Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Weiss Kreuz, Seria 1, OVAs,Gluhen


Small-Lady
post Oct 19 2005, 08:53 PM
Post #1


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Ok... Am cautat sa vad dak animeul asta are topic, si din ce am obs nu exista(imi cer scuze dak m-a lasat vederea :( si nu trebuia)...so, avand in vedere k mi-a placut fff mult cred k am sa fac unul... De preferabil aici se poate discuta despre toate 3 "elementele" animeului: prima seria, OVAs si seria Gluhen.

well... Povestea nu e cine-stie-ce complicata: patru tipi(Aya,Yoji,Omi si Ken=Weiss Kreuz) sunt florari in timpul zilei, iar noaptea, dar si in alte per :P dak e nevoie, sunt angajatii unei organizatii cam obscure care elimina criminalii ce nu pot fi pedepsiti prin lege B) . Fiecare din cei patru au in spatele lor un trecut dubios :P , ce sunt dezvaluite pe parcursul seriiei(lor) bla bla bla... Ova-urile sunt un fel de continuare a primei serii, ceva mai mult sange&stuff :) , iar Gluhen are grafica schimbata,noi personaje, dar si vechi etc.

Mie mi-a placut, mai degraba pt k am vazut-o k pe o varianta de girls fight against evil guys :P , numai k e varianta masculina (of course :blink: ) si ceva ceva mai serioasa si cu mai multa actiune ... :) , with lots of bishies :P

(IMG:http://img389.imageshack.us/img389/4632/weiskreuzimg1441vi.th.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Oct 20 2005, 09:54 AM
Post #2


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



mda.. WK e una din seriile care nu prea m-au impresionat. Prima serie si ova-urile mi s-au parut extrem de slabe, actiunea extrem de previzibila si deloc originala, iar personajele putin dezvoltate. la un moment dat seria devine ingrozitor de plictisitoare. in schimb, ceea ce o salveaza cat de cat se cheama Weiss Kreuz Gluhen. parca e total altceva. ala chiar mi-a placut, se vede ca e facut de alta echipa. din punctul meu de vedere WK e una din seriile pe care nu ma trage inima sa le mai revad.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 27 2005, 02:24 PM
Post #3


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



e cam slabutza seria ..la inceput e kiar naspa ...pe sfrsit devine mai misto k e mai multa actiune....si are personaje misto...c era destul de enervant de la o vreme e ca tot au sfarsituri triste ...toti isi pierd gagicile...mor rude etc:P

ova-urile nu mi-au placut k l-au imbracat pe ken naspa...

gluhen nu l-am vazut dar nici acolo nu-mi place k le-a skimbat hainele asa radical ...ken mai precis:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Dec 28 2005, 01:34 AM
Post #4


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



Am vazut doar prima serie...si sustin opinia lui Ruxi...slabuta si previzibila,adica chiar nu ofera nimic nou..si suspans deloc.
Nu am ajuns la Gluhen deci nu ma pronunt, dar pentru cine cauta un anime sa il captiveze..si sa ii umple ziua si are posibilitatea sa vada Weiss Kreuz..pass on :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

'Nephilim'To'Fall'
post Aug 11 2009, 10:12 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 11-August 09
From: Botosani
Member No.: 8.948
Points: 31
Gender:



La mine e pe lista de -plan to watch-. Nu sunt asa de convinsa ca ar trebui sa ma apuc de el, nici dupa review-uri nu pare asa de promitator, dar anyway daca ma apuc de el nu o sa o fac prea curand pentru ca lista animurilor care le urmaresc momentan e deja overloaded.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |