Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Witch Hunter Robin


Serpico
post Jun 1 2004, 08:01 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Am vazut ca nu apare acest titlu prin listele de anime discutate p-aici si m-am gandit sa fac topicu' asta... Banuiesc ca-s printre ultimii care-l descopera (I always am), but anyway, here's the story:
Exista o organizatie mondiala care se ocupa cu vanarea asa numitelor 'witches', care-s in mare niste oameni cu puteri supranaturale. Actiunea se petrece in Japonia si este concentrata asupra grupului care se ocupa cu vanatoarea.
So that's the story in a nutshell...
Personajele-s destul de bine realizate, atat ca desen (cu unele scapari prin primele episoade), cat si ca personalitate (adica nu-s nishte 'descreerei' care se duc sa rupa capete! :D). Mie mi-a placut serialul si l-as recomanda, but that's just me... :wink:
Any opinions? Anyone?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jun 1 2004, 11:50 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



cind se schimba skinul postez si eu ceva la titlul asta pentru ca mi-a placut cind l-am vazut dar pina atunci nu ma aventurez ca nu ma chinui sa citesc litere atit de mici pe ecran.

:evil: boycot this skin :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jun 2 2004, 09:21 PM
Post #3


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Naruto, sunt cu tine...intr-o oarecare masura... :oops: ...nu ma deranjeaza atat skinul(desi literele sunt extrrrem de mici), cat timpul de incarcare... :cry: ...o vesnicie...Let's get back to buisiness...am vazut si eu ceva din serialul asta(mai exact vreo 5 minute dintr-un episod) dar a mers...nu parea extrrem de violent si era destul de bine desenat...astept acum sa mi se elibereze programul(adica mai pe romaneste astept o greva data de la Dumnezeu) si poate...cine stie...o sa vad intregul serial...pana atunci...un mesaj catre guvern....NU VA LASATI....JOS CU SALARIILE PROFILOR....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 3 2004, 09:03 AM
Post #4


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



witch hunter robin e o serie care merita vazuta.eu unul nu mam ridicat de pe scaun pana nu am terminat seria.personajelesunt destul de ok desenate,dar parca ma asteptam al altceva la inceput.seria nu exceleaza la capitolul blood,dar o recomand tuturor animaniacilor.mie sincer mia placut de Amon..
p.s.:prea era imbracat ca in matrix tipu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 3 2004, 03:05 PM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Toate personajele erau imbracate cam ca in Matrix.Dar nu asta conteaza ci faptul ca seria e destul de interesanta dar pentru mine nu a insemnat atat de mult.Am si adormit la cateva episoade(figures...ma uitam la 1 noapte :lol: ).Oricum,cand am timp cred ca am sa vad si eu seria pana la sfarsit ca nici acum nu am vazut ultimele 3 episoade> :oops: :oops: Macar sa ma uit pentru personaje,la capitolul ala merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 3 2004, 04:15 PM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Pacat de animatie.....si de poveste....chiar aveau un potential mult mai mare ca rezultatul final!! Teoretic...seria asta nu ar fi trebuit sa fie plitisitoare...dar asa s-a intamplat...De ce ? Poate ca s-a pus accentul pe ce nu trebuia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jun 7 2004, 08:18 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



hehe a trecut ceva timp de cind am bazut eu seria asta cred ca mai bine de un an, dar imi mai amintesc inca destukle chestii din ea.
Eu unul am apreciatto foarte mult la vremea respectiva. Misterul si momentele de plictisela se imbina foarte bine, de asemenea povestea platonica intre el si Robin ( nu-mi mai aduc aminte numele personajelor) are ceva din rafinamentul povestii din primele serii X-Files.
Eu cel putin cind am vazut animeul primul lucru cu care am inceput sa-l compar a fost asta.
Finalul insa m-a cam dat gata, plictisitor, slabut, cum zice si Seby se putea gasi o alternativa mai buna pentru finaul acestei serii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 20 2004, 03:30 PM
Post #8


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Gata...Am terminat si eu de vazut seria in intregime... :P ...Totul merge...ca intreg...story-ul, personajele...Sfarsitul a fost un pic neasteptat...sincer...preferam sa vad ca Amon si Robin se "cupleaza"...sau macar ceva...acolo... :x ...dar nimic.Amon ma enerva un pic, era el asa, prea misterios pentru binele lui...facea pe duru'...pana la urma au rezolvat-o ei cum au rezolvat-o... :? ...Singura chestie naspa>>prea s-au concentrat multe chestii pe final, nu prea puteam sa asimilez o groaza de stuff(ma gandeam de 2 ori la ele)...mai mergeau asa...vreo 2 episoade...Final impression...merge si asa...bun serialul....l-am vazut in cam 2 zile(cu un pic de pauza k n-aveam ultimul episod) :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:29 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |