Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Ro Anime, Ce s-a intamplat


Ranma-kun
post Sep 18 2017, 10:49 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:




Ce sa zic, eu am fost cam ocupat cu doctoratul/cercetare and stuff, si in general foarte departe de Bucurestiul unde toate lucrurile anime in romania s-au intamplat(Hunedoara/Timisoara).

Vad ca a cam murit fenomenul anime in Romania cu generatia noastra. Nijikon si Otaku Fest s-au inchis. Chiar s-a dus interesul pentru anime, sau a migrat lumea pe Facebook and co ?
Cine mai e pe Anime-Club ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Sonic
post Oct 17 2017, 08:19 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 13-November 07
Member No.: 5.559
Points: 11
Gender:



Am sa las si eu cateva ganduri aici, sper sa nu fie cu suparare. Lumea a migrat, pe facebook, twitter, etc, lucruri care personal imi sunt inca straine si la care nu vreau inca sa ader. Dar pe langa asta, lumea a descoperit cat de vast e internetul si si-au urmarit interesele pe alte meleaguri online. Sincer, si repet, sper sa nu fie cu suparare, acum 9-10 ani cand eu imi facusem cont aici si chiar inainte, cand doar urmaream in anonimat forumul acesta, imi parea lumea prea rautacioasa. Nici macar nu trebuia sa spui o tampenie ca iti sareau userii in cap. Pe forumul acesta nu se permiteau asa multe rautati, dar pe celalalt, care era la fel de mare ca anime-club, era dezastru. Mi se parea ca era o competitie "Care face la psihic mai tare". Puneai o intrebare sau afirmai un lucru, primeai un raspuns, doua, apoi erai blamat. Nu era cea mai prietenoasa comunitate. Pacat, eram putini si ar fi trebuit sa fim mai uniti pentru ca la urma urmei era un forum despre anime-uri iar asta era pasiunea comuna. Pe langa asta, userii de pe celalalt forum erau cam aceiasi care activau si aici.
Pentru mine faceau ca pasiunea pentru Anime-uri si toata cultura din aceasta sfera sa capete o nuanta usor neplacuta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Ranma-kun   Ro Anime   Sep 18 2017, 10:49 PM
Majin   RE: Ro Anime   Sep 19 2017, 06:58 AM
Coyotee   RE: Ro Anime   Sep 19 2017, 06:00 PM
elpreda   RE: Ro Anime   Sep 19 2017, 09:34 PM
CyBeR   RE: Ro Anime   Sep 24 2017, 10:46 PM
K-chan   RE: Ro Anime   Oct 7 2017, 04:10 PM
Kullamar   RE: Ro Anime   Oct 12 2017, 06:34 PM
Sonic   RE: Ro Anime   Oct 17 2017, 08:19 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |