Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> He Is My Master


Alinna
post Jun 3 2006, 05:32 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



He is my master 2005, 12 episoade
Yoshitaka Nakabayashi, la 14 ani -in urma mortii parintilor lui se "trezeste" singur pe lume (:P si bogat ) motiv pentru care vrea sa angajeze personal/menajere care sa locuiasca in casa. Doua fete care au fugit de acasa, Izumi Sawatari si sora mai tanara Mitsuki, vad anuntul de angajare si devin menajere in casa Nakabayashi . Yoshitaka nu este doar un baietel bogat, ci si un maaare pervers ce instaleaza camere peste tot, imbraca fetele in diverse creatii perverse si vrea ca fetele sa-l numeasca "stapan".
Cam asa incepe...

Parerea mea... un ecchi nici prea -prea nici foarte-foarte. Fiind ecchi nu putem vorbi de cine stie ce story line, dar m-am bucurat ca nu a fost un alt ecchi cu 15 fete ce roiesc dupa un baiat care nu stie ce sa aleaga
Seria desi scurtuta incearca niste variatii el-ea, ea-ea, ea-Pochi (grrr fazele cu Pochi sunt prea mult totusi...) ea-tatal... Karin este kawaii si este favorita mea...

:) aaa mi-a placut si ca - la inceput - Yoshitaka e un baiat ramas singur pe lume care vrea sa angajeze ca menajere niste persoane cu o varsta respectabila...faptul ca seria devine ecchi :D este din vina lui Pochi care sfasie uniforma decenta si care trezeste .."instinctele animalice" din ...patron...

(IMG:http://img191.imageshack.us/img191/2197/gosyujinsaimg0019te.th.jpg)

Nu am mai facut topicuri asa ca..daca ceva mai trebuia spus...
*bows*
gomen


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Sep 2 2006, 12:56 AM
Post #2


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Am vazut si eu He is My Master si is de acord cu faptul ca story line-ul e slabut, dar nici nu ma asteptam la mai mult. :P
Opening theme-ul mi-a placut, ending-ul nici macar nu mai tin minte cum era. :D
Grafica mi s-a parut simpatica, pentru efectul ala de all soft and blurry.
La capitolul personaje, Mitsuki m-a calcat pe nervi uneori cu concursurile ei stupide :P si desi Karin e singura normala, care nu e implicata in tot tabloul ecchi, ma distreaza mai mult Anna-chan :lol: mi se pareau asa comice fazele cu ea :P
Mi s-a parut un anime amuzant, dar in acelasi timp galagios, motiv pentru care mi-a luat ceva timp pana sa-l termin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Sep 2 2006, 10:53 AM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



ok, am si eu o curiozitate : de ce se uita fetele la un asemenea anime ? :D
daca m-as uita eu, ar fi o explicatie - sunt baiat, iar animeu asta e cu fete si fanservice, dar sincer nu pricep la ce se uita fetele.
romanceuri si comedii sunt altele MULT mai bune, asa ca sincer seria asta e o pierdere de timp cumplita, cu o poveste stupida, personaje subtiri...
Nu l-am vazut si nici nu-mi trece prin cap sa il vad, vorba cuiva " viata-i prea scurta pentru anime proaste", si sunt destule anime bune
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Sep 2 2006, 12:15 PM
Post #4


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Eu una m-am uitat din acelasi motiv pentru care ai intrebat tu: din curiozitate. Vroiam sa vad o serie ecchi si am dat peste He is My Master.
Stiu ca sunt anime-uri mult mai bune, acum le pot aprecia si mai mult. :D See? That's the bright side of the story. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Sep 19 2006, 11:46 AM
Post #5


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



He is my master

l-am vazut , nu m-i sa parut sa se clasiifice in normele tiparului unui ecchi clasic , dar neh, merge ca o clatita dupa Cola, daca nu ai ceva mai bun vizioneaza-l , o sa iti descretesti fruntea si o sa te vezi si pe tine in una din posturile alea de pe acolo

Crocodill ala nu era normal si in orice caz nu stiu cate secunde ar fi trait pana nu ar fi devenit bagaje, dar perversiunea lui a fost destul de funny avand in vedere ca statea cu 2 tipe si ahem le proteja :)

si Emanuele..lol toate fetele pe care le cunosc se uita la anime cam din acelasi motiv pentru care ma uit si eu la anime ,iar ecchiul nu face deloc exceptie,doar la hentai poate un pic :D

oricum nu este un chiar asa de puternic ecchi si desi merita vizinat ,o data e mai mult decat de ajuns, dar daca cauti o comedie spumoasa cu uniforme de servitoare imbracate NU decent , atunci acesta e animeul tau
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Sep 19 2006, 01:00 PM
Post #6


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



He is My Master s-a evidentiat in multitudinea animeurilor ecchi pe care le-am vazut datorita puternicelor nuante de parodie. Clasicul scenariu al unui baiat inconjurat de fete din care nu stie pe care sa o aleaga este putin denaturat: the master wants a slave ... macar una din 3 cate are la dispozitie, dar e destul de delicata situatia:una il bate de il rupe, celalta e sadic-inocent-perversa si celei de-a 3-a ii place prima fata. Sa nu uitam de Pochi care reprezinta o concurenta puternica .. atata perversitate intr-un animal n-am mai vazut de la ursul din Green Green. Se ating de cosplay ... diversitatea uniformelor concepute de master era intrecuta doar de repeziciunea cu care erau rupte fustitele... he he ... a fost extrem de funny de vazut. Sa nu uitam expunerea datoriei monetare de la sfarsitul fiecarui episod precum si scena desenului urmatoarelor tinute vestimentare de maids intr-o atmosfera extrem de dark. Deja rad numai amintindu-mi.
Eu dau multe plusuri animeului .. e mai mult decat simplu ecchi (aka boring) ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Sep 19 2006, 04:49 PM
Post #7


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Uhuu,suna bine :P ... acuma stau sa ma gandesc care servitoare ar fi mai buna pe la casa omului :twisted: ... dupa o scurta meditare ... :D ... m-as multumi cu "sadic-inocent-perversa" (why not :twisted: ) . Oricum, scenariul acesta cu servitoarele era si in "Hanaukyo maids" (sau cum ii zice,ceva de genul) ... yeah,tot ecchi :D , atata ca acolo erau o groaza de servitoare (si pustiul,ca era un pusti,nu vroia nicio servitoare ... pana pe la mijl :P,si atunci cred ca era ceva de genul "mother love" :lol: )
... Vreau si eu :P ... seria,seria ... desi,daca se ofera cineva ca servitoare :-" , :twisted: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Sep 20 2006, 10:17 AM
Post #8


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Sunt 100% de acord cu Diana.

Anime-ul asta mi se pare o versiune ecchi a lui Magikano, i.e. parodie care se balaceste in cliseele pe care le parodiaza. E adevarat ca umorul nu e destul de sofisticat pentru gusturile unora, dar asta se poate spune (cam) despre orice anime.

"Expunerea datoriei monetare de la sfarsitul fiecarui episod" mi-a amintit de Excel Saga cu sirul acela de esecuri. ...FAILED :lol:

Yoshitaka vrea sa isi contruiasca un harem, dar nu ii iese cu candidatele alea. De aceea nu l-as compara cu Hanaukyo Maids sau alte anime care tin cu adevarat de genul harem - si la care mai degraba imi dau palme pentru ca ma uit (nu de alta, dar nu poti sa le dai palme lor, sau macar producatorilor) decat sa ROFL.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

leyeon_ss
post Jan 19 2008, 05:52 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 25-November 07
Member No.: 5.624
Points: 62
Gender:



E un anime amuzant dar nu are nimic special, iar faza cu crocodilul e cam exagerata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Nov 30 2009, 01:54 PM
Post #10


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Meh, eu una m-am distrat copios urmarind anime-ul. Asa traznite si aiurite cum au fost personajele, dar ador ecchi-urile si daca are si yuri (cum a fost in cazul asta) e si mai bine. ^^ Anime-ul m-a lasat cu gandul: "Sper ca in viitor, Yoshitaka si Izumi s-au casatorit." XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |