Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfarsitul...si inceputul...


MajinCloud
post Feb 5 2006, 06:49 PM
Post #21


the cloud
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: 29-January 06
Member No.: 2.122
Points: 54
Gender:



in primele 4 ova-uri: Kenshin mi se pare lipsit de personalitete. nu explica tot. cum ajunge Kenshin de la discipol la asasin? si mi se pare cam ratat cand isi mananca bataie la sfarsit. chiar asa sa dai cu sabia cand ai ochii inchisi?

serie: mi sa parut super comica. dar la ultimele episoade a devenit cam tras de par. sano se plange vreo 30 de ep ca are mana rupta si inamici mai puternici ca orice apar din senin. iar ultimu ep a fosc de toata cacaoa. ii da o scoica. o scoica minuscula roz. ce naiba? de cand o scoica reprezinta toate sentimentele adunate in 90 de ep

ultimele 2 ova-uri: grafica super marfa. primu destul de marfa. al doilea cam naspa. moare cam stupid si nu ne este prezentata viata lui prea mult. are un fiu, e plecat si e bolnav. astea sunt toate informatiile pe care le primim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru kamiya
post Jun 15 2006, 09:11 AM
Post #22


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 15-June 06
Member No.: 2.665
Points: 12
Gender:



Este adevarat ca nu ne sunt date multe imformatii ,poate ar trebui descoperite de noi.Cat despre Kenshin in primele OVA-uri cred ca el era in cautarea unei personalitati cu care sa se impace si de aceea in cautarea lui a facut destule greseli care l-au facut sa scada in ochii nostri,dezorientarea lui era lipsa de putere si nu a reusit sa faca nimic pana cand a pierdut ce avea mai pretios (atunci)ca sa se trzeasca si sa actioneze mai repede ca prea mult timp a fost irosit.Ei..a inteles cat timp a pierdut numai cand viata l-a lovit zdravan .In ce s-a transformat Kenshin dupa acea "renastere" poate fi numita o evoluare .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 15 2006, 11:06 AM
Post #23


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



god, ce-mi place cand imi dati motive sa postez :lol: :lol:

nu stiu in ochii cui a scazut Kenshin din primele 4 ova-uri; in ochii mei in niciun caz. Kenshin din primele 4 ova-uri e "the real Kenshin", ce urmeaza in serie e o clona trista si fara personalitate. sa ma uit cu lupa si tot nu vad in serie "evolutia" aia de care vorbesti tu. eu as numi-o de fapt o involutie. martzafoiul ala cu ochii in aronduri si cu gesturi de clown obosit si cu chef de discursuri lungi si inutile poate fi numit oricum numa Himura Kenshin nu. iar Kaoru mi s-a parut unul dintre cele mai insuportabile personaje feminine din istoria animeurilor. intre ea si Tomoe e o diferenta atat de mare (din toate punctele de vedere - aspect, personalitate, rafinament etc) incat e aiurea sa le si compari. Tomoe chiar mi s-a parut o intruchipare a feminitatii dupa modelul japonez clasic, in timp ce Kaoru.... :lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 15 2006, 11:35 AM
Post #24


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ei hai nu fi asa de rea ca are si Kaoru farmecul ei. Kenshin din serial in schimb... o parodie stangace a celui din ova-uri. Nu ca ar fi extraordinar e rau, dar in nici un caz nu e asasinul trist si plin de farmec care apare in primele 4 ova-uri... intr-un fel Kenshin-ul original e hardcore, iar asta din serial erou clasic. Pana la urma si lumea din serial e cu totul alta, e greu sa faci o paralela cand nu mai regasesti mai nimic din ce a fost. Pana si stilul povestii e cu totul altul, din pacate nu mai bun... in loc de conflict interior avem conflict politic - mareata schimbare, ce sa zic... Noroc cu Saito Hajime care mai salveaza situatia :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru kamiya
post Jun 16 2006, 07:06 AM
Post #25


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 15-June 06
Member No.: 2.665
Points: 12
Gender:



nu le compar pe Kaoru si Tomoe si nu ma supara ca ai o problema cu cu Kaoru.Cat despre Kenshin cred ca a vrut o pauza de la partea lui violenta..poate nu vrea sa fie asa,iar clownul obosit ai dreptate ca s-a schimbat in inversul celui de mai inainte[Battousai]
,dar nu total avand in vedere ca in lupte nu-si poate controla personalitatea violenta,dar ce-i drept nu ar fi rezistat nici unei lupte doar fiind rurouni(care nu se poate apara de Kaoru!)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 12:20 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |