Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> School Rumble


CyBeR
post Dec 16 2005, 02:07 PM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Bai...unde-i topicul despre School Rumble, ai? Cum se poate sa fi trecut cu privirea un asemnea anime? Rusine a-c...rusine...

SR...pe care subsemnatul la confundat initial cu Girl Bravo din dracu stie ce motiv...SR este un anime genial. Cu foarte putini timpi morti, personaje demente (Harima rules!) si o gramada de comedie de liceu extraordinara, acest anime s-a postat chiar langa preferatul meu: Fumoffu. E o serie ce o recomand oricui doreste sa zambeasca putin, putin mai mult sau sa rada in hohote la cat de inapte pot fi unele personaje in situatii mai mult decat evidente. No ecchi (nu prea mult that is), no harem, "no gals, no mecha"...e un anime deosebit.

Care l-a vazut...share the impressions...care nu...click aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Dec 16 2005, 02:45 PM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Cyber ai perfecta dreptate. Peste SR nu se poate trece ..poate peste final dar cum se continua nu mai e asa de grav. O comedie superba. Am stat timp de luni intregi sa scoata funsubbul episoadele si nu mi-a parut rau o secunda. Intra la categoria "one of the best of 2005 comedy title" in topul meu. Harima e prototipul nice guy bad attitude si stradania lui de a se apropia de fata visurilor sale este extraordinar de bine exprimata chiar daca intr-un mod hilar. Nu am intalnit in toata seria vreun pesonaj de umplutura, poate doar Kappa boy care m-a exasperat prin lipsa lui de emotie. Chiar ca i s-a potrivit finalul in stil alien invaders.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Archer
post Dec 25 2005, 03:47 PM
Post #3


Dreamer
**

Group: V.I.P.
Posts: 27
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 436
Points: 1.804
Gender:



Konnichiwa :)

Heh .. am inceput si eu de curand sa ma uit la serie .. super .comedie .. pacat ca am limita de downlaod si nu il pot vedea pe tot luna asta :P ... am vazut 13 ep pana acum ... dabia astept sa vad si restu :P

Ja ne !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Dec 27 2005, 08:30 PM
Post #4


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



pana acum am vazut 8 eps...si este pre tare...imi place f mult...nu este episod la care sa nu razi...iar personajele...sunt super comice..mai ales Harima (he's like nuts)...dar si Tenma....care incearca orice le trece prin minte sa se aprpie de persoana iubita.....nu stiu daca ar trebui sa ma uit la mai putine ep pe zi ca sa dureze mai mult... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animeniac
post Mar 23 2006, 11:46 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 7-December 05
Member No.: 1.960
Points: 11
Gender:



Motiv de bucurie pentru fanii School Rumble. A fost anuntat School Rumble 2, dar inca nu se stiu prea multe detalii......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 24 2006, 12:14 AM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Animeniac @ Mar 23 2006, 11:46 PM)
Motiv de bucurie pentru fanii School Rumble. A fost anuntat School Rumble 2, dar inca nu se stiu prea multe detalii......
*



anidb
Se pare ca va incepe in aprilie... asa ca nu ar mai fi mult de asteptat. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 10 2006, 11:52 AM
Post #7


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Iata ca a venit luna aprilie si a aparut si primul episod din noua serie. Sa speram ca va fi cel putin la fel de buna ca prima.

School Rumble este un alt anime care te tine in fata monitorului pana il termini de vazut, o combinatie intre Azumanga Daioh si Kareshi Kanojo no Jijou. Toate personajele sunt realizate super bine si nu poti sa nu le indragesti, ma rog, cu exceptia lui Karasuma-kun. Aici sunt de acord cu Diana...preferam sa fie adevarat sfarsitul ala cand el e defapt un extraterestru care pleaca pana la urma in tarile calde :lol:
Mi-au placut la nebunie antenele lui Tenma-chan

(IMG:http://www.anime-club.ro/zeri/Tenma1.gif)(IMG:http://www.anime-club.ro/zeri/Tenma2.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 19 2006, 01:19 PM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Abia am terminat seria acum cateva minute (tks ruxi).

Ok. A fost simpatica, am zambit (poate chiar si ras pe alocuri), dar la un moment dat ma cam calcau pe nervi discutiile dintre Hige si Tenma. Adik, what the bloody hell? Cei doi parca chiar vorbeau doua limbi diferite. El incerca sa-i dea ei de inteles cat de mult tine la ea, iar ea credea ca tipul este amorezat ba de Mikoto, ba de Eri, ba chiar si de sora ei mai mica... O.o Cat de neteda poate fi o persoana?
Pe parcurs ajunsesem chiar sa simpatizez ideea cuplului Hige-Sawachika... dar nici macar acesta nu s-a realizat... De fapt nici un cuplu nu s-a realizat, decat cel a doi John Doe. <_<
Cred ca toata "netezimea" personajelor m-a deranjat cel mai tare la SC.
Pe de alta parte, ce m-a amuzat la culme, a fost festivalul sportiv cu intrecerea intre clasele 2-C si 2-D. Mai ales cursa "de cai". Faza in cauza mi s-a parut geniala si a atras atentia unei pers non-otaku care era pe langa mine. :lol:

Anyway... per total imi pare bine ca l-am vazut, ma voi uita si la OAVs si poate si la stage II. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 19 2006, 03:25 PM
Post #9


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ei, se pune accentul pe umor tīmpitoc. Aici SR excelează, īn rest mai puţin. Dar măcar s-au deranjat să bage īn seamă şi personajele secundare, le-au dedicat cīteva episoade, au demarat implicaţii romantice paralele, ceea ce e lăudabil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rogue
post Jun 2 2006, 10:06 AM
Post #10


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 30-May 06
Member No.: 2.607
Points: 15
Gender:



Am terminat prima serie, care mi s-a parut absolut dementiala. Am ras cu gura pana la urechi la fiecare episod ( cel mai plicticos mi s-a parut cel cu girafa, in rest toate sunt super). Nici eu nu l-am putut inghiti pe Karasuma-kun. La inceput nu il suportam nici pe Hanai Haruki, ma enerva modul in care se comporta, dar dupa episodul cu flautul mi-am schimbat parerea despre el. Ce personaje v-au mai placut sau displacut?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deja Vu
post Aug 2 2006, 10:39 PM
Post #11


Diabolique
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 2-August 06
Member No.: 2.820
Points: 75
Gender:



Am vazut primul sezon si astept cu nerabdare sa vad (sa fac rost) primele episoade din sezonul doi. Hige are cite putin din Onizuka si Golen Boy in el si totusi asta nu impiedica sa fie altfel. Tenma are aceleasi codite with a mind of their own :D ca si in Azumanga D.Desi pare clishe nu m-a plictisit un moment. Totul mi se pare amuzant, chiar si atunci cind se incearca un moment serios (confesii).Revin dupa ce vad si ceva din sezonul doi (thank God for internet) :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Aug 3 2006, 05:31 PM
Post #12


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Episoadele 2+3 din al doilea sezon, cel puţin, sīnt remarcabile. Se pot compara cu orice comedie anime consacrată. Clasa personajelor noastre organizează un wargame (paintball) īn timpul nopţii īn şcoală, pentru a decide ce să facă la festivalul cultural. Combinaţia de umor şi patetism e irezistibilă, astea două episoade sīnt aur curat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Aug 21 2006, 10:44 PM
Post #13


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Anunt important pentru cei care urmaresc seria folosind sub-urile de la Wannabe-Fansubs:

Wannabe-Fansubs a renuntat la traducerea seriei deoarece aceasta a fost licentiata. Daca vreti sa vedeti restul episoadelor... find a new group :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 25 2006, 09:13 AM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Anunt la fel de important: grupul de subberi Your-Mom sunt la zi cu subtitrarile la School Rumble Second Term... we can all relax :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 3 2006, 08:09 AM
Post #15


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Se pare ca WannabeFansubs nu pot sta departe de School Rumble.

Drept dovada, ieri (2 oct) au scos episodul 12.

Download: [WF]_School_Rumble_2nd_Term_-_12_[EB5D3BC2].mp4 (torrent)

Sa speram numai ca vor continua sa scoata si restul episoadelor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Oct 3 2006, 09:38 AM
Post #16


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Să ştii că Y-M au făcut o treabă bună, să aştepţi după WF doar ca să te uiţi la serial nu cred că merită. Dacă vrei o versiune de păstrat e altceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 3 2006, 11:21 AM
Post #17


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Pe mine nu ma deranjeaza sa astept dupa Wannabe... motivul: nici macar la primul sezon nu m-am uitat inca :P (vazut doar cateva episoade)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KenyaSong
post Oct 7 2006, 09:49 AM
Post #18


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



eu le vad de la OjisamaFansubs (de pe roadrunner5, in franceza). de curand am inceput cand m-a atras threadul asta. mi se par mortale, toate episoadele. si chiar si karasuma-kun imi place, cu seriozitatea lui....
sunt la 7 abia :( si deja incep sa vad episoade pe zi in mod exponential :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Oct 19 2006, 07:48 PM
Post #19


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



Mai mai mai... ce anime ciudat... total inafara standardelor mele si totusi am rezistat pana la capat. Pariez ca manga-ul mi-ar place mai mult da nu am rabdare inca sa ma apuc de asa ceva :P . Cel mai mare bai? NO CLOSURE. Nici macar una mica. Sa vedem ce ne aduce sezonul 2...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 19 2006, 10:17 PM
Post #20


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Tare diplomat ai fost in ce ai scris mai sus :lol: ... eu ma asteptam la ceva comentarii mai dure / mai critice , desi de ras,s-a ras in unele faze... chiar nu au lipsit momentele comice,dar nu stiu daca au fost de ajuns doar acelea ?
Au fost unele faze si personaje care m-au enervat la culme....oricum, ca o scurta caracterizare ... o comedie ciudata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |