Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Teatru


bleach
post Jun 2 2010, 02:31 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 19-February 08
Member No.: 6.210
Points: -13
Gender:



Am deschis acest topic deoarece sunt amatoare de teatru. Il ador, am copilarit cu el as puea spune si chiar am avut si tentative, esuate ce-i drept, de a face o cariera din actorie. Vreau sa aflu si parerea voastra despre teatru, orice fel de teatru, ca e de origine japoneza sau indiana sau orice altceva. Am avut ocazia si placerea, as putea spune, de a vedea piese de teatru in japoneza(da, cu actori japonezi and so on). Dar totusi, fiind un patriot convins*bullshit*, tot teatrul nostru romanesc ma atrage mai mult, asta poate din cazua ca am urmarit foarte multe piese de teatru cand eram mica si am un anumit standart. Trecand peste asta, cum in ultimul timp m-am "intoxicat" cu anime, filme, seriale TV si aproape orice altceva pe care il poti urmari acasa din pat am hotarat sa imi inving lenea si sa ies afara. Iar acu putin timp, am avut ocazia sa ma duc la un spectacol de teatru. Initial eram sceptica deoarece sunt foarte pretentioasa cand vine vorba de piese de teatru, dar cum trebuia sa imi oxigenez si eu creieru cu orice altceva inafara de anime/TV am zis ca un spectacol de teatru e un bun inceput.
Am multe piese de teatru preferate si asa mai departe dar totusi am ales aceasta piesa in a-i face reclama din 2 motive: 1. Actrita mea favorita are rolu principal si 2. Mi-a depasit asteptarile.

Piesa pentru care mi-am tarat ass-ul lenes din casa se numeste MA MUT LA MAMA. Stiam ca e vorba de o comedie, de aici si scepticismul, dar pot sa spun ca m-a dat pe spate (la propioui). Am ras atat de mult incat imi era frica ca voi cadea de pe scaun. Este un spectacol care te relaxeaza, te bine dispune si te face pentru moment sa uiti de griji si toate cele. Nu este un spectacol care sa te puna pe ganduri, sa stai sa gasesti cine stie ce motiv filosofic sau alte dureri de cap de acest gen. A fost un spectacol care a trezit in mine din nou gustul de teatru, caci era cam amortit din cauza lenei*laughs*.

Intamplarea face ca peste o saptamana, mai exact pe 12 iunie, sa se joace la PALATUL COPIILOR, la ora 19:30. M-am interesat si cat costa biletul iar pretul este de 30 de lei sau 50 de lei daca vreti locuri mai bune.
Da, stiu, pretul pare scump, asta a fost si gandul meu, Dar dupaia am zis, stii ce, oricum la teatru ma duc o data pe luna asa ca de ce nu? Sau oricum cand ma duc la cinema chiar daca pretul biletului este mai ieftin tot cam aceasi bani ii cheltuiesc daca mai vreau nu stiu ce suc sau floricele sau alte chestii plus ca teatrul nu se compara cu filmul. Asa ca va invit , daca va place teatrul, la acest spectacol, este o piesa reusita, o SUPER COMEDIE cum am vazut pe afisele puse la Palatul Copiilor.
Cine stie, poate ca voi avea cu cine sa dezbat si eu aceasta piesa si multe altele daca acest topic va prinde viata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jun 5 2010, 10:49 AM
Post #2


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Well, in afara de faptul ca in primul an de facultate am facut parte din echipa de teatru a Lectoratului facultatii.. si pe la jumatatea primului semestru era cat pe ce sa plec impreuna cu echipa la un spectacol in Timisoara.. Uhm.. ce vremuri <3
Era vorba de teatru de improvizatie si, cu toate ca repetitiile aveau loc seara tarziu, era awfully fun. Meh..
De mers la teatru, am mers in liceu. Tin minte ca prima mea opera ever pe care am vazut-o a fost Lucretia Borgia, la TNB, apoi am mai mers la Ion Dacian la ceva piese de opereta ale caror nume nu-mi mai vin in minte.. si in cele din urma mai mergeam la spectacole locale, la Tony Bulandra, in Targoviste.
De cand am terminat liceul si pana am venit in Bucuresti, am tot zis ca merg la teatru, dar niciodata, in doi ani, nu am mai ajuns :<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sei Ryuun
post Jun 3 2011, 07:47 AM
Post #3


Third Wheel
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 31-May 11
From: Bucuresti
Member No.: 10.516
Points: 104
Gender:



eu cred ca daca nu merg la teatru macar asa, o data sau de doua ori pe luna, nu stiu daca simt ca ma duc cu adevarat undeva. e foarte frumos sa privesti pe o scena si sa vezi oamenii cum interpreteaza alti oameni si sa traiesti povestea lor, fara a avea alaturi pe cineva care sa-ti explice gandurile lor sau ce vor ei sa spuna. ghicitul asta din gesturi si din fapte, din discutii si din priviri mi se pare absolut fascinant.

nu cred ca ma voi plictisi vreodata de teatru
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |