Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

35 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce manga cititi?


Masatoshi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



konnichi wa!! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Cred ca Suramu Danku aka SlamDunk poti sa downloadezi de la

http://pages.sbcglobal.net/tenshi/sdindex.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



Kimagure Orange Road !!!

Am vrut de mult sa fac rost de animeuri insa cum n-am reusit shi din intamplare am gasit manga la cineva pe DC++ hai sa iau shi io un volum sa vad cum e ...... shi e bestial

Seamana cumva cu I''s mai ales ca e stilul sentimental sau romantic insa parca nu reuseste sa-l egaleze.

Insa oricum e super pasionanta shi sunt disperat sa-mi trag shi restul de volume (shi nu mai prind slot liber la individu care le avea :cry: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Daca iei tot sa uploadezi si tu undeva ca ma intereseaza si pe mine...sau cel putin zimi pe ce hub si cum il cheama pe cel de la care iei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 15 2004, 07:49 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



Mi-as dori tare mult sa fac rost...daca nu de intreaga manga (care m-ar costa in jur 80 $...bani pe care nu i-as cheltui ...prefer sa-mi iau un ati radeon X800 pro :P)de AS atunci macar de artbooks...stiu ca sunt 2...insa trebuie sa mi le comand prin e-bay...I'm too lazy...
by the way... :roll: de unde se poate downloada manga db gt...pt ca animeul..doubt ca voi face rost de el...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 15 2004, 08:41 PM
Post #26


Unregistered









Am terminat tot cea aveam cu Naruto(25 de volume), acum astept sa apara altele.Intre timp, cochetez cu Full Metal Alchemist.Ramna, sa-mi spui daca merita Battle Angel Alita, il am si eu, dar mi-e lene sa ma apuc.
ps:
AtiX800 e scump rau! :wink:
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 16 2004, 12:55 AM
Post #27


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu stiu, mie nu mi-a placut Battle Angel Alita in mod special dar vad ca aia de pe manga.ro is innebunitzi dupa el, incearca, nu e plictisitor in orice caz, dar stilul de desen lasa mult de dorit, si e up pic aiurea.... citeshte primul volum si fa-ti o parere despre el.
Cat_woman, nu stiu de unde ai putea sa downloadezi DB GT manga, poate stiue vr-unul din fanii db gt mai inraitzi, sau CS_Land, ca el se acupa cu site-uri legate de astea, altcumva... nush. Si daca vrei sa cumperi ceva de pe ebay va fi cam greu, pt ca nu livreaza in romania :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 29 2004, 08:18 PM
Post #28


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Am citit si eu ceva din BAA>>>a venit odata cu Berserk(way cool btw)...Am si manga Love Hina dar mi-e cam lene sa ma apuc de ea (am citit primul capitol si nu vad mari diferente).Momentan ma uit la FMA si ma intreb daca stiti vreun link pt manga....mersi anticipat(+oare merita manga?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 29 2004, 08:38 PM
Post #29


Unregistered









FMA manga...nu am citit intergral, doar am rasfoit...Nu am observat diferente fata de anime.Parerea mea este ca, in acest caz, daca vezi seria, nu mai are rost sa te complici si cu manga-ul.
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Jul 30 2004, 12:32 AM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Bumbacule, sa stii ca exista diferente destul de mari intre manga si anime. Ca sa nu zic foarte mari in unele cazuri. Uita-te mai atent si-o sa-ntelegi.
Thor, siteu' de care ti-am zis mai devreme contine si manga de la FMA... daca te apuca poti sa-l vezi direct de-acolo (du-te la sectiunea manga si-o sa vezi).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jul 30 2004, 12:56 AM
Post #31


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Eu citesc Angel Sanctuary de kaori Yuki - e great! /love sunt chiar la sfarsit ...
oricum e prima mea manga si am prins gustu hope there are more to come /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 12 2004, 03:50 AM
Post #32


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ok am dat de Toriyama intamplator si am downloadat Fullmetal Alchemist si mi-a placut mult. Zombie Powder e k lumea, imi plac personajele (imi amintesc un pic de one piece).
Kajika e funny si e scurt de downloadat... Bremen is prea multe episoade, la fel si hunter x hunter.....
Hellsing mi-a placut la nebunie, mai ales partea in care se bate cu organizatia millenium, demential...imi place cand e aglomerare de ticalosi....
Ce ar mai fi, am dat jos de pe baka-ost Trigun si Ranma dar mai am un pic pana sa le citesc.... Akira mi-a placut mult dar am numai primul volum.
De angel sanctuary am auzit lucruri bune si am si tras o parte din primul volum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 7 2004, 12:22 PM
Post #33


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Am prins si eu gustul de manga :D

Am dat din greseala de Count Cain cu care ma chinui de o luna.
Si am mai gasit intamplator unul chiar pe gustul meu: "Sensei!". E un manga romantic :oops: Poate o sa pun linkul, pentru cei interesati, sau mai bine zis, pentru cele interesate. Desi cred ca si baietii ar avea de invatat din el... :P

Mai vreau sa fac rost de Clover. Am rugat o prietena care a fost in Italia sa-mi ia si mie un Clover de acolo. Acolo se gaseste manga in prostie. Doar ca nu a gasit Clover si ce s-a gandit draguta de ea, sa nu vina cu mana goala de acolo asa ca in loc de Clover a venit cu Tokio Mew Mew si Ufo Baby!!! :roll:
Eh, ce sa-i faci?

Inca nu am cautat la "linkuri utile", dar daca stie cineva un link bun de unde sa-mi iau Clover si alte din astea romantice, rog sa posteze...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Sep 16 2004, 05:52 AM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



Eu am incep (nu de mult) cu Yami no Matsuei, care mi-a placut la nebunie, dar din pacate nu-l am pe tot si n-o sa-l mai gasesc pe net pt. ca au inceput sa-l publice in America. :cry:
Dup-aia am citit Angel Sanctuary si m-am indragostit nebuneste de stilul lui Kaori Yuki. Bineinteles Count Cain vine imediat dupa AS, apoi Neji, Blood Hound, Ludvig Kakumei, Boys Next Door, Cruel Fairytales... a si era sa uit de Kaine...

O alta manga care mi-a placut la nebunie a fost Boyz'n'Girl, despre o pustoaica ce trebuie sa traiasca langa un dormitor de baieti... are si ceva romantism, da' predomina fersele pe care i le joaca fetei 222 de baieti... :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Oct 5 2004, 07:41 PM
Post #35


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



M-am apucat de Love Hina...care mi se pare superfunny /^_^ acum am pus mana pe un volum din Yami no Matsuei si mi s-a parut fff interesant pacat k nush de unde sa iau si restu dar..am eu impresia sau tinde spre yaoi? sau nu stiu eu ce inseamna cu adevarat yaoi-ul? :oops: :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Oct 6 2004, 12:36 AM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Nu-i yaoi :). Sa zicem Shounen-Ai. Il gasesti aici si aici (nu-i tot, inca).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tmwtp2002
post Dec 15 2004, 08:43 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 341
Points: 34



Tokko, Monster Collection, Seto no Hanayome, Otogi no Machi no Rena, Ichigo 100%, History's Strongest Disciple Kenichi, Heaven's Prison, 3.3.7. Byooshi, Tende Freeze si mai sunt...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Dec 15 2004, 08:47 PM
Post #38


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Eu momentan ma rezum la Battle Angel Alita, si dupa ce il termin... peste cativa ani :roll: , o sa ma apuc de Trigun... si poate cine stie o sa trec cu ochii si peste Slayers... cam astea sunt singurele manga-uri ce misuna prin computerul meu momentan :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Dec 16 2004, 08:02 AM
Post #39


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Dash, ce ai din Slayers? Sau mai bine zis, le-ai dwld de undeva? M-ar interesa sa stiu linkul.
Momentan citesc Hajime No Ippo (like still) are doar 69 de volume, iar de editat cred ca numa pe la 40 s-a ajuns, prevad o soarta berserk...
Ce recomand din ce am citit pana acuma ar fi Mar, Flame of Recca si Monsters Collection, sunt destul de entertaining shi pline de actiune si umor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tmwtp2002
post Dec 28 2004, 12:25 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 341
Points: 34



QUOTE(cilu)
Dash, ce ai din Slayers? Sau mai bine zis, le-ai dwld de undeva? M-ar interesa sa stiu linkul.  
Momentan citesc Hajime No Ippo (like still) are doar 69 de volume, iar de editat cred ca numa pe la 40 s-a ajuns, prevad o soarta berserk...
Ce recomand din ce am citit pana acuma ar fi Mar, Flame of Recca si Monsters Collection, sunt destul de entertaining shi pline de actiune si umor.


Scuza-mi nerusinarea ca raspund in locul lui Dash :roll: dar uite ce am eu din Slayers:
- Slayers Issue 01-06
- Slayers Special Issue 01-06
- Slayers Super-Explosive Demon Story Issue 01

Le-am downloadat de aici: http://www.ayanami.fr0zen.com/manga/main.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

35 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:12 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |