Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Phantom: Requiem For The Phantom, We are ghosts that can not exist


shoppy
post Sep 29 2009, 12:01 PM
Post #1


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Un anime genial in care 3 tineri sunt conditionati sa fie criminali, animati intrega serie de inocenta si de lupta interna in a-si depasi disperarea.
Personaje, acting, grafica, lupte si muzica de exceptie.
Un must see pentru cei indragostiti de genurile assasin, mafia si gunfight.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6256
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Sep 29 2009, 01:26 PM
Post #2


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



nu pot sa ma exprim prea bine in legatura cu animeul asta, fiindca eu personal nu l-am vazut cap-coada. am prins totusi imagini de la sora-mea care l-a vazut si e disperata de el.

din cate am vazut arata gen Darker than black (mai ales masca) si poveste complicata intr-un mod captivant.

despre muzica pot spune ca-mi place (Karma)

o sa revin mai detaliat dupa ce il vad. (sper sa nu fie considerat mesajul asta "spam" sau "filler")
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 29 2009, 01:44 PM
Post #3


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(shoppy @ Sep 29 2009, 01:01 PM)
Un anime genial in care 3 tineri sunt conditionati sa fie criminali, animati intrega serie de inocenta si de lupta interna in a-si depasi disperarea.
Personaje, acting, grafica, lupte si muzica de exceptie.
Un must see pentru cei indragostiti de genurile assasin, mafia si gunfight.
*


genial? de exceptie? un must see? de ce? cam lipsit de informatii si argumente postul tau.
trei cuvinte nu sunt de ajuns sa pacalesti alti fani anime sa-l priveasca. :D

mie mi s-a parut slab primul episod. al doilea mult mai slab decat primul. pe al treilea nu l-am mai inceput.

chiar prezinta ceva bun anime-ul asta (din punctul de vedere al povestii si al luptei interioare a personajelor)? daca da, veniti cu detalii; mie mi s-a parut ca personajele se misca mai mult aiurea decat sa faca ceva anume. :D

detalii = spoilere. bineinteles, folosind tag-ul de spoiler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Sep 29 2009, 02:44 PM
Post #4


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Pai daca nu ti-au placut atmosfera, grafica, muzica, personajele, te asteptai sa descrie totul si sa intuiesti finalul din primele 2 episoade atunci asta e, gusturile nu se discuta.
Daca nu reusesti totusi sa discerni lupta interna a celor doua personaje nici macar dupa 2 episoade atunci nu stiu ce sa zic, poate a fost prea subtil pentru tine, sau erai cu gandurile la altceva, sau te-ai uitat pe sarite.

Nu o sa ma apuc sa povestesc urmatoarele nustiucate episoade. Poate nota 8.3 de pe anidb sa-ti dea de gandit cine umbla cu pacaleli. (Gungrave are 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 29 2009, 02:59 PM
Post #5


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



imi place, compari doua anime-uri fara pic de argumente. chiar credeai ca daca compari phantom cu unul din anime-urile mele favorite imi vei atrage atentia? :lol:

8 de la cat? 200 de useri? omfg, daca are atat pe anidb inseamna ca e bun; sau nu, E BUN! altfel n-ar fi avut un astfel de rating pe ANIDB! da' de cand trebuie sa-mi placa mie frumosul altuia si sa iau rating-ul de pe vreun site ca atare? ti-am cerut doar sa-ti sustii parerea cu argumente solide, n-am nevoie de trimiteri la alte site-uri si de lupte in rating-uri.

prea subtil pentru mine? pleeease, cum ai ajuns la concluzia asta?

cine a zis ceva de intuirea finalului? dude, cand lauzi ceva ai face bine sa ai si argumente care sa-ti sustina si sa-ti solidifice parerea.

mie mi s-a parut slab, dar nu, nu o sa-mi sustin parerea ci, din contra, vreau sa-mi zici (sa ne zici, mie, tuturor) DE CE e, citez, "genial".

QUOTE(shoppy @ Sep 29 2009, 03:44 PM)
Nu o sa ma apuc sa povestesc urmatoarele nustiucate episoade. Poate nota 8.3 de pe anidb sa-ti dea de gandit cine umbla cu pacaleli. (Gungrave are 8)
*


da' cine ti-a zis sa-mi povestesti "nustiucate episoade"? ti-am spus sa-mi explici, in mare, de ce consideri acest anime "genial".

QUOTE(shoppy @ Sep 29 2009, 01:01 PM)
Un anime genial in care 3 tineri sunt conditionati sa fie criminali, animati intrega serie de inocenta si de lupta interna in a-si depasi disperarea.
*


tu consideri asta explicatie? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Sep 30 2009, 11:20 AM
Post #6


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Eu am inteles foarte multe lucruri din ceva despre care tu zici ca "doar se plimbau aiurea pe-acolo".

E clar ca tie nu ti-a placut, asta e, nu are rost ca eu, care mi-a palcut, sa-ti aduca argumente, doar ca sa le vad matrasite de cineva care zice ca vrea spoiler da nu vrea sa i se povesteasca (logic, nu?).

Zici ca nici Gungrave nu ti-a placut. Pai atunci zi tu un anime cu assasins, gunfight, mafia care ti-a placut, ca incep sa am impresia ca ai gresit sectiunea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 30 2009, 04:08 PM
Post #7


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(shoppy @ Sep 29 2009, 03:44 PM)
Poate nota 8.3 de pe anidb sa-ti dea de gandit cine umbla cu pacaleli. (Gungrave are 8)
*



QUOTE(spyderverr @ Sep 29 2009, 03:59 PM)
imi place, compari doua anime-uri fara pic de argumente. chiar credeai ca daca compari phantom cu unul din anime-urile mele favorite imi vei atrage atentia? :lol:
*



QUOTE(shoppy @ Sep 30 2009, 12:20 PM)
Zici ca nici Gungrave nu ti-a placut.
*


in primul quote ai comparat doua anime-uri, si anume phantom si gungrave, folosindu-te strict de rating.

in al doilea quote ti-am explicat (de fapt ti-am zis ca nu prea am dat explicatii...) ca gungrave e unul din anime-urile mele favorite.

in al treilea quote imi arati ca nu intelegi ce scriu. chiar atat de greu sa fie sa intelegi sensul frazelor mele?

QUOTE(shoppy @ Sep 30 2009, 12:20 PM)
nu are rost ca eu, care mi-a palcut, sa-ti aduca argumente
*


e clar, ai probleme. MARI! daca nu vrei sa aduci argumente si sa discuti atunci pentru ce ai mai deschis topicul? sa spui ca ti-a placut, dar fara sa spui de ce, sa spui ca e genial, dar fara sa-ti intaresti teoria cu niste argumente?

si stii ce? cred ca ai gresit forum-ul. daca crezi ca cineva (na' ca am vorbit in numele altora. :twisted:) e multumit de post-ul tau (respectiv post-urile tale) te inseli amarnic (vorbesc strict de post-urile ce le-ai facut in topic-ul asta, de restu' nu stiu. nu activam pe aceleasi topic-uri). si sa aduc un plus de culoare: NU mai posta daca n-ai de gand sa rupi firul in patru si sa analizezi fiecare situatie.

n-ai de gand sa-mi dai spoilere... aham, atunci cum ti-ai dori sa vorbesti despre acest anime? sa zici pur si simplu: "aah, phanom. da, mi-a placut enorm. frumos anime, incercati-l. genial!"? pai scuza-ma domn'le, da' post-uri destea de umplutura sunt destule, prea multe chiar. adu ceva nou si impresioneaza-ne cu ceva, nu deschide topicuri de dragul de-a le deschide.

vreau un singur lucru de la tine: sa-mi spui de ce consideri acest anime genial. sustine-ti teoria cu ceva.

daca postul tau arata asa atunci chiar te credeam cand spuneai ca-i genial. ma rog, mai mult ca sigur nu as fi fost de acord cu tine, tinand cont ca mie nu mi-a placut, da' macar intelegeam de ce ti-a placut atat de mult.
(inca vorbim de phantom. nu de alta, da' sa nu te pierzi printre randuri.)

(am terminat cu phantom, trecem la cg, respectiv dn)
Terry_SOAD nu numai ca a reusit sa spuna de ce i-a placut anime-ul Code Geass, da' a reusit si sa-l compare cu un altul (Death Note); informatii care, evident, lipsesc cu desavarsire din posturile tale.

si nu incerca sa faci pe desteptul cu mine ca nu tine.

PS: m-am luat de Terry_SOAD ca de post-ul lui am dat cel mai repede. asta e, ce sa-i faci daca era pe prima pagina? :P apropo, foarte bun code geass, ambele sezoane! dac-ar fi fost la fel de bun si gundam 00 s2... :D death note e foarte bun doar pana la jumate, de la jumate incolo... asa s-asa... eh, deja o dau in diverse, da' daca shoppy n-are de gand sa vorbeasca de phantom trebuie sa vorbim de ceva, nu?

(IMG:http://s43.photobucket.com/albums/e386/spyderverr/Other/justaline.png)

am incheiat. o sa revin cu alte comentarii cand si daca o sa incerc vad din nou phantom. ne auzim in 5 ani lumina; adica cand o sa reusesc sa strabat distanta de aici pana la dvd-urile cu phantom imposibil de atins. da' ce atins, ca nici macar nu le vad. nu poti vedea ceva ce nu-i, nu? :-h
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Oct 3 2009, 10:48 AM
Post #8


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Incep sa inteleg de ce nu mai scrie nimeni nimic pe aici. Pacat, a fost un forum reusit.

Cu atitudinea asta de intai dat cu paru, si apoi urlat ca "eu vreau o discutie politicoasa si argumentata, da intai aduna-te tu de pejos si vino politicos cu argumente", cred ca o sa ma alatur celor care chiar aveau o contributie dar si-au dat seama maidemult ca incep sa greseasca forumul, defapt forumul s-a gresit, da ca in bancu ala cu politistu care statea pe banca si se rupe banca...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Oct 3 2009, 05:57 PM
Post #9


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



sa inteleg ca n-ai reusit sa te ridici?

oricum, imi place ca desi esti inca pe jos ai reusit sa-ti pastrezi ingamfarea specifica romanului. noroc in noul club, si anume, al "celor care chiar aveau o contributie" pe forum. sper sa le placa bancurile tale. :-h
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Nov 9 2010, 08:57 PM
Post #10


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Un anime superb,poveste complexa, soundtrack de exceptie,final pe masura... mi-a placut enorm.
Gen: Action, Drama, Martial Arts, Psychological, Romance, Tragedy

Va astept cu impresii despre el, in special despre Zwei si Ein desi mie mi-a placut "3" mai mult :X :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:23 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |