Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Povesti Inuyasha, povesti cu inyasha facute de fani


mitsuki92
post Jun 3 2008, 12:05 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.660
Points: 73
Gender:



INUYASHA

made by mitsuki92

(PERSONAJELE kare vor ramane la fel vor fi cele principale inuyasha kagome kikyo sango miroku shhipo & Co,dar povestile vor diferi,desi unele parti se vor asemana cu originalul...
SNOPIS:KAGOME-o eleva de 15 ani care traieste intr-o casa modesta din Tokyo impreuna cu familia ei:mama,fratele si bunicul.Tatal ei o parasise pe mama ei knd ea era foarte mika....
INUYASHA-Intr-o alta lume,departe de Tokyo sau de orice alt oras modern din Japonia,in Japonia antika intr-un sat,traia impreuna cu mama sa Izayoi un hanyou(semidemon) de 17 ani care nici makar nu stia k nu este om....nu inka.El mai avea un frate vitreg de care nu stia care impreuna cu tatal lor Izutomo incercau din rasputeri sa gaseasca o cale sa fie cei mai puternici youkai(demoni)
KIKYO-O miko(preoteasa) din Japonia antica ce locuia in satul in care locuia si Inuyasha.Se cunosteau din copilarie si erau prieteni buni.Era singura,inafara de mama baiatului care isi daduse seama k el are niste puteri ciudate pt k era foarte puternik)

Episodul 1- Viata normala a lui Kagome
-Kagomeeeee!!!!Trezeste-te!!Vei intarzia la scoala!
-Da,mama!!!Dar nu e pre devreme?!
Fata se ridica din pat,buimacita si se duce inspre ceasul de pe biroul ei kand...
-Ceeeeeeee?!Atat de tarziu este?...Dar parca am dormit o fractiune de secunda,striga fata si se repede spre dulap se imbraca cu o viteza impresionanta,isi ia ghiozdanul...
-De masa nu mai am timp,mama!Mersi pt pachetel...Il voi manca la scoala...Aoleu!!Itechimasu(am plecat)!!!
Incepuse sa alege foarte repede spre scoala knd,datorita faptului k in acel moment se uita la ceas sa vada dak mai are timp sa ajunga,se ciocneste de colega ei Hazumi
-Ahhhh...Gomen ne(scuze)!!Ma grabeam la scoala si nu te-am vazut!
-Nu-i nimik!!Daijobu?(esti bine?)Pana acum da,dar dak nu ne vom grabi sa ajungem la scoala atunci chiar k o s-o patim!
Fetele fug repede spre scoala,urca in goana treptele si ajung in clasa si,spre mare lor surprindere gasesc clasa goala cu tocilarul clasei la catedra
-Umino,ce s-a intamplat?Unde sunt ceilalti?Fetelor voi nu ati aflat inca?!Azi avem liber pt k este ziua de nastere a directorului si toti profesorii sunt invitati.Doar stii cum este.Nu pierde nici o ocazie sa sa dea in spectacol
Fetele incep sa rada:-Asa-i!!!Ce prostute suntem,Hazumi!!De fapt daka tot suntem impreuna hai sa profitam de ziua asta libera si sa mergem in parculetul din fata casei mele sa-ti arat faimoasa fantana de care bunicul meu e asa mandru.
-Bine!Hai sa mergem!
Ele se indreapta spre parculetul cu pricina nebanuind nimik din ceea ce avea sa se intample...

(((Va Urma...)))

:( spuneti-mi va rog dak sa continui,desi eu vreau dar dak nu am cititori nu are sens :( ...va pup!Sayonara! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 3 2008, 08:33 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Ai un cititor aici :D.Asadar sa nu ma dezamagesti si sa postezi continuarea :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitsuki92
post Jun 3 2008, 09:41 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.660
Points: 73
Gender:




INUYASHA

made by mitsuki92

Episodul 2- Fantana Interzisa
Bunicul lui Kagome ii interzisese acesteia sa se apropie de fantana,fara sa fie vre-un adult prin preajma.Desi acest lucru era destul de staniu si fata incercase de multe ori sa afle misterul ce invaluia aceasta fantana,niciodata nu a putut afla nimic pt ca de fiecare data bunicul gasea o metoda sa schimbe subiectul.Cu atat mai ciudat era ca se parea ca batranul o indrageste.O considera practic numai a lui.Deseori se ducea langa ea si o privea indelung si rareori ii lasa pe nepotii sau pe fiica lui sa se apropie de ea.
-Kagome,la ce te gandesti?Pari ingandurata
-Gomen ne(skuze)!Nu-ti face griji nu e nimik important,raspunse fata parka de pe o alta lume uitandu-se la fata lui Hazumi cand tocmai ii veni o idee.
-Hazumi,nu arati delok bine!Ar trebui sa ne asezam si sa te odihnesti putin...
Ajunsesera in parculetul din fata casei si o aseza pe Hazumi pe o bancuta si hotari ce e timpul sa incalce promisiunea pe care i-o facuse bunicului ei de a nu se apropia de fantana;in plus era si pretextul ideal:Hazumi
-Asteapta-ma aici!Ma voi duce sa-ti aduc un pahar cu apa pt k vad k esti destul de palida,minte Kagome pt ca pretextul sa fie valabil chiar si pt Hazumi
(poate dorinta de a se apropia de fantana o facuse sa minta de la inceput)
Incepe sa-si grabeasca pasul incetul cu incetul pana cand ajunge sa alerge de-a binelea.O cuprinde o curiozitate si o dorinta nebuna de a ajunge cat mai repede acolo si,cand tocmai este pe cale sa-si atinga scopul,sentimentele i se schimba lasand locul altora:indecizie,neincredere chiar teama
Jocul acesta de schimbari emotionale o facura sa tremure,dar cum era foarte curajoasa din fire,trecu peste toate si atinse fantana.Simti cum totul din jurul ei incepe sa capete niste forme si culori puternice,orbitoare care o facura pe fata sa lesine
Nu pot spune cu exactitate cat a stat lesinata.Poate ar fi stat mai mul dak ar fi lovit-o o minge mica de plastic
-Gomenasai(imi pare rau),nu am vrut!
Fata deschise usor ochii si vazu un copilas de vreo 6-7 ani,imbracat intr-un kimono vechi,care statea aplecat deasupra ei
-U-u-unde su-sunt?intreba Kagome nedumerita uitandu-se in jur si vazand ca acel baietel era imbracat diferit si nici locul unde statea nu parea aceiasi
-Ce s-a intamplat?

(((Va Urma...)))

:huh: nu stiu daka mi-a reusit....voi ce credeti?....merita sa mai continui?eu vreau dar dak nu am cititori nu are sens :( ...va pup!Sayonara! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 8 2008, 09:29 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



"O cuprinde o curiozitate" " sentimentele i se schimba", cateva mici greseli pe care le-am sesizat, drept urmare trebuie sa fii putin atenta. Eu sper sa continui, pentru ca sunt foarte curioasa ce se va intampla mai departe. Tu relatezi totul ca si cum ai povesti unui prieten, imi place asta pentru ca creezi o legatura cu cel care citeste fan fic-ul tau. Dacao sa fii putin mai atenta la exprimare sunt sigura ca o sa ai succes. Multa bafta si nu uita sa mai postezi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitsuki92
post Jun 9 2008, 02:19 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.660
Points: 73
Gender:



INUYASHA

made by mitsuki92

Episodul 3-Decizia lui Kagome
Fata sa intreba cu uimire cum a ajuns aici,dar totusi i se parea oarecum normal ca si cum presimtise ca asta se va intampla...
Era ciudat,dar dupa ce trecu de socul initial,realiza ca acest loc ii aducea foarte mult cu cele care ii apareau in visele pe care le avea constant,desi dupa ce se trezea uita tot ce se intampla in ele.
Pasii cu nesperata incredere si se indrepta spre satul pe care-l vedea ca se apropie cu cat inainta mai mult.
Se abatu putin din drum pentru a admira peisajul.Era acelasi ca in vis.Acum isi putea aminti clar.Ii aparea mereu un baiat,aparent normal,care apoi se transforma intr-un hanyou,care-i spune nervos:
-Trebuie sa gasesti cat mai repede bucatile din Shikon-no-Tama,pentru ca din cauza ta s-a spart
Tocmai atunci aparea o femeie care il striga:
-Inuyasha
Era imbracata intr-un chimono alb-rosu si plangea
-Oare ce sa insemne visele astea?O intrebare la care numai acel hanyou Inuyasha poate sa-mi raspunda...
Fara sa-si dea seama se oprise in fata unei case si un batran o observase
-Aaaa...Ma scuzati.Buna ziua.Locuieste aici in sat vre-un ha...(Era cat pe ce sa zica hanyou,dar nu voia sa sperie pe cineva,mai ales un batran asa k se abtinu)..vre-un baiat Inuyasha?
-Buna ziuna.Da.De fapt locuieste chiar doua case mai incolo.
-Aa..Bine.Multumesc mult!
Batranul pleca,lasand-o pe tanara inmarmurmurita.Acum ca aflase nu stia ce sa faca;daca era doar o coincidenta si acel Inuyasha nu era acela din vis si nu stia nimic despre acel Shikon-no-Tama,sau poate chiar intelesese prost numele baiatului.Totusi trebuia sa incerce chiar daca asta insemna sa se faca de ras.Mai rau de atat nu avea ce sa se intample
Cand ajunse in dreptul usii,trase adanc aer in piept si batu frumos la usa.Usa se deschise incet si in fata ei aparu o femeie foarte frumoasa care o privi zambind si ii zise:
-Buna ziua.Te pot ajuta cu ceva?
-Buna ziua.Da.Ma numesc...Higurashi Kagome..aa..il caut pe Inuyasha.Este acasa?
-Imi pare rau.Deocamdata este plecat la plimbare
-Atunci multumesc,zise fata si dadu sa plece,dar femeia o apuca usor de brat:
-Stai!Nu cred ca intarzie.Il poti astepta aici pentru ca banuiesc ca este important.
-Da.Da este.Kagome era putin uimita de amabilitatea femeii,care intr-un fel ii inspira mare incredere...
-Scuza-ma,Kagome,nu m-am prezentat:Sunt Izayoi,mama lui Inuyasha,zise femeia,inclinandu-se(dupa obicei)
-Incantata,Izayoi-sama.Si kagome facu acelasi lucru
-De fapt eu...(tocmai luase decizia sa-i povesteasca tot;desi o cunoscuse recent trebuia sa se descarce cuiva,altfel simtea ca inebuneste)eu...nu traiesc aici.Am ajuns aici dintr-o greseala,printr-o fantana din apropierea casei mele de care bunicul meu mi-a interzis sa ma apropii cat timp el nu este prin preajma.Eu i-am incalcat porunca si am facut-o.Asa am ajuns aici si tot asa mi-am amintit de niste vise pe care le am constant in care fiul dvs. se transforma intr-un honyou si imi spune ca trebuie sa gasesc cioburile din Shikon-no-Tama pt ca din cauza mea s-a spart.Asa ca am decis sa caut raspunsuri direct de la Inuyasha,zice Kagome plangand.
Izayoi o priveste mirata si dint-o data incepe sa tipe,casa sa se darame,iar un youkai sa le prinda pe amandoua in pumni
Oare ce se va intampla?Vor supravietui?

((((Va Urma))))

(((Mai continui?Nu stiu daca mi-a iesit?!Voi ce ziceti?Va pup!Sayonara!)))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 9 2008, 02:54 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Cred ca supravietuiesc, dar .. mai departe?? :D Stiu sunt prea curioasa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 12 2008, 12:56 AM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Vor supravietui, sunt sigura de asta. Dar vrea sa postezi in continuare. Imi place cum povestesti, povestesti deschis si treci direct la subiect. Astept si continuarea povesti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IcHiGo-sAn
post Feb 1 2009, 09:32 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 31-January 09
From: Japan/Tokyo
Member No.: 8.285
Points: 9
Gender:



Ok.. pai mi-a placut foarte mult si astept continuarea :) eu zic sa nu te lasi.Poate treci si pe la fic-ul meu ;) .
Gambatte si sa postezi cat mai repede :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:00 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |