Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

24 Pages « < 22 23 24 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Fighting Games...


Whip
post Jun 11 2004, 06:09 PM
Post #461


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Dar de KOF NEO WAVE??? ce ziceti?...mie mi se pare ca arta bine....si sper sa-l puteti lua....din cate am inteles nu este PS...asa ca...poate este un inlocuitor al 2004-lui??? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 11 2004, 10:01 PM
Post #462


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Iti tre emulator FUNCTIONAL de DREAMCAST pt Neo Wave!
La ora actuala ....is doar cateva bune....dar nu prea is optimizate.....in traducere iti cam tre turbina de comp....si chiar si asa nu e garantat ca merg unele jocuri pe el....

O sa incerc sa fac rost de rom de la cineva.....Cat despre emulator....creca Mad Dan e mai in tema ca mine!!! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Jun 11 2004, 10:51 PM
Post #463


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Nu te mai obosi, am incercat cu toate 3 cele mai bune , si nu merg decat jocuri de acu 10 ani. M-as mira sa mearga si asta :cry:
Dar, nu strica sa ai rom-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jun 14 2004, 07:10 AM
Post #464


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Decat sa va chinuiti atat, mai bine va luati PS 2 si gata... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 14 2004, 08:47 AM
Post #465


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Nu......la ce dracu sa dau 7-8 mil pe jafu ala de consola ...cand cu bani astia pot sa imi iau o turbina de placa video...sau un monitor de 21 inch ...sau un dvd rwiter....Si in plus...rahatul ala de consola...are atat de prost celula de citire....ca deh...e de la SONY( cdroame Sony = ultimul jaf) ....incat dupa un an...incepe sa faca figuri....
Ca sa nu mai vb de cat dau pe un titlu ....Iar daca vreau sa imi ruleze dvduri sparte...tre sa o "modific"...ceea ce ma mai costa vreo 800k...

Asa...ca ...No way ....Astept emulator...de jaf de consola.....deh....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Jun 14 2004, 11:47 AM
Post #466


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



PS2 nu imi iau din principiu, doar nu o sa ii ajut pe aia din cauza carora jocurile de fighting nu mai sunt pe PC. :twisted:

In fine, si aia mai lipseste acu, sa dau 8 mil pe chestia aia. Mai ales ca am alergie la gamepaduri. Keyboard rulz :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jun 14 2004, 03:16 PM
Post #467


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai daca tot sunteti atat de infometati dupa KOF Maximum Impact, si celalalt... Neo Wave, va trebui sa faceti asta... daca nu, va trebui sa asteptati, si poate-poate o sa iasa si un emulator de care ssa fii sigur...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Jun 16 2004, 08:40 PM
Post #468


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



cui ii pasa cat de stabil e? daca as stii ca merge 10 zile dupa care tre sa fac format c:..l-as instala...10 zile de placeri interzise :twisted: :twisted:
Oricum, until then...sa salivam impreuna
PS: ati vazut careva jocul Street fighter the movie..asa e de dur..in stil mortal kombat 3, cu pers decupate din film..asa e, cu minunatu Van Damme, si cu minunata Kylie minogue....e dur jocu..e super funny(la fel de prost ca filmu, dar macar poti sa-i spargi gura lu' Van Damme :evil: Hell Yeah!!!) download la www.planetemu.net, sectiunea Mame, nume...am uitat..SFTMV, or somethin..are vreo 30 de megi, da merita..numa sa vezi ce ridicol arata perosnajele 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Sep 10 2004, 07:26 PM
Post #469


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Acu vazui si yo topicu.Sorry ca nu scrisei mai devreme.
KOF mi s-a parut cel mia tare,dar care mai are si alte jocuri fighting in stil anime,poate mai imi da si mie.
Pupici dulci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 14 2005, 11:06 AM
Post #470


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Si... mai facem vre-un KOF sau GGXX de CERF ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Mar 14 2005, 02:11 PM
Post #471


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Intotdeauna cu placere Chris. :) Daca vine si majin.....o sa avem concurenta serioasa..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 15 2005, 11:37 AM
Post #472


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



E asa de bun Majin la vreouna din ele Immortality ? E stiu ca e doar gura de el ! :twisted:

Mai ramane sa vedem unde am putea juca... :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Mar 15 2005, 12:54 PM
Post #473


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Nu stiu Chris.Nu am jucat inca cu majin.Sper sa nu-mi iau totusi bataie prea rau.... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Apr 6 2005, 10:57 AM
Post #474


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



nu stiu de ce lauda lumea maximum impact-u asa de mult. ca o traducere de la seriile 2d la 3d mi se pare destul de slabut. e-Z : SFTM-u e o alta dovada de ingeniozitate a capcomului de a scoate mai multi bani dupa brandu lor, desi hardware-u pentru jocu ala nu e facut de capcom(vezi seriile EX). si da , sunt de acord , jocu e de caca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Apr 6 2005, 11:45 AM
Post #475


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



kso....chris...urusai ........ AHO !!! ore wa koros!!!!

QUOTE
E asa de bun Majin la vreouna din ele Immortality ? E stiu ca e doar gura de el !  



lasa ca ard eu pt asta...grrrrrrr /angry
asta unu la mana,cat despre maximum imact,parerea mea e ca nu e nici un fighting mai bun ca el la ora actuala...chiar si tekken 5 pe care il am mi se pare mia slabutz....kof forever!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 30 2005, 07:24 AM
Post #476


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



24 de pagini de posturi,hell no,draq mai sta sa vi le citeasca pe toate...orikum am cam prins din zbor ideea despre ce se vorbeste aici,sau macar prin ultimile posturi!!!
Anime Fighting Games...pai hai sa vedem:
1. in primul rand ar fi Guilty Gear XX reload,cel mai bun pana la ora actuala...sau pana apare Isuka(sorry Majin,FoF MI nu am jucat inca,poate e ceva de capul lui!!! :P )
2. Dragon ball Z budokai3...clar,din nou: cel mai bun joc DBZ de la ora actuala...sau pana apare Budokai Tenkaichi :P (cu toate ca I have my doubs about it...pare o clona)! B3 cred ca e primul joc de acest gen care m-a tzinut (si inca ma mai tzine) cu aceeasi palecere in fatza monitorului...deh..teveului...este pur si simplu SUPERB!!! Daca nu ash avea io a anume rivalitate in GGXX cu un anumit membru de pe aici,cred ca B3 would be king!!!
3. pe locul 3 ar cam fi ingramadite mai multe jocuri,pt si mai multe console (nu le iau la rand): Street Fighter (cam multe titluri),King of Fighters (din nou,cam mute titluri),joace YuYuHakusho,joace DBZ (cel mai memorabil dupa B3..."Hyper Dimension"),Gundam Wing Endless Duel (what can I say...sunt fan al seriei),Soul Edge,Soul Calibur2, Tekken(-uri cat cuprinde),Ehrgeitz(<---sper ca asha se scrie,nu mai stiu exact :P _orikum jocul este destul de slabutz,de genul celor cu wresling,cel mai mishto lucru la el este introducerea peronajelor din RPG-urile Japoneze...printre care si probabil nu au avut un mare impact asupra mea (daca imi mai aminCloud,Tifa,Sephiroth,Vincent si Yuffie... :lol: ),ar mai fi multe,dar nu mi le mai amintesc...tesc ceva,voi revenii)!!!
ja ja
P.S.: tocmai am vazut ca a aparut aici in Bv KoF 2000-2001 pt PS2 la promotzie,si ma intrebam daca merita,costa ceva,nu mult,dar totushi costa!!! Majin,tu ce zici? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Oct 7 2005, 01:47 PM
Post #477


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



QUOTE(Kanessj @ Sep 30 2005, 07:24 AM)
24 de pagini de posturi,hell no,draq mai sta sa vi le citeasca pe toate...orikum am cam prins din zbor ideea despre ce se vorbeste aici,sau macar prin ultimile posturi!!!
Anime Fighting Games...pai hai sa vedem:
1. in primul rand ar fi Guilty Gear XX reload,cel mai bun pana la ora actuala...sau pana apare Isuka
*



erm , Isuka a aparut, si chiar de ceva vreme. Eu stiu de un Isuka scos inainte de XX.

Cat despre ierarhii, preferatul meu ramane Street Fighter III 3rd strike, daca tot vorbim despre overall. Excelente animatii , muzica ... de fapt cuvantul "excelent" e potrivit pentru intregul pachet , avand in vedere ca e vorba de un joc scos prin 98-99, construit pe engine-ul unuia scos si mai inainte. GG X-urile , sunt foarte complexe din toate punctele de vedere , dar asta nu putea fi decat urmatorul pas firesc in jocurile beatemup 2d, care sa profite oarecum si de hardware-ul superior al atomiswave-ului, asa ca nu ma impresioneaza *ATAT* de mult , desi sunt ok. Restul jocuruilor la care as putea face un review sunt prea multe de mentionat , asa ca astept pana apare vreunu aleator in discutiile de aici :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ryo
post Jan 22 2006, 11:16 AM
Post #478


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: 6-November 05
Member No.: 1.920
Points: 49
Gender:



KoF Maximum impact... slab...foarte slab o incercare sa aduca kof in mediu 3D, tentativa esuata.Isuka si el un joc f slab(pe departe cel mai slab din serie), au schimbat prea multe, inca putin si o da in rpg.

Singurele fighting-uri noi,relativ noi si care-mi plac ggx,ggxx reload cam atat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

YamiVegeta
post Apr 23 2006, 11:26 PM
Post #479


100% Elf Girl *_*
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 23-April 06
From: ...lost somewhere near Arad >_<
Member No.: 2.466
Points: 107
Gender:



Hmm Guilty Gear XX #Reload the Midnight Carnival mi se pare cel mai bun care l-am jucat. Foarte dragutz, charactere cu poveste si foarte diferite. Movieurile sunt super ^_^. Dizzy , iubirea mea ^_^ Cea mai tare gagica dintr-un joc de pana acum :P
Sound-trackul e super, mai ales cel din intro-ul Guilty Gear X. Stie cumva cineva daca exista vreu film Guilty Gear? O_o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nowayout
post Apr 27 2006, 09:11 PM
Post #480


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 27-April 06
Member No.: 2.496
Points: 15
Gender:



Am jucat si eu ggx ala primu am inteles ca is mai multe si as vrea sa mai mil iau odata,stie cineva un torent sau ceva de unde pot sa il iau?sau alte situri cu torente etc de unde pot lua mai multe jocuri anime? nu trebuie sa fie numa fighting games,mersi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

24 Pages « < 22 23 24
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:52 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |