Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Suflet Pierdut


gaaneji
post Jun 1 2008, 04:26 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 31-May 08
Member No.: 6.919
Points: 5
Gender:



Partea I

Picaturile mari si reci cadeau violent pe umbrella mea purpurie. Ador ploaia, ma face sa ma simt singura...la fel de singura cum am fost cand mama a murit...dar n-are rost sa va incarc cu tragediile mele...apropo, ma numesc Karen si locuiesc in Kyoto, un oras din Japonia, impreuna cu tatal meu...un om muncitor, omenos, dar cam violent...
Se pare ca am ajuns la scoala...cea pe care o urasc cel mai mult, pentru simplul fapt ca nu sunt foarte stralucita la invatatura.
-Au! Am tipat in timp ce m-am impiedicat de ceva, trezindu-ma in bratele unui baiat brunet.
-Nanami, fi mai atenta pe unde mergi, spuse acesta. Data viitoare nu voi mai fi aici ca sa te prind.
-Da, sigur...am spus ridicand privirea.
<<O, nu! Kaito!>>
Am simtit cum ma inroseam toata, dar acesta imi dadu drumul si pleca mai departe cu aceeasi privire pe care o avea mereu...o privire nepasatoare.
Am inceput sa merg, dar inca nu eram foarte sigura pe picioare, asa ca am cazut peste...
-Mikeru!!
-Karen...spuse inrosindu-se. T...te simti b-bine?
Nu i-am raspuns, ba chiar am plecat nepasatoare. De ce? Pentru ca Mikeru era cel mai bun prieten al lui Kaito, iar eu nu vroiam sa fiu vazuta stand pe jos peste, dupa parerea mea, cel mai ratat baiat din lume.
Clopotelul anunta sfarsitul pauzei, iar teroarea incepe...Ora de matematica!!!
M-am indreptat cu pasi repezi spre clasa a XII-a K, iar in fata usii o fata cu parul scurt si blond imi zambea fericita.
-Buna, Karen!
-Buna, Nanaka!
Am intrat impreuna cu ea in sala monotona a clasei noastre. Ne-am asezat in banci asteptand, nu prea incantate, mostrul care se intitula profesorul nostru de mate.
Zgomotul catalogului trantit pe catedra si scartaitul scaunului ne anunta ca tornada a intrat. Paginile catalogului fura date pana cand...
-Nikona Nanaka, treci la tabla!
Am rasuflat usurata, dar vazandu-mi prietena indreptandu-se spre tabla tremurand m-am simtit inconfortabil Zece minute am privit-o pe Nanaka cum incerca sa rezolve o ecuatie, iar atunci cand profesorul a strigat “4” am ramas stupefiata. In acel moment capul a inceput sa ma doara atat de tare,incat simteam ca explodeaza. M-am asezat usor cu capul pe banca, iar in acel moment am auzit vocea profesorului, spunand: <<Ce clasa de prosti!>>.
Am simtit cum sangele imi clocoteste in vene si m-am ridicat atat de repede incat scaunul a cazut. Neputand sa ma mai controlez, am inceput sa tip la profesor :
-Cum poti sa spui ca suntem prosti? Tu esti profesor si nu ai dreptul sa spui asa ceva despre elevii tai! Sti ce cred eu? Singurul prost de aici esti tu!
In acel moment intra directoarea pe usa, care probabil auzise zgomotul de pe culoar.
-Ce se intampla aici? Intreba aceasta cu o privire severa.
-Nimic, doamna directoare. Eleva Nanami isi exprima parerea despre lectie, spuse profesorul surprins. Poti sa te asezi acum, Nanami.
Mi-am ridicat scaunul si m-am asezat la locul meu tremurand de furie din toate incheieturile, in timp ce directoarea iesea din clasa.
Dupa o perioada lunga, timp in care Kaito imi trimitea biletele injurandu-ma, clopotelul anunta sfarsitul discursului despre matematica.
In timp ce strangeam biletelele pline de dispret ale colegului meu, Nanaka ma privi iumita, stand langa banca mea.
-Nu-mi vine sa cred ca a strigat in gura mare ca suntem prosti, am spus uitamdu-ma la un biletel pe care scria “O s-o patesti, Nanami!”.
-Karen, te simti bine? Nu ne-a facut nimeni prosti, mi-a raspuns Nanaka.
Am ramas fara aer cand am auzit-o pe prietena mea...<<Oare pot citi ganduri?...Nu, asta e imposibil!...Dar atunci, cum am...>>, dar gandurile mi-ai fost intrerupte de palma grea a cuiva, care se sprijinea pe capul meu.
-Kaito...doare!...Lasa-ma!
-Esti o idioata!
-Ce te oftici ca eu pot citi ganduri?
-Da...sigur...atunci de ce nu-mi citesti mie gandurile?
Kaito se intoarse cu spatele la mine, iar eu am inchis ochii, concentrandu-ma asupra lui. Deodata am auzit:
<<Mikeru o place pe Karen! Mikeru o place pe Karen!>>
Am deschis ochii surprinsa, iar gura mi-a luat-o pe dinainte:
-Mikeru...ma place?!
L-am privit pe Kaito cum se intoarce putin speriat. Uitandu-se la mine stupefiat, spuse:
-Nanami...esti o CIUDATA!!!

Karen:
(IMG:http://www.quizilla.com/user_images/I/IS/ISH/ishami/1184162286_InvisableAnimeGirl.jpg)

Kaito:
(IMG:http://nd.blog.cz/a/animemania.blog.cz/obrazky/23497847.jpg)

Mikeru:
(IMG:http://piczo.011.download.videoegg.com/gid374/cid1279/ID/QV/12036261860kK0XVndbTGd94r88Jrl_thumbnail.jpg)

Nanaka:
(IMG:http://static.flickr.com/21/31391002_f7246853be_o.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 10 2008, 11:38 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



:o Ignorand greselile de scriere pe care le fac toti vreau sa spun k imi place. Intri repede in subiect si descri foarte bine personajele. Chiar mi-ai trezit interesul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |