Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Harry Potter, ...si cartile, si filmele...


trust_no_more
post Aug 5 2005, 06:11 PM
Post #21


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Shi eu am vazut cele 3 harry potte-uri shi mi-au placut.. in ciuda a ceea ce s-a vehiculat despre ele de catre mai marii cinefili... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 4 2005, 02:10 PM
Post #22


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



le-am citit si eu ..si am si usere pe unele forumuri de HP ...sunt misto cartile ..si filmele ....dar ultimele mau dezamagit(ultimul film si ultima carte) ...ultimul film era prea scurt ...a indesat actiunea doar ...si ultima carte e misto pana la cap 25 "the cave" ...apoi sincer mi se pare un jeg ...oricum ..astept in continuare filmul 4 c apare in noiembrie...si cartea 7 ..care apare cred peste 1 an sau 2
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Oct 3 2005, 12:07 AM
Post #23


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



I'd love to hear your thoughts, Pico, despre ultimele capitole si de ce crezi ca sint "un jeg" :)

Mie mi-a placut la maxim The Cave -- si acest capitol, si tot ce a urmat, desi extrem de dureroase sint totusi foarte faine si brimming with meaning! Gotta love them.

Sint gata pt discutii mai in detaliu, te rog spune-ti argumentele si orice alte comentarii! Numai ca nu stiu cind va fi data viitoare cind voi ajunge la net. :( Sper sa nu fie mai mult de doua saptamini! :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 5 2005, 05:09 PM
Post #24


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



pai nush de la capitolul de cave incolo toate sunt cam ciudat legate intr ele ..de ex ...dumbledore pleaca sg cu harry dupa horxcruce ..thingie:P ...care mi se pare o miscare roasta din partea lui dumbly...in primul rand k merge sg si al doilea k il ia pe harry care oricat de bun vrajtor e la varsta lui tot nu se compara cu unul matur ...apoi ..toata ideea cu pestera indepartata ..ascunsa plina e capcane ...trimite la o carte de copii mici nu la un roman de 700 pag ...e cam puerila ideea...si pestera e prost pazita....adik ...e un lac ...plin de zombie(inferi) care abia se mishca...se tarasc ...faci 3 ture de stadion si ala face 3 m numa....aia nu e e protectie...apoi ideea k tre sa bei ....pai...putea sa toarne likidul ala intr-o punga nu :P ...si tinea punga iesea si apoi gata :Dtinea punga la el pana iesea....alta kestie tampita e faptul k toti prietenii lui harry au supravietuit datorita potiunii felix felicius ...pai dc nu au avut si devoratorii potiune deaia ....era un atac important il aveau pe severus care e maestru la potiuni ..dc nu au avut si ei ceva potiuni de noroc..invizibilitate etc ....e cam trasa de coada ....moartea lui dumbl iar e urata...k se milogeste....come on he's dumbly ..greatest mage ever si se milogeste...alta kestie tampita la final e ideea cu 7 horscurce si bla bla....STUPID...deja nu mai are farmec ...k umbla prin lume si cauta artefacte magice...pai un artefact deala poate fi oriunde....in vf la himalaya sub 10 m cubi de gheatza....si altu pe fundul oceanului ...cine le mai scoate de acolo....e prostie ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Oct 5 2005, 05:56 PM
Post #25


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Pico, you raise a lot of interesting points here, din nefericire considerente de ordin practic (sint la un caf?, tb sa plec repede :( ) ma impiedica sa le acord atentia necesara! :( Dar voi reveni, si sper sa le putem discuta pe toate!

Deocamdata, ca raspuns la un singur lucru si anume chestia cu milogeala :) iata aici un excerpt de pe lista HP4GU. Sint total de acord cu ce zice persoana:

QUOTE
Do I believe that DD pleaded for his life? NO!! Totally out of
character.
So that leaves 2 options:
1 He was pleading for Snape not to betray his trust and stay on the
good side or
2 He was pleading for Snape to do what he had said he would do at
this point in the master plan, which was to AK DD.


Se gaseste aici. Merita sa te inscrii la acest grup de discutii pt comentarii super cool si adulte despre HP!!!

Numai bine, pe curind!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 5 2005, 08:17 PM
Post #26


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



merci ...o sa arunc o privire :D ..uitate si fu pe forumul lumea lui harry ...nam mai postat de mult dar gasesti multe raspunsuri...sunt pe forumul ala de la inceput...member no 7 i thing :P ..merci de link ...sper sa mai intri curand sa mai discutam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 29 2007, 12:05 PM
Post #27


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Ia sa inviu eu topic-ul. :lol:
Am vazut pana acum toate filmele aparute si am citit cartile inafara de ultimul volum care inca nici nu m-am sinchisit sa-l iau (strang bani pentru ceva mai important si cartea va trebui sa mai astepte pana la Paste). Mi-a spus insa matusa-mea cum se termina si ce lupte se dau pe acolo. Deocamdata mi-a trezit interesul, dar nu sunt multumita de sfarsit.
Nici nu ma asteptam sa se termine ca orice poveste ordinara "Si s-au casatorit si au avut copii si au trait pana la adanci batraneti". Bineinteles ca nu asa scrie in carte :P dar asa am rezumat eu sfarsitul aflat de la matusa-mea.

Restul cartilor...hm...nu stiu, asa aveam eu impresia sau cu fiecare carte scoasa J. K. le imbunatatea. Asta pana la cartea a sasea care nu m-a prea multumit.
Nu ma asteptam ca Snape sa fie Printul Semipur, mai ales ca a lasat impresia ca are Sange-Pur.
Aveam mari asteptari de la ultimul volum. Dupa ce am citit "Harry Potter si Printul Semipu" ma asteptam ca in ultimul volum Harry sa moara sau, ma rog, nu ma asteptam deloc sa se termine asa.
In fine, voi continua cu ce am inceput. Adica voi cumpara pana la urma si ultimul volum sa ma conving singura ca e asa cum zice matusa-mea. Cat despre filme...mai sunt inca doua de scos, sa speram ca vor macar la fel de bune precum Harry Potter 5 (care, dupa parerea mea, e cel mai bun din serie, pana acum).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jan 23 2008, 07:13 PM
Post #28


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Am citit si eu 6 carti. Primul HP l-am citit acum vreo 4 ani (care de fapt era volumu 3 :lol: si le-am luat in alta ordine, da am observat ca nu conteaza prea mult. Volumele n-au continuitate, doar se fac unele trimiteri la cel anterior, unde e cazu)) si tin minte ca eram intoxicata rau, like.. nu puteam sa las cartea din mana, atat de mult imi placea. Dupa ce am ajuns pe la volumul 5 (dupa muuuult timp) am inceput sa-mi pierd interesu.

Cat despre filme, sunt genu ala de filme la care te uiti cu fratele mai mic :lol: (ma rog, care are frate mai mic... io n-am deloc :lol: ).
Parerea mea :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mado_chan
post Apr 1 2008, 01:50 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 31-March 08
Member No.: 6.500
Points: 88
Gender:



eu am vazut primele 2 filme harry potter,si abia apoi am descoperit cartile.am inceput cu a patra,( tin minte ca m`am rugat o gramada de mami sa`mi ia harry potter si pocalul de foc ) ,dupa care am continuat cu volumul 3,5,6 si mai imi ramane de achizitionat volumul 7.cand eram mai mica,eram fascinata de harry potter,in fiecare an am asteptat cu sufletul la gura un nou film dupa carti,eram maniaca,cautam pe internet site`uri si forumuri cu si despre harry potter..treptat,mi`am pierdut interesul.acum nu mai are nici un farmec lumea asta fantastica plina de vrajitori si vesnica lupta impotriva lui Cap-De-Mort.
vreau sa citesc ultimul volum doar asa,pentru a vedea ce s`a mai intamplat,desi,inevitabil deja cunosc in mare parte subiectul cartii.am incercat sa inchid ochii sa nu vad sa nu aud :lol: dar am mai citit pe ici pe colo cate o informatie de curiozitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post May 31 2008, 08:09 PM
Post #30


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Vazut filmele.. citit cartile integral in RO ca bugetul meu nu-mi permite sa cumpar cartile in engleza.
Cel mai bun film de pana acum e 5-ul.E mai dark si mai plin de actiune.
In materie de carti... Volumele mele preferate sunt 3,5,6. Au fost sa zicem.. cel mai bine structurate.
Cartea 7 a fost un real kitch. Nu mi-a placut deloc. A fost scrisa in graba si seamana cu un scenariu de telenovela... Dezamagitor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 3 2008, 09:16 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Am citit cartile in engleza si mi-au placut tare mult, apoi le-am rasfoit in romana si mi sa facut scarba, le-au stricat tot farmecul.. Filmele nu m-au incantat. Pana acum singurul filmadaptat dupa o carte care imi place la fel sau chiar mai mult decat cartea este What dreams may come. Chiar vi-l recomand..:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |