Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Griffith omul suprem?


mitii
post Dec 11 2004, 03:56 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



E o intrebare pe care tot mi-o tot pun de cand am vazut seria....pana si azi la cateva saptamani bune inca ma mai bantuie:) Mi s-a parut un personaj extraordinar Griffith...si nu neaparat numai in bine dar si in rau... Ce mi-a placut la el f mult...vointa incredibila de a-si indeplini un vis pe care il are inca din copilarie. Si eu visez mult...dar niciodata nu am curajul sa lupt pentru ele. Oricum e cam stupid sa ma compar cu un personaj dintr-o serie anime...acolo totul se poate...si totusi m-a rascolit f mult chestia asta. Inca de l-a inceput l-am remarcat pe baiatul firav care a reusit sa-l invinga pe Gatsu.... Cand am vazut ca incep sa se lupte pt prima oara nu i-am dat nici o sansa...si totusi a reusit. Desi recurge si la low stuff....cred ca-l inteleg intr-un fel.... Nu l-am disperetuit dupa ce am aflat ce facuse pt bani....desperate times require desperate mesures i guess... It's all about the dream...
Ce mi-a mai placut la el e si puterea pe care o are asupra celorlalti...cum face din visul lui un vis colectiv....toti ii sunt alaturi la bine si la rau.... Pana si Gatsu.... Chiar nu am crezut ca o sa fie de partea lui Griffith dupa ce l-a invins (ma refer ca prieten).... Adica nu stiu....Gatsu mi-a lasat impresia ca nu suporta prea usor sa fie invins....cred ca pana la Griffith nu il mai cunoscuse infrangerea.... Si totusi....pana si el a fost absorbit de vis si a luptat.
Acum sa ajungem si la partea mai rea...la sfarsit mi s-a parut total respingator....si nu e vb de cum arata....e vb de gandurile lui. Se lasa prada resentimentelor fata de Gatsu care chiar mi se pare ca nu-si au locul. SI in final cedeaza lasandu-se stapanit de tot ce e mai rau in el si face ce face....
Acum nu stiu...spuneti si voi....scoateti-ma din ceata....totusi in final ajunge o fiinta suprema....chiar daca nu coincide cu visul sau...scopul este intr-un fel atins.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Dec 11 2004, 05:07 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



pai mitii io nu prea vad unde e ceata.... in mare perceptia ta despre griffith corespunde cu a mea adik mie nu imi pare chiar asa dezgustator modul lui de a privi lucrurile la urma urmei el face tot ceea-ce este nevoie pt a-si indeplini visul
perceptia lui asupra vieti este in general foarte atragatore el se considera singur impotriva tuturor si deasupra tuturor in acelasi timp
ceva asemanator cu aforismele lui ludovic al 14-lea ..."statul sunt eu" si "dupa mine potopul"
oricum trasatura definitorie pt griffith nu mi se pare lipsa de scrupule ci ambitia ....... intr-un fel griffith este incarnarea ambitiei umane
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 11 2004, 05:20 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



Pai ceata suna cam asa: "What makes him so special?"
Stiu ca am spus mai sus cam ce m-a impresionat pe mine la el dar totusi mai sunt multi care viseaza...de ce tocmai visul lui Griffith este in centrul atentiei? De ce reuseste el sa ii faca pe toti sa creada in visul lui?....totusi vorbim de o armata de oameni care viseaza si ei la randul lor...si ma intreb cum este posibil sa se identifice toti cu un singur vis si anume visul lui Griffith? Mi se pare putin absurd sa iti dai viata pt un vis care nici macar nu este al tau...si totusi asta se intampla....De ce?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Dec 11 2004, 05:36 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hmm intrebarea asta apare frecvent si-n istoria propriuzisa multi s-au intrebat cum a reusit alexandru macedon sau ghenghis han sa-si construiasca imperile ....... raspunsul pe care l-am gasit eu e geniul fiecare din ei au fost genii oamenii i-au urmat nu din propria lor vointa ci cuceriti de acesti oameni pentru alti ei au reprezentat intruchiparea eului fiecare se visa in locul lor si incerca sa se ajute singur ajutandu-i pe ei
cred ca acelasi lucru se observa si-n berserk griffith e geniul ridicat de pe treapta ce-a mai de jos nu e un nobil vorbind de lupte la adepostul unui castel ci e chiar geniul forta care ofera oamenilor victoria in lupta visul lui e nebunesc extraordinar ..fiul uni taran oarecare vrea sa devina rege iar cei asemenea lui il sustin tocmai pt ca se identifica cu el (asta ar fi explicatia mea pt band of the howk)
in cazul lui guts lucruile cred ca stau un pic diferit la inceput este alaturi de griffith pt ca a fost invins in lupta de el si se simte proprietatea lui griffith , mai apoi devine "prietenul" lui , iar "vraja" se rupe atunci cand griffith face marturisirea ca pt el un prieten nu poate fi decat o persona asemenea lui cred ca asta il determina pe guts sa-si caute propriul vis pe care sa-l infaptuiasca dar incapbil find se intoarce la griffith care totusi nu-i poate acepta "tradarea" defpt nu poate acepta disparitia propriei lui carisme nu poate acepta ca sunt oameni care sa-i reziste
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 11 2004, 10:03 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



ca tot zici de alexandru macedon....heh....am vazut de curand filmul "alexander the great" si (vezi ca o sa urmeze un soiler in privinta filmului /^_^ ) lasa sa se inteleaga ca el a fost omorat de oamenii lui....cred ca otravit....fie e putin aberant ca mi se pare ca se spune ca a murit de friguri....but...who knows... Da ziceam asa....motivul pt care l-au omorat din cate am inteles eu din film este din cauza ambitiei lui de a cuceri.... Chiar arata in una din campaniile lui cum s-au razvratit soldatii care voiau sa plece acasa dupa atatea lupte si el incerca sa-i convinga sa mearga mai departe..... Asta era visul lui....sa uneasca toata lumea etc etc... Si impresia mea este ca in final a fost distrus de propriu lui vis...de dorinta asta prea mare... Aici vine conexiunea cu Griffith...mi se pare cam acelasi lucru....in cele din urma visul il distruge si pe el si se transfrma intr-o creatura malefica.... Oare asta sa fie destinu tragic al oamenilor puternici?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Dec 11 2004, 10:16 PM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Visul ...omoara omul...Nu m-am gandit niciodata la asa ceva! Mai degreaba visul anima omul spre al implini! Depinde si de vis ...insa as zice ca felul in care acesta incearca sa isi implineasca visul poate sa duca la moartea lui .....asta da...

Oricum in Berserk se vede evolutia lui Gats dpdv al visului ...Gandirea sa de la inceputul seriei e total schimbata catre sfarsit! As putea zice ca la inceput visul lui era inexistent si poate si din cauza asta s-a alaturat lui Grifiith!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 11 2004, 10:44 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



Pai eu sunt de parere ca pe Griffith il distruge visul lui...si cand spun asta da ma refer la vointa lui pentru a-si indeplini visul asta. Cum zicea si bogdan...el este practic un nimeni si vrea sa ajunga rege. Destul de greu....aproape imposibil...trebuie sa fi un om de caracter sa reusesti sa faci asa ceva. La inceput Griffith dispunea de tot ca sa ajunga rege si totusi cand era atat de aproape de a reusi a facut o gresala prosteasca si totul s-a terminat.... Nu a reusit sa faca exact ultimul pas...si cel mai important... Mai pe romaneste s-a impiedicat ca tiganu la mal. De ce il distruge visul? Parerea mea...cand isi da seama ca totus s-a terminat...ca visul lui s-a dus de rapa el se lasa prada disperarii si incepe sa caute vinovati, si anume pe Gatsu. El nu concepe infrangerea....nu accepta sa fie invins....Intreaga lui viata era visul asta. SI sa nici nu mai vorbim despre tot ce a facut pentru a ajunge unde a ajuns....s-a lasat umilit, a ucis....a recurs la toate mijloacele.... E o lovitura grea sa iti dai seama ca te-ai chinuit si nu ai ajuns nicaieri....Sau....eh...a ajuns in inchisoare....ceea ce e si mai grav.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Dec 12 2004, 01:48 AM
Post #8


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Omg...foarte deceptionati sunteti....Gatsu era omul prezentului care facea ce ii place fara sai pese de alceva.Ajunge chiar sa se intrebe daca luptele sunt de ajuns pentru el...el intelege ca sunt de ajuns.The spark al blacksmithului care iesea cand lovea cu ciocanul sabiile ne arata frumusutea unui lucru care chiar daca nu stii ce va iesi e frumos acum... nu te gandesti la viitor ce la ce e acum.De aia iesea tot timpu sa se bata primul...
Griffith e chiar inversul lui gatsu.E omul viitorului.El se uita doar la rezultatul final nu si la ce trebuie sa faca sa ajunga acolo.Cat de mult poate sa decada un om sa isi atinga golul?Sa uiti de prieteni sa nu te mai intereseze nimic sa iti uiti umanitatea intrun put al dorintelor animalice de a fi alfa male.Imi este foarte antipatic griffith...sa calci pe cadavre pentru ati indepli dorinte...aroganta si viclenia ii este specifica...
Eu sunt asemenea lui Gatsu probabil de aceea nu pot sal suport pe griffith.
Nu am timp sa dezvolt tot ce am zis dar poate o voi face mai tarziu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Dec 12 2004, 02:51 AM
Post #9


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Back...nu mia luat atat timp cat am crezut asa ca voi continua.
Poate nu va-ti gasit inca acel lucru la care vrei sa fi perfect...eu am gasit si il inteleg pe gatsu...ca sa castigi o lupta nu trebuie sa te gandesti la rezultat ci sa lupti de placere...de aia a pierdut prima oara si castigat a doua oara cu grifith...prima oara gatsu vroia sal vada invins pe grifith asta era motivul luptei si grifith avea vointa si dorinta mai mare si de aceea castiga.A doua oara sa luptat de dragul luptei...motivul luptei era lupta in sine...competitia dintre cei doi...gatsu sia aratat cea mai frumoasa lupta si a castigat.Sa poti sa te afunzi in ceva asa mult e chiar un blessing .... sa fi perfect in ceea ceti place e cel mai mare deliciu...sa aduci cinste luptei...sati recunosti omul din fata...pe competitia se bazeaza multe lucruri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cloudikun
post Dec 12 2004, 11:35 AM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: --
From: Sighisoara
Member No.: 585
Points: 2



mhm

pai Griffith pare mai degraba o varianta medievala a lui Faust decat un om superior ... stia de la bun inceput unde-l va duce ambitia lui ,s-a impacat cu ideea si l-a tras si pe Gutts dupa el (e Gutts nu gats sau gatsu sau mai stiu eu cum ... gutts=tupeu ... :P ... basic englishu :P). Si in plus ... cine a vazut dupa episodul 25 ? ... ca de-acolo devine interesant de tot (apropo de soarta lui Griffith ... si pretul pe care omul trebuie sa-l plateasca pentru a-si vedea visul cu ochii ... weee ... tre sa fac rost de manga - am auzit ca seria a fost foarte cenzurata,ca s-au scos tone de personaje ... bla bla).

PS : Omul superior e cel care-si calculeaza fiecare pas ... la Griffith totul era deja decis (auto-martirizarea asta ... of of)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Dec 12 2004, 02:27 PM
Post #11


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Huh ?? Pretul platit ? Ce a platit ? Nu a platit inca nimic...era chiar fericit ca a devenit asa puternic.Si omul superior nu are nici o legatura cu ce ai zis tu...unii zic ca omul superior inseamna o evolutie care ne duce mai aproape de Dumnezeu pentru altii inseamna pur si simplu o evolutie fata de omul din prezent.Un om care isi planuieste pasi e pur si simplu precaut sau destept nu e in nici un fel superior mie sau tie.Si cum sa fie totul decis daca Gutts ii strica planurile ?? pana si griffith zice ca ia stricat planurile ....*SPOiLER*....in manga el chiar scapa de acolo si continua killingurile de monstri ceva care nu era deva decis...*Spoiler*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 12 2004, 07:08 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



animal: tot respectul pt gatsu....si mie mi-a placut f mult de el...cred ca el este singuru care descopera adevaratul sens al vietii....vrea sa traiasca simplu si sa faca numai ce ii place....ce simte. Spui ca esti asemenea lui Gatsu si ca nu-l suferi pe Griffith...de aici se intelege ca nici Gatsu nu-l sufera.....si eu cred ca nu este asa. GAtsu chiar il admira pentru vointa lui de a-si duce visul la bun sfarsit. Ajunge sa-l considere chiar prietenul lui.....si cred ca tot datorita lui Griffith infloreste in sufletul lui dorinta de a avea un vis numai si numai al lui. Gatsu tocmai prin asta se remarca....spre deosebire de ceilalti care raman alaturi de Griffith.... El le este superior pentru ca are curajul sa-l paraseasca pe Griffith si sa-si caute un drum in viata. El nu sta alaturi de Griffith pt glorie sau pentru laude....el doar isi face datoria si chiar vrea sa-l vada pe Griffith rege. Chiar si dupa ce aude discutia cu printesa....nici atunci nu incepe sa-l urasca pe Griffith....cred ca atunci incepe sa-l inteleaga si se trezeste in el dorinta unui vis propriu.... Da....Gatsu lupta pt ca ii place....ajunge si el intr-un sfarsit sa realizeze asta....he’s the best fighter...by far. Prima oara cand a luptat cu Griffith e practic un copil....si cand spun asta ma refer la modul lui de a gandi....el vrea doar sa-i invinga pe toti... Mai tarziu insa apare si scopul.... Gatsu il invinge pe Griffith a doua oara pentru a-si castiga libertatea de a-si face un vis propriu.....
Griffith....pff...el este un om cu un vis maret. Da adevarat....ambitia lui il aduce la fapte josnice de toate felurile...calca peste cadavre asa cum zici tu....la el totul este permis daca este facut pentru vis.... Si cand scopul aproape ca este atins....Gatsu ii face neplacuta surpriza „sa vrea sa traiasca”....insa Griffith nu concepe ca si Gatsu poate sa aiba un vis, un scop....tot ce exista pt el este propriul vis si ajunge la concluzia: ori esti cu mine ori esti impotriva mea... Scena luptei e super....mai ales fata lui Griffith cand isi da seama ca a fost invins... El...a fost invins....a fost invins de un om.... Eh....aici vedem ca nu stie sa piard. Desi nu era rege....el se credea mai presus de toti...invincibil...si totusi este adus la cruda realitate. And he snaps... dintr-o gresala stupida pierde toata munca lui de pana atunci..si chiar mai mult....
cloudikun: nu stiu daca este o varianta a lui Faust....el nu si-ar fi vandut sufletul demonilor daca visul i s-ar fi implinit...el recurge la asta cand vede ca nu mai are nici o sansa de izbanda...cand se vede slab si invins...accepta orice varianta. Cat despre faptul ca totul era decis....aici nu stiu...s-ar putea sa fie asa....poate ca totul a fost un plan macabru al lorzilor malefici pentru a-l aduce in randurile lor....Cat despre manga...nu pot sa ma pronunt....inca nu am citit...dar planuiesc sa fac asta /^_^ Am si eu 29 de volume...mi se pare ca sunt mai multe...oricum fac eu rost si de restu....macar sa le citesc p’astea pt incept...so daca vrei manga (sau oricine...) u can ask me....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Dec 12 2004, 08:29 PM
Post #13


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



mitti:puteai sa spui cami dai dreptate din prima decat sa reiei ce sa zis deja :) si recomand mangaul ca e foarte misto
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 12 2004, 08:31 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



nu cred ca am reluat tot ce s-a spus...daca te uiti mai atent ai sa observi asta....oricum...daca asa consideri tu te rog sa ma scuzi...nu o sa se mai intample
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Dec 12 2004, 08:50 PM
Post #15


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"daca asa consideri tu te rog sa ma scuzi"

Pff nu e nimic de scuzat...tiai exprimat opinia chiar te rog sa continui :) speram sa te iei mai mult de partea filozofica si nu de faptele din anime care le stim deja toti mult prea bine ( am vazut Berserk de 4 ori).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 13 2004, 10:28 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



Ok...:) Animal....iar o sa deraiez de la subiect...deja prevad...nu ma certa....i just go with the flow /^_^ .
Un lucru pe care as vrea sa-l discutam mai mult ar fi relatia lui cu Gatsu si Cjaska.... E foarte interesant triunghiu asta... La inceput chiar am avut impresia ca Cjaska il iubeste pe Griffith...nu stiu...poate m-am inselat si totul era o simpla admiratie pt omul care a scapat-o de o viata mizera... Poate tocmai din cauza asta ea incearca sa dea totul pt visul lui Griffith si ramane alaturi de el mereu...chiar daca asta ii cere sa-l paraseasca pe Gatsu. In schimb pt Griffith ea pare sa fie inca o piesa din maretul sau plan. Gatsu in schimb chiar o admira pe Cjaska...vede in ea un ideal de femeie si incepe usor usor s-o iubeasca. Imi place relatia lor simpla si plina de sinceritate... In rest...despre ce as vrea sa mai vb....despre final. Eh....cand am vazut prima oara seria pe dc si l-am intrebat pe respectivul daca merita mi-a zis asa: „Da, merita. O sa te marcheze.” Si cata dreptate a avut... Si asta s-a intamplat dupa ultimul episod....poate intr-un fel sunt bune finalurile astea care te lasa in varf de plop....ne fac sa analizam mai bine toate faptele si sa intelegem mai bine unele chestii...tocmai asta ne si ofera aici subiect de discutie....un final clar nu cred ca ar fi facut seria atat de interesanta...eh...cred ca tocmai de aici incepe distractia....can’t wait to read the berserk manga... /^_^ Hmm...am cam aberat nu? Da.... So...sa revenim la ultimul episod...ca nu stiu daca sa-i spun final sau nu....cred ca ep 1 e finalul... E aici o chestie....Griffith mi se pare ca ezita sa se alature lorzilor...pentru asta este nevoie si de atatea amintiri neplacute pentru a face ura din sufletul lui sa creasca... El cred ca atunci isi da seama pt prima oara cat rau a facut pentru scopul lui atat de egoist...pana atunci a fost orbit de dorinta.... Asta il duce la distrugere si se lasa cu totul prada resentimentelor din suflet devenind unul din lorzi. Pentru a se razbuna pe Gatsu o violeaza pe Cjaska si-l obliga sa priveasca....asta mi separe soooo low....but...de aici Griffith incepe sa ma scarbeasca total... Arata atata lasitate...acum cand este puternic profita din plin de noile sale puteri...macar de s-ar fi masurat cu Gatsu intr-o lupta directa...Nu stiu ch asta m-a pus nitel pe ganduri... Dupa ce a fost scos din inchisoare...nu stiu mi s-a parut asa ca se uita cam suspect la Gatsu si Cjaska... Oare o iubea? Poate din cauza asta se razbuna pe Gatsu si Cjaska in felul asta? Sau el avea treaba doar cu Gatsu si stia ca asta este punctul sau slab? Eh...si oare poate Griffith sa iubeasca?
Mda...numa ..aberez si eu...pls spuneti-mi si mie ce credeti despre Cjaska, Gatsu si Griffith si despre final. Oare Griffith este capabil sa iubeasca?Sau tocmai lipsa lui de sentimente il face mai special? Astea sunt intrebarile mele....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 13 2004, 11:25 PM
Post #17


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lolz ... mitii ... cata filozofie ... :D eu as incerca sa raman la un nivel simplu ... cjaska il iubea pe griffith ... apoi si-a dat seama ca nu era dragostea adevarata si incet s-a indragostit de gatsu ... apoi ... griffith era prea rece si calculat sa se impiedice de detaliile astea ... dar cand gatsu si cjaska si-au ales propriul drum ... chiar daca l-au salvat, ptr el nu mai reprezentau nimic ... si la sfarsit cred ca a fost picatura aia de gelozie a omului care chiar daca nu iubeste simte nevoia sa se razbune pe fericirea altora.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Dec 22 2004, 12:16 AM
Post #18


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Gatsu face orice pt Caska ... si este unica lui motivatie la un moment dat... cat despre lupta de la egal la egal intre cei doi... la momentul acela nu se putea concepe macar asa ceva... pt ca Griffith Lordul Demon nu mai era in aceeasi speta cu Gatsu. citeste manga... a ajuns la volumul 30 si in anime e mica parte din ea ... o sa intelegi cat de departe merge povestea... si ce importanta are si acea demonstratie de putere... adica violul. Griffith violeaza nu doar pe Caska... ci profaneaza si copilul inca in conceptere a lui Gatsu . :roll:

PS: e ca un montagne russe al sentimentelor... toata stima pt autor !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 15 2005, 07:32 AM
Post #19


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



In ce a zis axi mai sus ma regasesc si eu umpic :twisted: dar are dreptate, totul se rezuma la dragoste si competitie, pt ca sa nu uitam, Griffith nu accepta ideea ca Gats era mai puternic, cel putin la "inceput".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Mar 15 2005, 02:54 PM
Post #20


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



N-am de spus decat atat:AWESOME!!!!!!!!!!!!!!!!!GORGEOUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SUPERB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mai vreti? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |