Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Spawn, ...the battle rages on


CyBeR
post Mar 18 2006, 10:10 AM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ar fi impropriu zis Spawn 1, 2, 3 avand in vedere ca cele 3 filme sunt de fapt cele 3 sezoane ale seriei animate Spawn, incheiata fara a fi terminata de HBO (sezonul 3 se cam incheie in coada de peste).

Spawn este probabil cel mai bun personaj de comix-uri trecut pe micul ecran. Ca si Spider-Man, este un personaj introspectiv, doar ca suferinta sa este alta, mai intensa. Cauta sa-si gaseasca locul, iubirea, destinul...

Cine a urmarit seria pe HBO cand a rulat sau cine a gasit filmele este invitat sa posteze pareri pe aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Mar 18 2006, 01:12 PM
Post #2


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Seria Spawn cum o stii tu nu va mai fi continuata... dar se va face totusi un side story numit Spawn: The animation, care va fi un film stand alone si va fi produs de cu totul altcineva, asta reflectandu-se si in grafica (spun ei mai realista), cat si in redesign-ul personajelor. Nu stiu data lansarii, dar se pare ca este aproape.

Recomand Comix-ul... am citit ceva din el si pot spune ca e excelent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Mar 19 2006, 06:02 AM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Dash , nu vrei sa fii putin mai clar in afirmatii si sa ne dezvalui si noua numele exact al celebrului comic :rolleyes: ?
Intreb asta pentru ca sunt o groaza de titluri ..Spawn - Blood Feudal , The dark ages , hellspawn , simony , the undead ..si cred ca lista poate continua . Despre Spawn - the animation puteti citi si chiar urmari un scurt trailer aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Mar 29 2006, 06:03 AM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Spawn, prima revista a fost Spawn. Dupa care au facut feudal Spawn, ca o idee de marketing - sa si scoata mai multi bani etc...
Ms de trailer!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 4 2006, 10:49 PM
Post #5


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Cele trei sezoane sunt interesante... nu se compara cu filmul care e cam varza, desi consider ca Spawn nici nu incepe in a-l depasi pe Bats (sunt mare fan Batman si JL, probabil si de aceea tin cu tipu' cu bani in costum negru)

P.S. Am toate trei Spawunurile sub forma de filme pe un DVD. Daca le doreste cineva sa-mi dea cumva de veste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 5 2006, 10:09 AM
Post #6


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Asa si eu ca si Tezeu sunt mai mult fan al black knight-ului si toata dilema lui Spawn nu m-a impresionat. Si desenele mi s-au parut prea statice, dar in rest e ok, pana si ecranizarea a fost decenta. Eu is singurul la care i s-a parut ca povestea din desene se desfasura prea incet?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 5 2006, 11:15 AM
Post #7


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Nu stiu daca incet avand in vedere ca a fost structurat initial sub forma de episoade (si era normal sa traga de ele ca de drak)
Pentru un cartoon este violent, sangers si incarcat cu scene sexuale. Astea probabil sunt singurele atuuri ale serie. (din pacate in seriile bat.s nu prea ai parte de asa ceva).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 5 2006, 12:23 PM
Post #8


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Mdea, desenele cu b-man is destinate si unui public mai tanar... sper sa nu o ieie discutia prea in offtopic dar poti incerca sa cauti The Dark Knight Returns, o serie de benzi desenate de-a lui Frank Miller pentru un Batman mai dark - is probabil cele mai bune materiale cu el.

Ce vreau eu sa stiu de la cei care au mai citit si benzile desenate cu Spawn e daca povestea asta are totusi vreo finalitate/evolutie sau se tot invarte in jurul celor cateva personaje care is si-n desene. Is si eu curios daca se gaseste undeva un sfarsit :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 08:47 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |