Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Adevarul despre Drgaon Ball AF


Majin
post Nov 22 2004, 10:05 AM
Post #1


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



Ultimele stiri despre BragonBallAF:dragonballaf exista!!exista manga in japonia dbaf,dar nu va aparea niciodata o seriedbaf.FUNanimation sun ca producatorii nu au nici o intentie sa transforme manga in anime si nici nu au de gand sa mai lansese inca un db!
Am pus niste poze,care sigur ca sunt false...

[img]http://www.connaught.biblio.net/cgi-bin/sitebuilder/view_image.pl?site_id=150779;picture_id=42814[/img]
Asta ar trebui sa fie super saiyan 5 kakarotto,dar funanimation a declarat cxa nu exsta aces nivel.Daca priviti atenti se obs ca de fapt e o poza cu brolli din filmul 8... o alta aberatie pe care am auzito ar fi brolli level ssj7...i (Yeah Right).
[img]http://www.connaught.biblio.net/cgi-bin/sitebuilder/view_image.pl?site_id=150779;picture_id=42815[/img]
[img]http://www.connaught.biblio.net/cgi-bin/sitebuilder/view_image.pl?site_id=150779;picture_id=53413[/img]
Asta e goku la ssj6. o faza nu inteleg,daca nu exista ssj5,cum a a juns ssj6???
In plus,toti ssj au ochii verzi,nu albastri...come one...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 22 2004, 10:13 AM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



mah eu totusi astept o continuare la db desi nu cred ca va mai aparea
daca stam sa ne gandim nici dbgt nu prea este o continuare si ar fi doar dragonball si dragonball Z care este ultimul deoarece Z vine de la sfarsit !
doar acestea sunt create de akira toriama! dbgt intradevar este super dar nu este facut de akira dar totusi este asociat seriei :)
arata misto ssj6! cred ca odata si o data o sa faca o alta continuare deoarece dragonball a avut printre cele mai mari succese inregistrate vreodata de vreun anime! si sunt peste 10.000.000 de fani in japonia si f multi aici in romania! si este foarte probabil ca se va face o continuare intr-un viitor apropiat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 22 2004, 10:32 AM
Post #3


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



trotineto...firma producatoare a spus clar ca nu mai scoate o alta serie db...dar si eu sper.....totusi,sa fim realisti....toriyama nu s emai baga in asa ceva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 22 2004, 11:23 AM
Post #4


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Vai, dar e de-a dreptul patetic :D Astea sunt niste poze in care nu e nimic nou, doar s-au jucat cu virgula culorile. Poza cu ssj6 e de fapt ssj3 cu par albastru. Hai ca asta inteleg, dar se schimba cumva si culoarea kimono-ului o data cu cresterea in nivel? :D :D :D Nice going /omg /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 22 2004, 11:29 AM
Post #5


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cum spuneam..patetic....af nu o sa fie serie...totusi,trucajele sunt destul de bunicele....
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 22 2004, 12:30 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu stiam ca prima poza e cea originala .... si era singura da oricum e cea mai bine facuta dintre toate..si mie mi se pare sa fie scanata...pt ca e putin stramba......ma rog.....chiar numai vedeam ce sa continue.....ar fi iesit ceva nasol din pt de vedere a povestii.....macar astia se respecta nu ca Pokemon sau Digimon care-mi scot serii si filme pe banda rulanta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 22 2004, 01:56 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Toryama a mentionat ca dupa DBZ nu va mai continua...dupa GT au existat zvonuri ca el s-ar fi apuc de un manga incipient privind DB...insa asta e zvon care deja are 2 ani...deci mai asteptam sau ramanem la zvonuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 22 2004, 05:33 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



lol tu esti sigur ca ai vazut cum arata un ssj3>?
daca nu ma insel ssj3 are parul cam pana la glezna (umpic dar f putin mai sus de glezna) pe cand asta din imagine are pana la sold! ce-i drept se poate sa fie editat! e misto faza cu electricitatea din juru lui care chiar e copiata de la ssj3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 22 2004, 05:46 PM
Post #9


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Wey trotineto ( /^_^ ), pana la glezne il are gotenks, ca ie mai mic, goaka il are exact ca in pozna aia, pana la sold :P Totul e copiat si apoi jucat la culori, nici macar incaltamintea nu i-au iertat-o :D /omg /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 22 2004, 05:54 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



lol
in filmele care le-am vazut io il are pana la glezna
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Nov 22 2004, 06:01 PM
Post #11


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Eu sincer cred ca majin a citit undeva gresit :) prima poza mai merge a fi o continuare dar restul sunt fan arturi care le pot face si eu....or au mintit aia ori ai inteles tu gresit...Dragon ball will live on, ca e o afacere...si orice afacere care scoate bani e una buna...so...be patient... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Nov 22 2004, 06:14 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Fratilor ce mai in colo si'n coace AF-ul ar fi frumos dar no sa fie si cu privire la poza mult controversata ala sigur este SSJ 3 modificat, iar TROTINETO ca sa ma crezi te sfatuiesc sa vezi episodul 243 (cred) sau oricum episodul in care GOKU se bate cu FAT-BUU. Acolo arata toate stadiile evolutive ale lui (episodul in care el trage de timp ca sa ii lase pe Goten si Trunsk sa realizeze fuziunea) si poate tu l-ai vazut in zbor daia ti s-a parut ca are parul pana la glezne :D (si in poza aia dak ii cade parul jos poate ii ajunge pana la glezne dar el este conceput ca si cum ar fi in vant :D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 22 2004, 06:44 PM
Post #13


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Bey Exodia, te rog fff frumos, nu te lua de trotineta, asta e privilegiul meu /^_^ . Revin cu o completare pt troti: cand goaka a sarit prima data la level 3, atunci in lupta cu fat boo, cum bine zice exodia, s-a arcuit de spate, din cauza sfortarii (e ca si cum as spune ca s-a aplecat in spate :P) si din cauza asta parul ii ajungea pana la glezne. Insa imediat ce a revenit la pozitia normala de proud saiya-jin, s-a vazut ca era doar iluzie optica si de fapt ajungea pana la sold /^_^
There, u have it. 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 22 2004, 07:39 PM
Post #14


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Elevata rau discutia asta...parul unui SSJ 3...vai vai vai...ce s-a ajuns sa se posteze.
Ca sa calmez spiritele:
[img]http://img.photobucket.com/albums/v510/ClaudiuAntal/bscap002.jpg[/img]
Daca observati si postura corpului si detaliile imaginii se vede mai mult decat clar ca poza postata de Majin e doar o editare a acesteia...s-a lucrat la culoare si atat.

Acum ca asta-i lamurita...DB AF...m-am saturat sa tot zic ar fi misto sa fie si nu mai stiu ce dar m-am saturat sa visez...n-o sa fie si basta...oricat de fan as fi e imposibil sa tot aberez in legatura cu asta.Poze am gasit si eu pe net dar oricum m-as uita la ele is tot doar fan-arturi.Cele mai reusite din ele fiind aia pusa de majin si asta:
[img]http://www.dragonball2000.blogger.com.br/Vegetunks.jpg[/img]

Wake up and smell the morning air people...it's winter!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 23 2004, 12:19 PM
Post #15


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



animal..nu am citit grisit...nivelul 5 nu exista si nici nu va exista...la fel cum nu va exista o serie dbaf anime.cum spuneam,in japonia deja exista pe piata manga dbaf.dar atat.cat despre poza cu kakarotto ssj5,daca privesti mai atent il recunosti pe brolli din filmul 8...azi o sa ma duc acasa si o sa caut exac in film faza cu brolli si o sa o pun pe forum ca sa va convingeti.kakarotto ssj5 e brolli controlat.daca nu vadeti bine,mariti poza si o sa obs ca kakarotto poarta acelasi ornament pe frunte ca brolli....
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 23 2004, 06:09 PM
Post #16


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Domnu magiun, spui cai verzi pe pereti ma /^_^ Cand Brolli era la gabaritu de USSJ, jmekeria aia de pe frunte cu care il controla Paragas explodase de mult :twisted: Dar chiar si asa, presupunand ca aia e poza lui Brolli, e prelucrata sukee. Mr. Cyber, daca nu va prieste nivelul "elevat" al discutiei, nu va obliga nimeni :P 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 23 2004, 06:36 PM
Post #17


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



momo-dono...kakarotto ssj5 nu e brolli ultra..uitate mai bine la poza...e brolli controlat...exact inainte sa distruga sistemul cu care il controla paragas..damn.,...o sa pun o p[oza ca sa te convingi....nu ai citit postul de mmai jos??am spus eu ca e brolli ultra???duh.,..
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saiya-jin
post Nov 23 2004, 06:58 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: In the shadow
Member No.: 362
Points: 2



Din cate stiu prima poza din postul lui Majin este Goku ssj5, ala cu parul argintiu.Scrie si in una dintre presupusele povesti ale seriei AF.Cum se naste Xicor ssj5 si etc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 23 2004, 07:15 PM
Post #19


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Mda...cred ca te refereai la asta sayajin:
http://www.anime-club.ro/modules.php?name=...er=asc&start=15
si "povestea" cica:
http://www.anime-club.ro/modules.php?name=...er=asc&start=45
Tot ce se zice acum s-a mai discutat...AF da...AF nu...
Si da Momo...cand se abereaza pana la ce zona anatomica ii ajunge unui SSJ 3 parul nu ti se pare ca-i putin cam aiurea...a contraziceti inutil in loc sa bagati naibii o dovada concreta.
Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 23 2004, 09:23 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



lol m-am convins :)
anyway dragonball rulz foreva`
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:14 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |