Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Soul Link


axi
post Jun 10 2006, 08:46 AM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ptr ca nu m-am putut hotara unde sa pun acest topic ... am zis sa ramana la general pana vine cineva cu vreo idee.

Soul Link ... anime nou, on-going even ... a inceput sa iasa in aprilie si se prefigureaza a fi terminat la sfarsitul lunii iunie. ar trebui sa aiba 12 eps din care au iesit 10 deja.

referitor la anime-ul propriu zis ... well ... avem un inceput de poveste f similar cu cel din Infinite Ryvius ... ca de aia m-a atras pe mine ...
undeva in viitor o statie spatiala este training ground pentru studentii militari ... asta pana cand este atacata de teroristi, care vor rascumparare ... insa intriga e mai profunda ... Cellaria, profesor al elevilor respectivi este mai mult decat pare ...
si totul se invarte in jurul unor misterioase celule Skylla, care fusesera descoperite in cadrul unor cercetari legate de regenerare.
dupa evacuarea statiei, evident ca ramane lume in urma, aka o parte din studenti, managerul statiei (f simpatic ... ce l-as bate :P), Cellaria si fratele lui Ryota (eroul principal), dar si cativa "vizitatori" surpriza :P
anime-ul este ok ca grafica, sunt cateva scene un pic ecchi ca sa pigmenteze situatia, este si o love-scene :P ... bataie, intriga, tradare, mister, scifi ... de toate :D
dupa cele 10 eps pot sa zic ca astept cu nerabdare un al 11- lea :P ... si sper sa mai gasesc persoane care urmaresc acest anime ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 10 2006, 11:34 AM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Okay...daca nu aveti ce face uitativa la Soul Link ... atlfel nu.Mi se pare un anime de duzina care sunt sigur ca o sal uit intro saptamana ... povestea e slaba ... lucrurile se complica pentru a aparea cat mai multe boobs pe acolo si over all e un anime mediocru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 11 2006, 10:38 AM
Post #3


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



de gustibus mey ... dupa cum ziceam pe mine m-a atras la el inceputul similar cu cel din Infinite Ryvius ... in rest e history
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 12 2006, 09:46 AM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Boobs & boys...hmm i got a better name :D

"+2 Boobs" every episode :D


edit by axi: sa nu o dam in spam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 29 2006, 06:14 AM
Post #5


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



oh well ... s-a terminat si acest anime, cu cele 12 eps ale sale ... evident ca toti vor trai fericiti pana la adanci batraneti ... finalul sucks big time :)
singura chestie oarecum surprinzatoare a fost ca
Morimoto era tatal lui Sayaka
... in rest ... nik deosebit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 1 2006, 09:59 AM
Post #6


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(axi @ Jun 29 2006, 06:14 AM)
oh well ... s-a terminat si acest anime, cu cele 12 eps ale sale ... evident ca
*

Rezo a vazut abia primul episod si vine cu intarziere sa spuna ca nu l-a impresionat foarte tare dar nu este nici o serie de ocolit. Cel mai mult mi-a placut introul (am boala pe ele). Ca intriga pare interesant dar nu ma astept la cine stie ce revelatie. Oricum e pe lista :D Sper sa nu imi pierd timpul total cu el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Aug 9 2006, 10:21 PM
Post #7


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



In primul rand recunosc ca parerea mea nu e obiectiva deloc pentru ca am vazut anime-ul asta in synchro cu un grup, si numai ca sa facem mishto de el. Pentru asta a fost excelent.

Acum de ce consider ca e un anime jalnic? Cand ni se alatura cineva nou sau cand cineva nu vazuse un episod faceam o recapitulare. Asa iti dai seama cat de penibila e intriga si cat de multe nu sunt explicate sau macar verosimile. In plus macar jumatate din episoade sunt pline de scene inutile/ridicole. Whoa, teroristii ataca? Tea time! Whoa, alarma generala? Repede, una din tipe se repede sub dus.

Bonus features:
* Nu e cam invechita si penibila faza cu "cel rau care rade maniacal"?
* Alien zombies?
* Animatia lasa de dorit si vocile sunt groaznice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

neeta
post Sep 28 2006, 07:21 AM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 06
From: lipita de PC
Member No.: 3.046
Points: 322
Gender:



cum a spus Animal: daca nu aveti ce face (a se vedea subsemnata).

A inceput bine, dar pana la urma m-a enervat la culme. Oh da, faptul ca o am pe Nao in avatar nu are nimic de a face. Doar imi place cum e ea desenata.

In primul rand, mi s-a parut prost scenariul. Presupun ca daca si-ar fi dat silinta, puteai inghesui povestea in 12 episoade. Oricum, nu asa cum au facut-o ei: ba se precipita totul... ba stam ca pe ace si asteptam ... ce anume nici noi nu stim, dar asteptam.

Iar cel mai mare minus: grafica. A fost deplorabila in 90% din timp. Incepe bine, presupun ca doreau sa ne atraga... dar pe masura ce avanseaza, devine tot mai urata. Probabil, merita mai mult sa joc jocul, decat sa ma uit la anime (dar cum nu inteleg japoneza...).

Concluzie: nu merita sa iti pierzi timpul daca ai altceva mai bun de vizionat, cu acesta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Sep 30 2006, 06:13 PM
Post #9


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Nu pot spune ca mi-a dispalcut total, atunci cand l-am vazut, de-abia asteptam sa vad cum se termina si pana mai luam un episod, dura ceva timp. Finalul m-a lasat si pe mine cam rece, dar totusi multumita. E ok. Bineinteles, ca daca nu ar fi fost si "povestea de dragoste" - daca ii pot spune asa -, nu ar mai fi fost atat de interesant pentru mine. Mie grafica nu mi s-a parut chiar asa deplorabila fata de altele, asa ca nu ma plang la acest capitol.
All in all nu e chiar un anime pe care sa il ignori cu desavarsire.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 30th March 2024 - 05:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |