Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Goong, (manhwa + k-drama)


shadow2989
post Apr 3 2006, 06:09 AM
Post #21


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 13-December 05
Member No.: 1.986
Points: 48
Gender:



Am citit tot ce s-a scris.
Finalul poate fi ceva de genul:
Chae divorteaza de Shin. Shin divorteaza de Chae :) dar nu cu inima impacata. Hyorin usor, usor se apropie de fratele lui Chae iar Yul ramane cu fetiscana aia blonda :) dar nu isi ia tronul inapoi. Chae se recasatoreste cu un necunoscut pe care nu il iubeste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Apr 3 2006, 08:52 AM
Post #22


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



QUOTE(shadow2989 @ Apr 3 2006, 06:09 AM)
Chae se recasatoreste cu un necunoscut pe care nu il iubeste.
*




de unde le debitazti maica???? ar fi...sinistru! eu cred ca vor divortza si vor reincepe relatia de bunavoie si nesiliti de nimeni.

iar tu Animal..."go go Yul and Chae"??? yul mi se pare un personaj ultranasol.. dar in fine..libertatea de exprimare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Apr 3 2006, 03:13 PM
Post #23


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Recunosc ca Yul e nasol :D DAR Shin e ULTRANASOL!!!!Nu poate sa fie si el mai normal ? O chinuie pe saraca Chae :( daca nui place de ea sa mio dea mie :D ( ma rog acu sau mai schimbat lucrurile si o cam iubeste nebunu de shin pe chae :D ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jul 30 2007, 09:50 AM
Post #24


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ador acest manhwa.Scene comice sunt excelent realizate.Cred ca e printre putinele lucruri care m-au facut sa rad pana la lacrimi.
Povestea e oarecum trasa de coada.Inca o poveste a cenusaresei moderne, dar sincer, imi place atat de mult incat nu mai imi pasa de lipsa de originalitsate.
Ador caracterul lui Chae, nu pentru ca ar fi grozava, dar mi se pare foarte realist realizata.Spun asta deoarece din multe puncte de vedere cred ca ma aseaman cu ea: mai ales prin naivitate XD.
Pana la urma se pare ca Shin nu va putea renunta la tron, iar asta e pacat deoarece chiar vroiam ca ei doi sa ajunge in cle din urma un cuplu normal.Oricum, in sfrasit s-a intamplat miracolul: Shin s-a confesat lui Chae, iar ultimul volum aparut (91) m-a pus un pic pe jar dupa ce am auzit cerinta lui shin....nu o sa spun mai multe acum, va las pe voi sa cititi^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jul 30 2007, 02:04 PM
Post #25


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



si eu ador aceasta manhwa. amestecul dintre modern si traditional ma fascineaza. si personajele ma atrag mult, modul in care sunt desenate, cum interactioneaza, cum se stramba :lol: si de asemenea povestea incalcita, plina de intrigi.
eu sper totusi la un final fericit, sper ca cei doi sa reuseasca sa treaca peste toate uneltirile puse de cei de la palat, Shin sa-si poata indeplini rolul de viitor rege, iar Chae sa poata ramane alaturi de el si sa-l sprijine. :D asa-s eu, mai optimista :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aylin
post Jul 24 2009, 07:08 PM
Post #26


.shoujo addict.
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 23-July 09
From: Bucuresti [Zero's bed.]
Member No.: 8.888
Points: 272
Gender:



Whoa, I didn't know there were so many Goong fans here >w<
A fost prima manwha pe care am citit'o la recomandarea unei prietene. Avea destule capitole aparute si atunci [102 cred], insa nu regret absolut deloc faptul ca m'am apucat de ea.

Grafica era ciudatoasa pe la inceput, insa am ajuns sa o ador pur si simplu. Shin este un schnitzel si jumatate, si trebuie sa recunosc ca si Yul are farmecul sau. Nu pot sa spun ca il urasc, intr'un fel mi'e mila de el si sper sa isi gaseasca si el pe cineva, caci merita. Insa nu pe Chae-Gyeong, she belongs to Shin.

Mi'ar placea ca manwha asta sa aibe si 300 de capitole, sincer nu imi pasa cate, insa cel putin sa se termine cu bine. Mi'ar placea sa nu se termine niciodata, imi place prea mult. Dar stiu ca asta e imposibil, asa ca macar la un final fericit sa pot spera si eu D:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:27 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |