Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce ati fi vrut sa fie schimbat in finalul Sailor Moon?


D_Jay
post Sep 15 2007, 03:07 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 26-May 07
Member No.: 4.358
Points: 51
Gender:



Asa cum scrie intr-un mesaj anterior, ar fi ca lumea daca sfarsitul seriei Sailor Stars ar fi ca in manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Damutz
post Oct 9 2007, 04:06 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: Camin Regie
Member No.: 181
Points: 9



nu stiu cum se termina dar mi-as fi dorit sa moara toate.sa explodeze planeta.Finalul prea seamana a telenovela
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Oct 9 2007, 05:39 PM
Post #43


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Damutz,ai postat si tu de dragul de a avea un post in plus,si pentru a fi smeker...daca acel final e asemanator cu al unei telenovele,atunci zi-mi si mie o telenovela care sa semene cu finalul acestei serii,ca eu tot nu-mi dau seama...in fine,trecem de asta.
Mie mi-a placut foarte mult Sailor Moon,si imi place si acum...insa chiar as fi vrut sa fie putin altfel finalul,s-a terminat batalia,imediat toate bune si frumoase,gata,ne-am si luat la revedere,in ultimele 10 minute ale episodului...parca prea din scurt...de continuat,nu stiu daca o sa se continue...sincer,mi-as fi dorit o continuare,dar nu stiu daca va exista...Deci finalul nu trebuia sa fie chiar asa de inghesuit in ultimele minute,mai degraba mai faceau un episod,si aveau si ei un final mai normal,peste cativa ani,sau dupa cateva luni,sa aflam cum e viata lor
(IMG:http://img407.imageshack.us/img407/1525/moonsituxedowz6.th.jpg) (IMG:http://img223.imageshack.us/img223/8176/theweddingby5.th.jpg) (IMG:http://img216.imageshack.us/img216/9607/thekissj4dz2.th.jpg)
...dar intrebarea mea e urmatoarea : S-au terminat luptele definitiv,asta au vrut sa dea de inteles?Adica ele au renuntat sa fie Sailor?
Cat despre faptul ca in anime,ele mor si invie,mor si invie...e o chestie destul de interesanta aici...pentru ca de fapt,nu mor ele,ci luptatoarele Sailor...ele ca oameni continua sa traiasca...faptul ca ele trebuie sa isi continue viata ca Sailors,asta e altceva,devin din nou Sailor,pentru ca Luna si Artemis le ajuta sa devina iar Sailor,dandu-le baghete pentru a se transforma,si tot asa...e un anime cu puteri,si magie,deci nu e nimic anormal...plus ca baza acestui anime mie mi s-a parut interesanta,chiar foarte tare...cum au numit ei niste Sailor,dupa planetele ce ne inconjoara,si nu numai,am descoperit diverse chestii,pe parcurs,care mi s-au parut foarte interesante...o idee originala oricum...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 20 2007, 12:44 PM
Post #44


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



QUOTE(Damutz @ Oct 10 2007, 01:06 AM)
nu stiu cum se termina dar mi-as fi dorit sa moara toate.sa explodeze planeta.Finalul prea seamana a telenovela
*



DAmutz, tu de ce te uiti la Sailor Moon ? daca vroiai un asa final ,trebuia sa te uiti la berserk, elfen lied sau gantz, nu la Sailor Moon.
Aa, si ,apropo, nu orice anime/film care se termina cu happy end e telenovela, asta ca fapt divers.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 20 2007, 09:59 PM
Post #45


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
nu stiu cum se termina dar mi-as fi dorit sa moara toate.sa explodeze planeta.Finalul prea seamana a telenovela


In primul rand postul tau e fara noima... daca nu stii cum se termina, de ce spui ca 'ti-ai fi dorit sa...'? Asta denota ca tu stii finalul, dar ai fi vrut sa se termine altfel.
Second. Si daca n-ai vazut finalul, de ce crezi ca seamana a telenovela?!
NEWS FLASH for you: o gramada de filme au happy end, nu numai telenovelele! Si sa stii ca e rasuflata comparatia ta. 9__9
Third. Scuteste-ne de posturi dinastea pe viitor.

Daca crezi ca am fost prea dura, sa stii ca duritatea postului meu a fost pe masura aberatiei tale. The end.


Pentru mozi: am combatut ideea, nu persoana. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Oct 21 2007, 11:04 AM
Post #46


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



Hmm, sincer, pana la ultimele episoade cand au inceput sa moara pe rand :( imi doream ca mamoru sa nu se mai intoarca.. si sa ramana Seiya in locul lui T__T si daca ma luati cu chestia ca era fata de fapt, sunt constienta de asta si ma doare undeva XDD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yume Kuro
post Oct 29 2007, 11:57 AM
Post #47


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 12-October 07
From: where chaos and light unite
Member No.: 5.339
Points: 15
Gender:



QUOTE
Hmm, sincer, pana la ultimele episoade cand au inceput sa moara pe rand sad.gif imi doream ca mamoru sa nu se mai intoarca.. si sa ramana Seiya in locul lui T__T si daca ma luati cu chestia ca era fata de fapt, sunt constienta de asta si ma doare undeva XDD


Sincer era mult mai frumos daca ramanea cu Seiya.Se potriveau si el s-a indragostit de Usagi, nu de printesa lunii.S-a indragostit de adolescenta aiurita si cu suflet nobil, nu de Sailor Moon aparatoarea pamantului.
Cand Usagi era impreuna cu Mamoru, el citea si nu o baga in seama, sau vorbeau despre tot felul de tampenii. Seiya a vrut sa-i castige inima si facea tot posibilul sa arate cat de mult o iubeste...

Gomennasai...m-am lungit la argumentare...baka...
Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 29 2007, 02:58 PM
Post #48


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ioai, si mie mi-a placut povestea dintre Seiya si Usagi... cred ca majoritatea si-au dorit ca Mamoru sa nu se mai intoarca. :P

Dar si Mamoru o iubea pe Usagi din toata inima, era sufletul ei pereche si n-ar fi fost drept... insa sunt de acord cu Yume Kuro, relatia dintre Usagi si Mamoru ar fi trebuit sa fie un pic mai aprofundata... era cam superficiala, iar Mamoru era serios cu Usagi doar cand era transformata in Sailor Moon. >_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Oct 29 2007, 03:16 PM
Post #49


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Cred ca la final am avut parte pentru prima data de intrebarea: de ce toti trebuie sa reinvie (ma refer la Mamoru...saracu' :lol: ). Mi-am dorit din tot sufletul ca Seiya sa fie cu Usagi...mi s-a parut si mie ca s-ar fi potrivit pentru ca el era mai animat decat Mamoru, ea era inca la varsta adolescentei si avea sa se mai joace (nu ma refer la papusi :P ) si sa se prosteasca mult timp, iar Seiya era cel mai potrivit sa-i fie alaturi...Mi s-a parut mult prea dureroasa despartirea aia, parca prea dura...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 7 2008, 10:36 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Eu as fi preferat ca Sailor Moon sa nu se inece in fiecare episod la rand in clisee pana la gat. I mean c'monn, sunt frumoase tipele cand se transforma, dar sa faca asta de 200 de ori e cam meh...
In plus, replicile dupa fiecare transfomare, in momentul intalnirii frontale cu inamicul sunt epice....XD Te omoara cu zile, nu alta.
As mai fi preferat sa nu bage fillere. Povestea s-ar fi putu ilustra foarte frumos in 10 episoade de caciula (x 5 serii = 50 de episoade cu totul). But we can't get enough moon power, now, can we?
And last, but not least, mi-ar fi placut ca Mamoru sa AIBA si el o personalitate....<_< >_>
I don't like pussies like him, honestly...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jun 8 2008, 02:44 PM
Post #51


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:




Maki, cand te uitai acum 10 ani la Sailor Moon nu cred ca aveai aceeasi parere :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 8 2008, 09:53 PM
Post #52


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Cu aia mica, cum se duce inapoi in timp, si face un copil care devine sailor moon, devenind efectiv propria bunica. That would have been so so cool.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ericas9
post Oct 21 2008, 02:50 AM
Post #53


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 21-October 08
Member No.: 7.782
Points: 1
Gender:



eu zic k e cel mai bn asha cum e....dak e sa schimbam cand nu ne convine ceva...schimbam pana la urma tot serialul:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ayashi2009
post Jan 17 2010, 05:40 AM
Post #54


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 25-December 09
Member No.: 9.312
Points: 31
Gender:



Si eu as vrea sa fie o cpntinuare la anime,s-a terminat prea brusc, mi-ar fi placut ca Seyia sa ramana pe pamant, si sa fie o lupta intre el si Mamoru pt iubirea lui Usaghi. :rolleyes: si fiecare din fete sa isi gaseasca si ele perechea, (nu e corect doar Usaghi sa aiba parte de iubire, doar pentru ca e Princess Serenity,iar celelalte Sailor trebuie sa isi apere printesa) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:47 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |