Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

17 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Primul contact cu anime...


SSJKakarott
post Sep 26 2004, 09:30 AM
Post #61


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: Aiud
Member No.: 407
Points: 2



Prima data cand am vazut anime,a fost la TV desigur,cand eram mai mic,DB,primul meu Anime,desigur pe vremea aia habar n-aveam ce e ala Anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

maik
post Oct 13 2004, 04:41 PM
Post #62


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
From: Targoviste
Member No.: 397
Points: 2



Eu prima data am auzit de anime de la niste colegi(razorel,winter) shi le-am zis sa se impuste :( ca nu ma uit eu la asa ceva ca nu mai am 2 ani , dar au reusit sa ma convinga sa ma uit la un episod din dbz :D shi atat mi-a trebuit.Asta s-a intamplat intr-o vacanta de vara.Stateam sa ma uit la anime pana pe la doua noaptea.O data m-a luat valu si am stat pana la 5:30 dimineata :D .

PS:Nu vreau sa se inteleaga ca numai la dbz m-am uitat.Am vazut shi Ninja Scrool,cateva episoade din Noir,Inuiasha shi am cateva episoade din Gost in the spell dar nu stiu cu ce sa le deschid, dar nu ma las /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 23 2004, 05:13 PM
Post #63


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



La mine Prima Intalnire de gradul III cu anime-ul a fost acum vreo 11 - 12 ani pe cand mai exista la noi ITALIA 1 sau RAY 1 nu-mi mai amintesc clar shi a inceput cu un serial numit OCHI DI GATO un serial cu 3 fete care erau hoate (cat burgler:D) dar punctul culminant a fost atins de celebra transmisie a seriei SAILOR MOON care a facut furori pe cand a fost transmis la tvr (dar il atiam pe derost atunci).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 23 2004, 05:28 PM
Post #64


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



PRIMUL PRIMUL serial care a ajuns la noi de pe Italia 1 a fost Lady Georgie... fetele sigur isi mai aduc aminte.... :P

EXODIA, erau 3 posturi italiene: Italia 1, Canale 5 si Rete 4! Daca ai noroc si vreo 4 milioane de lei, le prinzi iar cu ajutorul unei mici parabolice si un decodor.... Italienii dau anime mult si in fiecare zi (aproape), iar subtitrarile sunt printre cele mai bune!

http://www.occhidigatto.it/ /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 23 2004, 11:45 PM
Post #65


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



deci nu o sa le mai vad niciodata :cry: . E ata ete las ca ma fac io mare shi devin apartament (aviz amatorilor de VM)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nek-o
post Oct 26 2004, 08:46 PM
Post #66


member
**

Group: Members+
Posts: 89
Joined: --
From: Focsani
Member No.: 461
Points: 115
Gender:



lol
manga zone pe mcm a fost totul
lipseam de la scoala sa o vad de 3 ori in reluare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 27 2004, 01:42 PM
Post #67


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Primul meu contact cu anime?Pai,prin 94,cand am vazut Sailor Moon pe Canale 5.
Bineinteles,au mai fost si pe romani anime.Si pe vremea lu raposatu,dadea TVR1,anime cu roboti pe la 19 sau 19 jumate.Dar nu stiam ce sunt alea anime,deci,primul anime vazut a fost SM.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 30 2004, 10:39 AM
Post #68


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



manga zone rulz :D
pe vremea lu raposatu nu aveam parte decat de mihaela, miaunel si balanel si altele ... grrrr ... ce zici tu deapre roboti e dupa 89 ... pe tvr intr-adevar ...
cred ca un impact puternic a avut asupra marii majoritati a celor de aici aparitia si dezvoltarea tv prin cablu la noi ... de prin 91 daca nu ma insel ... cand a capatat acces la posturile straine marea masa a populatiei, nu doar cativa fericiti care aveau antena satelit :(
tenshi ... mi-as lua si maine antena satelit daca as avea ce sa fac cu ea, intre 2 blocuri distantate la maxim 25-30 m si stand la etajul 3 ... o sa prind eu fix ce vorbeste vecinu de la 4 la mobil :(
(noroc ca la cate cabluri am iesind din casa de la reteaua locala .... vreo 10-15, nu cred ca se mai observa unul pina pe bloc daca mi-as pune acolo antena ... dar e periculos ... sunt prea multi "baieti de cartier" in zona :( )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 31 2004, 01:38 AM
Post #69


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Hm... nasol, Axi... sorry for u......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

presedintele
post Nov 13 2004, 08:44 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: --
From: Alba Iulia
Member No.: 564
Points: 2



Asta da intregare /hmm ! Drept sa spun nici nu stiu cum a inceput. Stiu doar ca dupa '89, nu priedeam nici un desen animat, si de atunci fac tot posibilul sa vad cat mai mult anime. In orice caz, din copilarie a inceput, si sper ca aceasta "dependenta" sa tina cat mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TM_
post Nov 19 2004, 12:04 AM
Post #71


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 348
Points: 2



Primu contact cu anime /? si eu am crezut pana acuma cateva zile ca l-am facut la italieni(pe italia 1) dar cu Lupin car mia placut foarte mult la vremea respectiva,defapt mai imi place si azi,dar un prieten mi-a adus acum cateva zile niste intro-uri de la un anime pe care l-am vazut demult demult si chiar uitamsem de el Saber Rider.

Da si eu am invatat italiana din pricina animeurilor ,si da m-am uitat la sailor moon,mila, lady oscar si altele si nu mi-e rusine dar am mai invatat si germana ca dupace au luat posturile italiene(lucru care ma marcat pe viata,cum au putut? :cry: )nu mi-a ramas decat sa ma uit la germani cu care m-am acomodat pana in ziua de azi.

dar totusi imi lipsesc zilele acelea pline de soare si fara griji in care te trezeai la ora sapte de buna voie(azi nu imi pot explica) doar ca sa vezi un anime si totusi eu zic ca TV urile au inca un rol important in animeuri ca mie nu imi place sa ma uit la un serial intreg intr-o singura zi pt ca isi pierde farmecul, nu pot sa explic

ps: si mie imi pare bine ca ma gasit acest site si atat lume in care ma regasesc /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cloudikun
post Nov 22 2004, 06:23 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: --
From: Sighisoara
Member No.: 585
Points: 2



Geezas !!!

Toata lumea a intrat in contact cu genul anime gratie canalelor lui Berlusconi ... /omg ... me 2 ... (hei ... acuma observ ... astea nu-s emoticons din Ragnarok online ? :P) ... da no ... de fapt ... prima data am vazut pe TF1 saga cu Trunks din DBZ (Club Dorothe ruled ... pacat ca eram prea mic sa-mi amintesc detalii concrete dar stiu ca erau o groaza de anime acolo) ... si in final am ajuns prin anul doi de facultate sa dau de un tip din cluj care pe atunci (2002) avea foarte multe cd-uri cu anime ... si uite asa am inceput eu cu Ghost in the Shell, Lodoss War ... Angel Sanctuary ... and so on :D) ... long story short ... thanks god for bacon /love :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cloudikun
post Nov 25 2004, 10:46 PM
Post #73


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: --
From: Sighisoara
Member No.: 585
Points: 2



OMFG /omg

nu pot sa cred ca mi-am amintit ... mi-am amintit cand am avut prima data tangente cu genul anime ... waaaa .... aveam vreo 7-8 ani (era pe vremea lui Ceaucescu) si taica-mio m-a dus pentru prima data la cinematograf ... era duminica (sau sambata) si la cinema rula : Pasarea de foc spatiala - si era ANIME !!! (omg ... nu pot sa cred ca mi-am amintit ... stiu ca mi-a placut foarte mult povestea fiindca a fost trista ... aaaaaaa ... mi-am amintit - si asta cand ma uitam la genericul de sfarsit la Kiddy Grade ... aaaaaaaaaaa) :kahaha:

PS : I still cannot believe that i remembered that ... aaaaaaaaaa

PSST : Stiu ca filmul a rulat pe TVR dupa aceea in format de serie tv (romanii obisnuiau dupa revolutie sa transforme filmele in serii - probabil n-aveau edstule emisiuni ca sa-si umple grila de programe :D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Patricia
post Dec 3 2004, 04:56 PM
Post #74


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Arad
Member No.: 601
Points: 2
Gender:



Eu am vazut prima data in copilaria mea, Sailor Moon dar nu m-am uitat prea mult fiindca sunt foarte zapacita si uitam intotdeauna. Apoi dupa cativa ani m-au bolanzit prietenele mele ayumi si crystal sa ma uit la niste anime, pe rtl 2, cel mai mult mi-au placut atunci Hamtaro, dovada ca le-am retinut numele. Dar, din pacate, nu prea am timp sa ma uit pe la teveu fiindca am tare mult de invatat, asa ca ma uit cam la tot ce-mi cade in mana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Dec 6 2004, 01:45 PM
Post #75


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Heheh, multi oameni hooked up for ever MUAHAHAHAH ! :D

Eu am fost in 92 in Franta o luna si ma uitam acolo la DBZ pe TF1 la Club Dorothee si la Chavaliers de Zodiac.
La noi ma uitam la Saber Rider (ma mir ca n-a zis nimeni), Occhi di Gatta(ah, ce sexy erau tipele pt un copil :shock: de fapt si acum ar fi :D), Lupin (imi placea prietenu lui samuraiu si ala cu tigarile lui strambe :D), pe nemti ma uitam la Tsubasa si mai erau niste desene faine Silver Hawks, care erau SF cu tipi in spatiu ceva eroi in costume si navete faine. Acolo mi-am luat nicku de Hawk cu care am crescut :) si apoi am vazut Voltron, Macron (chiar imi placeau mult), si altele care nu le mai tin minte.
Ma uitam si eu la Manga Zone da nu prea am prins ca lumea nu stiu de ce. Acolo am vazut prima oara secvente GITS si apoi ma tot uitam cum prindeam videoclipu Wamdue Project. De fapt GITS a fost primu meu anime pe cd cand am devenit student si acu 2 ani 'i gave myself to the anime side for ever :D' si am adunat tot ce am putut, iar acuma e deja tu leit for mi ca imi creste colectia mereu, iar dupa ce imi pun net si acasa va fi sfarsitul existentei mele ca om. :)

Nu regret nimic, (decat f putine anime nasoale vazute :D).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Dec 8 2004, 08:52 AM
Post #76


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Stie careva desenele alea Silver Hawks de pe nemti ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Dec 20 2004, 08:27 PM
Post #77


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



/^_^ cu anime...cred ca sandy belle (daca se pot numi anime) ele au fost primele anime pe care le-am vazut..cand aveam max 6 ani.
stiu k am fost obsedata de "legenda lui zorro"prin clasa a 3-a...ii scriam in fiecare zi scrisorele eroului mascat,apoi au urmat sailor moo,dragonball,evangelion and the rest of them. /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nuriko
post Jan 13 2005, 02:46 AM
Post #78


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
Member No.: 703
Points: 2



cred ca totul a inceput cu Sailor Moon,Candy si Papa gamba lunga...oricum eu nu am avut acces la anime decat atunci cu posturile italiene iar apoi de la un prieten care a plecat de cateva ori pe taramurile celelalte(a se intelege....strainataturi :P ) si mi-a adus casete cu Tokyo Babilon,Ranma,DB....si altele pe care astazi le privesc cu alti ochi....doar am crescut,nu?hehe....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 13 2005, 06:35 AM
Post #79


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



hm... Ranma, eshti si fana cumva ?, avem un topic dedicat, http://www.anime-club.ro/modules.php?name=...viewtopic&t=308 spune-ti , din pacate nu sunt atatia fani Ranma 1/2 precum mi-ash fi dorit eu /cry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Feb 14 2005, 07:38 PM
Post #80


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Primul meu contact cu lumea animeurilor a fost cam acum un an prin intermediul unui prieten. Desi la inceput erau sceptic :? in privinta animeurilor dupa ce am vazut DBZ,DBGT,Samurai X si Vampire Hunter D Bloodlust parerea mi s-a schimbat radical :shock: acuma fiind un adept al animeurilor si dornic sa vad animeuri ce fac parte din diverse tipuri cum ar fi Mecha,Romantice,Horror,etc. Sper ca peste ceva timp cand ne vom cunoaste mai bine si veti avea mai multa incredere sa imi imprumutati si mie niste animeuri daca se poate si recomandate pentru ca sunt inca novice. 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

17 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 08:40 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |