Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shaman King, Continuarea turneului..


sora_star
post May 16 2006, 12:59 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 16-May 06
Member No.: 2.547
Points: 20
Gender:



Epilog (scuzati greselile de gramatica)

Epilog

A trecut o saptamana de la incheierea turneului shaman.Yoh si prietenii lui sunt tacuti si tristi si nu stiu ce se va mai intampla.Nici macar Yoh nu mai este acelasi "very lazy" boy.Incepe sa se maturizeze si sa se gandeasca din ce in ce mai mult Hao si la planul lui malefic.

Anna:-Nu te mai gandi la Hao,Yoh,totul s-a terminat.Nu trebuie sa-ti mai faci griji in privinta lui si a planului lui.
Yoh ramase tacut,dar expria fetei lui dovedea ca nu asta il necaja,ci altceva.Ce?Unde?Cand?Si...de ce?Toate acestea sunt intreberi la care doar viitorul ne poate raspunde.Dar va asigur ca un mare secret o sa fie dezvaluit in curand si nimic din ceea ce a fost greu pana acum nu va mai fi la fel.Vor aparea noi concurenti,noi provocari si noi secrete.
Dar totusi este ceva in mintea lui Yoh.Ceva ce poate ne va distruge pe toti.

Capitolul I-Partea I-O intamplare ciudata sau amuzanta?

Cling!Cling!

Trey:Yeaha!In sfarsit turneul shaman.Nu-mi strica ceva actiune.Dupa ce l-am invins pe Hao,imi va fi foarte u...auch
Anna(CU LEGENDARUL EI PUMN)Gata cu vobaria si fa-mi bagajele.
Trey:Wow frate,asta a durut!Yoh,iubita ta es...Yoh!Iar ai dormit!
buff
Yoh a cazut la pamant de parca o forta malefica l-a izbit.Ne-am facut griji pana cand...Yoh a inceput sa sforaie.Ne-am dat seama ca prietenul nostru era obosit dupa antrenamente.
Sa revenim la luptele shaman.
---------------------------------------------------------------------------
Partea a II-a
O lupta...ciudata!

Ne indreptam privirile spre "Monument Hill" unde v-a avea loc lupta dintre Yoh si Mark-san.
Un nou membru al consiliului shaman Fung-san a asistat meciul.
FIGT!
Mark parea un shaman foarte puternic.Si-a facut o intrare dramatica,impreuna cu Moony,spiritul sau protector.El era o ruda indepartate a lui Hao,se spune foarte puternic.S-a ridicat in aer cu gand de-a ataca,dar a cazut la pamant,doborat de o singura lovitura a Mediumului Dublu.A cazut la pamant...PENTRU VECIE.
Yoh nu numai ca devenise extraordinar de puternic,dar si orgolios.
Yoh:Tipul ala n-a avut nici o sansa.Cum il chema?A da,bebelusul Mark.
Fung era uimit.Nu mai vazuse o asemenea demonstratie de putere.
Anna:Nu pot sa cred ca spun asta dar nu ai fost cam dur cu el?

ce ziceti..am facut 20de cap.in total
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post May 16 2006, 02:02 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Dragut ... nu am vazut Shaman King, nu ma intereseaza, dar ca o recomadare inaite ca sa postezi reciteste textul ca sa eleimini greselile evidente sau da-i un preview post si citeste-l ca sa-ti poti corecta greselile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sora_star
post May 16 2006, 04:43 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 16-May 06
Member No.: 2.547
Points: 20
Gender:



Ok,o sa tin cont de sfatul tau.

Capitolul II -Un comportament ciudat

Anna:Yoo...Yoo..De ce nu-mi raspunzi?Daca nu zici nimic o sa-ti dublez antre...
Ryo:Maestre Yoh.Cu tot respectul,nu va puneti rau cu Anna.
Yoh:Taceti!Nu este important cum castig ci sa castig.Voi ajunge rege shaman si-mi voi pune planul in aplicare!Pregatiti-va!
Gasca(Morty,Len,Trey,Chocolove,Anna,Faust,Ryo-cu gura cascata)-Plan!ahhhhh
Chocolove:Ce e un Yoh suparat?
Gasca:Gata cu glumele!
Chocolove: era un...Oh nu mai conteaza.Uitati urmatorul meu meci.Se pare ca ma lupt cu Dave.Ha.Ce nume ciudat!Asta imi aduce anime te o gl..
Len(cu lancea):Sa nu indraznesti.
Chocolove:Bine,bine,dar ai nevoi de o mica glu..gata am tacut.Eu ma duc sa ma culc.Stiti cum se spune:Un somn e la fel de bun ca un p..autch
-------A doua zi in-trun parc intunecat--------

Chocolove:Voi mai mult ma incurcati!Stati la oparte.Oricum,tipul ala e incremenit de frica.
Yoh:Taci o data din gura.Si nu te astepta la vre-un ajutor din partea mea.
Chocolove:A,ti-e frica.Yoh fricosul.Yoh Fricosul.
Yoh invarti sabia pe langa el,bagand spaima in glumet.Chiar era schimbat.
Sa revenim
Un barbat inalt,cu ochii de un rosu aprins,imbracat in panataloni negri stransi pe picior si-o pelerina la fel de neagra ca noapte,cu parul rebel si lung in vant aparu,impreuna cu spiritul sau protector,Michael.Michael era un spirit intr-adevar fara sentimente,caci stapanul sau i le luase pe toate.Era mare,infricosator,si in afara de un buzdugan teribil,putea deveni invizibil.
Lui Chocolove i se cam zburlise pilelea,dar ne-avand incotr-o,incepu cu o gluma,de la care avu de suferit(in special de la shichigamis ai Annei)
Misteriosul luptator se avanta inaine.Chocolove bara atacul si inainta.Michael isi folosi puterile de invizibilitate,iar Chocolove,neavand simturile la fel de ascutite ca al lui Yoh,se vedea deja,o friptura! lol
-Ha.Nu stiu ce sansa ai crezut ca ai.Eu si cu Michael,acum ca nu mai are sentimente inutile,te vom face praf.

Gasca,fara Yoh:Are si el sentimente.
Chocolove:Yoh,chiar nu-ti pasa?
Yoh ramase tacut.Si chiar atunci,cu un atac scurt si direct,Chocolove cazu,pierzand controlul spiritului.
Lupta se terminae.El iesise definitiv din turneu,caci acum,regurile se schimbase.Dar Dave nu s-a oprit aici.Ca un mostru insetat de sange,s-a indreptat spe Chocolove.Cu ultimile puteri,acesta s-a aparat.
Gasca:Te ajutam noi!
Yoh:Nu merita!Lasati-l aici.Noi trebuie sa ne continuam misiunea.
Gasca: Dar Yo...
Yoh:El nu este important.Haide Anna!
Anna,cu palma ridicata:Yoh,inceteaza!Ce-i prea mu..
Yoh a barat-o fara tema.Doar Hao reusise sa faca asta.Oare Liserg a avut dreptate?Yoh sa fie de partea lui Hao!
Anna:Yoh, ma dezamagesti!
Gasca:O nu!!!
Se facu tacere si nimeni nu-si mai gasi cuvinte.
Cu toti il lasara cu greu pe prietenul lor la pamant.Nu se stie exact daca a mai supravietuit.Poate o sa aflati ce-a mai patit,poate nu..

Va urma


Capitolul III-O lupta and more

-----------In Izumo-------------
Anna s-a dus singura,noaptea pe ascuns.
-Maeste Yohmay,cu tot respectul,nepotul dumneavoastra e schimbat.Nu ar trebui sa interveniti?
Yohmay:Spiritele vor avea grija de toate Anna,spiritele..
Anna:Stiu ca Yoh are nevoie de vorbe intelepte mai mult ca oricand,de ce nu-i spuneti ceva?
Yohmay:ohh Anna,Anna.Si eu am simtit ceva diferit la Yoh...Dar cred ca orice am spune noi,nu-l vom ajuta cu nimic.
Anna: oare ce-a patit?Ca viitoare logodnica trebuie sa fac ceva.Trebuie!
Yohmay:Stiu ca vrei sa-l ajuti Anna,stiu.Yoh nu pare ca ar fi posedat de un spirit,oricum,el este foarte puternic,dar ceva s-a itamplat.Vom astepta,si sa speram ca timpul le va rezlova pe toate...Anna!
Anna:Da maestre!
Yohmay:Promite-mi ca vei avea grija de Yoh.Cred ca stiu ce s-a intamplat.Dar nu-ti pot spune ,caci nu esti destul de pregatita.Va trebui sa meditezi.Acum du-te si gandeste-te.Si inca o data,ai grija de Yoh.
Anna:Da maestre!
-------------------------Acasa la Yoh--------------------------

Yoh:Unde ai intarziat Anna!Trebuia sa-mi faci noul costul de lupta.Trebuia sa ma lupt cu Tasa,oricne-o fi.
Anna:Yoh cum it..(aducandu-si aminte de vorbele bunicului lui).Da Yoh.
----Mai tarziu-----
Anna:Amidamaru,nu ai simtit nimic diferit la Yoh?
Amidamaru:Anna,lasa-ma.Ba nu stai.Pleaca!Stai...Pleaca...
Anan:Ce se intampla Ami..
Amidamaru:Am aceeasi senzatie ca Yoh..NU te baga...Ba da!Trebuie!Eu sunt mai puternic si nu ma afecteaza in total..Nu...Ceva ne invadeaza mintile dar nu o fantoma.Este un gand rau,nu inteleg.
Anna:Voi face tot posibilul sa va ajut.Cand Yoh va deveni rege,o sa discut mai mult cu el.Pana atunci nu vrea sa auda.
----------Intr-un magazin parasit------Lupta cu Tasa
Neintarziata,o fata inalta,gingasa,imbracata intr-un costum alb strans pe corp,cu parul negru pe spate isi face aparitia.
Tasa-Deci tu esti Yoh Asakura.Ma bucur ca ne-am intalnit.Am auzit multe despre tine.Am venit sa te opresc din ceea ce faci cu orice pret.Nu conteaza cum,important este ca tu sa fi iar a lazy boy ca inainte.
Yoh:Terminati.Nu stiu cine credeti voi ca sunt,dar nu conteaza.Voi ajune rege shaman si atunci.HAhaha...a nu trebuie sa fac asta..nu pot.
Tasa:Hai Yoh.May si cu mine te vom lumina.
Fight

Tasa a avut primul atac.S-a indreptat spre Yoh cu viteza si aroape i-a doborat controul spiritului!Yoh si-a activat scutul si a inaintat.May a aparat-o pe Tasa cu orice pret iar Yoh nu a avut nici o sansa.
A recurs la controlul spiritului gigant,si a activat controlul spiritului.Tasa a ramas la fel de mica si gratioasa si a atins punctul slab al lui Yoh.
Acesta aproape ca a azut.
Len:Vin acum Yoh!
Anna:NU.Lasa-l sa se descurce,el a zis-o.
Yoha Len,lasa-ma.Nu sunt un bebelus.Sunt cel mai puternic shaman si o voi invinge!
Yoh revine si el l-a o forma mai usoara a spiritului,marind doar mediumul.S-a strecurat prin spatele Tasei si a invins-o.
Yoh catre Anna:Multumesc ca i-ai oprit sa intervina,pisicut-o.
Anna:hmppf!
Tasa:Acum ca am iesit din competitie pot sta de vorba cu voi.Cand eram mica,am fost prietena lui Yoh dar nu ma mai recunoaste...
Yoh:Gata.duceti-va sa stai cu bunicul meu iar eu voi locui aici.Incepeti sa ma stresati.
Anna:Cum vrei tu Yoh,dar intr-o zi vei avea nevoi de noi.
Yoh:Plecati.
Anna:Yo..Yoh al meu..

Va urma

Urmatorul capitol:Discutii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

pussy_cat
post Jul 18 2006, 12:52 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 18-July 06
Member No.: 2.771
Points: 4
Gender:



:D imi place ffffffffffffffffffffffffffffffffffffff mult...ador povestea ta
sa mai continui plssssssssss :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dark miko doll
post Oct 3 2006, 09:21 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 2-October 06
Member No.: 3.065
Points: 36
Gender:



Sa continui cat mai repede pentruca nu imi place sa fiu lasata in pom,si in plus imi da palpitatii suspansul(loooool)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Oct 4 2006, 03:07 PM
Post #6


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



As avea un lucru de spus: cand mai pui??? Am vazut serialul ala, e ceva cu spirite si toate cele, da imi place mai mult varianta ta. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha-girl
post Oct 29 2006, 12:49 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



Misto,imi place Regele Shaman. :lol: Totusi,imiplacea Yoh cand era un pierde-vara, :huh: nu un nepasator de prieteni <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Furorina_Yakushi
post Jun 3 2007, 05:21 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 3-June 07
Member No.: 4.406
Points: 42
Gender:



Păi ai avut nişte greşili un pic cam multe. Ce furtună e pe aici :huh: e da mă rog mi-ai captivat atenţia :lol: şi vreau continuarea :lol: cīt se poate de repede...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:40 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |