Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Star Wars : Kights of the Old Republic


Xristina
post Jun 6 2006, 09:36 PM
Post #21


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



KOTOR...asta e jocul care l-am primit de Craciun acum anii buni si care m-a tinut lipita timp de 16 ore non-stop. Spre surprinderea mea nu terminasem nici juma din el. E bine sa il iei de mai multe ori la rand ca sa vezi tot. Faza cu Bastila e mortala am incercat sa vad cum sa fac asta din nou dar nu am putut :blink:
Fata de Kotor 2 primul iti da un sentiment de real Jedi mai ales cand esti pe Dantooine. U really feel Jedish :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 7 2006, 12:01 AM
Post #22


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu unul am zis intotdeauna a partea a 2-a e mult mai buna (o fi de vina si faptul ca is mai mare fan Obsidian decat Bioware) si daca nu ar fi fost intorsatura de situatie cu "tu esti revan" as fi murit incet jucandu-l. Si nu o sa iert niciodata faptul ca baietii de la obsidian nu au fost lasati sa termine in pace produsul lor, chiar as fi vrut sa vad un joc cu un sfarsit pe masura. Deci, ce a avut 2 si nu a avut primul? Personaje mult mai interesante. De-abia astept sa vad ce fac cei de la obsidian cu partea a 3-a...

Si asa, ca si fapt divers: multe questuri din Kotor 1 au fost adaptari ale unora din Neverwinter Nights.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jun 7 2006, 07:56 AM
Post #23


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Parerea generala a game-arilor si a mea persoanala e tocmai invers. Ba mai mult, in KotOR 2 lipseste acel "I am your father" reprezentativ pt. seria SW.
(de ex. cum e in 1 "You are Raven"... poate in 3 se intalnesc aia doi)
Nu contest pe de alta parte ca 2 este MULT mai rejucabil decat 1, dar gameplayl a fost inventat de bioware, la fel si motorul grafic... sa vedem in 3 maiestria celor de la Obisdian, ca am auzit ca Lucas a comandat un nou motor grafic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 7 2006, 11:03 AM
Post #24


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Bine, adevarul e ca si eu zic ca primul e mai reprezentativ pentru universul Star Wars... al 2-lea e mai reprezentativ pentru ce-mi place mie :P. Ce sa faci, eu zic ca la primul i-a lipsit profunzimea pe care a avut-o 2-ul, baba aia a fost un personaj foarte reusit. Si daca e sa vorbim despre gameplay, sa comparam ce au realizat Bioware si ce au realizat cei de la Obsidian :D: oamenii de la Obsidian is de fapt cei de la fostul si legendarul studio Black Isle de la Interplay (care a facut o gramada), iar cei de la Bioware au doar cateva implementari si adaptari ale regulilor Advanced Dungeons and Dragons 3rd Edition, cum ar fi Neverwinter si Kotor. Si eu zic ca se vede diferenta de experienta in RPG-uri, mai ales la dialoguri, atmosfera, personaje. Plus ca astia au avut cat, un an sa invete motorul grafic al celor de la Bioware si sa scoata un demn urmas? Au fost nevoiti sa taie bucati intregi din joc (trebuia sa fie si o fabrica a robotilor asasini pe acolo) sau sfarsituri alternative si dialoguri doar ca sa scoata jocul la timp.

Oh, si eu tot injur ca nu poti deveni outcast, gray jedi de-ala. What if you don't care about light side/dark side?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lyzzard
post Sep 4 2006, 11:37 PM
Post #25


aim note hire fur iur interteiment
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 8-August 06
Member No.: 2.844
Points: -39
Gender:



nu stiu de ce dar Kotor2 mi se pare mai echilibrat , mai bine structurat shi mai bine conturat decat Kotor1.Orcum sunt niste chesti in el de nu suport deloc : faza cu "pause game please selec watever force spell to destroy u;re enemy" shi la Kotor1 era un puzzle mai mult decat cretin , foarte cretin cu "cercurile acelea" trebuia sa le pui dupa culoare .....sa pui un cercle in coloana A sa pui 2 in coloana B shi tot asa....aici am realizat lipsa de inspiratie pentru teritorii vaste shi usor de cutreierat .Iar in Kotor2 , aveam un puzzle tot asa de tampit ....era cu un robot sa inimeresc nush -tuh ce combinatie , desi joku era facut doar 48% am renuntat , stiind ce va urma ca mi-a spus un coleg .In afara de storylineul grozav , nimik nu e cine stie ce :rolleyes:

P.S. se scrie knight :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Feb 11 2007, 07:03 PM
Post #26


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Joc in prezent "Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords". Nu l-am terminat inca, dar pot spune ca pana acum mi-a lasat o impresie placuta. Imi place faptul ca ai libertatea de a alege cum sa le raspunzi celorlalti si deasemenea poti sa alegi de partea cui sa fi. Asta imi place cel mai mult la un RPG. Eu mai am un pic si ajung la dark. Am ajuns prin Nar Shaddaa si sincer acum m-am cam blocat la o faza si tot citesc la FAQ-uri intr-o veselie ca sa vad daca gasesc cum sa distrug tampenia aia de usa XD. Asa am ajuns acum:

(IMG:http://img292.imageshack.us/img292/779/starwarsprintscreenmc7.th.png)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Feb 11 2007, 08:43 PM
Post #27


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Cred ca baba te uraste deja :lol: Fain personaje oricum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lother
post Feb 12 2007, 12:34 AM
Post #28


Indigo
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 3-February 07
From: Bucharest
Member No.: 3.718
Points: 346
Gender:



Mi-a placut mai mult povestea in 1. In 1 puteam sa simt ca eram Revan, era mult mai captivant. In 1 cand eram rau, efectiv simteam intunericul din mine. In 2 trece dincolo de bine si rau, apreciez asta, dar tot prefer 1 pentru feeling.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Feb 13 2007, 09:55 PM
Post #29


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Trickster @ Feb 11 2007, 08:43 PM)
Cred ca baba te uraste deja  :lol: Fain personaje oricum.
*




Da, stiu ca ma uraste, dar si eu o urasc pe ea :P. Nu ma las condusa de ea si imi place cand se oftica din cauza asta. Defapt toti ma urasc :lol: . Cand sunt atat de aproape de a deveni un Sith Murderer cine nu m-ar invidia? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Feb 13 2007, 10:35 PM
Post #30


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Cata cruzime, cata cruzime :lol:. Vai vai, eu raman in continuare singurul care s-a inteles bine cu baba... eram cam pe aceeasi lungime de unda - tare personaj baba asta :lol:. Restul party-ului ma venera, chiar am facut din vreo cativa jedi :P

Have fun playing, eu ma opresc din scris pana nu scriu vreun spoiler sau ceva :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Feb 16 2007, 06:40 PM
Post #31


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Trickster @ Feb 13 2007, 10:35 PM)
Cata cruzime, cata cruzime :lol:. Vai vai, eu raman in continuare singurul care s-a inteles bine cu baba... eram cam pe aceeasi lungime de unda - tare personaj baba asta :lol:. Restul party-ului ma venera, chiar am facut din vreo cativa jedi :P

Have fun playing, eu ma opresc din scris pana nu scriu vreun spoiler sau ceva :P
*




La mine toti ma urasc...dar ce sa-i faci. Asa e bine. Si nu iti fa griji, am citit eu la spoilere despre jocul asta de deja pot sa anticipez in unele locuri. Mai ramane insa si o parte necunoscuta fiindca nu am citit chiar in detaliu. Stiu insa ca va trebui pana la urma sa ii omor pe unii (si aici am de ales, ceea ce imi place din nou la jocul asta) si cum sa ii omor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jok_16
post Sep 4 2007, 12:10 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 4-September 07
Member No.: 5.076
Points: 24
Gender:



Bine deci pe pine jocu asta ma dezamagit enorm...nu grafica...ci gameplay-ul care e super haotic deoarce parca as juca RPG-RTS de ce naiba nu te lasa sa joci clasicul rpg in care ataci tu nu dai comenzi si il lasi in voia sortii,adica tragi/ataci de 3 ori si dupaia iar dai comenzile....e o mare prostie acest joc!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Sep 4 2007, 03:29 PM
Post #33


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Desigur story-ul e o bagatela care nici nu merita luata in considerare pe langa "prostia" gameplay-ului. I loled. Pai daca toate rpg-urile ar fi la fel de unde ar mai iesi variatia, originalitatea? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 4 2007, 07:48 PM
Post #34


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Jok, ce zici tu e de obicei action RPG, probabil ca esti si mare fan diablo. Personal genul ala mi se par porcarii plictisitoare si superficiale, mai joaca si tu un Baldur's Gate, Planescape Torment, Fallout, Final Fantasy pana sa zici ce-i ala RPG. Ah, ca si fun fact, regulile de joc din Kotor is o variatie pe D&D 3.5, D&D fiind parintele tuturor RPG-urilor de toate felurile si culorile, deci mai RPG cu greu puteau sa-l faca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Sep 8 2007, 03:49 PM
Post #35


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Jok_16 @ Sep 4 2007, 01:10 PM)
dai comenzi si il lasi in voia sortii,adica tragi/ataci de 3 ori si dupaia iar dai comenzile...
*




Nu-i adevarat. :lol: Nu-l lasi in voia sortii, daca l-ai jucat destul de mult timp, cred ca ai observat ca daca nu pozitionezi personajul cum trebuie, nu nimereste. Si atunci poti sa stai si sa te lasi in voia sortii sa vezi cum te capaceste dusmanul. :lol:



Eu l-am terminat in sfarsit (ma refer la K.o.t.O.R. 2). Intr-adevar sfarsitul a fost cam creepy. Am ales sa-l urmez pe Revan and...THE END. :| Anyway, din tot jocul lupta cu Darth Sion mi-a placut cel mai mult. A fost placuta, relaxanta si usoara. Cea insa cu Darth Traya a fost lunga, obositoare si plictisitoare. Mi-a luat mult sa o termin si nici nu vreau sa zic cum am terminat-o XD.



Am sa postez insa niste screenshot-uri din joc cand ma luptam cu Kreia:


http://i104.photobucket.com/albums/m176/de...el7/KotOR.2.jpg

http://i104.photobucket.com/albums/m176/de...l7/K2_00001.jpg

http://i104.photobucket.com/albums/m176/de...l7/K2_00002.jpg



In concluzie, mi-a placut jocul si m-am apucat de K.o.t.O.R. 1 (ca eu o iau de la coada la cap :lol: ). E placut deocamdata. Sa speram ca povestea e mai buna ca la primul.
Oh, and btw, un user (nu stiu daca e inregistrat si aici) mi-a spus ca va fi lansat in curand un TSL Restoration Project care va adauga mai multe finaluri si alte cele. :D

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 8 2007, 05:10 PM
Post #36


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eh, Kotor 2 a fost lansat neterminat, mod-ul probabil o sa introduca nivelul cu fabrica de roboti asasini si ceva finaluri alternative, o gramada de optiuni de dialog noi, multe legate de propriul party si toate prostiile pe care Obsidian nu a avut timp sa le termine din cauza unor pretentii aberante.

Personal lupta cu Sion a fost banala si mult prea usoara, de se termina jocul acolo eram dezamagit, iar lupta cu Kreia a fost exact ce a trebuit pentru a ma simti implinit... chestie de gusturi :P.

Un mic sfat la prima parte inainte de a te duce catre ultima parte a jocului... e in joc un vanzator de arme pe ceva satelit de planeta, cea mai izolata locatie dintre cele accesibile. Inainte de finalul jocului, adica ultima data cand il poti vizita, isi inoieste stocul cu o gramada de bunatati... sa nu uiti sa-l vizitezi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Sep 24 2007, 10:30 PM
Post #37


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Am terminat si K.o.t.O.R. 1 si sincer, ca poveste, mi-a placut mai mult ca K.o.t.O.R. 2. Cand a fost faza cu Darth Revan am ramas :blink: fiindca la jocul asta nu am fost "spoiler-ita" ca la al doilea :lol: . Si bineinteles ca s-a incheiat cu "All hail, Darth Revan!" si vai mie ce bine ma simteam :lol: . Nu vreau sa spun cam care e chestia ca poate sunt care urmeaza sa joace jocul si nu vreau sa le stric placerea :P . Ceea ce a fost urat la jocul asta, fata de al doilea, a fost ca in timpul luptei (din cate am observat) forta nu ti se regenera numai dupa ce nu mai luptai si inca ceva: nu avea inclus Scream care a fost printre fortele mele de dark side preferate, dar m-am retras la fulgere.

Asta e un screeshot din SW: K.o.t.O.R. 1:

http://i104.photobucket.com/albums/m176/de.../untitled-3.jpg


Desigur ca nu asa aratam cand am terminat jocul, dar l-am dezinstalat deja ca sa-i fac loc la Sacred si am uitat sa mai iau un ultim screeshot <_< .


Si cam atat. :) Astept nerabdatoare K.o.t.O.R. 3 si eventual Star Wars: The Force Unleashed pentru PC.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:00 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |