Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> School Days, Drama,Romance


Luffy
post Oct 26 2007, 06:55 PM
Post #21


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



tenshi watch the ending again and don`t feel sorry for Sekai
:)) Nu era insarcinata :D ai vazut sfarsitu ? :) :D aia mo disperat pt ca o fost si ea o idioata care o mintit numa pt sa fie cu makoto :D
in tot animeul o fost o singura fata desteapta .. na o invatat si ea din prostia ei ... dar ... la sfarsit a fost desteapta ... am uitat cum o chema ... era ce din clasa cu Kotonoha .. de ia dat o palma la makoto:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 26 2007, 07:47 PM
Post #22


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Da, Luffy, stiu ca nu a fost insarcinata. Dar eram prea nervoasa pe felul cum a gestionat Makoto situatia. >_< Si, noh, pana sa aflu ca a mintit mi-a parut putin rau de ea... desi a fost o idioata. :]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 26 2007, 10:29 PM
Post #23


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Luffy, te referi la Ootome, nu?
Oare chiar nu a fost insarcinata?Vedeti ca faza aceasta nu e tocmai sigura.Kotonoha era cam dusa in momentul in care a despicat-o.Iar un bebelus de cateva luni nu se vede asa de usor.Sa nu mai vb. de faptul ca Sekai nu a vrut sa marga la doctor deoarece teoretic ei i-au cerut sa faca chiuretaj(avort pt. cei care nu cunosc termenul) .
Ma asteptam ca situatia sa ia o alta intorsatura nu sa innebuneasca toti si sa se ucida intre ei...desi recunosc ca faza era destul de asteptata de fani din ce filmulete am vazut eu pe youtube.Kotonoha e dusa rau.....
Sa zicem ca am inteles exagerara lui Sekai, dar sa ciopartesti un corp si sa il pui intr-o geanta.....bleah.Sa nu mai vb. de faptul ca merge pe barca tinand capul lui Makoto in brate: total nebuna si obsedata <_<.Bleah...nu imi place Kotonoha de loc.A fost singurul personaj care m-a calact pe nervi constant deoarece a fost proasta.Nu a reusit sa treaca peste tradarea lui Makoto.Nu a actionat decat in ultimul moment de aceea a si pierdut totul si mi se pare normal ca a pierdut totul.Nu vroiam ca Kotonoha sa ramana cu Makoto.Ea nu il merita deoarce era lenta....uhh...foarte lenta >.<.Si nici el nu o merita pe ea deoarece era infidel.Ma asteptam ca in final Kotonoha sa devina puternica(ceva gen: Haruka din KGNE).
Sekai in schimb a fost un personaj interesant: the vile one (dupa cum o numeste un alt user cu care am vb.).Ii invarte pe toti dupa bunul plac pana cand situatia in cele din urma ii scapa de sub control, iar atunci o ia razna.Makoto e pentru ea un moft.un lucru care cu cat e mai greu de obtinut cu atat devine mai tentant.Mi-a parut rau doar de Katsura care a ajuns oarecum prinsa la mijloc, dar asta e U.U .
Daca ar fi acum sa ma gandesc cum mi s-a parut anime'ul nu as stii ce sa spun.Cu siguranta a fost ceva iesit din comun si destul de interesant, dar nu cred ca poate fi gustat de oricine.

Legat de locul in car s-ar putea incadra.tenshi, tu unde l-ai incadra? Contine si romance (un romance ceva mai deosebit decat eram noi aobijuiti pana acum xD)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 27 2007, 02:15 AM
Post #24


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



tessa :)
ei fi tu simpatica .... da vad ca nu ai fost atenta ...
o trimiso la consultatie .. chiar zice .. kotonoha ...la sfarsit cand ii pe scoala ... ca ... nu o mers la consultatie ... si dece nu o mers .. ca nu era adevarat ...
si ea se uita la sekai si sekai nu spune ca ii ...si dac chiar era .. il omorea ea pe makoto .. sa fim seriosi :))
o ajuns atat de idioata si ..si total pe langa incat so convins pe ea ... ca asa ii si defapt .. o fost o mare minciuna :D
da orkum .. daca o sa joci jocu pe PS2 atunci o sa il intelegi ...
filmuletele care leai vazut e youtube cu kotonoha pe pod si ii da cutit la sekai ... is din Video Game ...
orcum uitate la ultimul episod dinou sa il intelegi mai bine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 27 2007, 08:18 PM
Post #25


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



La ultima faza sunt de acord cu tine, dar Sekai nu imi parea la fel de nebuna ca si Kotonoha.Era rea, dar lucida.De fapt l-a ucis pe Makoto cu un singur scop: daca nu il are ea nu il are nimeni. XD
Dar stiu sigur ca in acel mesaj pe care ii l-a trimis Makoto cand i-a spus sa mearga la doctor spunea ceva d genul : "nu e inca prea tarziu sa faci acel lucru" (la acel lucru sunt mai mult ca sigura ca se referea la avort) .
Sa mai vad episodul odata?O.O
Trebuie sa fiu batuta in cap sa revad aceasta serie.Zau, am lucruri mai bune de facut, anime'uri mai bune de vizionat.poate ca o sa il revad intr-o zi.Peste 2-3 ani si o sa il inteleg mai bine sau o sa vad lucrurile din alta perspectiva.Revizionarea lui acum nu are nici un rost deoarece oricum nu cred ca o sa imi schimbe prea mult parerea, iar faza legata de copil e mult prea putin importanta pentru mine.sincera sa fiu chiar nu imi pasa daca era sau nu insarcinata, rezultatul e acelasi :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Oct 29 2007, 01:14 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



... what the...?

ok, m-a tampit acest anime. I literally feel stupider now.

and again... WHAT? geeze, I'm sorry I wasted even an hour on this show... parca ar purta tot showul un neon cu "cheap controversy" *headdesk*

ps - la un moment dat n-am mai avut rabdare (ca nu imi placea seria prea mult) si am citit ce se intampla.. deci n-am vazut chiar tot, dar nu prea conteaza. I'm glad I stopped :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 29 2007, 06:31 PM
Post #27


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Well, nu e tocmai cel mai reusit anime, dar e ceva iesit din comun. :P
Sincera sa fiu, nici eu nu stiu daca seria ar merita o revizionare, dar o singura vizionare eu spun ca a meritat pentru simplul fapt ca a fost interesant.It was like WTF!? XD
Ceva in genul Miss critical moment :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 29 2007, 08:00 PM
Post #28


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



OMG, Tessa. Kotonoha era o fata normala. Dar sa stii ca unii oameni sunt mai slabi de inger si cand li se intampla ceva grav, cand sufera mult, pot sa clacheze. N-ai auzit niciodata martorii vreunei crime? "N-as fi crezut ca X sau Y ar fi in stare de asa ceva..."

Prostul de Makoto, daca i-ar fi explicat de la bun inceput la Kotonoha cum sta treaba, nu cred ca biata fata ar fi innebunit...

Cica perioada cea mai propice ca un om sa innebuneasca din cauza unui soc sau a suferintei este de pe la 17-19 ani pana pe la 28-30 de ani. Se pare ca Kotonoha era sensibila rau. :]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 29 2007, 11:04 PM
Post #29


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



AlarM
:) mie imi placea openingu deaia ma uitam =))
orkum nu am vazut in viata me un anime ca asta si nici nu cred ca o sa mai vad .. is deacor un pic poate cu tessa .. ii raritate si poate ca deai merita vazut .. nu zic ca deaia trebuie vazut .. pt ca nici eu nu is convins ca tebe vazut sau nu ... nu imi pare rau ca lam vazut dar ma facea sa ma disper si sa ma enervez .. ii un anime care nu iti da nici pace nici liniste :)
cand vrei sa ai motiv de cearta cu cineva uitate la episodul nr 11 si gasesti tu motiv :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 30 2007, 05:57 PM
Post #30


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
OMG, Tessa. Kotonoha era o fata normala. Dar sa stii ca unii oameni sunt mai slabi de inger si cand li se intampla ceva grav, cand sufera mult, pot sa clacheze. N-ai auzit niciodata martorii vreunei crime? "N-as fi crezut ca X sau Y ar fi in stare de asa ceva..."

Oh, hai sa fim seriosi.Nimic nu e normal in acea serie.O fata normala nu clacheaza din asa ceva.WOW, m-a parasit iubitul...ce tragedie! :rolleyes:
Nu zic, ar fi putut sa planga, sa faca (,) crize etc. ,dar sa innebuneasca? O.o
Slabiciunea ei a fost dusa la extrem la fel ca si rautatea lui Sekai si nedecizia, prostia etc. a lui Makoto.
Si, da...ca sa nu fie neintelegeri: NU IMI PLAC OAMENII SLABI!Si nici nu ii compatimesc, dar ii apreciez pe cei care stiu sa se ridice dupa ce au fost calcati in picioare si nu renunta :) .
De aceea nu mi-a palcut de loc Kotonoha, si nici nu o sa imi placa. ^_^

P.S.: nu, personajele nu sunt de loc realiste. (cel putin nu din punctul meu de vedere)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Oct 30 2007, 07:47 PM
Post #31


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 30 2007, 06:57 PM)
P.S.: nu, personajele nu sunt de loc realiste. (cel putin nu din punctul meu de vedere)
*



for what it's worth, sunt de acord. parca e SF totul pe acolo. ma uitam si nu-mi venea sa cred. nu mi s-a parut ca nici un personaj a reactionat... normal. sau macar vag predictibil. mie nu mi s-a parut ca au o constructie totala, pareau cumva, apoi se comportau total diferit de cum ma asteptam... de multe ori in modul cel mai imbarligat/controversat/stupid. sincer, parca m-as fi uitat la un dating sim jucat de un copil de 3 ani care apasa la intamplare pe butoane :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 30 2007, 08:41 PM
Post #32


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Nu spun ca mi-a placut Kotonoha. Nu mi-a placut nimeni din serie, btw.

Sunt de acord ca personajele nu sunt realiste. Nimeni nu reactioneaza normal acolo. Eu voiam doar sa clarific faptul ca exista oameni foarte slabi, si ca se poate innebuni si din lucruri care noua, celor mai tari, ni se par poate banale sau fara importanta.
Citeste postul meu anterior. Multi oameni nebuni au fost normali, pana la un punct. Atunci cand li s-a intamplat ceva definitoriu care i-a facut sa clacheze.

Si nu cred ca e bine sa dispretuim oamenii slabi, de cele mai multe ori nu e vina lor ca sunt asa... E o parte a caracterului lor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Oct 30 2007, 09:16 PM
Post #33


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Eu personal am vizionat acest Anime(intreg bineintels) si mi s-a parut interesant... cam ce s-a intamplat acolo se poate intampla si in viata de zi cu zi..cred mai putin faza cu omoratul personajelor la sfarsit.. era o poveste frumoasa..pana cand a inceput mokoto(parca) sa se culce cu toate colegele.. si a lasat-o si pe fata aia insarcinata..si mai vorbea si cu kotonoha..ce "idiot"(scuzati limbajul) :huh: ..dar in rest a fost dragutz... :rolleyes: :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 31 2007, 01:59 AM
Post #34


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



is singurul baiat care posteaza pe aici :)) =))
na orkum toata lumea uita de Otome .. ea ii singura fata "puternica"
si apoi .... tre sa fac un topic si sa scriu mare ?
Sekai nu era insarcinata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 31 2007, 11:01 AM
Post #35


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



LOL, Luffy. :))

QUOTE(darkbombonik)
..dar in rest a fost dragutz...

Care rest? La ce te referi, mai exact?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 31 2007, 05:27 PM
Post #36


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



@Tenshi, a displacea nu e tot una cu a dispretui.Cel putin ultima data cand am verificat nu era ;)
Iar caracterul, desi nu poate fi schimbat, poate fi slefuit pe ici pe colo.Sa nu fi si slab si prost.Sa fi slab, dar macar sa ai inteligenta necesara sa intelegi ca un baiat ca Makoto nu merita sa clachezi pt. el. (de fapt nici un baiat nu merita un asa mare sacrificiu :P )

Offtopic:
QUOTE
Ce zice Luffy cand vede un melc?

"Sekai nu era insarcinata" !!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 31 2007, 05:41 PM
Post #37


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 31 2007, 07:27 PM)
Offtopic:

"Sekai nu era insarcinata" !!!!!
*




So funny =)) :)) =))

dapi cam aia o ajuns sa zica .. ca nimeni nu intelege
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 12 2007, 04:19 PM
Post #38


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Uou uou uou...am lipsit mult,se vede...

Tenshi wrote :
QUOTE
Si totusi DE CE a fost pus asta la 'romance'?! Ca numai romance nu e.

Daca tu nu vezi deloc latura romance in acest anime,nu inseamna ca acest gen nu este vazut in anime...intra pe anidb,wikipedia,anime news network...si vei vedea ca acest anime e Drama,Romane,Slice of Life,Tragedy si se pare ca multe altele...eu am ales sa-l pun la Romance,pt ca asa am considerat eu...
In legatura cu Sekai...chiar daca era insarcinata sau nu,nu asta e problema...
In schimb,ce pretentii aveti de la Makoto!!!
QUOTE
Cel mai mult ma enerveaza baieteii care se dau barbati, iar apoi nu mai recunosc nimic. Deci am crezut ca o sa sparg monitorul cand l-am vazut pe Makoto cum face pe el si ce aberatii scoate...

Nu stiu cu exactitate ce varsta au personajele,daca s-a mentionat in anime,acum chiar nu-mi aduc aminte,dar cum ai zis tu Tenshi,14-15-16 ani...ce om la varsta asta,in momentul in care abia descopera "placeri" ale vietii,afla deodata ca va avea un copil,si accepta ideea cu bucurie si liniste?...pai eu zic ca intra in panica,e normal,reactia lui nici nu putea fi alta,sunt barbati la 30 de ani,care intra in panica si se gandesc : Gata!S-a terminat viata mea!...sunt si barbati care accepta lucrul asta cu bucurie,dar Makoto se afla printre acei multi,care se panicheaza,se sperie,iar reactia lui a fost perfect normala,el e un copil,iar Sekai incearca sa-i puna in carca responsabilitati : o relatie stabila cu ea,si copilul...Sekai daca vroia sa previna acest lucru,ori nu facea nimic cu el,ori se proteja.Fetele ar trebui sa se puna si in locul personajelor masculine,nu numai in locul celor feminine,si atunci sa incepem sa dezbatem povestea din toate partile...

Tessa wrote :
QUOTE
O fata normala nu clacheaza din asa ceva.WOW, m-a parasit iubitul...ce tragedie!

Kotonoha ajunge sa clacheze cand se desparte de Makoto,dar de fapt acea despartire e picatura care a umplut paharul,pt ca ea suferea in interiorul ei si din alte motive,nu avea prieteni,colegii ei o tratau urat,avea o viata ciudata,si cand in sfarsit crede ca gaseste si ea un sens in viata,descopera ca a fost doar un vis frumos si nu realitate...e normal sa clacheze,mai ales ca personajul ei este o fire slaba...tu esti o fire puternica,si probabil de asta te enerveaza slabiciunea ei...si te inteleg

QUOTE
na orkum toata lumea uita de Otome .. ea ii singura fata "puternica"
Si din punctul meu de vedere Otome a fost cea mai inteligenta...si-a dat seama ca Makoto nu e ce pare,si din punctul ei de vedere el nu o merita,asa ca s-a dat la o parte,a renuntat la el,si si-a vazut de treaba ei...

Mie mi-a placut sa vad un anime atat de interesant si ciudat...mi-a atras atentia povestea.M-am enervat foarte tare la aproape fiecare episod,mai ales la ultimul,dar a meritat sa-l vad...si sper sa avem si o continuare...sa aflam ce se intampla cu Kotonoha :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Nov 12 2007, 04:32 PM
Post #39


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Din cate am inteles eu nu va mai fi nici o continuare ... asta este povestea .. odata ce moare personajul principal .. ii gata povestea + animeul a fost facut pt Jocul de Ps2 care apare in decembrie....
poate jocul are o continuae .. poate nu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 12 2007, 08:30 PM
Post #40


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Mai Noli. Am spus 'baieteii care se dau barbati'. Da? A stiut sa faca pe amantul. Dar s-a comportat excrecabil cand a auzit ca iubita-sa e insarcinata.
In fond, baieteii ar trebui sa se comporte ca atare, nu sa faca sex neprotejat in stanga si-n dreapta.

Sekai incearca sa-i puna in carca responsabilitati?!!! Dar ce, nu trebuia sa faca asta? Sa tina in ea tot? Si imi pare foarte, foarte rau ca pui partea cu sexul protejat numai pe umerii lui Sekai. Si baietii trebuie sa se gandeasca la protectie! Pentru ca un copil se face in doi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:55 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |