Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009, Awesome Camp!


Alexander
post Apr 14 2009, 08:01 PM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



A-Camp F.U.B.A.R. Edition


About it...
QUOTE
Anime Camp, sau A-Camp cum ii este porecla, este un concept devenit realitate. Stiti filmele acelea americane in care vezi 3 sau 4 copii care pleaca intr-o aventura, trec prin peripetii impreuna dar in final iese totul bine? A-Camp este o aventura exact ca cea descrisa mai sus, veti pleca alaturi de straini si va veti intoarce printre prieteni. La sosire e mai greu, cand totul e nou si te chinui sa iti amintesti numele persoanei de langa tine desi ai conversat cu ea/el timp de jumatate de ora. Pana ajungi in camera viteza timpului parca e setata pe minim, de acolo parca timpul goneste. Treci prin 5 – 6 zile de activitati ca si cum ar fi o secunda, iar la sfarsit parca te doare cand pleci. Cunosti persoane noi, ale caror nume le stii acum, si greu le mai uiti pentru ca iti devin prieteni. Experimentezi activitati si ateliere, daca nu inedite macar interesante; mergi in excursii pe munte, canti, dansezi si apoi cu parere de rau(si de cele mai multe ori cu lacrimi in ochi in cazul fetelor) te urci in masina/tren/autobuz si iti iei adio de la A-Camp.
Sper ca nu am exagerat foarte tare in paragraful anterior, de fapt nici nu va cer sa ma credeti, participand va veti convinge singuri. Ceea ce incerc sa explic e ca A-Camp reprezinta o perioada scurta in care viata parca se intensifica. Simturile iti sunt inabusite de experiente, persoane, lucruri si atmosfere noi si toata aceasta experienta este impartita cu o gramada de oameni, care simt la fel ca tine magia focului de tabara, a mirosului de brad, misterul noptii si a cerului instelat pe care parca nu l-ai observat niciodata pana acum si de care te bucuri cu noii tai prieteni. Fara a hiperboliza lucrurile, A-Camp este o celebrare a tineretii si a noului.

Acum, am ajuns la cea de a 3 a editie, A-Camp F.U.B.A.R. Edition. Aceasta editie promite sa fie la fel de magica precum numarul sau. Va fi mai mare si va contine mai multe activitati decat celelalte doua editii anterioare. Conditiile de cazare sunt excelente. Tot ce trebuie sa mai speram e ca vremea sa tina cu noi.
F.U.B.A.R. inseamna “Fucked up beyond any recognition” adica  “Mai naspa nu se poate”. Este un termen militar imprumutat de la americani pentru numele acestei editii, ca sa fie in tema cu paintball-ul si concursurile intre squaduri, care se vor intrece cat mai serios in diferite feluri. Vrem sa promovam spiritul competitiv in ideea de a crea echipe unite si relatii cat mai stranse intre membrii squadurilor.


Perioada: 17-23 August 2009
Locatia: Bacau
Conditiile: Sunt excelente, le puteti vedea AICI.
Activitati: Paintball, Baseball, Atelier de stencils, Karaoke, Drama Club, Atelier AMV, Papercraft, Atelier de desen, Drumetii, Sala de internet si retea L.A.N., Petreceri de seara, Sporturi(in afara de baseball mai includem fotbal, baschet, volei, badminton, etc), Proiectii anime, Light Graffiti, Concursuri, Mafia and so on...

Cost: 582 Ron(include tot in afara de transport si bani de buzunar)
Pentru inscriere trebuie doar avansul(250 Ron), iar restul pana pe 1 August.


Pentru mai multe informatii:
www.otakucamp.com

Y!M: anime.camp


Pareri, sugestii?
Sticky this please...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Alexander   A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 14 2009, 08:01 PM
saeko   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 14 2009, 08:37 PM
Alexander   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 14 2009, 08:52 PM
Sidonix   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 15 2009, 11:11 AM
Hikikomori?   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 16 2009, 10:22 AM
rocky   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 17 2009, 09:37 PM
Alexander   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 18 2009, 02:07 AM
Hikikomori?   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 19 2009, 01:33 PM
Alexander   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Apr 20 2009, 03:24 PM
Lumpy   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   May 8 2009, 01:40 AM
Alexander   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Jun 7 2009, 05:14 PM
Reactive   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Aug 24 2009, 03:28 PM
Hikikomori?   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Aug 24 2009, 09:45 PM
dana2006   RE: A-camp F.u.b.a.r. Edition 2009   Aug 25 2009, 08:52 AM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |