Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Soul Calibur


Mikael
post Oct 31 2007, 03:48 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



ma mir cum de nu sa facut un topic despre acest joc..eu unu sunt de parere ca e cel mai bun joc de fighting...animatia e facuta foarte bine, controlul usor de invatat/folosit/manipulat..toate miscarile personajelor sunt bine facute...dodge-urile sunt foarte bine facute astfel avand ocazia sa ataci mai mult...alt punct forte sunt sutele sau paote miile de combouri care se pot face foarte usor..tinand cont ca poti incepe un combo si imrepuna cu dodge-uri poti face sa castigi fara sa fii atins...alt punct sunt guard/guard-impact care iti da ocazia pt un contra-atac...mai e desigur vs special unde fiecare arma are proprietati (life steal, increased damage, protection) dar pot fi si negative (each atack drains life) si multe altele..cu chestia cu special nu pot intra in prea multe amanunte pt ca e f mult de explicat...si acum sa aud pareri....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 31 2007, 10:40 PM
Post #2


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Mi-au placut cronicile :)
Fightingul e bun doar ca am observat un lucru. Comparativ am jucat Soul Calibur apoi Tekken. Ideea ca fost ca dupa 3 partide de Soul Calibur ma dureau degetele pe cand dupa o jumate de ora de tekken nu aveam mai nimic. Ce vreau sa zic cu asta mi pare mai complex controlul pentru SC dar poate vorbesc total pe langa subiect (totusi in medie combinatiile la tekken depasesc suta per jucator asta vorbind asa despre complexitatea jocului).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Nov 29 2007, 02:58 PM
Post #3


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



cilu
post Oct 31 2007, 10:40 PM

omfg o_O cilu activ pe a-c

Ontopic, am jukt Soul Calibur pe Dreamcast si Soul Calibur 3 pe PS2. Nu f mult ce'i drept, ptk fighting games nu's my cup of tea. Dar e singurul joc d bataie pe kre il am si imi place. O sa incerc odata si story mode-ul din SC3.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Feb 22 2010, 10:30 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



@cilu diferenta dintre tekken si soul calibur e foarte mare oricum la mine no1 e soul si pe langa asta la tekken daca te apuci sa faci juggles de 7-8 -9 chiar 10-11 hits si le tot incerci credema ca o sa te doara degetele, de ex la Jin are un launcher cu: fata o pauza mica jos fata patrat. Si dupaia sal tii in aer cat mai mult si pana am invatat uppercut-ul ala mia luat ceva si la Lars iara e o faza care trebe sa faci: fata spate triunghi patrat foarte repede ca sa poti face bound combos si juggles eh eu vorbesc de Tekken 6 Bloodline Rebellion dar cam cu aceeasi chestie se mananca 5 sau 6...in fine back to SC

@shuin daca incerci story modeul in SC 3 devii pro eh ma rog inveti sa joci foarte bine daca il faci si nah si ideea e ca nici in cazul meu fighting game-urile nu erau my cup of tea dar am dat de prieteni care jucau sc si cand va strangeti vreo 5-6 si jucati cateva ore bune credema ca o sa inceapa sati placa

ok si acuma my post...am luat un ps3 impreuna cu 2 prieteni si avem soul calibur 4, tekken 6, but about SC am jucat vreme buna si pana la urma am reusit sa inregistram niste meciuri si leam pus pe youtube here ya go

canalu meu de youtube:

http://www.youtube.com/user/mitzanu2007

si asteas linkurile catre meciuri in caz ca nu intrati direct pe canal

http://www.youtube.com/watch?v=5czZ1K6bDhE
http://www.youtube.com/watch?v=prISylfWtvU
http://www.youtube.com/watch?v=19_hc5CGkzU
http://www.youtube.com/watch?v=yO1uxEsgQqk
http://www.youtube.com/watch?v=E3H12fgvDDM
http://www.youtube.com/watch?v=1Gti_33Srrs

o sa mai pun dar sa vad cum il conving pe prietenu cu camera sa o mai aduca la o strangere
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post May 22 2010, 07:38 AM
Post #5


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Am jucat o puzderie de astfel de jocuri, dar de departe Soul Calibur mi s-a parut cel mai bun. Dupa ce am jucat ultimata data Soul Calibur 2 emulat pe Dolphin si SC3 pe XboX360, Street Fighter, Tekken, Guilty Gear, toate mi s-au parut banale.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 23 2010, 09:57 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



@PhoeniX ma bucur ca mai sunt entuziasti de SC paici, dar dont be dissin on Tekken and SF, eu le joc pe toate 3 cu aceeasi placere, e adevarat ca prima oara cand le-am incercat nici mie nu prea mi-au placut, dar am devenit fan destul de usor ca le-am tot jucat...cat despre SC..SC4 ai incercat?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post May 23 2010, 02:06 PM
Post #7


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Cand am zis ca am jucat SC3 am vrut sa scriu 4 (typo, sowwy, ma bad :| ).

Imi place si SF4, si Tekken, am jucat foarte mult SF4, mai ales pe PC, eram la stadiul in care casapeam cam tot ce se putea fie solo fie multi. Ma enervat mult faptul ca nu puteai face un combo klumea, odata ce unul era la pamant nu mai puteai da in el, in SC hit counterul merge continuu, dai in el in orice situatie, pe jos, pe sus, in stanga in dreapta, oriunde, oricand. Acest lucru mi-a placut enorm, punand foarte bine accentul pe block-uri bine sincronizate si reflexe duse la maxim. Also, mi-a placut mult ideea de ring complet 3d, cu miscare in voie (yey, libertate de miscare), mai ales ca primul fighter care l-am jucat o perioada lunga de timp a fost Toshinden Battle Arena, acum multi, multi ani pe PC, care avea in spate un concept foarte asemanator cu Soul Calibur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:30 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |