Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cel Mai Puternic Personaj (poll)

Care credeti ca este cel mai puternic personaj ?
 
[ 14 ] ** [31.82%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 1 ] ** [2.27%]
[ 3 ] ** [6.82%]
[ 2 ] ** [4.55%]
[ 1 ] ** [2.27%]
[ 2 ] ** [4.55%]
[ 1 ] ** [2.27%]
[ 1 ] ** [2.27%]
[ 14 ] ** [31.82%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 1 ] ** [2.27%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 4 ] ** [9.09%]
Total Votes: 44
Guests cannot vote 

kittyshor
post Aug 26 2007, 04:32 PM
Post #1


mew mew style ^_^
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: 18-September 05
Member No.: 1.803
Points: 354
Gender:



Unele personaje sunt dotate cu puteri mari chiar de la inceputul prezentarii lor,totusi echilibrul se pastreaza intre personaje,chiar daca unele au puteri mari de la inceput sau ca evolueaza pe parcurs.Am deschis acest poll pentru ca doream sa aud si parerile voastre.Sunt curioasa ce personaj veti alege :P

This post has been edited by kittyshor: Aug 26 2007, 04:53 PM

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 26 2007, 05:57 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



BUna ,vezi ca ai incurcat un pic.Hotaru e Sailor Saturn, Michiru e Sailor Neptune si Haruka e Sailor Uranus :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 26 2007, 06:35 PM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Nume modificate. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bavarezu
post Aug 26 2007, 08:35 PM
Post #4


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



nu exista un personaj mai puternic decat altul.daca ai observat puterile lor cresc, evolueaza concomitent, pt fiecare personaj...ca sa zic cine ar fi mai tare - mamoru pt ca mereu apare cand situatia e nasoala rau si le scoate din kko mai tot timpul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Aug 26 2007, 10:48 PM
Post #5


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



neptune ftw ... cuz shes my fav .. and shes gay :P .. and shes lovibal .. and shes cute .. /love ... /droollll
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 27 2007, 12:39 AM
Post #6


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Puterea cea mai mare o are Sailor Moon,asta e clar,desi e nu are un caracter foarte puternic,atunci cand a fost vb de lupte serioase,a demonstrat ca e puternica... :rolleyes: dar uneori nu poate singura,are nevoie de ajutoare...puternice sunt cam toate,daca stau sa ma gandesc,Sailor Mars,mi se pare mai puternica,dar apoi ma gandesc la Jupiter,si ea e mai puternica...Sailor Neptune si Uranus,cand au aparut erau putin mai puternice decat colegele lui Sailor Moon...Sailor Pluto...Tuxedo Kamen...dificila alegere :unsure:
Cred ca Chibi Chibi... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittyshor
post Aug 27 2007, 01:00 AM
Post #7


mew mew style ^_^
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: 18-September 05
Member No.: 1.803
Points: 354
Gender:



QUOTE(Bavarezu @ Aug 26 2007, 09:35 PM)
nu exista un personaj mai puternic decat altul.daca ai observat puterile lor cresc, evolueaza concomitent, pt fiecare personaj...ca sa zic cine ar fi mai tare  - mamoru pt ca mereu apare cand situatia e nasoala rau si le scoate din kko mai tot timpul.
*


Mamoru in unele momente critice era doborit, situatia fiind salvata de Usagi.Am observat ca cei doi se completeaza reciproc,nu numai in ganduri cit si in actiune,ideea celor doi simulind un "intreg"; atunci cind Mamoru nu era suficient de puternic,salva Sailor Moon situatia si invers.Si de ce zic ca se completau reciproc si in gandire,pentru ca in mai multe rinduri,cind avea Mamoru ceva vise ciudate,le avea si Usagi in final si dezlegau impreuna misterul (asta e un exemplu)

...eu una desi o prefer pe Sailor Moon as tinde sa cred ca Hotaru e cel mai puternic personaj,probabil ca daca ar fi fost personajul principal s-ar fi observat mai bine acest lucru.Oricum parerile sunt impartite.Asta incercam sa aflu... :rolleyes:

p.s imi cer scuze pentru numele incurcate,am verificat dar se pare ca mi-a scapat..de incurcat nu le-am incurcat intentionat,sunt fan Sailor Moon si sunt atenta la detalii,a fost pura neatentie,imi cer scuze inca odata :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 27 2007, 04:01 PM
Post #8


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Sailor Moon e cea mai puternica.
Eu nu o consider o fire slaba. Sailor Moon, din contra personalitatea eicontroversata nu inseamna ca e un personaj slab...ci ea are un caracter puternic...si asta se vede in luptele importante, in care invinge aproape de una singura, cu forta gandirii ei pozitive, si cu ajutorul iubirii sale pentru lume si prieteni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittyshor
post Aug 29 2007, 12:39 PM
Post #9


mew mew style ^_^
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: 18-September 05
Member No.: 1.803
Points: 354
Gender:



Se pare ca dupa voturi iese Hotaru,nu Usagi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 29 2007, 01:23 PM
Post #10


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Asta nu inseamna ca e adevarat...chiar nu era Hotaru cea mai puternica...cine o voteaza,o voteaza pt ca o place,nu pt ca e puternica...si cine o place,o vede drept cea mai frumoasa,si cea mai puternica,si cea mai cea...deci hai sa fim seriosi,Sailor Saturn nu e cea mai puternica nici de departe...din toti luptatorii,Hotaru e cea mai puternica :blink: pacat ca nu se raspunde cu seriozitate...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 29 2007, 03:01 PM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



QUOTE(Noli @ Aug 29 2007, 02:23 PM)
Asta nu inseamna ca e adevarat...chiar nu era Hotaru cea mai puternica...cine o voteaza,o voteaza pt ca o place,nu pt ca e puternica...si cine o place,o vede drept cea mai frumoasa,si cea mai puternica,si cea mai cea...deci hai sa fim seriosi,Sailor Saturn nu e cea mai puternica nici de departe...din toti luptatorii,Hotaru e cea mai puternica  :blink: pacat ca nu se raspunde cu seriozitate...
*




OK, ca sa te citez, fiecare cu parerea lui, isn't that right? Desi parerea mea nu e neaparat ca Hotaru e cea mai puternica dintre toate, e o canddata serioasa la titlu:in primul rand pentru ca ea are puterea vietii si a mortii, if nothing else.Iar puterea ei nu este explorata niciodata la maximum, pentru ca are o sursa beyond good and evil.

Asa, iar in legatura cu raspunsul cu seriozitate la intrebare, nu ti se pare ca te contrazici un pic, dupa ce ai zis fiecare cu parerea lui?asta bineinteles, daca nu vrei sa zici fiecare cu parerea lui atat timp cat toate coincid cu a ta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 29 2007, 07:12 PM
Post #12


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Nu imi aduc aminte sa fi adus vb in acest topic despre : " fiecare cu parerea lui"...deci daca e ceva de spus la alt topic,unde am folosit aceste cuvinte,sa-mi spui...da intr-adevar,fiecare are propria parere...
Bun...asa cum Sailor Saturn are o putere mai importanta,atunci si Sailor Pluto are niste puteri importante...m-am informat despre puterile fiecarei Sailor,ca sa nu ma bazez doar pe propria opinie,ci mai degraba si pe ceva concret...oricum Sailor Moon are cea mai mare putere,dar asta nu conteaza acum...nu am zis pana acum in nici un post ca nu are puteri speciale Sailor Saturn,si ca nu e puternica,dar nici nu o consider ca fiind cea mai puternica...respect parerile altora,si nu m-am gandit nici o secunda ca voi respecta doar parerea celor care vor fi de aceeasi parere cu mine...eu am observat la mai multe topicuri ca lumea o prefera pe Hotaru,si e ok...asa si mie imi place Sailor X...Si sunt intrebata care e mai frumoasa,si zic x,care e mai desteapta,zic tot x,care e mai puternica,tot x,si tot asa...dar poate nu e chiar asa,poate e frumoasa,dar nu e puternica,si nu e nici prea desteapta...probabil de asta m-am chinuit atat sa-mi expun punctul de vedere,dar degeaba,pt ca oricum fiecare ramane la parerea lui :(
So...Chibi Chibi e cea mai puternica... B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 29 2007, 09:14 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



QUOTE(Noli @ Aug 29 2007, 08:12 PM)
Nu imi aduc aminte sa fi adus vb in acest topic despre : " fiecare cu parerea lui"...deci daca e ceva de spus la alt topic,unde am folosit aceste cuvinte,sa-mi spui...da intr-adevar,fiecare are propria parere...
Bun...asa cum Sailor Saturn are o putere mai importanta,atunci si Sailor Pluto are niste puteri importante...m-am informat despre puterile fiecarei Sailor,ca sa nu ma bazez doar pe propria opinie,ci mai degraba si pe ceva concret...oricum Sailor Moon are cea mai mare putere,dar asta nu conteaza acum...nu am zis pana acum in nici un post ca nu are puteri speciale Sailor Saturn,si ca nu e puternica,dar nici nu o consider ca fiind cea mai puternica...respect parerile altora,si nu m-am gandit nici o secunda ca voi respecta doar parerea celor care vor fi de aceeasi parere cu mine...eu am observat la mai multe topicuri ca lumea o prefera pe Hotaru,si e ok...asa si mie imi place Sailor X...Si sunt intrebata care e mai frumoasa,si zic x,care e mai desteapta,zic tot x,care e mai puternica,tot x,si tot asa...dar poate nu e chiar asa,poate e frumoasa,dar nu e puternica,si nu e nici prea desteapta...probabil de asta m-am chinuit atat sa-mi expun punctul de vedere,dar degeaba,pt ca oricum fiecare ramane la parerea lui  :(
So...Chibi Chibi e cea mai puternica... B)
*




DEci you made my point sau mai precis yours, fiecare cu parerea lui.Te-am citat pentru ca nu stiam ca faza ca fiecare cu parerea lui tine de topic, adica fiecare are poate sa aiba o parere numai la anumite topics si la altele nu.dar o sa tin minte pe viitor B) .

hai sa cadem de acord ca toate sailor sunt puternice si gata,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkAngelGirl089
post Aug 29 2007, 11:30 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 29-August 07
From: Bucurescti
Member No.: 5.029
Points: 288
Gender:



Hai sa ma bag si eu intre voi acia si sa-mi dau si io cu parerile =)) Dupa mine Sailor Moon e cea mai puternica si ca personaj si k luptatoare pana la urma ea e singura care a reusit sa o invinga pe sailor galaxia asa k...ma rog asta-i parerea mea iar dupa ea poate sa urmeze sailor stars si asa mai departe:D poate sa ma contrazica oricine vrea nu ma supar :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittyshor
post Aug 30 2007, 03:56 AM
Post #15


mew mew style ^_^
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: 18-September 05
Member No.: 1.803
Points: 354
Gender:



:lol: da nu trebuie sa va certati care e mai puternica...serialul ramine acelasi oricare ar fi declarata cea mai puternica.

Ideea serialului ramine aceeasi,Sailor Moon are cea mai de pret putere,Iubirea pentru cei din jur,se spune ca iubirea invinge tot,de-asta e si prezentata iubirea lui Mamoru si Usagi ca fiind atit de puternica...probabil ceea ce o ambitioneaza atit de mult pe Sailor Moon este cum am mai spus iubirea pentru cei din jur...asta inseamna ca puterea ei e dublata de caracterul sau....dar din punct de vedere al puterii sale nu mi se pare insa cea mai puternica,daca ar fi sa luam separat puterea de caracterul sa,tind sa cred ca Hotaru are cea mai mare putere,cea de a putea decide asupra vietii si mortii :)

desi in gandirea japonezilor si nu numai...iubirea ar invinge moartea,de-asta a fost aleasa Usagi ca personaj principal si nu Hotaru...desi in realitate nu stiu daca e asa,sunt multe cazuri in care Iubirea a esuat acolo unde trebuia...si moartea a invins. :)

p.s e doar parerea mea la ora asta,in miez de noapte,deci nu sariti pe mine daca nu sunteti de acord :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkAngelGirl089
post Aug 30 2007, 11:14 AM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 29-August 07
From: Bucurescti
Member No.: 5.029
Points: 288
Gender:



Nope nope ai dreptate "ma bagasem si io intre ele acolo"k ma plictisisem(asta nu inseamna k parerea mea a fost falsa in vreun fel :D )am vrut sa spun si eu ceva de iubirea ei pt cei din jur da mi-a fost lene sa mai scriu la tastatura :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 30 2007, 01:38 PM
Post #17


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



haruhichan...nu inteleg de ce dai quote la intregul msg scris de mine,mai ales ca mesajul e chiar deasupra la ce ai scris tu...but that's ok
QUOTE
nu stiam ca faza ca fiecare cu parerea lui tine de topic, adica fiecare are poate sa aiba o parere numai la anumite topics si la altele nu

Deja o dam in sf-uri,nu am zis nici o secunda ce ai zis tu mai sus,si nici nu m-am gandit la asta,daca asa am dat de inteles,e grav,inseamna ca e o problema,si nu mi-am dat seama inca.
Fiecare luptatoare e puternica,fiecare cu puterea ei...dar din ce m-am documentat,reiese ca puterea cea mai mare o detine Sailor Moon,ea invinge totul,ea are puterea cea mare,restul o ajuta...Pluto si saturn,au spre deosebire de ceilalti luptatori,puteri mai mari,si puteri in plus.

Sailor Pluto's powers over time and space are somewhat tied with the destructive power of Sailor Saturn for astrological and mythological reasons.The names of Sailor Pluto's attacks include frequent reference to the Underworld, which was the province of Pluto in Roman myth.Sailor Pluto has enough power over time to stop it entirely.She uses this power to allow Sailors Uranus and Neptune to escape from a helicopter explosion,sacrificing her own life as a result.In addition to these powers, when the Space-Time Door has been misused, Sailor Pluto is able to close off passage to other worlds.

Sailor Saturn's powers are mostly based on Roman mythology, in which Saturn is the god of the harvest.As such, her primary role is that of the destroyer, wiping out planets that have run their course, and her coming is greatly feared by the other Senshi. When she finally arrives, it is revealed that part of her duty is to clear the way for rebirth, which can only be brought about by Sailor Moon.

Dar din ce-am citit la fiecare Sailor,cam fiecare are ceva in plus,si diferit...
While several Sailor Senshi have unusual powers as civilians, Hotaru's are by far the most numerous and varied...Rei is one of few Sailor Moon characters who is able to use special powers in her everyday civilian form...in civilian form, Michiru has some precognitive gifts, as she occasionally states that "the sea is stormy" when there is an evil presence at work...

P.S.Parerea fiecaruia nu tine de topic,adica nu trebuie la un topic sa aiba o parere,si la altul nu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 30 2007, 02:01 PM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



Ok, cred ca am fost suficient de clara in exprimare.Ideea nu era ca Sailor Saturn e cea mai puternica sau nu .Ideea era ca daca cineva o considera pe hotaru cea mai puternica, au suficiente argumente sa isi sustina cazul.Nu insemana ca nu voteza serios samd.Nu e nevoie sa ne invartim in cercuri.

Nu vad care era relevanta ca te-am citat sau nu.Am vrut doar sa fiu cat se poate de clara.

Asta era tot.Iar ceea ce ai scris tu nu face altceva decat sa prove my point.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkAngelGirl089
post Aug 30 2007, 02:07 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 29-August 07
From: Bucurescti
Member No.: 5.029
Points: 288
Gender:



Nu va mai certati mai :unsure: :unsure: :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 30 2007, 05:40 PM
Post #20


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Off Topic Ce am scris eu,nu stiu daca proves your point...un lucru stiu,ca ce am scris mai sus,e o realitate,si am prezentat niste Sailor ,si puterile pe care le au...:mellow:
Oh and by the way
You said :
QUOTE
Nu vad care era relevanta ca te-am citat sau nu

Ideea e ca : f) Este de dorit a se evita citarea intregului post al unui utilizator daca acel post nu se afla intr-o subpagina diferita...de asta am zis ca nu inteleg de ce citezi tot ce scriu...
Eu personal am incheiat discutia,pt ca nu vreau sa fac OFF TOPIC...

So,let Chibi Chibi be the strongest :ph34r:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |