Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gutts Vs. Griffith

Gutts sau Griffith?
 
[ 20 ] ** [80.00%]
[ 5 ] ** [20.00%]
Total Votes: 25
Guests cannot vote 

Baka man
post Oct 25 2007, 06:27 PM
Post #41


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Yay ^^
Finally someone that has a clue about what he is talking about ^^
*does the happy dance*

P.S. Gutts can kick Griffiths ass anytime :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 25 2007, 10:49 PM
Post #42


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Oh, I don't know, dreptul divin e uneori destul de puternic... si nu stiu de ce-l tot puneti pe Griffith in pozitia de mesager a apocalipsei, pana acum tot ce a facut e sa aduca doua lumi mai aproape, si in timp ce Guts se adanceste din ce in ce mai mult in intuneric Griffith straluceste din ce in ce mai puternic... astept sa vad cum se va gata jocul asta de aparente, chiar is curios de directia ce-o va lua actiunea, dar astept si sa vad daca Guts va trece si demonii interiori pe lista celor infranti. Nu de alta, dar ce fel de erou ar fi daca nu :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Oct 25 2007, 11:16 PM
Post #43


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



poate stralucii cat vrea...aparentele insala...din cate tin eu minte parca a devenit unul din cei ce conduc iadul nu?...hmm si s-a reincarnat folosind copilul lui cu Caska...defapt copilul lui Gutts cu Caska...ahh e greu de explicat...ma rog cum am vazut ca tot acest topic e un HUGE spoiler nu voi mai ascunde ce scriu anyways...:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 26 2007, 09:01 AM
Post #44


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Nu e lider al iadului, e doar o manifestare prin intermediul lumii spirituale a unui destin aparent impus de vointa colectiva a omenirii (twisted thinking intended :P). Eu zic ca cei cinci nu se numesc de dragul coolness-ului god hand si ca pana si cei patru cavaleri ai apocalipsei is mesageri divini... nu-i atat de simplu cum o face grotescul sa para, si cred ca autorul are o parere foarte proasta despre umanitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Oct 26 2007, 11:00 AM
Post #45


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



QUOTE(Trickster @ Oct 26 2007, 10:01 AM)
si cred ca autorul are o parere foarte proasta despre umanitate.


Nici nu incape discutie. Asta e unul dintre motivele pentru care imi place atat de mult povestea. E destul de aproape de ideile mele :P
Sper ca reincarnarea lui Griffith in copilu' ala sa nu aiba o influenta prea puternica asupra actiunii in viitor... desi parca vad ca asta o sa il opreasca pe Griffith sa dea lovitura finala undeva in viitor :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Oct 26 2007, 11:35 AM
Post #46


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



You speak only truth my minion :P!!Autorul are o parere proasta despre umanitate, toti din cei 5 sunt intruchiparea unui pacat fara de iertare si defapt oamenii i-au creiat....daca nu stiti a fost s-au ar fi trebuit sa fie o scena in manga unde Gutts vorbea cu dumnezeu s-au cu dracul parca nush chiar care din ei si il intreba de ce are un astfel de destin si in mare parte i-a raspuns ca oamenii sunt defapt rai si ca merita sau asa ceva...corectatii-ma daca gresesc si stiti mai bine, am citit asta demult...dar autorul a scos acest chapter din manga considerand ca da prea multe detalii despre poveste...pana la urma Gutts ajunge ce ajunge el, poate chiar mai rau ca un demon, dar el si-a ales calea si nu se abate de la ea pentru nimic in lume.Asta e si ideea acestui anime, walk your own way, cate greseli a facut el stie ce are de facut, nu asculta de nimeni, nu se lasa condus de nimeni...dupa cum vedem cam in toate locurile oamenii nu mai au speranta si se lasa condusi ori de nevoi trupesti or de cine stie ce nebun care vrea sa distruga lumea...
Si ca sa inchei...exista un erou si un personaj negativ in fiecare poveste...apai daca Gutts i erou atunci Griffith(fiind imaginea lui Gutts intr-o oglinda sparta) oare ce i?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 26 2007, 11:48 AM
Post #47


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



QUOTE(Unknown @ Oct 26 2007, 12:00 PM)
desi parca vad ca asta o sa il opreasca pe Griffith sa dea lovitura finala undeva in viitor  :rolleyes:
*

Nu cred, Griffith pare stapan pe corpul ala (doar el e o parte din tata) si a zis clar ca nu mai simte nimic pentru fostii camarazi.

Raitei, vrei sa zici Griffith... si walk your own way e la Naruto :P. Intr-un fel simplifici, si chestia aia cu care vorbea Griffith pana la urma nu e decat vortexul de damnati, doar unul din aspectele lumii spirituale... nu, nu-i clar nici acum care-s scopurile si directia finala a povestii. Copila aia vrajitoare e unul din personajele mele preferate tocmai pentru ca introducerea ei in poveste arata ca lumea spirituala a anime-ului se intinde si dincolo de bine si rau. Ofera izul ala pe care numai neutralitatea legii naturale il poate oferi unei povesti despre bine si rau...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |