Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Detectiv Conan!


erikson
post Feb 1 2005, 08:04 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



chiar ca voia sa se sinucida; era sigura ca cineva din organizatie e in bus!!!zicea ca asa e cel mai bine in timp ce ceilalti coborasera din busul in care era o bomba. conan sparge parbrizul si o scoate in ultima clipa - super faina faza! apoi o trimite la spital cu ceilalti det. boys. ayomi spunea ca e plina de sange dar ea spuse ca e sangele lui de fapt. in gand: se pare ca acum suntem chit, schinichi!

in ep. se da de gol pr de engleza dar conan nu se prinde ca e cam ciudat ca o pr de eng stie cum se blocheaza acel tip de arma. mai era un tip ciudat in bus....cred ca tot din organizatie

acum dau ep cand apare Ai :D :D ep astea nu le-am vazut... weehoo!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 5 2005, 03:00 AM
Post #22


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ow sorry pentru replicile mele care intotdeauna vin cu intarziere, m-am uitat la greu la anime-uri si am cam uitat sa postez pe forum.
Cat despre ai si ca vroia sa se sinucida am cam uitat cum era episodul ala, nu am o memorie asha de buna pt anime-uri, adica am vazut prea multe in ultimul timp :P . Din cate am vazut ai e disperata si paranoica, se simte intotdeauna urmarita de Oameni in negru, imi pare rau de ea, trebuie sa fie teribil sa traieshti zi de zi cu frica asta.
Din unele episoade am vazut ca lui Ai ii cam place de Shinichi, sau e doar impresia mea, intr-un episod ii si zice ca nu e mult mai mare ca el, are doar 18 ani, si hm... eu zic ca il cam iubeshte pe Shinichi, mai ales pt ca a tot ajutat-o
De cine-ti place mai mult, de Ai sau de Ran /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 5 2005, 06:49 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



nu stiu intr-un fel imi plac amandoua, dar ran se potriveste mai bine cu schinichi... :? tu ce zici?

si inca o intrebare: ce crezi ca ar zice kogoro daca ar afla ca conan e de fapt schinichi?
arigato pt linkuri(am uitat sa zic)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bluekasumi
post Feb 6 2005, 08:26 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 25
Joined: --
From: Bucuresti/Targoviste
Member No.: 626
Points: 2



Imi place foarte mult serialul. Din pacate nu mai prind rtl2 :cry: .Asa ca am incercat sa iau manga de pe net, dar nu o gasesc pe toata. La http://www.directmanga.com nu sunt decat 90 de capitole, adica 9 volume. :cry:
Dar speranta moare ultima...poate o gasesc pe DC++ /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 13 2005, 09:59 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



au dat pe rtl2 ep cand sonoko o cara pe ran la o intalnire de vrajitori amatori si raman blocati acolo. apare si kaito kid la sfarsit (era unu dintre ei) si ii spune lui conan Schinichi... era sa pic de pe scaun really! de unde stie kaito kid ca conan e schinichi?!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 13 2005, 10:33 PM
Post #26


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



eh oricine cu un pic de inteligenta si-ar fi dat seama ca, Conan e Shinichi, putea de exemplu sa-i verifice ushor identitatea in actele politiei, si negasind nimic ishi dadea seama ca de fapt nu exista un Conan Edogawa, iar probabil datorita faptului ca sta impreuna cu ran si familia ei ar fi investigat toate relatiile lui ran cu alte persoane si ar fi dat de Shinichi, her boyfriend, apoi ar fi realizat coincidentza enorma intre faptul ca si Shinichi si Conan sunt detectivi amatori sau ceva de gen, ar fi realizat ca pentru un copil mic e imposibil sa fie asha de inteligent Conan si ar fi tras concluziile, adica asha ash fi facu eu :wink:
Din pacate n-am vazut episodul ala... anyway cate episoade are Detectiv Connan aka Case Closed, 130 sau ceva de gen, nu ? sau is mai multe /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 16 2005, 09:34 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



e cel mai lung anime care s-a debitat pana acum. are vreo 300 de ep and still going
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 16 2005, 02:55 PM
Post #28


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



scuze daca acest topic era deja postat pe undeva,inseamna ca l-am trecut cu ochiul... :)
io am citit multe carti sherlock holmes si eram un fan crimi nebun inca din copilarie..si cand am vazut dc prima oara nu-mi venea sa cred ca exista un anime asa bun. :P special e ca pt prima data puterea personajului nu se bazeaza pe puterea fizica ci pe iq-ul lui de acea cred ca autorul l-a facut pe cel mai bun detectiv in micul detectiv ca sa-si pota provoca geniul si mai mult,fiind lipsit de influenta pe care o are un adult asupra oamenilor.noroc cu agasa si inventile lui asta-l ajuta un pic nu?(nu chiar un pic...)
in fine sa vorbim de cinan in general.
hai sa incepem asa: mie imi place Shinichi normal doar e cel mai destept dar si kaitou kid..
cea ce nu inteleg de ce astia doi arata abolut identic.in filmul 3 last magician of the century kid chiar a pacalit-o pe ran ca-i shinichi?

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Broly
post Dec 28 2005, 11:23 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
Member No.: 823
Points: 70
Gender:



L-am vazut, ce-i drept nu pe tot :( ( nu am mai gasit ep de dwd :(() but anyway..super animeul, foarte bine gandit, si l-ash recomanda tuturor carora le-a placut Verdic Crima ;)).
Btw shtie cineva dc Conan mai devine Chinici ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 29 2005, 01:50 AM
Post #30


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



devine shinichi intr-un episod (cand vine heiji prima data) si in filmul 7
dar pentru putin timp.din cate stiu conan inca nu s-a terminat desi are in jur de 250 de episoade.i'm realy curios cum ii prinde pe aia in negru.. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 18 2006, 06:53 PM
Post #31


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



serialul a ajuns la eps 426 si este on going in Japonia :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 18 2006, 06:57 PM
Post #32


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Stiu, are shanse sa devina cel mai lung anime, cred, deja depasheshte imediat seriile dragonball adunate.
E relativ ushor sa-l faca asha pentru ca nu are nici un story line:P
Dar are o groaza de fani
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Jan 18 2006, 09:37 PM
Post #33


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Jan 18 2006, 06:57 PM)
Stiu, are shanse sa devina cel mai lung anime, cred, deja depasheshte imediat seriile dragonball adunate.
E relativ ushor sa-l faca asha pentru ca nu are nici un story line:P
Dar are o groaza de fani
*


asta asha-i singurul story line e cel ca trebuie sa-i prinada pe men in black <_< shi nici nu are multe ep care sunt in legatura cu asta :(
da are intradevar vreo 430 de ep eu ma gandeam la cate au fost in germania :P silly me. o sa fie greu cand o sa se termine :( downloadul va dura o veshnicie!!! :((
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 25 2006, 05:30 PM
Post #34


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



eu unul trag numai ce fansubeaza anime-conan... au ajuns la ep.97 si au tradus filmele 1,2... insa sunt destul de multe episoade traduse, dar destul de greu de gasit :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 25 2006, 06:37 PM
Post #35


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



I-am dat merge topicului cu cel Original, Lord Inuyasha, nu l-ai gasit pt ca cineva il mutase la Adventure, de fapt e Mistery, dar no.. ce sa zic..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miyuki
post Feb 11 2006, 02:03 AM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 8-February 06
From: Bucharest
Member No.: 2.154
Points: 26
Gender:



Shi mie mi-a placut tare mult Detektiv Conan! Ma uitam mereu p RTL2.......but sadly oamenii dragutzi d la cablu <_< mi-au scos RTL2 shi n-am mai putut sa-l vad *sigh*! A fost super mishto....dar RTL2 a taiat atat de multe poze shi scene din Detektiv Conan ca erau prea violente shi pline de cruzime etc. dar totushi sa strice asha simplu un anime, ( motiv cretin <_< ) doar ca "poate" se mai uita cativa copii de 5-6 ani la asta.....oricum aia nu intzeleg nimic :D.....vai I miss it a lot! I wanna see some more episodes :X! Chiar mi-au placut enigmele, ma aminteshte tare mult de Monk d p Pro Cinema ( e....asta da comparatzie :D ) totushi se aseamana....macar un pic, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 7 2006, 10:01 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Am vazut acest serial pe canalul rtl 2.Mi-a plcut foarte mult mai ales faptul ca acest serial se bazeaza pe enigme.Un foarte bun detectiv este ademienit intr-o capcana.Acestuia ii este administrat un drg foarte puternic care la transformat intr-un copil de 10 ani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Jan 4 2007, 02:56 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Imi pare foarte bine ca nu sunt singura aici care adora conan :D erikson...apreciez foarte mult ca sti cum se desfasoara actiunea....eu(lucky me) mai prind rtl2 pt ca am antena parabolica desi (ah) nam timp sa ma uit la conan din cauza (nesfarsitelor) activitati pe care le am dupa scoala (de unde ies la 3) :(...imi plac foarte mult fazele in care ran,gandindu-se la shinichi il vede pe acesta in conan,sare pe el si il imbratiseaza!absoulut adorabil ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Edogawa Conan
post Jan 5 2007, 11:49 PM
Post #39


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 5-January 07
Member No.: 3.563
Points: 5
Gender:



Hei se pare k nu sunt singuru care ii place Detectiv conan fratilor sun in totalitate deacord cu voi care ziceti k animeul este unic shi am shi eu o intrebare ce numar are episodul in care apare ai haibira daca shtie cineva sa imi zica plz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Apr 5 2007, 05:17 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Stie cineva sa imi spuna cate episoade planuiesc sa faca din Detective Conan? Eu am auzit ca sunt deja peste 300 still making... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 04:58 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |