Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Va exista o continuare la GTO ?

Va exista o continuare la GTO ?
 
[ 16 ] ** [66.67%]
[ 8 ] ** [33.33%]
Total Votes: 24
Guests cannot vote 

Ranma-kun
post Mar 7 2005, 01:43 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut ca se vorbeshte destul de mult pe forumuri straine despre un eventual GTO 2, deoarece sfarshtiul anime-ului este oarecum prematur, anime-ul se termina la volumul 14 din manga-ul care are 25 de volume.
Eu sper din toata inima sa continue anime-ul asta, mi-a placut foarte mult, I WANT MORE !!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Mar 7 2005, 03:37 PM
Post #2


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Cand a fost anul trecut Yamazaki (sau cum ii mai zice) la Bucuresti, i-am pus intrebarea asta. El a zis ca GTO a avut mare succes la ei, dar deocamdata nu au nimic in plan. Sincer ma cam indoiesc ca va aparea ceva prea curand. Daca va fi sa apara, va fi peste minim 5 ani (parerea mea) :P

PS: aia 5 ani sunt dati de la mine din burta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 7 2005, 04:09 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



well.. 5 ani trec repede, sa speram ca il vor continua, I'm prepared to wait that long, ar fi mishto daca ar face intre timp un anime dupa Shounan Jun'ai Gummy, care e prequel la GTO, e super tare, cu mult mai multe batai ca gto, si mult mai ecchi, in manga-ul acela Ekichi si Ryuji intra in liceu si incearca sa-si satisfaca fanteziile.. if you know what I mean, they're searching for chicks to get laid, sau dupa Bad Company care e prequel la Shounan Jun'ai Gumi.
Anyway cred ca am aberat cam mult :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Livache
post Mar 7 2005, 04:20 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Galati
Member No.: 190
Points: 55
Gender:



:weee: GTO :weee: wow sa dea dumnezeu sa fie adevarat poate sa fie el si peste 10 ani /^_^ numai sa fie macar la fel de bun ca cel care exista deja :)
as vrea sal faca de 300 de ep ca DBZ daca sar putea normal :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vik
post Mar 7 2005, 05:45 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 81
Points: -11



Pai ar fi normal sa se faca o continuare. Macar sa acopere toata manga. In plus la succesul pe care l-a avut ar fi si o afacere destul de profitabila.
Parerea mea este ca va dura insa ceva pana sa-l scoata. Momentan cred ca inceara sa vanda Filmul care nu a avut succesul scontat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Dec 17 2005, 09:21 PM
Post #6


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Daca apare sper sa nu astept 5,10,20 de ani :(, sa-l vad ca pana atunci, chiar si cu memoria mea :twisted:, uit mare parte din el si n-am chef sa ma vad inca o data prima parte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 31 2006, 02:10 AM
Post #7


<< 魔ē„ž Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



sa fie sucesul serie gto factorul care impedica aparitia unei continuari?? adika teama de un esec sa fie atat de amre ?? {cu toate ca ma indoiesc..}..dar sperantza moare ultima nu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 1 2006, 02:00 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Majine, seria GTO n-a avut mare success, economic vorbitnd, de aia au terminat-o in plop. Manga-ul e de 2 ori mai lung, sicredea, continuarea e mult mai bna decat unde a ramas in serie, n-au avea de ce sa nu o continue.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post May 10 2006, 07:33 AM
Post #9


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



ok , si eu vreau ca sa o continue , si nu inteleg ce aveti cu finalul , o reeditare a episoadelor si un hop top ,avem continuare
dar daca este pe bune ce nu a avut succes economic inseamna ca nu va avea continuare :( sau poate ma insel?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post May 10 2006, 01:00 PM
Post #10


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



E foarte posibil. Studiourile gīndesc īn termeni de īncasări īn primul rīnd, īn definitiv e o afacere toată treaba. GTO (anime) n-a fost chiar aşa un succes extraordinar. A fost deosebit (succesul), dar atīt. Şi nu ştiu dacă ştiţi, dar s-a făcut şi un live action. Alţi bani, altă distracţie. Am urmărit de curiozitate cīteva episoade şi n-avea nici un haz după părerea mea. Nu-s eu etalonul suprem şi nu ştiu ce place japonezilor, dar dpdv pur artistic pe mine nu m-a īncīntat deloc. Deci s-ar putea să fi fost o pierdere, iar pe total franciza GTO ca succes de īncasări să scadă şi mai mult. Dacă mai adaugi şi teama că o altă serie nu s-ar vinde (sau că ar dezamăgi fanii)... Au fost titluri mult mai mari care au reuşit să dea chix.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post May 10 2006, 03:35 PM
Post #11


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



deci sa nu am mare speranta in o eventuala continuare
mama lor de incasari
oricum reveniund la subiect imi pare sincer rau ca nu o sa fie o continuare si , desi l-am vazut numai acuma , mi-a placut mult de tot si il recomand cu cea mai mare inima tuturor carora le plac comediile si despre continuare , vorba aia , speranta moare ultima , sau mai bine zis speranta nu moare niciodata ... sper , nimic mai mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Aug 8 2006, 01:24 PM
Post #12


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Eu sper sa se apuce si sa scoata o continuare ... vreau mai muuuult.
Desi,acuma,nu stiu daca sa inceapa iar cu o clasa noua,in alta tara :P ... sau sa se reintoarca in Jap si de acolo , alte aventuri.
Hmmm ... oricum,sper faca o continuare,merita :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post May 30 2007, 01:16 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Astept si eu o continuare chiar daca va fi peste 10 ani . Nu conteaza cand va fi important e sa fie o continuare pe masura primului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipmaster
post Oct 10 2007, 11:35 PM
Post #14


...
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 23-June 07
Member No.: 4.527
Points: 77
Gender:



Eu am votat "DA", pentru ca imi doresc sa mai existe o continuare...
Mi-a placut mult acest anime. Imi place totul la GTO... Vocea personajului pentru dubbingul in engleza mi se pare foarte bine aleasa, cea mai buna din cat am auzit in dubbinguri. Astept un sequel pentru GTO sau ceva asemanator ... :rolleyes:
__________________________________________________________________
(IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/11001325470d4075bb630.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Oct 11 2007, 12:24 AM
Post #15


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



QUOTE(sailorcorvus @ May 30 2007, 02:16 PM)
Astept si eu o continuare chiar daca va fi peste 10 ani . Nu conteaza cand va fi important e sa fie o continuare pe masura primului.


Vezi, asta-i cel mai greu. Dacă nu se va compara cu originalul? Plus că a fost o serie lungă, s-a cam zis tot ce era de zis, s-a īntīmplat tot ce trebuia. Personajele au evoluat de la o anumită stare iniţială la una finală. Ce-ar putea face o continuare? O posibilitate ar fi să repete tot procesul, dar n-ar fi plauzibil. Poate doar dacă l-ar repeta cu alte personaje, şi atunci n-ar mai fi GTO. Sau ar putea escalada conflictele la un nivel şi mai mare, dar avīnd īn vedere genul de conflicte din GTO cred că erau destul de dure şi unele şi mai şi ar duce la altceva. Sau ar putea continua povestea de unde a rămas, dar există mari şanse să dezamăgească. Ce haz ar avea GTO īn absenţa conflictului, antrenului? Să-l vedem pe Onizuka trăind bine mersi cu prietena lui? Făcīnd copii? Īnţelegīndu-se cu toată lumea? Să vină foştii elevi la el şi să-i zică "mersi sensei că ne-ai adunat de pe drumuri, uite am ajuns oameni serioşi"? Bleah.

Ştiu senzaţia de părere de rău de la finalul GTO dar tot n-aş vrea să văd o continuare, e prea riscant. Uite, dacă vrei ceva să te ajute să scapi de dependenţă caută Gokusen. E similar, dar totuşi nu. Pe mine m-a ajutat să trec mai uşor peste faptul că s-a terminat GTO şi n-o să mai fie niciodată. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:17 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |