Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dracologie


momotaro
post Feb 4 2005, 07:54 PM
Post #41


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Eu zic ca ala albastru era cel mai puternic :P /gg /smile :twisted: /sweat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 4 2005, 11:31 PM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Da e facut omleta...cel care e singur...tocmai de aia ziceam ca nu e bine sa fii singur...sa si gaseasca prieteni ceva...sa poata sa reziste atacurilor sau ce ar putea fi...ca toate animalele au inamici...why can't they all just be peacefull...sa nu mai moara nici un dragon sa traiasca totisi sa se inmulteasca si sa moara de old age...da dupaia cred ca ar fi cam multi...s ar intampla cum se intampla cu noi...mankind...pana nu mai suporta pamantul ....si atunci ...the end of the world as we know it...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 5 2005, 02:13 PM
Post #43


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(momotaro)
Eu zic ca ala albastru era cel mai puternic :P  /gg  /smile  :twisted:  /sweat


Pe bune momotaro?! ;) Lillith, well, oricum dragonul albastru din fiction mai are doi gardieni, unul din ei supranatural. :P Asha ca, he will be fine... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 5 2005, 03:37 PM
Post #44


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Asa e bine...sa ai grija de toti ca altfel sio ia...and he dies ...and would suck... /cry nu vreau sa moara nici unul dintre ei ...sunt prea superbi din prea multe puncte de vedere... :kahaha:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 8 2005, 08:09 PM
Post #45


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Am avut deja nishte episoade cand nishte dragoni au murit, intr-un asalt pe care l-a dat Lordul, asupra ascunzatoarei lor. Baby dragons dead! :cry: Oricum, Momotaro e mult mai important decat crede lumea. Nu dau SPOILERE!!! :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 11 2005, 01:58 PM
Post #46


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Baby dragons...dead... /cry saracii...da acuma depinde cum au murit ca nu as mai plange dc au murit intr un mod foarte sadic ...sau prin pura torture... /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 11 2005, 02:20 PM
Post #47


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



You little b****! They die in battle! :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 11 2005, 08:05 PM
Post #48


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



E cam greu sa nu moara nici unul, fie ca e in lupta, fie ca in urma unui asasinat. Cert e ca oricum omul e prea idiot si vrea sa ajunga in fruntea semenilor sai, si cum sa faci asta cel mai bine decat sa distrugi ceva foarte puternic. E in natura omului... asta e conditia umana... limitele de care este ingradit si de care nu poate trece...

Comunitati de dragoni, sunt, de fapt erau din perspectiva mea... asa cum spunea si Lillith, exista o societate... oricum s-ar fi manifestat ea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 11 2005, 09:25 PM
Post #49


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Comunitati de dragoni exista doar la cei care sunt buni. Aia evil prefera sa stea de capu` lor, "ingorpatzi" in comori shi doar sa se hraneasca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 12 2005, 12:18 PM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Da are dreptate Demona /^_^ ...cei evil vor sa stea de capul lor...sa faca doar ce vor ei cum vor ei...si asta poate aduce anumite... /smile pt ceilalti dragoni,dar uneori am impresia ca se simt putin "left out",pt ca doar sunt si ei fiinte si au sentimente si souls like the rest of the dragons,the rest like them...dar asta este unul dintre riscurile meseriei de ce s au facut evil in the first place,fiecare trebuie sa stie ca daca vrea sa fie altfel decat ceilalti trebuie sa suporte consecintele...iar acestea nu sunt putine ,I'm afraid... :roll:Not a few at all...
Dar asta este decizia lor si trebuie sa si urmeze drumul ales orice ar fi...si asta este lafel pt toti dragonii /omg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 15 2005, 07:20 AM
Post #51


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Maleficii nu stau neaparat solitari... :? cand vin armatele ce fac, reuniune de Solitary Evil Dragons, sau ce ? C'mon, sunt la fel ca si oamenii, sau dark elfs sau dark dwarvs sau orice altceva... Sunt si eroi care sunt solitari si sunt de partea binelui !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 15 2005, 02:25 PM
Post #52


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Shtii cum se spune mey Chris, "fa-te frate cu dracu` pana treci lacu`..." Shtiu shi ei ce shtiu in vreme de restrishte. Oricum dupa aceea cred ca ai observat, dupa ce greul a trecut, nimeni nu mai recunoashte nika` shi ne intoarcem la povestea "everybody on his own"... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 15 2005, 03:35 PM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Da mey,da' dragonii care au ales sa fie rai au ales si singuratatea ...
Si cum nu sunt multi de felul lor nu au cum sa se alieze si sa faca un grup de "solitary evil dragons"...
Ei aleg sa fie rai poate tocmai pt faptul ca vor sa fie singuri si originali,unici...diferiti fata de ceilalti ca ei :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 16 2005, 09:23 AM
Post #54


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Lillith... powerpuffgirls si Dragon world... se cam bat cap in cap... cum era lumea era altfel atunci, definitia personajului negativ era alta... erau armate, conduse de unul mai puternic, dar tot malefic. Atunci o armata puternica insemna conducerea lumii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 16 2005, 09:38 PM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Eu ziceam ca dragonilor care sunt evil le place sa stea singuri...si incercam sa aduc argumente la asta...not such a good example but still...merge... :roll:
Si fazele cu armatele ,la dragoni...nu prea cred...ar fi ciudat sa vezi un dragon care se chinuie sa i faca pe ceilalti sa aiba mai mult curaj inainte de vreo lupta sau mai stiu eu ce... :guru:
Nu mi se pare normal!
Poate merge in viata reala cu eroi si faze...ma refer la oameni...da la dragoni...nu mi se pare nrmal...da explica mi ...cum ar fi ca dragonii sa aiba armate proprii cei rai cum zici tu?
Ce ar face?Ce ar iesi?Explica ti ideea sa te vad... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 17 2005, 10:09 AM
Post #56


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai uite cum merg lucrurile: Un dragon king, are subalterni ca si un human king, sau cum are un dragon king care e de partea binelui. El are regat si el ordona celorlalti(armatei si nu numai) ce sa faca. E posedat de ura pt alti dragoni sau vrea putere absoluta si de aceea tine razboaie. /gg /smile

Greu nu e sa acceprti chestia asta pt ca e plauzibila.

Eu am inteles ca era un exemplu Lillith, dar Powerpuff Girls... /omg :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 17 2005, 08:11 PM
Post #57


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Ma pe mine inca ma amuza faptul ca un dragon ar putea fi King cum zici tu si isi controleaza armata de dragoni...I mean come on...wt...
Totusi la oameni merge nu i nici o treaba dar la animale...
Adica as putea sa mi imaginez no prob da' in realitate sa se intample asa...ma pana la urma poate reusesti sa ma convingi...still stiking to my idea...si nu o sa iasa usor din capul meu. /smile
In desene sau animeuri sau chiar filme merge ca acolo e vorba de imaginatie and u can do anything you want with anything da' aici e vorba de altceva...reality
And that comes as a shock for me...adik eu nu am nici o problema cu dragonii sa aiba armatele lor si sa castige batalii,da' nu prea cred ca s ar intampla asa ceva. /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 18 2005, 07:14 PM
Post #58


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai daca nu sunt asa cum ne place noua sa fanteziem... atunci iale ca animale: stau in grupuri, unul trebuie sa fie mai puternic si atunci ala e liderul. Asa se intampla la multe animale.

Dar citeste partea cu Imperecherea din postul principal, cel de la inceput facut de mine... sa vezi cum e Dragon-Slide-ul ... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Feb 18 2005, 08:01 PM
Post #59


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Eu sunt de aceeasi parere ca si Chris...ca animale inteligente si poate nu chiar sociabile, dar totusi ca un animal inteligent si cu o varsta deja, am putea spune, milenara mai invata un lucru sau doua. Iar dragonii isi formeaza caracterul, fie rau, fie bun, dupa parintii lor si dupa ce s-amai intamplat in decursul vietii lor. Si un dragon "rau" este indeajuns de destept sa-si procure o armat chiar de alti dragoni...stiti voi aliante si chestii din alea :D . Dar ,zic eu, ca un "tip rau" indiferent de ramuara sa evolutiva este indeajuns de inteligent si viclean incat sa-si faca aliati ca sa-l invinga pe "good guy"(good guys, good girls, good guys and girls) dupa care va cuerii lumea si va pasatra aliatii care merita si restu...vor fi, sa spunem colateral damage.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Feb 22 2005, 09:57 AM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Da mey Lumpy nu a zis nimeni ca nu invata din greseli dragonii...they're really smart and know how to take care of themselves
Desigur dc sunt amentati sunt in stare sa isi procure o armata and start getting their payback...as much as they want /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:45 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |