Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pareri Si Poze De La Nijikon 2008


Reactive
post Nov 2 2008, 10:09 PM
Post #1


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Am zis sa dechid un topic unde sa ne impartim parerile si pozele de la Nijikon. Momentan sunt prea obosit pentru o parere sau sa-mi uploadez pozele, dar aici e locul unde puteti, voi restul, sa faceti asta :D.

Ar fi de preferat sa arhivati si sa uploadati pozele pe un host romanesc gen filebox.ro sau transfer.ro

KTHXBYE!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Nov 2 2008, 10:22 PM
Post #2


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Nijikon SUCKED ... :D
it was an epic fail :P

kiddin ofc :) .. din povu meu a fost so so .. avand in vedere ca eu am lurkuit in zona de gaming ( >_> )
Cosplayul a fost OMG FTW .. need moar :D

Cu pozele .. la fel ca reactive .... imi este lene sa sortez :P asa ca vor aparea maine :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Nov 2 2008, 11:00 PM
Post #3


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Finally home... pe langa pozele care le uploadati aici, va rog sa le puneti pe toate intr-o arhiva pe care s-o incarcati pe un site de file hosting gen filebox.ro / transfer.ro si sa trimiteti linkurile de download pe contact [at] nijikon.ro pentru a se face o galerie centrala cu toate pozele disponibile.

De asemenea, daca aveti filme, la fel ca si la poze, upload si trimiteti linkul la adresa de email specificata mai sus.

Edit: pentru cei care n-au putut sa vina, concursul de cosplay a fost FILMAT IN INTREGIME si va incarcat cat mai curand posibil online pentru a putea fi vizionat de toti (inclusiv premierea).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Nov 3 2008, 11:07 AM
Post #4


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Nu dau poze sau filme :P dar bag un link patetic unde este facut de kko IAR curentul anime :P

Antena 1 ftw (NOT)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eyeobs
post Nov 3 2008, 12:21 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



da si nu... mie mi se pare un reportaj rezonabil avand in vedere cine l-a facut, cine la difuzat...si care e situatia actuala in mainstream.


andrei

ps: uitasem... aki is soooo cute!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dana2006
post Nov 3 2008, 12:46 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: 17-September 06
From: Targoviste
Member No.: 3.002
Points: 553
Gender:



Daaa, mi-a placut mult la Niji! Mi s-a parut chiar bine organizat...
La capitolul merchandise se gaseau chestii pentru toate gusturile, a fost manga, au fost postere, fan art si original art, stickere, insigne...
Au fost amenajate niste standuri pentru papercraft, caligrafie, desen, etc..
Cosplayul mi-a placut, chiar am fost surpinsa de cata lume a facut cosplay anul asta, bineinteles cu Bleach si Naruto fiind seriile preferate :D Au fost cateva costume f interesante, mi-a placut costumul lui Shinju din 12 Kingdoms, si a fost si un Byakuya destul de convingator...Nush cine a castigat, de abia astept sa aflu, nu am reusit sa mai ajung in ziua a doua...
Well, per total a fost interesant, pacat ca nu am poze, astept de la altii :D
Mai ales din concursul de cosplay, nu am putut poza nimic, am stat all the way in the back...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Nov 3 2008, 02:20 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Am fost la niji in ambele zile.. a fost dragut, in special cosplayul care ne-0a furat cateva hohote de ras nou celor din sala.Nijikon 2008 a constat in: standuri simpatice, lumea interesanta care forfota in cautarea unui suvenir(sau de ce nu, a mai multor suveniruri), multi fani talentati(eu una am fost placut surprinsa),COSPLAY (again). Sunt de acord cu ce povesteste dana mai sus, dar as adauga ca cele mai multe scenete (la partea a 2-a) au fost inspirate din Death Note :).. Cei care nu ati venit : see ya next year!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aki chan
post Nov 3 2008, 03:27 PM
Post #8


Manga Freak
**

Group: V.I.P.
Posts: 24
Joined: 21-March 07
From: bucuresti
Member No.: 3.988
Points: 58
Gender:



A fost bestial, atmosfera a fost super ca in familie, gaseai sa faci ceva oriunde te duceai ... cel putin eu m-am distrat. Ce puteai sa iti doresti mai mult, manga, anime, amv-uri, cosplay ( tipe/tipi sexy), zona de gaming, fan-arturi ce vrei si ce nu vrei. Din pacate nu am prea ajuns pe la zona de gaming sa vad cu s-a descurcat methos (aka mumu), la concursul de amv-uri a castigat cine trebuia (Notorius, Maki <- personal mi-au placut foarte mult amandoua), sper ca vi s-a parut corecta jurizarea de la cosplay ( mai bine de atat nu cred ca se putea si nu intru in detalii ca nu se stie cand termin). Si pe final eu am regretat doar ca s-a terminat, parca aceste doua zile au trecut mult prea repede.

P.S. can't wait for next year *chuu*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Nov 3 2008, 04:06 PM
Post #9


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



aki for president!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Nov 3 2008, 04:17 PM
Post #10


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



WTF .. editttttt .... or ELSE! >_<
i resent this
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Nov 3 2008, 04:25 PM
Post #11


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mada4ever
post Nov 3 2008, 05:04 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 149
Joined: 24-July 06
Member No.: 2.789
Points: 281
Gender:



are votul meu !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 3 2008, 06:48 PM
Post #13


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... asta e tot feed-backul de la singurica mare conventie de anime & stuff din romanica ?!... credeam ca o sa-mi pare rau ca nu am venit...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Nov 3 2008, 07:09 PM
Post #14


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Nov 3 2008, 06:48 PM)
... asta e tot feed-backul de la singurica mare conventie de anime & stuff din romanica ?!... credeam ca o sa-mi pare rau ca nu am venit...


Sunt lenesi/obositi. Or sa posteze ei pana la urma (i hope :| )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Nov 3 2008, 08:04 PM
Post #15


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



atata lume se uita la thread .. dar nimeni nu vrea sa posteze nimik :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Nov 3 2008, 08:07 PM
Post #16


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Mie mi s-a parut super :D

Muuult mai bine organizat fata de anul trecut si a adus mai mult a ce se face in Occident. Mult mai aerisit (desi toamna dar tot a fost cald) si cu cate putin din fiecare (atat cat sa satisfaca gusturile si sa promita mai mult pentru urmatoarea editie): fanart, postere, stickere, insigne, manga, reviste cu interes cultural (sau gramatical) japonez; zona pentru gaming (am trecut repede pe aici deoarece nu am mare interes dar arata bine), zona de go si una pentru potentialii artisti si o sala incapatoare pentru Cosplay si AMV.

Ajung si la Cosplay. O_O Cata lume!!!! :D Am fost super incantata de atatia doritori, desi unii erau asa de timizi incat abia daca rosteau o vorba cand li se dadea microfonul (in prima zi, nu stiu cum a fost duminica pentru ca nu am mai reusit sa ajung). Insa trebuie admirati pentru timpul si efortul depus (unii mai mult, altii mai putin, trebuie sa recunosc....*cough* Shinju *cough*). Nu am apucat sa aflu cine a castigat :unsure:

Per total, mi s-a parut o editie extraordinara care a strans mai multi curiosi si fani decat in toti anii pusi impreuna (sau am nimerit eu o ora mai aglomerata :P) Ma bucur mult pentru varietatea produselor puse in vanzare si pentru interesul aratat, atat de organizatori cat si de vizitatori.

Sper ca urmatoarea editie sa fie si mai plina de succes decat aceasta. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Nov 3 2008, 08:12 PM
Post #17


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
atata lume se uita la thread .. dar nimeni nu vrea sa posteze nimik

Corect, corect! Postati, postati si postati, daca se poate si niste poze, filmulete ceva. Eu unul nu am putut sa vin la Nijikon, dar as vrea foarte mult sa vad orice fel de poza de acolo, sunt foarte curios cum a fost si imi pare rau ca nu am fost si eu acolo :( .

PS: Ma subscriu si eu la Aki for president campaign :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Nov 3 2008, 08:17 PM
Post #18


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Da, lenea asta...
Cat despre , nijikon 2008 numai de bine... lots of manga, asa ca m-am razbunat pt anul trecut cand am prins doar 1 vol :lol: , multe lucruri anime si jap related gen postere , insigne, jucarele, origami si alte . Cosplay-ul a fost super, mai ales pt prima data mi s-a parut chiar ok (Asa de rau imi pare ca nu am prins grupul sailor senshis :( )... emotiile si micile prob tehnice pot fi trecute cu vederea, zic eu :P . Mi-a placut si demonstratia de kendo... heupsche a facut o gramada de poze sensei-ului :lol: ... si inteleg de ce :P . Despre standul de jocuri nici nu mai are rost sa vorbim :P
Organizarea mi s-a parut destul de buna, oricum, mult mai buna decat anul trecut.. bine ca nu mai a fost iar sistemul ala de la intrare de la muzeu. :D
Sa speram ca anul urmator va continua evolutia :D
Poza nu am, sau ce am cred k le-a iesit mai bine altora cu tehnici mai avansate pt asa ceva :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Nov 3 2008, 08:40 PM
Post #19


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Am bifat si a 2'a editie a nijikonului. A fost fain, nici nu ma asteptam la altceva.
Chiar daca am stat foarte putin (in prima zi, iar in a 2'a deloc), mi'a placut mult. Totul; de la organizare pana la atmosfera generala. Atatia oameni euforici in acelasi loc, nu e un lucru pe care sa'l vezi foarte des.

Merchandise a fost destul (i'm very happy of my Sephiroth poster, desi l'as fi preferat pe Kadaj), de toate felurile, si sper ca artistii au vandut tot stocul. Unele postere facute de artistii autohtoni au fost foarte reusite..am si cumparat cateva.
Sper sa fi avut succes si lansarea Berserk, desi cat timp am stat nu am vazut pe nimeni pe la standul lor (care se afla chiar fata in fata cu intrarea).

N'am apucat sa vad decat foarte putin din concursul de cosplay. From what i've seen, most of the kids seemed to enjoy themselves (no sexual innuendo). Desi, unii participanti erau cam crispati. In fine, cand apare filmarea online, sa puneti un link si in topicul asta.

M'am inscris si la vreo 3 concursuri de gaming. Nu am apucat sa particip decat la Soul Calibur 3, la care am pierdut cu brio :lol: Tipul cu care am jucat a incercat sa ma linisteasca cu "nu prea mai stiu combo-urile" :))) Eu nu prea am jucat jocul, ce sa mai zic sa fi invatat combo-uri sau cine stie ce. Cel putin i'am luat o runda B)
La concursul Naruto, picasem cu o tipa (sau cel putin parea nick de tipa). Din fericire n'am avut timp sa particip si la Naruto. Spun din fericire, pt ca as fi riscat sa pired in fata unei tipe :lol: (desi puteam spune oricand ca am lasat'o sa castige, nee? :P )
Pont pt organizatori, in vederea urmatoarelor editii: aduceti si voi niste controllere mai putin muncite. Erau ingrozitoare stick-urile controller-ului de PS2.

In rest lume multa si euforie. Am reusit sa ma intalnesc cu toti cei pe care ii stiam personal din comunitate, si am cunoscut si cativa noi (salut Rafael). Imi pare rau ca nu m'am intalnit cu axi, pe care chiar vroiam sa'l vad, in cinstea vremurilor de p mirc. Am fost pe fuga, asa ca ramane pe data viitoare, cu scuzele de rigoare (pt axi si pt vebe).

Nu cred ca am stat mai mult de 2 ore din cauza unei conjuncturi nefavorabile (was in a hurry), a.i. n'am apucat sa vad proiectiile de AMV-uri sau demonstratia de kendo. Poate data viitoare. Daca a filmat cineva demonstratia de kendo, don't be shy with it.

In rest, organizarea a fost ireporsabila (mai ales daca ar fi sa compar cu Otakufest; nu vreau sa fiu rau, dar a fost o diferenta cam mare). Per ansamblu, cred ca a fost o editie foarte reusita, desi asta decid organizatorii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 3 2008, 08:55 PM
Post #20


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Cosplayul a fost inima conventiei. Desi au participat niste amatori, au reusit sa faca un spectacol pe cinste. Ne-am distrat de minune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |