Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kagome vs. Kikyo!

Pe cine preferati ?
 
[ 46 ] ** [70.77%]
[ 19 ] ** [29.23%]
Total Votes: 65
Guests cannot vote 

Ranma-kun
post Dec 31 2004, 04:16 AM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ok, pe cine preferati
Kagome sau Kikyo /?
Ambele caractere au o personalitate puternica, si o anumita relatie cu Inuyasha, si se si aseamana si se deosebesc prin multe puncte de vedere, ambele au ascpecte negative si pozitive, asha ca ash vrea sa stiu pe cine si de ce preferati /hmm
P.S. aici gasiti un fanfic frumos pe tema asta: http://meikoanime.tripod.com/fficcontest.html :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome_
post Dec 31 2004, 09:10 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
Member No.: 652
Points: 2



Mie imi place Kagome, e mult mai frumoasa decat Kikyo si in plus Kikyo chiar ca are fata de moarta :D in schimb Kagome e plina de viata e curajoasa si spontana ma bucur ca nu moare ea la inceput si moare Kikyo( fara suparare pt fanii lui Kikyo)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jan 3 2005, 04:03 AM
Post #3


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



/hmm Let me think... i think i prefer that decay over Kagome..NOT!
N-am absolut inpotriva ei...adica nu poti sa zici ca e un personaj absolut negativ...she's dead she has no feelings ...so she wants revenge.. cam asta ar fi ..si in plus ...fara ea unde ar fi farmecul :P :twisted:

Deci optez pt Kagome! /^_^ Este o donsoara curajoasa si frumoasa /love
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2005, 12:04 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Hm.. acuma nu tre sa fi nici tu rea, nu ai vazut inca tot serialul ca sa poti sa-ti dai cu parerea, in pluc Kagome e reincarnarea lui Kikyo, asta inseamna ca daca Kagome ar fi fost in locul lui Kikyo, ar fi ieshit fix la fel ca ea :P (apropo a trebuit sa-ti sterg atashamentul ala, pentru ca, cu 250 KB cat avea aproape, era prea mare si ingreuna incarcarea intregului thread, sper ca nu te-ai suparat :roll: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jan 4 2005, 01:04 AM
Post #5


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Cu ce am fost rea?? :roll: Am zis ca n-am nimic impotriva ei o inteleg , si ii inteleg situatia si da n-am vazut tot anime-ul dar asta nu inseamna ca nu stiu despre ce e vorba :D Ideea e ca o prefer pe Kagome ...cred ca se intelege...sau? :roll: Oricum Kagome este reincarnarea lui Kikyo + extra special features preluate de la parintii ei si modul ei de viata care o fac sa fie mult mai dragutza, ce a preluat de la Kikyo ar fi ...fizicul si puterile si poate atasamentul fata de Inuyasha, nimic mai mult.

PS: tu ai vazut tot anime-ul?

nu ma supar de poza :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 4 2005, 03:06 AM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Well imaginea aia era cam aiurea, de aia... anyway, bine daca tu zici ca n-ai fost rautacioasa, e ok :P , ce sa zic, mie imi place de Kikyo, mi-e mila de ea, a avut o poveste foarte trista, a murit la 18 ani, fix cand spera si ea sa scape de viatza de preoteasa si sa fie o fata normala, atunci a fost ucisa, in plus a crezut ca a fost tradata si ucisa fix de baiatul pe care l-a iubit, imi place si de Kagome mult, asha ca mi-e greu sa ma decid :P , de aceea am facut acest topic :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 4 2005, 11:44 AM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Eu cred ca a ales deja Rumiko Takahashi, Inuyasha ramane cu Kagome...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 5 2005, 04:29 AM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Stiu ca a ales, si probabil se si potrivesc mai bine, amadoi sunt cam de aceeashi varsta, dupa comportament si felul in care arata, Kikyo era mult mai matura si nici nu s-ar fi potrivit cu Inuyasha, mie doar imi pare rau de ea, moare, apoi e reinviata, apoi moare dinou... trebuia s-o lase moarta si sa o prezinte pe Kagome ca reincarnarea ei, nu cred ca era nevoe sa creeze o rivalitate intre cele doua, ci sa le prezinte ca una si aceeasi persoana. Is curios cum gva arata si cum se va comporta Kagome cand va mai creshte, deoarece in serial are doar 15 ani, probabil va semana extrem de mult cu Kikyo (care are 18 ani).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Druidess
post Jan 8 2005, 02:40 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
Member No.: 686
Points: 2



Domnisoarelor Kagome .... cat subiectivism! Mai exact... de ce e atat de si atat de? Numai pentru ca " e mai frumoasa" si nu are "fata de moarta"? Ce fetis pentru urechi... si ce cursuri de dresaj... "Sit!" . Evident,personal imi place mult mai mult Kikyo.Totusi... e o "priestess" ... nu o scolarita naiva... si fie ca e dead,undead,alive, o gasesc mult mai complexa si mai echilibrata decat pe Kagome.Evident,trebuia sa existe un conflict de genul asta si trebuia sa existe un personaj mai putin sobru,ca sa destinda.Intr-un fel,aceeasi "disputa" poate exista in Rurouni Kenshin... Tomoe vs Kaoru.Ideea e ca personajele se evidentiaza reciproc intr-un fel sau altul.Pacat ca uneori ne scapa ideea asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jan 8 2005, 04:42 PM
Post #10


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Mi se pare normal sa gandesc subiectiv, adica din punctul meu de vedere si cred ca e normal sa am o preferata asta se intampla deobicei cand te regasesti in anumite situatii sau personalitati ...tocmai de aceea am zis ca o prefer pe Kagome, dar cred ca m-am exprimat destul de clar in legatura cu Kikyo, este un personaj necesar, datorita "renasterii" ei se formeaza si "triunghiul conjugal" /^_^ nu? Nu am nimic impotriva ei .. este totushi o fiinta...dar are ca tinta doar razbunarea nimic mai mult nu mai are un suflet propriu si are o soarta foarte cruda fara ca ea sa o fi meritat. (off the record - chiar daca are o fata de moarta si asta pentru ca ...este moarta :roll: eu o consider dragutza)

o prefer pe Kagome pentru ca este "cu capul pe umeri" cum s-ar zice ...ea jongleaza intre doua lumi si totusi mentine un echilibru...are responsabilitatea Shikon no Tama-ului si cea fata de scoala ...pentru asta o consider eu curajoasa ...ca sa nu mai vorbim de demoni si alte cele...
este o "scolarita naiva" si copilaroasa pentru ca are doar 15 ani ... practic este inca un copil si totusi incepe sa se maturizeze pe parcursul anime-ului .

Kikyo, personajul sobru ....ce anume destinde? /hmm In nici un caz atmosfera ..sau cursul intamplarilor... :D

defapt nici nu cred ca este asa de important care este cum...important este pe cine preferi tu si de ce ...asta ne face subiectivi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jan 8 2005, 10:49 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



Si mie imi place mai mult Kagome dar nici kikyo nu mi-e prea antipatica.Imi place misterul pe care-l emana, dar nu mi-o placut ce repede si-a pierdut increderea in Inu. ma intreb daca istoria s-ar repeta, Kagome si-ar pierde asa increderea? Voi ce ziceti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Jan 9 2005, 12:31 AM
Post #12


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



nu pot sa ma decid care imi place...amandoua sunt inteligente, frumoase. Kikyo e foarte puternica dar s-a indragostit si a sacrificat pt asta puterile spirituale, Kagome a pus mereu dragostea in fata puterii.
Nu sunt ata de drastica in privinta lui Kikyo...la urma urmei adevarul are 2 fete...si nu vad cu ce a gresit. Ma gandeam...daca serialul ar fi facut din perspectiva lui Kikyo...atunci ce ar iesi? /hmm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 9 2005, 10:44 AM
Post #13


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



In primul rand vreau sa-ti urez un bun venit Druidess, ar trebui sa-ti faci o introducere la membrii noi, si in al doilea rand ma bucura sa vad ca mai sunt fani si ai lui Kikyo pe forum, oricum eu ma abtin sa zic care imi place mai mult, ambele au farmecul lor si Kikyo si Kagome /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jan 15 2005, 10:01 AM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



tre sa recunosc ca incepe sa-mi placa kikyo din ce in ce mai mult.cred ca arata mult mai bine decat kagome... oricum kagome ramane pe primul loc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 22 2005, 02:46 PM
Post #15


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Anyway, pana la urma Kikyo parca mai moare inca o data, poate sa-mi zica si mie cineva in ce imprejurari, si daca se impaca cu Inuyasha si daca reusheshte sa se razbune pe Naraku /hmm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Jan 31 2005, 12:34 PM
Post #16


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



daca stiam ce se intampla cu Naraku...ce bine ar fi...dar din moment ce InuYasha anime s-a oprit din productie...we're still waiting to see /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 31 2005, 05:28 PM
Post #17


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Probabil o sa mai faca filme sau OAV-uri, sunt sigur ca o sa apara o continuare la anime, dar nu tv, pentru ca popularitatea e enroma, e probabil cel mai popular dintre seriile lui Rumiko, si aduce profituri enorme, asha ca e doar logic sa tot profite de asta... :wink:

Anyway daca vrei sa afli mai multe despre Inuyasha iti recomand manga-ul, poti sa-l iei de pe http://dl.www2.directmanga.com:8080/sushii...manga/inuyasha/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 19 2005, 09:04 AM
Post #18


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



O ador pe Kagome si cred ca ea este perfecta pentru inu . Avand in vedere ca , Kikyo nu mai este acum decat o moarta ce colectioneaza suflete si cauta razbunare nu cred ca-si are locul langa inuyasha . Am sa iau totusi manga-ul pentru a vedea ce se intampla :wink: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Apr 20 2005, 03:48 PM
Post #19


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Hmmm mie cam antipatica Kikyo dupa ce moare...in schimb Kagome rules /^_^ da kikyo has her good side so....as zice ca cel mai bine Inuyasha ar trebui sa continue ce a facut si pana acum: double-date :D ca veni vorba ar trebui sa faca some moves on Sango as well :twisted: just kidding...cel mai bine sta cuminte cu Kagome dar acu intrebarea capcana:se duce cu kagome in 1996 sau sta in lumea sa cu kagome... sper sa posteze ranma mai rpd linku cu manga dl sa aflu :D :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mizrael
post Apr 27 2005, 11:52 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.200
Points: 2



Tough choice .. Kagome sta tot timpul langa Inuyasha .. il ajuta etc.

In schimb la inceputul seriei Kikyo e rea il uraste pe Inu etc. da' ea il uraste ca a murit urandu-l si in episodu The sad tale before the place we met (parca asa se chema ) arata tot ce s-a intamplat intre Inuyasha si Kikyo (foarte sad episodu)

Anyway cred ca o prefer pe Kikyo ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:31 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |