Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Sunt Vazutzi Fanii Anime Din Romania?


Doxx
post Jun 16 2007, 06:33 PM
Post #81


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



Cei ce nu stiu ce inseamna <anime> e posibil sa se uite ciudat ...Dar nu asta conteaza...
Puteti si voi vedea ca cei care te inteleg sunt cei mai "open minded", iar cei care considera ca asta e pt persoane imature nu prea stiu ce inseamna sa fii matur.... sunt persoane care se limiteaza doar la aparente si sunt mai mult niste persoane ignorante.
Asa ca nici nu prea conteaza ce cred ei...
[scuze daca am fost prea direct... but this is me ]



super sed:
QUOTE
"Principala cauza pentru care cei din jur (care nu se pricep la anime) se leaga de noi provine din corelarea acestora cu vechile "desene" de pe Cartoon Network care intr-adevar sunt pentru copii de pana la o anumita varsta."


Totusi vreau sa contrazic ceea ce a zis super... unele din cartoon-urile vechi date de cartoon network erau chiar foarte interesante si meritau sa le urmaresti... in schimb uitatzi-va azi ce dau... acum chiar nu merita sa te uiti ptc sunt de-a dreptul prostesti..[mi se par astea de azi mult mai proaste decat ce era mai de mult]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jun 23 2007, 05:24 PM
Post #82


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Uhm , parca am mai postat pe aici , si sincer , am uitat ce am scris atunci si mi-e lene sa caut.
Anime'ul in Romania nu este un fenomen , nu multi stiu de el , si cei ce stiu in general au o parere buna despre "fratii de suferinta" ... restul , ne intereseaza ?
Pe mine unul , nu ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shadow666
post Jun 25 2007, 06:30 PM
Post #83


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-June 07
Member No.: 4.554
Points: 9
Gender:



sunt unii colegi, mai degraba colege(retardate rau), care rad, dar nu-mi pasa....animeurile sunt super faine...sunt unii la mine la bloc care se uita tot timpul, altii care isi fac cruce :lol: ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kreatur
post Jun 25 2007, 07:00 PM
Post #84


in search of the ultimate manga
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: 23-September 06
From: BAIA MARE
Member No.: 3.032
Points: 953
Gender:



Fanii anime din romania nu sunt vazuti , in comparatie cu alte tari ei sunt practic inexistenti . Faptul ca te ia la misto un coleg sau coleg e nimic , daca isi permite sa faca asta inseamna ca problema nu e hobby-ul tau si chiar tu . Prietenii mei habar n-au cu ce se mananca anime sau manga dar asta nu inseamna ca isi bat joc de mine (ok , prietenii mei nu au 13 ani si nici nu sunt la pubertate)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 25 2007, 07:10 PM
Post #85


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Fanii anime din Romania is vazuti in tehnicolor (IMG:http://www.imagefilez.com/out.php/i119936_newallcoholic.gif) :P




Cum aduna topicul asta atatea post-uri numai voi stiti...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jun 25 2007, 07:53 PM
Post #86


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Someone's been drinking again ...
Dar ai dreptate inutilitatea acestei discutii ma surprinde si pe mine ... asta e.
Hai ca io ma bag o bere ... spor la discutie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

minamino_sayuri1990
post Jul 11 2007, 03:06 PM
Post #87


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 27-June 07
From: Bucuresti,Romania
Member No.: 4.567
Points: 117
Gender:



eu am avut o chestie de genul la inceput cand visam,mancam,respiram anime(si acum fac asta dar nu in public,cel putin nu asa des)colegii mei imi spuneau pokemon...pentru ca ma uitam la anime...dar eu nu mam uitat la pokemon de multi ani..de cand aveam 8 ani mai exact(dar asta s-a intamplat in clasa a 9a la inceput)acum nu imi mai zice nimeni asa pentru ca am mai redus vorbitul despre anime in public...tot ce fac in public este sa desenez manga si sa raspund la intrebari legate de anime daca sunt intrebata(pentru ca mai am cativa colegi pasionati de asa ceva in clasa)...totul e bine acum...desi sincer nu imi pasa daca lumea e destul de superficiala si ma ignora doar pentru ca ma uit la anime...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ady
post Oct 29 2007, 09:54 PM
Post #88


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 21-October 07
Member No.: 5.396
Points: 95
Gender:



pai eu am doar 13 ani insa chiar daca ma inteleg bine cu toti colegi, de multe ori sunt luat peste picior pt simplul fapt ca ma uit la anime, cred ca ati auzit si voi vesnicul *ni ma,ala sa uita la desene animate,ce copil*, insa incerc sa nui bag in seama si sa nu le zic nimica.

P.S recunosc ca si eu faceam la fel pana nu am incercat sa vad cum,a ajuns doar un episod din pokemon pt. a ma atrage de partea celor ce iubesc animeurile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 29 2007, 11:42 PM
Post #89


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



lol
.. penibil sau nu cum santem vazuti...
vba lu un prieten deal meu care nustie o boaba de engleza da ste `who cares`
:))
asa ca ... am inceput sa descopar o gramada care se uita la anime ... si nici nustiu ca alea is anime ...
si ei zic ca ba te uiti la desene , so wtf ... tu nu te holbi la desene si taci din gura
sincer la mine nu tre sa stie toata lime ca imi plac animele destul cei care ma cunosc :D

ady stai linistit ,... si dac cresti nu se schimba .. singurul lucru ca ai mai multa experienta in anime fan area :D si o sa devi sau nu indiferent fata de ce zice unul si altu

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anbu_sharka
post Oct 30 2007, 12:04 AM
Post #90


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 24-October 07
Member No.: 5.421
Points: 97
Gender:



...ideea e ca nu trebuie sa te intrebi cum esti vazut de catre ceilalti ci mai degraba cum te impui ca fan anime...adica ce daca tu te uiti la animeuri "ala" nu se uita la alt serial??(in cel mai rau caz la telenovele :twisted: ) ...asa si daca sunt animate ce?? ...nu mai plecati capul cand ziceti ca va uitati la animeuri ci luptati pt preferintele voastre pt ca numai asa o sa dezvoltam "industria" asta pe plan national :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Silenia
post Nov 13 2007, 07:44 PM
Post #91


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 3-November 07
From: Galati
Member No.: 5.487
Points: 70
Gender:



Thread ressurection: Termenul anime in Romania nu e nici pe departe neologism. Marea majoritate o sa asocieze desenele animate cu anime doar pt faptul ca se aseamana denumirile intre ele. Totusi, daca e sa analizam "infantilitatea" anime-urilor si "maturitatea" filmelor, observam de cele mai multe ori:
*la anime:
- un storyline reusit si diversificat
- o actiune complexa, imprevizibila
*la filme:
- efecte nereusite, filmele fiind scoase in graba pe piata la inceputul fiecarui an pentru a fura ochii cumparatorilor [WOW! film de anu' asta etc....]
- povestea e o rutina intrucat SF-urile par telenovele.

Ontopic: Cei care stiu ca ma uit la anime, se uita si ei. Cat despre parinti, nu-i mai bag in seama pana la reinstaurarea regimul comunist.

@Muza chan: +1 ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Nov 15 2007, 04:04 AM
Post #92


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Cum nu-i neologism? Ce, îl foloseau dacii şi romanii? Mă îndoiesc că a început să fie larg folosit mai devreme de Revoluţie, ceea ce înseamnă recent în termeni lingvistici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Nov 15 2007, 05:41 PM
Post #93


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Silenia:
Generalizezi si nu e bine. Nu uita ca sunt si anime-uri proaste, si din cand in cand Hollywood-ul mai greseste si mai scoate un film bun. Iar europenii gresesc mai des! :)

Offtopic: Ce-o fi cu +1? :P Spawn?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yume_antikku
post Dec 23 2007, 08:29 PM
Post #94


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 17-December 07
Member No.: 5.759
Points: 49
Gender:



mie......mi s-au intamplat toate.......fiind ktalogata k o ciudata kre nu socializeaza de frik respingerii. care traieste separaat..kre nu e buna dekt la desen...tocilara chiar :angry: :huh: :blink: :rolleyes: :rolleyes: ....ce mai?! ciudaataa......porecla mea e freaky {sau slg{spooked lonely girl}}........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alcyndore
post Dec 24 2007, 04:37 AM
Post #95


...
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 19-November 07
Member No.: 5.595
Points: 743
Gender:



In general nu am avut probleme pentru ca cei care ma cunosc stiu ca am reactii urate cand nu sunt lasata in voia mea. Familia si cei care isi permit sa mai faca glume pe seama faptului ca ma uit la desne nu ma deranjeaza; m-am obisnuit cu ei si nu sunt rautaciosi. In gasca sunt cea mai mica si cand ne adunam eu butonez sa caut un post cu desene si imi ascund telecomanda. ;)
Dar ii inteleg pe cei care sunt catalogati tocilari sau pe cei care sunt mai retrasi. Eu asa am fost dintotdeauna. Tocilara nu eram dar intelegeam usor ce se preda si aveam note mari deci pentru ei eram o tocilara, prea multi baieti nu roiau pe langa mine, nu frecventam cluburile, nu ma imbracam si nici nu ma imbrac dupa ultima moda, nu ma machiam si uite asa am fost considerata o increzuta si o ciudata si culmea: prietena mea cea mai buna era cea mai populara fata din scoala.
Nici acum nu-mi plac fitosii, care sufera ca are nu stiu ce toala de firma sau un telefon supersmecher. Acum sa nu credeti ca as avea ceva cu cei care se imbraca de firma dar e o vorba :"Atitudinea conteaza!".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Liquid Skin
post Dec 24 2007, 09:40 PM
Post #96


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 24-December 07
Member No.: 5.796
Points: 43
Gender:



majoritatea din clasa nici nu stiau ce inseamna "anime" asa ca nici macar nu ma oboseam sa le explic,altii au aflat vazandu'ma desenand la pauza sau la ore si le explicam deja ce si cum...
Nimeni insa nu ma luat peste picior din cauza asta xD ba chiar unii au inceput sa priveasca si ei animeurile difuzate de fostul A+ actualul Animax...altii au devenit "obsedati" de japoneza sau de cultura Japoniei.Restul deja ma mai intrebau daca mai sunt fidela* animeurilor (precum au aflat de asta cativa ani in urma,cand inca eram in generala)
Insa mai exista si cazuri (cunosc persoane) cand erau priviti drept niste ciudati doar pentru ca priveau anime...
Pana nu vad nu vor intelege (experienta proprie)
+ ca nici nu trebuie bagati in seama...cel putin de ei nimeni nu se leaga daca le place ceva neobisnuit ^.^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Micro Ice *
post Dec 24 2007, 11:52 PM
Post #97


Sempai
***

Group: Members+
Posts: 101
Joined: 22-October 07
From: Timisoara
Member No.: 5.406
Points: 291
Gender:



Despre criticile legate de fanii Anime nu prea stiu ce sa spun ....... :blink:

Cat despre mine personal .......... nu am avut parte de neplacerile cu care se comfrunta cei care sunt criticati pentru ca sunt fanii anime . Si chiar daca as cunoaste persoane care sa ma critice pentru asta , tot nu mar afecta cu nimic .

:D :D



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MoonAngel
post Dec 26 2007, 08:42 PM
Post #98


I'm a bitch and a lover.
***

Group: Members+
Posts: 143
Joined: 26-December 07
From: Bucuresti, RO
Member No.: 5.813
Points: 337
Gender:



Cum sunt vazuti fanii Anime din Romania? Well, am sa raspund acestei intrebi cu o alta intrebare: Sunt vazuti fanii anime din Romania? :P
Subiectiv vorbind, imi plac anime-urile, le prefer de o mie de ori in detrimentul filmelor "super" de Hollywood sau mai stiu eu ce experiment cinematografic romanesc nefericit :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

irisim
post Dec 26 2007, 09:09 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 26-December 07
From: unde sunt gropile mai mari si traficul infernal
Member No.: 5.809
Points: 39
Gender:



Depinde cine ii pirveste. Unii ii prevesc ca pe niste ciudatii, care se uita la desene animate, caci eu nu stiu care e diferenta intre un anime si un desen animat.
Eu nu am fost atacata cu remarci negative ca ma uit la animeuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MoonAngel
post Dec 26 2007, 09:18 PM
Post #100


I'm a bitch and a lover.
***

Group: Members+
Posts: 143
Joined: 26-December 07
From: Bucuresti, RO
Member No.: 5.813
Points: 337
Gender:



Don't worry, vor veni si altii care sa comenteze, ca doar romanul s-a nascut "filosof" si mai nou filosofeaza pe tema anime-urilor.
Nu trebuie sa privim lucrurile superficial. Daca pe ei atat ii duce capul, nu ai ce le face. Bunicul meu spunea ca nu ii poti cere omului 20 de bani, daca el nu are in buzunar decat 15. Mare adevar graia. Eu am sa rectific: Nu poti cere omului sa inteleaga ce este un anime, daca el nu vede decat animatia de la suprafata. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |