Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Paradise Kiss, Parakiss


Bysu-Chan
post Jan 8 2011, 09:22 PM
Post #81


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



acest anime l-am vazut cu mult timp in urma (unul dintre primele vazute) :D
mie mi-a placut (mai ales rochia facuta de George) si grafica a fost buna :D
la fel si coloana sonora :P
vorbind din amintiri eu zic ca este un anime bun :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 9 2011, 10:05 PM
Post #82


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



L-am revazut de curand. Tot nu am putut suferi atitudinea rece a lui George chiar daca era fermecator.
Ce sa-i faci si cu geniile astea neintelese? Finalul a fost frumos. A atins aceeasi coarda sensibila ca si prima data.
Nu pot sa spun ca am inteles mai mult decat prima data deoarece nu am descoperit nimic nou, dar a fost cu siguranta o experienta placuta.
Mi-a palcut evolutia lui Yukari in domeniul modei. La inceput era asa de nearanjata, dar hainele ei devin tot mai frumoase cu fiecare episod. E o adevarata incantare pentru fete sa se uite la acest anime din cauza hainelor XD.
Povestea evolueaza incet, lipsita de clisee si cu o idee destul de profunda in spate. Ce ne face sa ne simtim cu adevarat impliniti? Sa facem ceea ce vrem noi sau ce vor cei din jurul nostru sa facem? Personajele noastre [mai ales George si Yukari] reusesc sa aleaga calea de mijloc. Nu poti fi fericit facand doar ceea ce-ti este cerut, dar nici nu poti fi egoist sa faci doar ceea ce vrei.
Nice anime! It's worth enlist a watch! :)

Recomand si ultimul capitol din manga pentru cei care vor sa descopere cine e sotul lui Yukari. ^_^

QUOTE(Kassy @ Dec 30 2010, 08:24 PM)
in primul rand n-am stiut ca Yukari avea sa fie protagonista, eu tot am sperat ca Caroline sa fie.
*


Sunt una si aceeasi persoana @.@....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ame_chan
post Dec 23 2011, 04:42 PM
Post #83


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 22-December 11
From: Constanta
Member No.: 10.789
Points: -28
Gender:



Tin sa mentionez ca am vazut aceasta serie intr-o singura zi. Si incep:

Imi plac asemanarile dintre Paradise Kiss si NaNa; cum NaNa este seria mea preferata, i s-a alaturat si Paradise Kiss.
Cand am vazut reclame + curte fragmente pe la animax, credeam ca Miwako ma va enerva, dar mi s-a parut super cute ^_^
Mi-a placut relatia dintre ea si Arashi, mi-a placut mult si de Arashi ca personaj, desi era putin cam posesiv cu Miwako.
Mi-a placut super mult stilul sau vestimentare, punk aproape ca cel al personajelor din NaNa.
Mi-a placut si personajul Izzabelei, chiar daca era un barbat in haine de femeie, mi s-a parut a fi mult mai mult decat atat.

Sfarsitul este unul imprevizibil, dupa toata povestea prezentata in cele 12 episoade nu te astepti sa se termine asa, dar nu este un final banal, toata lumea e happy si yey se termina, ci este unul care iti da de gandit.

Mie una, mi se pare un anime foarte reusit care poate fi vizionat mai de oricine ^_^

De asemenea si ost-ul este unul la fel de special cum este si aceasta serie pentru mine.

p.s. A vazut cineva Live Action-ul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gaia
post Feb 5 2012, 12:49 AM
Post #84


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 28-January 12
Member No.: 10.843
Points: 79
Gender:



superb, este unul din primele animeuri pe care le-am vazut cu ceva ani in urma.
mi-a placut la nebunie atmosfera dark si viziunea realista a autorului.
in plus, finalul e emblematic si te face sa te gandesti la multe lucruri ( ca in viata reala povestile de dragoste nu sint mereu fericite, ca your first love is not always your last love, ca de multe ori nu poti intersecta viata personala cu cariera...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 01:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |