Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lupta Cu Destinul~[original]


KaTe.
post May 20 2008, 02:49 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



Prolog

Ce ironie! Fug de trecut , dar acesta mereu ma ajunge din urma.Se operste langa mine , se aseaza pe banca umeda zicandu-mi ca nu pot sa scap de el si soptindu-mi la ureche ca mereu voi fi ceea ce sunt:amintirea unei moarte.
Dispare.Dispar si eu.
Ploua.Ma plimb pe ale parcului strazi mohorate. Zambesc in noapte. Printre nori se vede luna. E la fel de morbida ca ieri. Gandesc fara ganduri sau mai exact in lipsa constiintei. Rememorez absenta totul , de la inceput...

Capitolul I :

Cineva bate nerabdator si enervat in usa de la intrare. Ma grabesc sa-i deschid. Calc apasat pe treptele interminabile. Cine Dumnezeule le-a pus acolo ? Bataia din usa se amplifica.
Deschid usa metalica si un fata mea apare el. Ce cauata acolo ? N-ar trebui sa fie intr-un ospiciu ? In curand aveam sa aflu ca evadase. Ma uitam la el suspect , dar el nu se misca din usa.Intr-un sfarsit l-am invitat in casa.
-Ce cauti aici , Theodor ? il intrebasem eu cu vocea tremurand , socata inca de aparitia lui.
-Nu te bucuri sa ma vezi , surioara ? ma intreba el zambind ironic , uitandu-se la mine ciudat.
-Bineinteles ca nu. Trebuia sa te afli la o casa de nebuni din sudul tarii , nu aici. Bunica nu-i acasa. Revine intr-o ora.
-Nu pe ea o cautam , ci pe mama. Unde e ?
I-am spus ca nu mai e. Murise acum opt ani. El era la ospiciu de la opt ani. Fratele meu se enerva rapid . M-a intrebat cum a murit. I-am spus ca a fost ucisa de tata , iar el s-a sinucis dupa o saptamana. Ramasesem cu bunica.
Desi inca simteam ca totul e un cosmar de care ma voi trezi imediat , mi-am facaut curaj sa-l intreb ce cauta acolo.
-M-am plictisit sa fac pe nebunul. Stii foarte bine ca m-am prefacut ca am probleme psihice ca sa scap de bataile dese si insupartabile aplicate de monstrul care ne era tata. Imi pare foarte bine ca s-a sinucis , dar mama nu merita asta.
Ma uitam la ochii lui negri ca noaptea neintelegand de ce nu vine bunica sa ma scape de situatia aceasta. Parul castaniu la lui Theodor ii acoperau ochii , dar puteam sa observ ca privea in gol , ingrozit.

*****

Inaintam alaturi de fratele meu in camera mea spatioasa si monotona. Peretii roz imi displaceau in mod special in toata acea incapere decorata penibil. Singurul lucru care imi placea era oglinda mare si ovala de langa patul meu. Ma privesc in oglinda , nerecunoscandu-ma. Desi eram aceeasi eu cu ochii caprui , parul negru ca noaptea si tenul alb imaculat , nu ma simteam la fel.
Imi privesc stupefiata mana mea mica lipita de oglinda si observ cateva pente marunte de sange , neobservabile. Imaginatia , boala grea ! Totul nu se rezuma decat la un cuvant : Trecut. Viata e un drum , iar drumul are mereu un sfarsit. Din pacate , zbuciumul abea acum incepea si nu puteam sa controlez asta. Tot ce pot sa fac este sa-mi vizionez viata prin ochii unui spectator si sa comentez dupa ce ,,piesa,, s-a incheiat.

Scuzati eventualele greseli de ortografe si tastare.
Daca cititi , lasati si cometarii , ca sa stiu daca mai continui sa nu!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anabelle Black
post May 23 2008, 02:56 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 23-May 08
From: Casa Cumplita nr 12
Member No.: 6.864
Points: 7
Gender:



Imi place! :D ai o descriere superba si imi place ca descri la persoana I! astfel renunti la modul clasic de narator omniscient! Ai postat putin si actiunea descrisa de tine e foarte putina. Areti astfel ca intri pe o intindere mare , pe modul de roman nu de poveste. Imi place , dar totusi posteaza mai mult (desi descrierea tine locul actiunii destul de frumos) daca reusesti sa menti descrierea asta e perfect!
Succes in continuare! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post May 29 2008, 11:28 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



Capitolul II

Respiram greu , cu capul aplecat si fata scaldata in lacrimi.Nu stiu de ce plangeam , dar continuam sa o fac. Luna inunda cu lumina cerul instelat. Doi ochi albasti straluceau in departare , pe bolta albastra a cerului.

Telefonul suna , dar nu l-am auzit. In camera intra Theodor cu zambetul pe buze , dar inmarmuri cand ma vazu. Ma urcasem pe geam , stand cu picioarele aplecate peste balcon. Pletele mele inchise la culoare pluteau in vantul cald al noptii de vara.

Primul gand care i-a venit in minte fratelui meu cand m-a vazut a fost ca vreu sa ma sinucid. Buna idee , dar as fi prea lasa daca as incerca sa-mi iau viata cu propriile-mi maini. Oricum , ce este mai exact moartea ?Nimic. Doar Trecerea spre nefiinta. Cert este ca atunci cand amintirea mea va fi singura care ma va tine prezenta printre fiintele muritoare potile Iadului vor fi larg deschise si tata ma va intampina cu bratele deschise.

Theodor ma puse in patul incapator si inchise geamurile.Simteam ca ma sufoc , ca in clipa urmatoare voi fi la fel de vie ca o piatra funerara. Din nefericire , aceasta clipa de delir se curma repede deoarece ratiunea imi spuse ca n-o sa am prea curand norocul sa evadez din viata-mi banala. Totul se repeta la infinit.

Era miezul noptii. Acum , in mod normal , ar fi trebui sa primesc un sms sau un telefon de la un numar necunoscut. Asa se si intampase , dar de aceasta data apelul nu mai era mut :

-Acum am doua piese ale puzzle-uli , lipsind inca doua… Tot ce conteaza in acest joc este ca tu sa rezisti. Nu uita , orice s-ar intampla , nu e o coincidenta .

Acest mesaj imi trezi fiori reci in tot corpul , dar m-am straduit sa nu par impresionata , deoarece Theodor era in camera. Timp de o luna am primit acelasi mesaj , incepand sa innebunesc. Oriunde ma duceam , cuvintele lui ma urmau.

*****

Ma pimb prin bucataria imensa. De cand bunica e plecata nu am mai facut curat. Priveam absenta pe fereastra mare , rotunda a incaperii si observ doua pete rosatice pe cer. Semanau cu ochii unui demon. Erau diabolici si insetati de sange.
Incepeam sa ma obisnuiesc cu acest mesaj , dar , in noaptea in care vazusem ochii insangerati era scris alceva :

-Ai si tu un rol in aceasta piesa , dar , la final , eu decid ce se va intampla... Intr-un fel , viata ta depinde de vointa mea....

Am zambit ironic , gandindu-ma cat de absurd era...

Din pacate , nu am luat in seriros sms-ul. Daca as fi facut-o , probabil acum ar fi fost altfel….

Va rog frumos comentati daca cititi! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dana2006
post May 29 2008, 02:29 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: 17-September 06
From: Targoviste
Member No.: 3.002
Points: 553
Gender:



QUOTE
Daca as fi facut-o , probabil acum ar fi fost altfel….


Mi-ai trezit curiozitatea, de abia astept sa vad ce se intampla...i hope it's gonna be creepy :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post Jun 1 2008, 09:37 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



Capitolul III

Totul era negru. Incepusem sa tremur , facandu-l pe Theodor sa se ingrijore. Grija lui fata de mine nu mai conta in aceste momente. Nimic nu mai conta. Vroiam sa stiu doar adevarul... Din pacate , l-am aflat prea tarziu , dar asta e alta poveste.

Aveam nevoie de aer , asa ca am iesit sa ma plimb. Strazile pustii imi aminteau de cimitirul de la periferia orasului. Era banal , mohorat si lipsit de cadavre. Desi era nou , doar doua persoane era ingopate acolo : ,,tata,, si mama.
Chiar daca corpul meu era acolo , gandul imi zbura departe , in trecut....


-Taci ! striga ea disperata. Nu vezi ce faci ?! Ce crezi ca o sa creada Theodor despre tine ?
-Nu stiu. Ca sa fiu sincer , nici nu-mi pasa. Atunci noi n-o sa mai fim.

Dupa ce barbatul din acea camera spuse acest lucru zambi sadic si o ucise pe mama cu un cutit. Un tipat de durere rasuna in intreaga camera , iar sangele izvora din trupul lipsit de aparare. Tata nu stia ca ma aflam in camera alaturata si ca ii priveam cu ura.

-Atat de carud esti in cat sa-ti lasi copii orfani ?
-Da. De ce mi-ar pasa de ei ? Vor ramane in grija lui Jane. Mama ta nu ar avea nimic impotriva.
-Da... . mai spuse femeia si se stinse pe podeaua rece.

De ce imi mai amintesc de noaptea aceea ? Totul s-a intamplat acum multi ani si trebuie sa traiesc prezentul. De ce pierd mereu trenul spre normalitate ? Tot timpul se intampla ceva si eu sunt considerata o ciudata...

In acea noapte am pierdut prima lupta cu destinul.Lucrurile se petreceau intr-un ritm haotic si nu puteam sa fiu atenta pentru a asculta ce-mi spunea Ratiunea.

*****

Mergeam fara nicio directie pe strazile aglomerate. Ma uitam plictisita la oamenii grabiti. Fara sa vreau am ajuns la cofetaria mea preferata. Spre fericirea mea localul era gol. Ar fi fost anormal sa fie cineva acolo la ora aceasta.

Am comandat ceva si m-am asezat la o masa mai retrasa.Priveam dezinteresata chipurile banale ce se puteau vedea pe geamul mic si aburit al cofetariei.

A intrat cineva in incapere , dar nu ma interesa deloc. Daca as fi stiut ce rol va juca in viata mea...

Se aseza la masa mea si ma privi in tacere. Eu evitam sa il privesc. Din fericere , linistea apasatoare a fost sparta de glasul lui :
-Deci ce alegi ?
-Poftim ?! i-am spus eu uimita de ceea ce auzeam.
Ii priveam fata fara nicio expresie. Desi parea blada , ceva m-a impiedeicat sa am incredere in el.Ochii sai albasti erau precum doua cristale. Intr-un final zise:

-Ce alegi: calea grea sau cea usoara?
I-am spus ca prima. Se intunca brusc la fata si imi spuse cu glas tremurat:

-Imi pare rau. Nu mai pot sa te ajut. Vad ca tu-ti doresti ca urmezi soarta creata de el . Tot ce pot face e sa astept sa ti se incheie viata si sa te astept la portile Iadului , ori ale Raiului , desi ultima varianta e aproape imposibila.

Mi-a zis asta , apoi a iesit din cofetarie. Mergea apasat si cu capul aplecat.

*****

Cautam in disperare cheia de la casa , dar nu am gasit-o.Deodata , un tipat ascutit s-a auzit si interior. Era Theodor. Gasind in sfarsit ceea ce cautam , am intrat in casa , dar am vazut ca....

Voi posta urmatorul capitol miercuri daca am minim un comentariu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jun 2 2008, 08:38 AM
Post #6


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



woaa, keep posting, pls :lol: nu ne poti lasa in suspansul asta. :blink: i wanna know what's going to happen next. fanficul tau e deosebit fata de ce am mai citit pana acum si imprevizibil in desfasurarea actiunii.

miercuri zici? e perfect, o sa am mai mult timp sa citesc :rolleyes: sper sa postezi mai mult de acum incolo. si sper sa si duci povestea la bun sfarsit, chiar daca nu comenteaza lumea mereu. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post Jun 5 2008, 02:56 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:




Capitolul IV

…casa era goala. Era ca si cum n-ar mai fi intrat in ea nimeni de multi ani. Bucati marunte din telefonul meu erau presarate pe podeaua acoperita de marmura. Se pare ca tipatul a fost creat de imaginatia mea , dar totusi parea atat de viu...

In toata acea priveliste dezolanta Theodor lipsea. Ferestrele erau sparte , iar perdelele rupte. Chiatara mea statea sparta pe canapeaua ingusta din camera de zi. Cu alte cuvinte , totul era distrus.

Desi era miezul noptii , fartele meu nu aparea. Eram singura in acea casa imensa. Luna stralucea in intuneric , iar , in departare , se vedeau doi ochii rosiatici. Aceeasi ochi….

***

Ma plimbam singura pe strazile umede ale orasului sperand sa-l gasesc pe Theodor. Putinii oameni care se mai aflau afara , caci era trecut de ora doua , se uitau la mine suspect.

,,Cred ca il caut de patru ore. Unde o fi ?!,,

Brusc , in fata mea aparu Theodor.

-De cand primesti acele SMS-uri?imi spuse indiferent.
Il privesc stupefiata , incapabila fiind sa ii mai spun ceva. El ma privea plictisit si obosit , neacordandu-mi atentie.
-De doua luni. De ce ?
Tacu. O liniste apasatoare sa asternu peste noi. Nu zicea nimic , doar sa uita la mine enervat de faptul ca nu-i raspundeam.Isi scoase o tigara si incepu sa fumeze.

Imi oferi si mie una. Stateam impreuna pe marginea drumului , fumand si uitandu-ne la oamenii ce treceau pe drum.
-Detest faptul ca eu sunt una dinte piesele puzzle-ului.imi spuse el nepasator.Cel putin nu sunt singurul...
Eu taceam. Ochii mei uimiti se indeptau catre parul lui roscat si rebel. Theodor era adancit in ganduri. L-am intrebat de ce nu e singur si-mi raspunse sarcastic si vizibil iritat:

-Daca nu ti-ai dat seama de ce esti inconstienta. Tu esti una dintre piese si , pe langa noi , mai sunt doua persoane.Atunci cand ma aflam la ospiciu primeam si eu SMS-uri. Mii. Apoi am evadat si am venit la tine.Ieri ti-am gasit telefonul si , din curiozitate, m-am uitat sa vad ce mesaje ai. Atunci am descoperit ca e cineva mai presus de oameni care controleaza toate acestea.Ti-am spart chitara , cateva geamuri si am rupt perdelele. Imi pare rau.

*****

Am mers amandoi acasa si acolo am gasit-o pe bunica. Ce cauta acolo nici macar azi nu stiu , dar a inceput sa-mi spuna cu glas tremurat:

-Imi pare rau , nepoata mea , dar...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitsuki92
post Jun 8 2008, 03:31 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.660
Points: 73
Gender:



foarte interesanta...sper sa continui...te sustin :) ..o sugestie,daka imi permiti,sa pui si poze cu personajele ca sa fie mai frumos :D ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 8 2008, 09:36 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Am doar cuvinte de lauda. Felicitarile mele! te rog sa continui sa postezi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 8 2008, 11:02 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



E sooooooooooooooooper povestea. Abia astept continuarea. :D Imi place. Esti foarte talentata. Si ar trebui sa pui si niste poze cu personaje. ar fi mai frumos.

This post has been edited by PurpleButterfly: Jun 8 2008, 11:05 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MirageKiss
post Jun 10 2008, 08:03 PM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 2-August 07
Member No.: 4.811
Points: 4
Gender:



uu :love: mai vreau ^__^ imi place la nebunie ce scrii tu aici :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post Jun 11 2008, 09:30 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



Capitolul V

,,Iar ma mut... De parca-ar fi ceva nou.... Din nou o sa ma pierd in cuvinte absurde incercand sa par o victima.Devine patetic.... Ca si realitatea... ,,

,,-....trebuie sa ma mut in alta tara , iar voi doi o sa va transferati la o alta scoala... Imi pare rau , Iulyanne !zise femeia vizibil iritata.
-Nu-i nimic. O sa ma obisnuiesc , ca intotdeauna... i-am raspuns eu privind absenta la lucrurile din jurul meu , evitand s-o privesc in ochi pentru ca atunci nu stiam sa mint.
-Ma bucur ! mai spuse batrana destul de euforica , dar se vedea cu ochiul liber ca era o actita de mana a cincia...
-Nu stii sa te prefaci. I-am spus eu inainte sa ies din incaperea sufocanta.,,


Ma scald in prostie acuta. Cum am crezut ca pot scapa de el , de trecut ? Nu stiu. Ceata din jurul meu ma ametea mult mai tare decat propriile-mi ganduri. Nu ma sunt eu , nu mai e nimeni. Am ramas singura , la fel ca la inceput , dar cel putin atuci era alfel...

Fugeam neatenta pe strazile umede. Ma impiedicam de orice lucrul marunt care-mi iesea in cale , dar nu mai conta nimic... Nici macar propria mea persoana... Luna alba si palida statea nemiscata pe cerul intunecat. Umbra mea se reflecta in baltile mari si adanci. In departare sa puteau observa doi ochi sangerii. Incepeam sa tremur.

Din spate ma cuprinsera doua brate puterince , iar un glas foarte cunoscut imi spuse :

-Nu mai tremura. Nu ai de ce. Poate ca ochii lui par insetati de sange , dar adevarul este ca el nu doreste sa faca acest lucru , ci este obligat....Si inca ceva : nu uita ca tu ti-ai ales soarta acesta. Nu e vina nimanui pentru felul in care se va incheia povestea ...

Dupa ce a trerminat ce avea de spus , s-a evaporat in intunericul noptii.
Mergeam incet , cu capul aplecat , Nu avea curaj sa privesc inainte . Poate imi era frica de viitor...
Am ajuns tarziu acasa , dar luminie erau inca aprise. Pe bunica si pe Theodor nu i-am vazut in casa , dar nu imi doream deloc sa ma intrebe unde am fost. La usa batu cineva. M-am dus sa-i deschid.

In fata mea era o doamna pe care n-am mai vazut-o in viata mea. Ochii ei negri priveau prin mine , iar parul ei lung si intunecat se revarsa pe pe umerii solizi.
-Cine esti ?....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 11 2008, 11:23 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Imi place foarte mult. Astept si continuarea cat de curand. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jun 16 2008, 09:18 PM
Post #14


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



da, si eu astept continuarea cu nerabdare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post Jun 19 2008, 08:52 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



Capitolul VI

De ce ? Pentru ca asa vrea el...

-Nu conteaza cine sunt. O caut pe Jane. Unde e ? ma intreba ea serioasa cu un ton ce ma amuza peste masura.
-Bunica nu e acasa. Reveniti mai tarziu.i-am raspuns eu mult prea bland , incercand sa nu incep sa spun ceva aiurea.

In spatele meu aparul o femeie de saizeci de ani. Ce cauta acolo ?! N-am vazut-o prin casa. Cand a observat persoana ce o cauta , a exclamat ingrozita :
-Maribelle ?!
-Da. Ce mai faci , mami ?
-Nu cu Iulyanne de fata !Intra , te rog . ii spuse ea femeii .Apoi mi se adresa poruncitor : Nepoata mea , treci in camera ta ! Nu pot sa cred ca esti treaza la aceasta ora tarzie ! Poate il trezesti si pe Theodor ! Noapte buna ! Imi mai spusea ea , intorcandu-mi spatele.

Ma plimbam intr-un ritm haotic prin camera mult prea mica pentru a adaposti indoielile mele. Luna stralucea pe cer , dar ochii nu se mai vedeau.
La putin timp dupa ce mi-am mutat privirea de pe bolta albastra a cerului, un glas inspaimantator a rasunat in intreaga incapere :
-A sosit inceputul sfarsitului !
Apoi un ras batjocoritor mi-a atras atentia.

Mergeam fara tinta pe podeaua rece si umeda . Daca l-a auzit bunica ?! Nu , imposibil ! Eu sunt singura care aud vorci stranii in miez de noapte ! Sunt sigura ca daca i-as zece ei ar rade de mine... E logic...
Nu vreau sa ma trimita cu primul avion in Anglia la ospiciul unde a fost fratele meu ! Nu mai suport bataia de joc in care sunt implicata ! Dar se va intorce roata... Sper...

*****

Lumina ce-mi inunda camera ma enervase rau de tot. Noua zi ce incepuse ma irita profund. Pana la urma , totul are o limita... Dar se pare ca Soarele si caldura nu iau in cosiderare acest lucru.
Cersafurile albe imi aminteau de patul de spital rece si gol. De ce tot timplul mu izbesc de trecut ?Nu stiu.Parul imi era incalcit , dar nu mai conta. Geamurile erau larg deschise , dar aerul inchis inca domnea in camera .
Tot ceea ce puteam vedea pe cer erau cateva pasari. Nimic deoasebit. Simt cum incep sa ametesc . Capul imi explodeaza , iar zgomotul produs de stomacul meu rasuna in intreaga incapere.

M-am trezit numai atunci cand femeia de seara trecuta a intrat in camera. Usa s-a trantit , iar eu am sarit in sus cand am vazut-o.
-Ce doresti ? am intrebat-o eu curioasa si inca putin adormita.

-Eu nu doresc nimic. Am venit doar s-o vitez pe Jane, dar ea mi-a spus ar ar trebui sa lamuresc unele lucruri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

casie_trigger
post Jul 6 2008, 08:52 PM
Post #16


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 6-July 08
Member No.: 7.163
Points: 6
Gender:



AMAZING.KEEP GOING.omg,prea tare povestea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yulya
post Jul 20 2008, 01:01 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 17-July 08
Member No.: 7.233
Points: 47
Gender:



Uau ! Nu am cuvinte .... Este magnific! Abia astept continuarea :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post Jul 30 2008, 12:01 AM
Post #18


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



Capitolul VII

Dupa ce spuse acele lururi , si-a aplecat capul si a inceput din nou sa vorbeasca , cu un ton scazut :

-Sunt Maribelle.Sunt mai mare decat sora mea cu un an... Acum mult timp ti-a fost stearsa memoria si ti s-au implantat amintiri false in creier despre moartea mamei tale...

Am ascultat uimita de cele auzite.Poftim?:Daca ma gandeam mai bine imi dadeam seama ca totul incepuse sa devina logic… Dar cum , pe atunci nu dadeam atentie amanuntelor , nu mi-am dat seama…
Camera incepuse sa devina prea mica pentru mine… Transpiram si icepusem sa respir neregulat. Din fericire , matusa mea , caci am descoperit ca asta-mi era , sparse tacerea ce se lasase peste mine:

-Te cheama , Iulyanne , nu?
-Da. i-am raspuns eu inca mirata . Nu avem curaj sa o intreb ce s-a intamplat in realitate cu mama mea. Preferam sa traiesc intr-o iluzie…

Brusc , s-a ridicat de pe pat si mi-a spus un ,,La revedere!,, fortat. Inainte sa iasa am mai intrebat-o ceva:
-Pleci?
-Da …. Si spunand asta a iesit pe usa , trantind-o in urma ei. N-am mai vazut-o niciodata e atunci… A plecat si dusa a fost…

*****

Paseam incet pe holul imens , nesigura fiind de ceea ce imi doream sa intreb…. Oare era bine ce faceam? Mai intreb?! Nu!
Am batut la usa neagra din lemn , incarcand sa-mi adun cuvintele ce nu doreau sa fie rostite. Si…
…am batut… Un ,,Intra!,, scurt s-a auzit de dupa usa masiva.In fata mea era Theodor cu niste partituri in mana si cu orga pe pat. De data asta l-a tinut mai mult… Credeam ca o sa renunte la fel de repede ca la chitara.
-Hai , surioara , am reusit sa invat la cant ! Asculta-ma putin!
-Stai un pic.Am venit sa te intreb ceva… Cum a murit mama?...
Dintr-o data s-a albit la fata si imi evita privirea cat putea de mult….
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yulya
post Jul 30 2008, 05:18 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 17-July 08
Member No.: 7.233
Points: 47
Gender:



Super!Astept continuarea :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jul 30 2008, 07:54 PM
Post #20


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:blink: ai mai postat si eu nici n-am vazut :lol: my apologies :D cam scurt, dar macar e ;) observ totusi ca ti-ai mai schimbat un pic stilul? sau sa fie din cauza ca posturile sunt mai scurte?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:30 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |