Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Madhouse Studio La Bucuresti, Masao Maruyama vine in Romania.


Asra
post Jan 29 2006, 01:56 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



eu vin sigur :) poate cu inca vreo 2 persoane sau chiar 3-4 cu putin noroc ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Jan 29 2006, 06:30 PM
Post #22


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Ne vedem acolo joi, vineri va trebui sa fac schimb de tura :unsure:
Eu sper sa vad cati mai multi animisti pe acolo....ca de vorbit....toti vorbesc multe :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jan 30 2006, 10:14 AM
Post #23


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Bai frtilor, NU SUNTETI SANATOSI!!!!
O data in viata va intalniti cu asa o ocazeie si voi ziceti ca nu puteti veni!
Lasati-le naibii de examene, intalniri, onomastici sau alte lucruri care se pot face de 1000 de ori in viata!
Ocazia asta e unica, cred ca nu ati realizat inca.
Nu am glumit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 30 2006, 02:03 PM
Post #24


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Dat un browse rapid sa vad ce animeuri au scos cei de la Madhouse. Spre marea mea rusine nu aveam idee ca unele din favoritele mele sunt facute de ei.
Abenobashi Mahou Shotengai
BECK
Chobits
Cyber City Oedo 808
Devil Hunter Yohko - asta e de fun :P
GunGrave
Gunslinger Girl
Jubei-chan the Ninja Girl
Ninja Scroll
Perfect Blue
Tenjou Tenge
Tokyo Godfathers
Vampire Hunter D
+ inca cateva care sunt pe lista mea de a se vedea odata si odata ^_^

pentru o lista mai completa click aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 30 2006, 03:10 PM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



cya there.
nice news.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Jan 30 2006, 09:18 PM
Post #26


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Weeeeeeeeeeee!!!!!!!!! Si eu si eu!!! This is gonna be so nice.... dc vine si lume din afara Buc means there is no excuse for me, cu tot cu examenu de sambata (si eu care ma crizam ca l-au pus sambata, it was the hand of destiny i guess :rolleyes: ...) si lasati oamenii cu examene in pace ca stiu ei ce au de facut :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jan 31 2006, 01:41 AM
Post #27


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Okee... se poate ca acest lucru sa se intample numai in infama Politehnica... dar examenele nu sunt de obicei dimineatza? sau pana in 12 cel tarziu? Fratilor... conferinta e seara. Ring any bells? :D
Cred ca trebuie sa imi fac tricou la comanda special pt eveniment... i can see it now... scris VERDE pe un tricou alb: Junkie Size... ma intreb daca mai gasesc XXXL... stiu ca nu are legatura acum, dar totul o sa se lege la fata locului... trust me :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 31 2006, 08:27 PM
Post #28


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bre, don't wanna spoil anybody's fun :P ... but veti gasi un nou articol plin de "inspiratie" legat de fenomenul "manga" in Romania si legat si de acest eveniment. nu mai comentez ... read for urselves
link din gandul

doritorii de adaugiri le pot face direct autoarei, aveti mailul mai jos :P ... spor si bafta :P

diana.popescu@gandul.info
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 31 2006, 08:48 PM
Post #29


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(GANDUL)
Bucureştenii se fac „manga”


Din titlu iti dai seama de cat s-a informat autoarea despre ce urmeaza sa se intample.
Dupa care continua cu manga in sus, manga in jos... si da-i cu manga... vb aia: au auzit si ei un cuv si acum se dau mari... Ca sa nu zic ca din manga, la un mom dat ajunge mango. Cata stupizenie si lipsa de interes la un loc... <_<
Chiar sunt curioasa... la aceasta conferintza va ploua cu manga (posibil si mango)??????? Daca da, sa-mi aduc si eu sacul cu mine.... Manga good... mango.... sugoiii deja... :lol:
Mdeah! In concluzie eu zic kk. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jan 31 2006, 09:26 PM
Post #30


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Dak eu o vad pe Duduca Varvara asta ii pocnesc un mango in cap si o pleznesc cu ziaru peste fatza asa ca tineti-ma bine fratilor.....WTF.. mango??? In titlu la pariu ca voia sa zica manga cu a ca in ultimul din afara...adik beat macar ptr binele ei ca asa mai "face sens" desi si asa e peiorativ dar oricum e mai bine decat sa te faci manga sau anime...SAU HENTAI !!!!! that would be cool....As face-o zob dak as lucra la vreu ziar concurent cu Gandul...pe bune tipa e imbecila....
"Ce e aia manga?" auzi exprimare de ziarista "iminenta"; aoleu....(pierdeti ceva....shoul adevarat era ala live...Seeker o sa aiba parte de el maine :P). Cenusareasa.....omg try Lina, Lain, Kagome...si tu pui Cenusareasa. Aia-i invechita mai.....asta sunt sigur ca nici nu stie depre ce scrie.....O_o Ce bataie de joc....
"Ispravi ale sale"...adik domnu' Masao s-a dat peste cap si a facut o isprava. Ca Gica de la colt care a reusit sa schimbe siguranta O_o... se cheama realizari sau dak vrei mai stilat capodopere tanti !

Sper ca v-a placut :D i found it funny :lol:

P.S. Nu-s prea experimentat da ce se aude cu manga pe acolo. Adik e si de vanzare. Dak da cam cat poate costa???? Enlighten me pls.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jan 31 2006, 11:39 PM
Post #31


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



ma rezum doar la _|_
(mi-am pus parerea pe site)

sper sa nu sara ruxi .. ca cica is off topic. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Feb 1 2006, 08:56 AM
Post #32


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Linistiti-va, ca nu o sa ploua cu manga pe acolo. In cel mai bun caz o sa primim un pliant, sau ceva in genul, cu realizarile Madhouse.
Am citit si eu articolul, si ca sa va potolesc, pot spune ca nu mi s-a parut chiar atat de pe dinafara. Singura gafa e ca a scris mango in loc de manga si ar mai fi o vaga tenta ironica la adresa animeurilor privite de un om care a fost obisnuit toata viata sa vada Disney.
Dar atat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 1 2006, 11:27 AM
Post #33


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Methos, de data asta trec cu vederea :lol:

Sunt de acord cu Kaeru. nu mi s-a parut ca femeia intentiona sa ia pe careva peste picior. Pur si simplu nu prea stia cu ce se mananca fenomenul. nu mai fiti rai, dati omului o sansa :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Feb 1 2006, 01:40 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Enjoy it ! :P Poate are cineva inspiratia sa imortalizeze evenimentul cu o mica camera de filmat , asa cum au facut "batranii" la vizita lui NUNOKAWA Yuji reprezentant al studioului Pierrot.
Asta ar fi o dovada de..unitate :rolleyes: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Feb 1 2006, 03:46 PM
Post #35


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Articolul ala was fun....e clar ca nici ea nu stia prea bine ce vrea sa zica si din pacate se vede ca nu si-a batut capul prea tare.... poate era dupa o noapte nedormita, l-a scris intr-o ora si gata...n-a lasat-o ctp sa-si bea cafeaua in dimineata aia si a ramas cu mintea neclara.... :D banuiesc ca articolul a fost scris din dorinta de a mai culturaliza lumea ca eventual sa se si duca sa vada ce si cum, dar felul in care e scris pe mine nu m-a fi facut deloc curioasa dc n-as fi stiut despre ce e vb.....si asta mi se pare cel mai naspa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Feb 1 2006, 04:51 PM
Post #36


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Tipa cu articolul, o fi n`o fi pe dinafara, dar pur si simplu imi lasa impresia ca face misto de eveniment si ca trateaza subiectul ca ceva pe care nu ar trebui sa`l acceptam."Cine ar fi crezut ca desenele animate.." Asta e o subestimare si o discriminare din start.
Gandire comunista, fratilor ><


Si sa`mi explice si mie cum "Bucurestenii se fac manga"... ca eu nu gasesc intelesul profund al acestei propozitii><
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Feb 2 2006, 03:44 PM
Post #37


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



QUOTE(VirginBlood @ Feb 2 2006, 12:51 AM)
Tipa cu articolul, o fi n`o fi pe dinafara, dar pur si simplu imi lasa impresia ca face misto de eveniment si ca trateaza subiectul ca ceva pe care nu ar trebui sa`l acceptam."Cine ar fi crezut ca desenele animate.." Asta e o subestimare si o discriminare din start.
Gandire comunista, fratilor ><


Si sa`mi explice si mie cum "Bucurestenii se fac manga"... ca eu nu gasesc intelesul profund al acestei propozitii><
*



Offtopic:Prea complicat pt un pitic de clasa 11-a :D <-yea yea I'm cruel :D dar mie mi sa parut amuzant :D .

On topic:Vin cu camera digitala...fac poze...fug acasa...le copiez pe calc si le pastrez pt mine...hurah!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 2 2006, 08:45 PM
Post #38


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Pai...am fost si a fost ceva. Am stat numai la conferinta ca Metropolis l-am vazut si nu mi-a placut f mult. A fost dragut sa-l vad pe Domnu' Masao in carne si oase...nice little old man :) si ambasadorul a fost nice :) Imi plac jap sunt ff calmi si zambareti (cel putin cei pe care i-am vaz). In rest am avut o tanti care a stat la picioarele mele si m-a asasinat cu intrebari stupide.

Discursul d-nului Masao a fost bun. Dar cel al tipului in rosu (care sper ca nu e o mare somitate pe undeva) a fost cam boring. A spus lucruri adevarate totusi si care ar trebui sa se intample :)

Gomenasai si imi cer scuze in mod oficial; i blew it :blink:

Filmul de prezentare IN opinia MEA (nu dati cu pietre) a fost cam slabut...in afara de Red Line celelalte nu mi-au atras atentia deloc. Au fost normale neavand nimic iesit din comun (asta caut eu :) )

All in all sper sa vin si maine ca Tokyo GF vreau sa-l vad....si tre sa vin mai devreme sa mai cunosc si eu lume....azi am vb doar cu axi afara cand am venit :( fiind singurul al carei fata am tinut-o minte.. bine a mai fost si o pleata pe acolo care cred ca stiu a cui e :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Feb 2 2006, 08:57 PM
Post #39


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Feb 2 2006, 08:45 PM)
Discursul d-nului Masao a fost bun. Dar cel al tipului in rosu (care sper ca nu e o mare somitate pe undeva) a fost boring. A spus lucruri adevarate dar eu imi rodeau geaca, imi taiam gatu cu programu...si altele. M-am plictisit la el :D
*


Tipul in rosu se numeste Stefan Tiron, este curator si "activist" in revista Omagiu... mi se pare ca el a fost unul dintre organizatori... si prin coincidenta e si membru pe forum :lol: .... se ascunde sub nickname-ul megatron. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Feb 2 2006, 11:04 PM
Post #40


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hehehe dash ... dupa indelungi discutii cu scorp l-am recunoscut si eu pe nenea ala in rosu :P, mi-aduc vag aminte de discutiile cu el de asta toamna :P ...
pacat ca a fost prins de importanta evenimentului si s-a cam lungit in discurs ... ca pana la urma lumea nu avea idee cine e el si ce face ... lumea venise ptr dnul masao si eventual ptr metropolis.

revenind la cum a fost ... ce pot sa zic ... nu mi s-a parut nimic deosebit ... adica in afara de faptul relativ miraculos ca cineva a recunoscut in sfarsit potentialul de piata viitor al tarii noastre precum si faptul ca sa fim drepti, cultura anime/manga a prins deja radacini destul de adanci pe la noi, si nah ... ca eventual acel cineva s-a si obosit sa faca "mai mult de 10 ore cu avionul" ca sa vina incoace ... tipul parea un om obisnuit, foarte cumsecade si abordabil, ceea ce a fost placut de remarcat recunosc.
am mai remarcat si "aplombul" traducatoarei ... care avea un fix ptr expresiile "benzi desenate" si "desene animate" ... la un momentat chiar si manga era tot "desene animate" ...
in rest, discutie teoretic moderna, cu permisiunea de a pune intrebari ... care recunosc ca nu au fost stralucite, dar sper sa nu fi lasat o impresie f proasta asupra oaspetelui nostru.
si ca final ... remarc aglomeratia relativa din sala ... o groaza de cunostinte din comunitatea anime, o groaza de lume mai putin cunoscuta, ceea ce e iar un lucru bun :P ... locuri cam putine (lucru bun din perspectiva faptului ca a fost destula lume si mai important, a faptului ca eu am avut loc :P), remarc totodata si prezenta tvr1, reprezentantilor diplomatici japonezi ... numai lucruri bune :P ...
la capitolul stres: niste imbecili care nu au invatzat ca nu treci prin fata scaunelor cand iesi in fata ci prin spate, faptul ca traducatoarea era cam pe dinafara saraca, discursul muuuult prea lung a numitului megatron ... deja ma sfatuiam cu vecinii de locuri cum sa protestam doar doar se prinde ca nu am venit sa-l ascultam pe el ... si ar mai fi cate ceva dar lucruri prea mici ca sa va mai plictisesc cu ele aici.
all in all a fost placut.
la final tin sa va laud daca ati avut rabdare sa-mi cititi tot postul :P ... bafta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:48 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |