: 432
Gender:



QUOTE(Scorpio @ Mar 12 2007, 10:40 PM)
Sorry to burst your bubble....dar nu o sa puteti veni la acest eveniment pt ca sunteti din afara institutiei care sustine acest eveniment.....decat pe baza unor inviatii de care ma ocup personal.




cum asa? :o ...si daca intram cu translatorul? :P ...si daca ne facem mici si totusi venim? :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 12 2007, 10:45 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Acest aspect va ramane sa-l discut maine cu coordatorul meu si cu translatora. Probabil vom stabili un numar de persoane care pot veni cu translatora....dar conditia va fi sa fie numai elevi Creanga......la noi in universitate oricum accesul nu e asa de liber......iar cu ocazia acestui eveniment va fi si mai restrictiv
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aldonza
post Mar 12 2007, 10:50 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 198
Joined: 20-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 2.027
Points: 432
Gender:



pai sunt eleva la creanga:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 13 2007, 10:00 AM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Deci omu vine sa tina o discutie cu fanii anime din Romania.. si voi nu ii lasati sa intre in facultate.. lol. Imi place gandirea "higher-ups"-ilor tai Scorp. E din aia Romaneasca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Mar 13 2007, 08:56 PM
Post #9


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



QUOTE(Scorpio @ Mar 12 2007, 10:40 PM)
Sorry to burst your  bubbles...dar nu o sa puteti veni la acest eveniment pt ca sunteti din afara institutiei care sustine acest eveniment.....decat pe baza unor invitaii de care ma ocup personal.

Este un eveniment organizat pt studentii URA prin intermediul centrului de japoneza din cadrul acestei institutii. Dar nici o problema....poateo sa va dau comunicatul de presa de dupa
*




(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/L.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/plus.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/MAO.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/equal.jpg)(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/lmao.jpg)


OMG LOLO...

Bre, gargara se face cu ceai de mushetel shi bullshitul cu mult mers la pascut, nu ku komunikate de presa. "poateo" sa ne dai comunicatul de presa de dupa, "poateo" sa NU ne dai comunicatul de presa de dupa... SI CE DACA =)). Nu ne poate interesa mai putin.

Poate acest aspect va ramana sa-l discuti maine cu "COORDATORUL" tau si cu "TRANSLATORA", dar ai grija sa il discuti ceva mai coerent decat scrii pe aci... Da' ghici ce. Nici asta nu prea ne intereseaza.

De asemenea, "INVITAIILE" alea de care te ocupi personal, vezi sa le impaturesti bine-bine de tot.

:twisted: HAI SA ITI ZIC SI DE CE NI SE CAM RUPE IN PAISHPE DE ACEA GARGARA.



Pentru ca in prima zi a Festivalului Momo Matsuri, imediat dupa efectuarea anuntului oficial am discutat din partea revistei noastre, Project Sakura, cu doamna Yukiko Yasuda, atasat cultural pe langa Ambasada Japoniei, obtinand cartea ei de vizita. I-am trimis un mail in care ii ceream detalii precum si un comunicat oficial legat de conferinta, raspunsul venind prompt, sub forma afisului oficial al conferintei si a comunicatului cerut.


AFISUL OFICIAL:

(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/anime1.jpg)




COMUNICATUL OFICIAL DE PRESA

"Conferinţă dedicată
FILMULUI DE ANIMAŢIE JAPONEZ


Iubitorii filmului de animaţie sunt invitaţi luni, 19 martie, de la orele 15.00 la conferinţa intitulată “Anime-ul japonez de astăzi” susţinută de scenaristul Yoshiki Sakurai. Evenimentul va avea loc în Aula Universităţii Româno-Americane din Bucureşti (bulevardul Expozitiei nr. 1B)
Manifestarea este organizată de Ambasada Japoniei şi Universitatea Româno-Americană în colaborare cu studiourile “Production I.G.” (Japonia).

Yoshiki Sakurai se numără printre cei mai cunoscuţi specialişti din industria de animaţie, în prezent desfăşurându-şi activitatea în cadrul studiourilor “Production I.G.” din Japonia, unde lucrează ca scenarist. Yoshiki Sakurai s-a născut la 9 iunie 1977 în prefectura Tochigi din Japonia şi este absolvent al Facultăţii de Studii Economice a Universităţii Tokyo (secţia management). În martie 2002 îşi termină studiile de masterat la aceeaşi universitate cu lucrarea de disertaţie: „Condiţii de găzduire a unui alt eu – despre comunicarea dintre om şi robot”. Yoshiki Sakurai începe să activeze în domeniul filmului de animaţie încă de la vârsta de 23 ani, numele său legându-se de realizarea unora dintre cele mai populare producţii de gen - “Ghost in the Shell - Stand Alone Complex” şi “Ghost in the Shell - Stand Alone Complex 2nd Gig”. A colaborat la realizarea producţiei “xxxHOLIC – A Midsummer Night’s Dream” şi a seriei de televiziune “Otogi Zoshi”. În prezent este angrenat în mai multe proiecte în Japonia şi peste hotare.
În conferinţa de la Bucureşti, Yoshiki Sakurai va face o prezentare succintă a industriei japoneze de animaţie de la ora actuală şi va oferi date tehnice legate de animaţia tradiţională, animaţia 3D, etc. Prezentarea va fi însoţită de proiecţia unor fragmente din filmul “Ghost in the Shell - Stand Alone Complex 2nd Gig”. [Aici s-ar putea sa fie o eroare, din cate mi s-a spus se vor prezenta fragmente din "Innocence", "2nd GIG" nefiind film]

Intrarea publicului este liberă.

=====================================================
Reprezentanţii mass-media sunt bineveniţi la acest eveniment !"


Ei bine, revista Project Sakura, la cei aproximativ 3000 de cititori ai sai la ora actuala (and rising) poate fi considerata un membru al presei. And this has its perks ;)


A se observa partea cu "INTRAREA PUBLICULUI ESTE LIBERA" de pe afis si din comunicat ;) .


Totodata astazi, in a doua zi a festivalului, am avut si eu ocazia sa discut, dar cu TRADUCATOAREA din pacate, nu cu "TRANSLATORA" (:P), afland de la aceasta ca intr-adevar, evenimentul ar trebui sa fie deschis, pentru el rezervandu-se Aula, care detine peste 400 de locuri.

Asa ca, in concluzie, veniti cu mic, cu mare, e pe gratis, e MARE, e liber.

MERITA.

Totodata suntem in discutii cu organizatorii in legatura cu un interviu in exclusivitate cu domnul Yoshiki Sakurai pentru Project Sakura.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eyeobs
post Mar 13 2007, 09:56 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



sa nu fim rai, ma gandesc ca totusi Scorpio a avut dreptate: la conferinta nu pot participa decat acei studenti care au invitatie. acest lucru insa nu ne afecteaza si pe noi. noi fiind "public".

ne vedem acolo :-P

andrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Mar 13 2007, 10:58 PM
Post #11


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Scorpio, imi pare bine sa te dezamagesc dar eu personal am primit invitatie de la Serban astazi, asa ca nu esti tu cel care da invitatiile in stanga si in dreapta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 13 2007, 11:53 PM
Post #12


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Serban cat si Bogdan au dreptul sa cheme pe cine vor. Dar pana sa faca cei de la ambasada aceasta mica mare modificare se mersese pe idea de inviatie.....cred ca iti poti da seama si de ce foarte usor.

Aseara cand postasem treaba aia n-am facut-o ca sa ma aflu in treaba .... asa era vb chestia.....azi cand m-am dus sa ridic afisele am avut surpriza neplacuta de a vedea ce scrie pe ele.....asta pe langa faptul ca sunt destul de slab realizate si contin o greseala imensa : poza de pe afis e din GITS 1 si conferintza va avea ca subiect GITS 2

Iar daca voi credeti ca faceti parte din presa romana cu o chestie pe care voi vreti s-o numiti revista.....care e online.....care nu are mediatizare si recunoastere in grupurile de presa....n-aveti decat....dar sa nu aveti surprize daca va veti prezetna cu aceasta titulatura.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Mar 13 2007, 11:58 PM
Post #13


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Nu stiam ca esti o autoritate in presa :? Avand in vedere ca revista are peste 1000 de cititori nu poti zice ca e putin. Daca imi aduc aminte bine, Game Over cand a aparut la noi in tara s-a vandut in numere foarte mici. Totusi nimeni n-a zis ca nu face parte din presa. Plus ca se varsa enorm de mult efort in aceasta revista, cat s-ar varsa la una fizica.

Totusi sa nu insultam pe Coyotee pentru care aceasta revista e cocreatia lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Mar 14 2007, 01:03 AM
Post #14


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Se mersese pe "idea de inviatie"? Pai normal ca ne dam seama si de ce, doar nu erau sa intre toti nespalatii provinciali la conferinta, un asemenea eveniment este rezervat doar elitelor din ultimul bastion al civilizatiei, nu-i asa? :D Uite ce, draga Scorp, promit ca o sa "merg pe idea de inviatie" si in timpul conferintei imi voi tzine prazul inchis in laptop.


"Aseara cand postasem treaba aia n-am facut-o ca sa ma aflu in treaba"

Ba, daca e sa nu mai mergem pe "idea de inviatie", am ajunge la o concluzie contrara.

Si daca tot se merge pe "idea de inviatie" pe aci, sincer, nici nu ma intereseaza daca revista noastra este considerata sau nu parte din presa, ca e online, offline sau are variator, atata timp cat ea ajunge la lume si reuseste sa isi livreze continutul. Cu toate astea, "idea de inviatie" nu a impiedicat ambasada sa considere revista noastra ca parte din presa, ca dovada s-au deranjat sa ne trimita comunicatul de presa si afisul evenimentului. Asa ca o sa ne "prezeTNam" cu aceasta titulatura ori de cate ori va fi necesar.

Dar am inceput sa merg prea mult pe "idea de inviatie". Sa revenim la subiect :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Mar 14 2007, 01:33 AM
Post #15


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Asta poate sa-si deschida o emisiune la televizor, cum era a lui Pruteanu, numai ca aici ar fi 'mutiland limba romana cu Scorpio'.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Mar 14 2007, 01:46 AM
Post #16


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Ca sa stie lumea am postat acest post inainte de a fi sters de catre Yeti-kun:

Asta poate sa-si deschida o emisiune la televizor, cum era a lui Pruteanu, numai ca aici ar fi 'mutiland limba romana cu Scorpio'.

Se pare ca Scorpy are aliat un puternic Yeti himalayan cu +20 Ice Damage. Acest Y E T I sterge automat toate posturile care ar dauna imaginii lui Scorpio.

Si cine zice ca e offtopic eu zic ca e ontopic din moment ce cu un post inainte de acesta se vorbeste despre modul in care a mutilat cineva limba noastra materna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The_Fool_on_the_Hill
post Mar 14 2007, 10:35 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 44
Points: 4



Salut, sincer nu inteleg de ce il mai inghititi pe Scorpio. Oricum mesajul meu este altul... nu ma cunoasteti, nici eu nu va cunosc din pacate, dar in cazul in care Scorpio are dreptate (desi stim cu totii ca nu e asa) si va trebuie invitatie va pot face eu rost de una. Contactati-ma prin Lother.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Mar 14 2007, 11:29 PM
Post #18


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Ok, revenind la subiect. Lucrul urmator cred ca va clarifica definitiv lucrurile:


Copy-paste rapid din mailul primit azi:

Stimate domnule Comsa,

va trimitem raspunsurile la intrebarile pe care ni le-ati adresat referitor la
conferinta de luni.

Conferinta d-lui Sakurai va fi structurata astfel:
- scurta (auto) prezentare a vorbitorului
- slide-show de prezentare a industriei contemporane de anime (date statistice,
aspecte financiare, detalii ale muncii de productie, etc)
- comentarii pe marginea animatiei traditionale si a tehnicilor de animatie 3D
- prezentarea unor fragmente din "Ghost in the Shell: Innocence" sau "Stand Alone
Complex 2nd Gig" (inca nu stim exact pentru ce va opta dl. Sakurai)
- sesiune de intrebari si raspunsuri


Asa cum v-am informat deja, intrarea este libera, iar amfiteatrul de la
Universitatea Romano-Americana are in jur de 400 locuri.
...asadar, asteptam cat mai multe persoane interesate.


TOTODATA

Ne vedem acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Mar 15 2007, 01:15 AM
Post #19


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



E o mare onoare sa poti sa-i iei un interviu inainte de conferinta. Asa ceva numai in Romania se poate unde presa e complet ignoranta. Tu reprezinti adevarata presa pentru fani :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Mar 19 2007, 10:33 PM
Post #20


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Ok, back de la conferinta.

Ce pot sa spun?

Sa incep cu interviul. Acolo a fost beton. Tipul e chiar deschis si te intinzi la discutii cu el... Aoleo. Vreau sa spun, dezvolta punctele destul de mult, nu exista raspunsuri de doar doua-trei cuvinte. Oricum si intrebarile noastre au fost stufoase.

Uitati aici tot chestionarul aplicat, in caz ca va intrebati ce s-a discutat:

"Ati putea spune cititorilor nostri, pana la urma de ce ati venit in Romania? Stim ca aceasta conferinta face parte dintr-o serie de vizite in Europa de Est, dar ce se cauta a se obtine prin acest tur?"


“Cum ati reusit sa intrati la o varsta atat de tanara in industria anime? Mai ales daca avem in vedere faptul ca ati terminat o facultate de economie?”

“A existat vreun aspect anume care v-a atras la SAC, sau pur si simplu s-a intamplat sa lucrati la el? Ati fost selectat dintr-o serie de candidati sau ati fost contactat special pentru proiect avand in vedere lucrarea dumneavoastra de master?”


“Unde gasiti inspiratia pentru personaje, mai exact pentru trasaturile lor? Sa luam ca exemplu Tachikoma. In seriile SAC au caracteristici asemanatoare cu cele ale unor copii care invata lucruri noi despre viata, lucru ce conduce deseori la situatii comice, cu un substrat destul de serios insa. Sunt anumite linii generale de character design ce va sunt impuse sau aveti mana libera de obicei?”



“Care este personajul din seriile SAC ce v-a creat cele mai mari dificultati la realizare? Ce aspecte ale personalitatii lui mai exact v-au pus probleme?”


“Care sunt aspectele pe care le gasiti cele mai interesante la anime in general si la munca pe care o depuneti in cadrul industriei? Satisfactia de a realiza un lucru ce ajunge la foarta multa lume? Faima? Oportunitatea de a lucra la serii sau filme ce vor fi tinute minte peste ani?”


“Care sunt in opinia dumneavoastra cele mai importante elemente in designul personajelor? Ce aspecte ale lui credeti ca ar prinde cel mai bine la public? Cu alte cuvinte, cum poti face un spectator sa se conecteze mai bine la personaj?”


“In ce proiecte sunteti implicat la ora actuala/ce planuri de viitor aveti in ceea ce priveste cariera dumneavoastra de screenwriter? Aveti o pasiune pentru robotica, ne putem astepta la mai multe lucrari ce au de-a face cu acest domeniu?”


"Intrebarea urmatoare sunt sigur ca e una pe care o primiti mai mereu si cel mai probabil va fi pusa sub o forma sau alta si la conferinta de astazi, dar totusi: Care este viitorul seriei GITS? Se intrevad ceva continuari ale filmelor sau seriilor la orizont? Cat adevar e in zvonul care umbla pe web legat de o versiune Hollywood a GITS?"


"Credeti ca Production IG sau colegi de-ai dumneavoastra ar putea sprijini intr-un mod sau altul dezvoltarea unei piete aici? Si pana la a primi ajutor din afara, cum ne recomandati noua sa procedam pentru a populariza o asemenea industrie la noi, sa o centralizam, sa ii dam un oarecare contur?"


“Ne puteti spune cam care ar fi pozitia oficiala a Production IG fata de fansubs? De exemplu sa luam cazul “The melancholy of Haruhi Suzumiya”( Suzumiya Haruhi no Yūutsu). Bandai Entertainment si Kadokawa Pictures, distribuitorii seriei, au multumit in mod oficial fansubberilor pentru popularizarea ei, acesta fiind primul caz in care o companie japoneza a incuviintat fansubbingul. Totodata Azumanga Daioh este un exemplu deserie ce a fost licentiata in SUA datorita popularitatii fansub-urilor, cel putin din ce ne spune ADV. Lumea incepe sa accepte aspectele pozitive ale acestui lucru. E drept ca exista si aspecte negative ale acestei activitati, aspecte pe care nimeni nu le neaga, dar in opinia dumneavoastra, ele cantaresc mai greu decat cele pozitive?”


“In legatura cu Blood + . Exista sanse pentru o noua serie candva in viitorul apropiat? Totodata ce a determinat studiourile sa creeze pentru serial un personaj total diferit de cel din “Blood the last vampire”?



“Kerberos saga este unul dintre cei mai cunoscuti “copii” ai lui Mamoru Oshii. Totodata este un storyline care si-a facut prea rar aparitia sub forma de anime-uri, cu exceptia lui Jin-Roh. Sunt planuri pentru viitor ce se uita la noi cu ochi rosii, luminosi, din spatele acelei armuri sinistre?”


“Acum ca Dl. Oshii a terminat proiectul Tachiguishi Retsuden anul trecut, proiect ce are ceva legaturi cu storyline-ul numit mai sus, aveti cunostinta de ce planuri de viitor are? La ce filme ne mai putem astepta de la el?”


“Acum vorbind strict in termeni de marketing si feedback de la fani, in opinia Production IG seriile Stand Alone Complex depasesc in popularitate filmul “Innocence”?”


“Eventuale proiecte de viitor in parteneriat cu alte mari studiouri producatoare? De exemplu Gainax; sunt in plan serii sau filme ce vor fi realizate in colaborare cu vechii dumneavoastra parteneri de la FuriKuri? Veti avea vreo legatura cu noile filme Evangelion?”


“Cand putem spera sa vedem in cinematografele noastre productii de genul Ghost In the Shell? Exista sanse pentru distributia de anime in cinematografele din Romania?”



Cum o sa reusesc sa smulg de pe reportofon si din materialul filmat intreaga discutie o sa postez aici tot transcriptul. Totodata o sa facem un montaj cu toata chestia si o sa o punem in Project Sakura din aprilie, si pe site, pentru download/streaming.


Acum conferinta... Eheheee... :rolleyes: Sa zicem doar ca Dl. Scorpio ar avea motive sa se gandeasca de doua ori de acum incolo inainte sa se apuce sa posteze analize "amanuntite" si "critici constructive" legate de organizarea altor evenimente si proiectii... Cel putin alea au sunet. :twisted: Deodata popularitatea lui a crescut simtitor... :twisted:


(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/1174325580275.jpg)


Let 'er rip, guys!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 03:09 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |