Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seriile Slayers


CyBeR
post Dec 17 2004, 09:24 PM
Post #21


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Sambata si duminica sunt reluari...

Daca ai pierdut ep de azi e naspa...punct critic in poveste + o intensitate de zile mari...[spoiler:48389d225e]apare vraja Giga Slave[/spoiler:48389d225e]

Ceea ce mie mi-a placut la Slayers inca de la prima vizionare e felul in care alterneaza intre comedie si seriozitate,cu momente din fiecare la intervale rezonabile.Printre episoadele de umplutura apar episoadele cu adevarat serioase...Slayers Try...cand apare Darkstar.

Micile secrete ale seriei se dezvaluie pe parcurs,desi nu toate dar unele destul incat sa ridice ceata si sa dea o alta nota de credibilitate universului Slayers....detaliile despre vraji,arme si personaje sunt doar cateva exemple.

Pt cei care cred ca nu au sa mai prinda ep de azi pueti gasi la www.inverse.org un episode guide destul de bine conturat...nu cititi inainte...sfatul meu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Dec 20 2004, 08:06 AM
Post #22


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Totusi am prins episodul de duminica, destul de wild, spells flying all over, cred ca si-o epuizat stocu de vraji atat Lina cat shi Zel cat s-o luptat cu Shabranigo /sweat sau cum il chema pe ala. Daca nu mi-ai fi zis ca e abia episodul 10 sau 11 as fi zis ca aci se gata seria.... anyway, Lina e cool, la fel si Gowry (tot nu stiu cum se scrie numele lu asta.... /angry ) shi parca ii sta mai bine cu parul alb /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Dec 21 2004, 02:26 AM
Post #23


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Am vazut si io cateva ep incepand de acum 2 sapt :D. Si mi se pare fain. Cilu azi sa vezi cu ce vrji a aruncat o pitipoanca de vrajitoare :D. Imi place seria si cred k o voi urmarii in continuare :D :D :D. Mda Lina e ok si amicul ei la fel si partenerul de calatorie desi nu inteleg de ce se tot cearta :D :D :D. Poate c nu am urmarit cu atentie. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Dec 21 2004, 11:16 AM
Post #24


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Uhum, am vazut shi eu episodu de ieri, shi pe cat de buna o fi aia la vraji pe atat de nevolnica e in schimb. Oare shi phil va face parte din gasca ce incepe sa se contureze? Zel se intoarce? Cate interbari am in cap acuma, chestia ca l-o batut asa de repede pe stapanu intunericului m-o lasat cam masca, acuma cu cine mai au treaba? Wait and see right?
Shi exodia, daca nu s-ar certa nu ar avea farmec seria :P Ce kagome nu se ceara cu inuyasha tot timpul? Kaoru cu Kenshi (ma rog acolo e un pic cam one sided in defavoare lui kenshi)....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 21 2004, 12:21 PM
Post #25


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



I know the answers but I ain't telling!!!

Chestia cu Shabranigdo e ca aia era doar o bucata din el...una din cele 7 in care a spart in timpul razboiului cu zeii...

O chestie care mie mi-a placut la Slayers e ca nu intinde o lupta mai importanta pe nustiu cate zeci de episoade...putine lupte dureaza 3 episoade...dar in schimb sunt foarte intense...balanta puterii schimbandu-se des si brusc.

Daca Amelia si Phil sunt belele...s-o vedeti pe Naga din filme si OVA...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Dec 21 2004, 12:24 PM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Mda parca i-a distrus cam prea repede. Mult prea repede. Si ai dreptate in cam toate seriile se cearta amorezatii :D :D. Si chiar care ar mai fi farmecul. Ai mare dreptate :D :D. Si io sunt curios ce va urma si ca si tine va trebui sa astept. Vb dupa ep de diseara :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Dec 22 2004, 07:17 AM
Post #27


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Acuma m-am prins, Amelia foloseste o tehnica super avansata de bagare a inamicilor in ceata :D de aia e asa impiedicata, yeah riiiight (si marmota). Totushi, m-i se pare ca e la fel de buna ca shi Lina la vraji, chiar daca e "invatacelul ei" cu toate ca Lina nu a fost prea de acord cu asta :wink: ....ok, next episode please.......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Dec 31 2004, 03:54 PM
Post #28


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



cred ca sar putea integra la categoria spoilers:



:P [spoiler:e5d13edc47] !!!!S-a intors Zel!!!!!!Yeeey [/spoiler:e5d13edc47] :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jan 1 2005, 11:44 PM
Post #29


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Am luat toate seriile slayers si toate filmele si mi se pare super...am vazut prima serie Slayers si acum ma uit la Slayers Next...da nu stiu daca am respectat ordinea...la animenfo.com Slayers Next si Slayers Try sunt facute in acelasi an...asa ca am luato pe presupus... need some guidance :) dar sincer mi sa parut mult mai amuzant Slayers primu cel putin pana acum decat slayers try...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 2 2005, 01:18 PM
Post #30


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ordinea indicata de Cyber e cea buna asa ca citeste mai atent posturile anterioare :wink: we all make mistakes... :roll:

Ca sa nu mai postez inca odata prefer sa editez ultimul post. Mbuun, interbarea mea este, cine imi poate spune, eventual intr-un pm, cum de a reaparut Rezo shi cine sunt noile personaje (ma refer la cea care s-a alaturat eroilor nostrii shi cea ce s-a alaturat lui Rezo). Shi cum de s-a intors Zel? Am pierdut sapt trecuta episoadele asa ca apreciez orice bit of information....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 4 2005, 01:09 PM
Post #31


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Prima tentativa de raspuns:
www.inverse.org > episode guides .... mai precis : http://www.inverse.org/e/anime/first/18.shtml - momentul in care reapare Rezo

A doua tentativa:
[spoiler:b1a9d299e6]Noul rezo este o clona a celui vechi.In incercarea sa de a-si recapata vederea,Rezo experimenteaza cu diferite lucruri printre care si Chimere precum e Zelgadis.Nu mai tin minte exact rostul clonei...a trecut multisor de cand am vazut prima serie dar Zelgadis se intoarce cand drumul lui se intretaie cu al Linei...indreptandu-se spre orasul de "scaun" al Preotului Rosu,unde se zvonea ca s-ar afla intreaga biblioteca a lui rezo...posibil si un leac pt Zel[/quote]

[/spoiler:b1a9d299e6]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 11 2005, 08:42 AM
Post #32


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Weeeeeee s-a terminat seria, super mi-a placut mult de tot. Ce fain ar fi de ar baga domnii shi seriile celelalte, ar fi excelent. Dar.... cred ca o sa bage reluare, ceva imi zice asta.
Oricum, batalia finala cu rezo a fost fain realizata....... nice combos there :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 11 2005, 01:48 PM
Post #33


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



GAH....am uitat sa urmaresc desi stiam ca-i ultimul episod....Fuck it!...DVD in unitate and watching! :twisted:
Melodia din reclama la Slayers e intro-ul din Slayers Try deci sunt oarecum sigur ca urmeaza si celelalte serii sa fie difuzate...vedem azi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 12 2005, 07:03 AM
Post #34


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Oh yeah, a inceput shi Slayers Next, excelent, de abia astept sa vad cat mai multe episoade. Primul lucru vazut e ca e mult mai bine lucrat ca animatie, shi asta nu poate insemna decat un singur lucru, better and more spectacular spells, ooooo i can hardly wait for 'em. Lina ruls k de obicei....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 5 2005, 10:49 AM
Post #35


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Cyber, am o propunere funny... dar mai intai, este pe undeva pe net un fel de "enciclopedie" c toate magiile prezente in Slayers? Ar fi interesant... si un capitol aparte l-ar constitui atacurile lui Phil, cele mai originale si mai amuzante pe care le-am auzit ever....daca nu, avand in vedere ca ai toata seria, nu ai chef sa o mai urmaresti odata ??? :wink: it's be cool /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 5 2005, 01:44 PM
Post #36


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



http://www.inverse.org/e/bkg/magic/alpha.shtml

Cilule> seria asta e oricum una de reurmarit dar pe moment eu am mult prea multe anime-uri de vazut ca sa vad iar seria asta imensa!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Spire
post Feb 16 2005, 10:39 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 20
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 769
Points: 2



Am vazut si eu doua serii Slayers - Next /Slayers - Try ! E amuzant animeul si ce se intampla intre Lina si Gouri /love ! Sper sa vad si restu` :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 17 2005, 07:15 AM
Post #38


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Aparent nu va fi nici o serie try pe a+ in curand...well, trebe sa il fac rost cumva shi seria try pentru ca din cate am vazut pana acuma se merita....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Mar 14 2005, 09:06 PM
Post #39


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Am terminat Tot serialul de vazut si e super marfa va recomand sa nu va ganditi de doua ori daca sa il vedeti sau nu .Ce ma oftica pe mine este ca sa terminat asa repede si vreau sa stiu de unde pot sa aflu ce idei mai au prod. pt. viitor :D ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 11:35 AM
Post #40


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Din cate stiu au fost toate seriile pe A+ dar vad ca topicul asta a cam dat coltul intre timp.
Poate ca am mai postat asta dar zic din nou: filmele Slayers merita vazuta si de cei care nu prea agreaza seria. Formula e identica in toate filmele dar e distractiva...Slayers Gorgeous si Perfect sunt preferatele mele si momentan cele mai interesante. Premium e distractiv dar din pacate e si piatra de mormant pt Slayers...un film ce sa incheie totul dar lasa universul deschis pentru vise.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:30 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |