Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> One Piece Sau Naruto, Pirati sau Ninja?

Care va place mai mult?
 
[ 16 ] ** [44.44%]
[ 20 ] ** [55.56%]
Total Votes: 36
Guests cannot vote 

darczon69
post Nov 18 2011, 12:16 AM
Post #61


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Nov 17 2011, 11:04 PM)
In timpul confruntarii lor in Chun Ex, Naruto a spus ca "I will change the ways of the Hyuuga", si ce mod mai bun ar fi sa le change the ways decat sa ii aduca impreuna pe The Prodigy of the Clan cu The Main Heiress?

Anyway, we will wait and see what happens.
*



O mica problema: nu Hinata e Main Heiress, ci sora-sa mai mica.

Probabil ca Neji might have fallen for her, dar nu cred ca Hinata il va iubi vreodata asa cum il iubeste pe Naruto :). Si iar avem un love triangle :twisted: . Anywhore, we shall wait, indeed.

Un pic mai ontopic:

M-am apucat de manga One Piece: 20 de capitole am citit pana acum. E faina :D, dar inca nu e epica...mai astept.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Nov 18 2011, 02:23 PM
Post #62


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Nov 18 2011, 12:16 AM)
O mica problema: nu Hinata e Main Heiress, ci sora-sa mai mica.

Probabil ca Neji might have fallen for her, dar nu cred ca Hinata il va iubi vreodata asa cum il iubeste pe Naruto :). Si iar avem un love triangle  :twisted: .
*



Eu inca raman off topic si continui (sorry in advance pt ca nu despre asta e threadul...):
Hinata ar putea fi inca Main Heiress, oricat de mult ar nega ea asta, pt ca multi inca nu o vad pe Hanabi cu ochi buni din moment ce e the second born. Din punct de vedere al strength in momentul de fata, recunosc ca nu stiu cine e mai tare dintre ele 2. Inclin sa cred ca e Hinata. Iar o chestie care inca tine in picioare controversa legata de faptul ca Hinata e Main Heiress este faptul ca nici una dintre ele nu a primit acel Seal pe frunte. Logic ar fi fost ca imediat ce Hinata a ajuns in team 8, sa fi primit si Seal-ul care o trimitea direct in branch family. Un lucru este sigur: pana la sfarsitul seriei, una dintre ele va avea acel Seal pe frunte, asta daca nu li se schimba sistemul intre timp.

Inca un love triangle? Eu nu stiu ce forma geometrica se potriveste relatiilor dintre personajele din Naruto din moment ce fiecare place pe cineva care la randul lui, place pe altcineva. Faptul ca Hinata nu l-ar iubi pe Neji la fel de mult cum il iubeste pe Naruto nu se stie, pt ca eu sunt convins ca poate simti la fel de intens si pt el, daca Naruto va reusi in cele din urma sa fie cu Sakura (sau oricare alta tipa). Pt mine, Chunin Exam si faptul ca Neji si Hinata s-au luptat are o semnificatie sacra. Poate nu da de inteles, dar ea nu doar pe Naruto il admira in acea perioada. Admira pe toti cunoscutii ei care ii considera mai puternici decat ea, si in categoria asta intra si Neji. Pe Naruto il admira in mod special pt greutatile psihologice pe care le-a indurat. In timpul confruntarii cu Neji, ea cred ca tremura nu de frica faptului ca el putea s-o omoare, ci mai ales din faptului ca trebuia sa se confrunte cu una dintre persoanele pe care le admira. De asemenea, Neji era constient de faptul ca ea nu avea cum sa-l invinga si de-aia a tot indrumat-o sa renunte. Ce nu stia el este cat de important era acel meci pt ea, pt a-si dovedi sieshi mai intai de toti, ca s-a schimbat si ca a devenit mai buna.
Uite, Hinata e in stare sa se arunce in fata glontului pt cel pe care il iubeste, dar cum ar reactiona daca cineva ar face acelasi lucru pt ea din aceleasi motive? In plus, sa nu uitam ca ii cam datoreaza viata lui Neji din moment ce el a gasit-o si a dus-o la Sakura sa o vindece. Nu zic, ca Neji o sa-i scoata vreodata ochii pt asta, dar pt fanii ai cuplului NejiHina, chestia asta a insemnat ceva enorm. De asemenea, si faptul ca s-au antrenat impreuna for almost 3 years inseamna la fel de mult, pt ca either way you look at it, they have a really strong bond now. Un lucru la care e Neji foarte priceput, este sa isi ascunda sentimentele, pt ca de, ei sunt ninja, si sentimentalismele ar putea sa le afecteze concentrarea in lupta. Nu stiu daca citesti manga, dar un bun exemplu tocmai a fost dat in ultimele capitole. The only minds Kishi-Kami-sama allows us access into sunt cele ale lui Naruto, Sakura si Hinata, si dupa cum se poate vedea, ei sunt chiar governed by their emotions deoarece Naruto avea tendinta sa go on a Kyuuby rampage, Sakura e destul de kind si ii vine destul de greu sa omoare, iar Hinata intra in lupta doar atunci cand cineva e intr-o situatie nasoala si se simte datoare sa intervina (nu ma refer aici la cazul cu Pain, pt ca au fost mai multe astfel de occurrences).
Kishi-Kami-sama chiar a declarat ca a intetionat sa o faca pe Hinata cea mai human-like dintre personajele lui. Daca Naruto va ajunge cu alta fata, Hinata sunt convins ca va avea acel sentiment de fericire datorat faptului ca si Naruto e fericit la randul lui.

Imi cer scuze pt un raspuns de dimensiuni epopeice, dar am studiat foarte in detaliu problema dim moment ce sunt sustinator al unui cuplu incestuos, si trebuie sa am argumente serioase sa back up my beliefs, altfel, why do it at all? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 18 2011, 05:20 PM
Post #63


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Nov 18 2011, 02:23 PM)
Eu inca raman off topic si continui (sorry in advance pt ca nu despre asta e threadul...):
Hinata ar putea fi inca Main Heiress, oricat de mult ar nega ea asta, pt ca multi inca nu o vad pe Hanabi cu ochi buni din moment ce e the second born. Din punct de vedere al strength in momentul de fata, recunosc ca nu stiu cine e mai tare dintre ele 2. Inclin sa cred ca e Hinata. Iar o chestie care inca tine in picioare controversa legata de faptul ca Hinata e Main Heiress este faptul ca nici una dintre ele nu a primit acel Seal pe frunte. Logic ar fi fost ca imediat ce Hinata a ajuns in team 8, sa fi primit si Seal-ul care o trimitea direct in branch family. Un lucru este sigur: pana la sfarsitul seriei, una dintre ele va avea acel Seal pe frunte, asta daca nu li se schimba sistemul intre timp.

Ce seal? Acela se aplica doar celor din branch family pentru a contracara o tradare: in cazul in care ai vreun gand rau impotriva main family, sealul se activeaza, ergo you're dead. S-a vazut asta in acel filler in care a fost ales Neji ca warlord: branch family avea seal pe frunte, main family nu avea.

Pe Naruto il admira in mod special pt greutatile psihologice pe care le-a indurat.

Il admira si il iubeste pentru ca a fost singurul care a protejat-o si atunci cand era mica si in timpul examenului, pe cand Neji nu dorea altceva decat sa o omoare pentru a se razbuna pe unchiul sau. Cel putin asta mi-a dat de inteles, pana ce i-a bagat Naruto mintile in cap.

In plus, sa nu uitam ca ii cam datoreaza viata lui Neji din moment ce el a gasit-o si a dus-o la Sakura sa o vindece.

Nu mai tin minte bine si nici nu am episodul sa confirm, dar nu tipul ala nou care a aparut in timpul luptei (the Byakugan guy) care statea langa Sakura a vazut ca Hinata se lupta cu Pain si mananca bataie pe paine? Parca Neji, Lee si Tenten au venit mai tarziu pe campul de batalie, undeva la sfarsit.

De asemenea, si faptul ca s-au antrenat impreuna for almost 3 years inseamna la fel de mult, pt ca either way you look at it, they have a really strong bond now.

Da, ambii il admira la fel de mult pe Naruto si se antreneaza atat de mult in mare parte pentru el: e randul lor sa il protejeze. Deci, sunt legati de dragostea lor pentru Naruto (god, that's cheesy����  :blink: )

Nu stiu daca citesti manga, dar un bun exemplu tocmai a fost dat in ultimele capitole. The only minds Kishi-Kami-sama allows us access into sunt cele ale lui Naruto, Sakura si Hinata, si dupa cum se poate vedea, ei sunt chiar governed by their emotions deoarece Naruto avea tendinta sa go on a Kyuuby rampage, Sakura e destul de kind si ii vine destul de greu sa omoare, iar Hinata intra in lupta doar atunci cand cineva e intr-o situatie nasoala si se simte datoare sa intervina (nu ma refer aici la cazul cu Pain, pt ca au fost mai multe astfel de occurrences).

Nu citesc manga, asa ca aici nu am ce comenta :D, in afara faptului ca Naruto o iubeste atat de mult pe Hinata incat a intrat in 4 tailed Kyuubi din prima si a fost in stare chiar sa ajunga la 9 cozi si sa rupa sigiliul pentru ea, cu toate ca si-a jurat ca nu va mai folosi puterea aia blestemata. Cred ca asta spune multe despre relatia lor.

Singura data cand a mai facut asta la "nervi" a fost cu Orochimaru si, chiar si atunci, a trecut prin mai multe faze si abia a ajuns la patru cozi.


Kishi-Kami-sama chiar a declarat ca a intetionat sa o faca pe Hinata cea mai human-like dintre personajele lui. Daca Naruto va ajunge cu alta fata, Hinata sunt convins ca va avea acel sentiment de fericire datorat faptului ca si Naruto e fericit la randul lui.

Aici sunt de acord :). Chiar daca Naruto va ajunge cu Sakura (nu ma deranjeaza Naru X Saku, chiar mi se pare foarte posibil; eu am probleme cu Neji x Hina :D), cred ca Hinata va fi fericita pentru el.

Imi cer scuze pt un raspuns de dimensiuni epopeice, dar am studiat foarte in detaliu problema dim moment ce sunt sustinator al unui cuplu incestuos, si trebuie sa am argumente serioase sa back up my beliefs, altfel, why do it at all? :)

God, I love "arguing" with smart people :D.

*



Ahem B) . Cred ca ar trebui sa continuam asta pe PM, daca mai ai chef ;) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Nov 18 2011, 06:07 PM
Post #64


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



One piece are un story mult mai interesant decat naruto,plus e si un pic mai serios avand subiecte cu subinteles de genul sclavie,rasism,homosexualitate .Mie imi plac amandoua dar nu se compara una cu alta,OP e la un alt nivel.OP chit ca are o gramada de episoade nu are nici 10% din fillerele care le are naruto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 18 2011, 06:21 PM
Post #65


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(shobo @ Nov 18 2011, 06:07 PM)
One piece are un story mult mai interesant decat naruto,plus e si un pic mai serios avand  subiecte cu subinteles de genul sclavie,rasism,homosexualitate .Mie imi plac amandoua dar nu se compara una cu alta,OP e la un alt nivel.OP chit ca are o gramada de episoade nu are nici 10% din fillerele care le are naruto.
*




+1. Atata stiu si eu despre One Piece: ca e foarte sarac in fillere.

Ma rog, deja a inceput sa devina foarte interesanta manga (capitolul 89) :D. Ma bucur ca m-am decis sa o citesc. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ichirou
post Nov 18 2011, 10:31 PM
Post #66


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 10-November 11
Member No.: 10.741
Points: 25
Gender:



Desigur One Piece pentru ca e original.....mai interesant......iar istoria e prea tare + e foarte amuzant are multa comedie si pur si simplu te simti bn cand te uiti cel putin eu ma simt asa ^^ sper sa incerci one piece
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 24 2011, 12:30 PM
Post #67


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Ichirou @ Nov 18 2011, 10:31 PM)
Desigur One Piece pentru ca e original.....mai interesant......iar istoria e prea tare + e foarte amuzant are multa comedie si pur si simplu te simti bn cand te uiti cel putin eu ma simt asa ^^ sper sa incerci one piece
*




Sunt la episodul 13. Inca astept sa devina toate cele de mai sus. :)

Desigur, nu am de gand sa ma opresc sau sa judec o serie de 500+ episoade dupa doar 13 episoade vazute, dar...daca nu devine un pic mai interesant (luptele pana acum sunt foarte boring) pana la episodul 50, voi reveni la manga. Da, amuzant este, in sensul ca Luffy e cam...dens. Adica, foarte dens. :lol: .

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 24 2011, 12:30 PM
Post #68


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Ichirou @ Nov 18 2011, 10:31 PM)
Desigur One Piece pentru ca e original.....mai interesant......iar istoria e prea tare + e foarte amuzant are multa comedie si pur si simplu te simti bn cand te uiti cel putin eu ma simt asa ^^ sper sa incerci one piece
*




Sunt la episodul 13. Inca astept sa devina toate cele de mai sus. :)

Nu stiu ce sa zic de "original"...e vorba de pirati. La fel cum si la Naruto e vorba de ninja. Deci... ;)

Desigur, nu am de gand sa ma opresc sau sa judec o serie de 500+ episoade dupa doar 13 episoade vazute, dar...daca nu devine un pic mai interesant (luptele pana acum sunt foarte boring) pana la episodul 50, voi reveni la manga. Da, amuzant este, in sensul ca Luffy e cam...dens. Adica, foarte dens. :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:26 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |