Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ghost Whisperer, Mesaje de dincolo...


Missa-chan
post Jun 28 2007, 11:48 AM
Post #1


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Serialul este difuzat la PRO TV in fiecare marti si miercuri la ora 17:45, cate un episod. Genul serialului este drama, fantasy. In rolul principal e Jennifer Love Hewitt. Are 2 sezoane si aparut in 2005.
(IMG:http://i104.photobucket.com/albums/m176/death_angel7/ghost_whisperer.jpg)


Melinda Gordon (a.k.a. Jennifer Love Hewitt), poate sa vorbeasca, de cand era mica, cu cei morti (cu sufletele oamenilor morti care inca nu au trecut "dincolo"). Ea trebuie sa ajute aceste "spirite legate de pamant" sa treaca mai departe. O citez: Ca sa va spun povestea mea, trebuie sa v-o spun pe a lor. In fiecare episod, ne prezinta astfel de cazuri cand sufletele oamenilor raman aici, iar ea le ajuta (uneori fiindca mai greu, alteori mai usor).

The dead are talking...and she is listening.


Mie imi place... Imi starneste plictiseala care s-a instalat in mine odata cu venirea verii si a vacantei de vara XD. Plus ca unele cazuri sunt chiar interesante, dar toate sunt triste si asta imi place cel mai mult. Jennifer Love Hewitt joaca foarte bine rolul Melindei.


Acum astept pareri de la voi, daca ati vazut serialul (sau il urmariti inca).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 28 2007, 02:40 PM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Eu credeam ca este in fiecare zi. :P Asta pentru ca nu pot spune ca urmaresc serialul in mod voit. Deschid televizorul and there it is. :P

Imi place serialul pana acum (din cate episoade am vazut). As zice ca rolul Melindei chiar o prinde pe Love Hewitt (in comparatie cu rolurile virginale in care am vazut-o pana acum). And I just love her hair. :lol:
Altfel, serialul are si vreo poveste centrala? Intreb asta pentru ca din episoadele vazute de mine pana acum, a reiesit ca e ceva de genul "dead guy of the day".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jun 28 2007, 03:49 PM
Post #3


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Kisa @ Jun 28 2007, 03:40 PM)
Eu credeam ca este in fiecare zi. :P Asta pentru ca nu pot spune ca urmaresc serialul in mod voit. Deschid televizorul and there it is. :P
*



Da, asa era difuzat inainte, in fiecare zi, dar acum e numai marti si miercuri. In restul saptamanii baga alte seriale tampite. >__>





QUOTE(Kisa @ Jun 28 2007, 03:40 PM)
Altfel, serialul are si vreo poveste centrala? Intreb asta pentru ca din episoadele vazute de mine pana acum, a reiesit ca e ceva de genul "dead guy of the day".
*



Serialul nu se axeaza pe o poveste centrala. In fiecare episod ne spune povestea vreunui alt suflet de om mort. Rareori se intampla ca povestea sa fie impartita in doua episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Aug 20 2007, 02:53 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



Pe mine ma cam enerveaza personajul principal ... ce ar fi sa imi moara un prieten (Doamne fereste!) si a doua zi sa imi apara la usa o tipa care sa sustina ca a vorbit cu el ..si ca bla bla bla ..etc etc...trecand peste asta ..alt lucru care ma enerveaza e ca nu exista actiune centrala...in fiecare ep alta poveste ...nu imi plac serialele de acest gen.

Va rog nu imi dati in cap :)),nu zic ca serialul e prost..doar ca nu e pe gustul meu :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Aug 25 2007, 04:25 PM
Post #5


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(DmF @ Aug 20 2007, 03:53 PM)
Va rog nu imi dati in cap :)),nu zic ca serialul e prost..doar ca nu e pe gustul meu :)
*



:lol: Nu-ti da nimeni in cap, stai calm.


Well, eu m-am tot gandit pana la urma si am observat personajul care ii tot apare in calea lui Melinda. :huh: Ma gandesc ca pana la urma este o poveste centrala, dar de vreme ce inca n-am vazut tot serialul...nu stiu sigur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Potteritza
post Sep 6 2007, 03:03 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 20-May 07
From: Piatra-Neamt
Member No.: 4.325
Points: 310
Gender:



Mie imi place serialul, nu stiu cand, am multe pe lista ( si parca nu se mai termina), dar vreau sa mi-l copii si eu. Chiar imi place :P Acum insa am inceput sa ma plictisesc dupa-amiaza :(
Cat despre povestea centrala, cred ca are, si multe lucruri se leaga intre ele... din diferite episoade... Spre exemplu... Episodul cu circul, atunci cand ghicitoarea ii spune lui Andrea ca se va intampla ceva rau legat de fratele ei... Iar mai inainte cred, Melinda se intalneste (in episodul cu baiatul care a murit intr-un accident de masina de fata cu doica lui) cu un individ care apare in episodul cu accidentul de avion ( eveniment care e povestit in doua episoade, poftim :P )... si tot atunci afla Andrea despre ce vorbea ghicitoarea de fapt ;) Am ramas tablou... In fine, poate nu intelege nimeni nimic din ce am scris :lol: , dar macar am incercat sa-mi spun punctul de vedere :P Pe scurt, imi place ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Sep 8 2007, 04:01 PM
Post #7


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Potteritza @ Sep 6 2007, 04:03 PM)
si tot atunci afla Andrea despre ce vorbea ghicitoarea de fapt ;) Am ramas tablou... In fine, poate nu intelege nimeni nimic din ce am scris  :lol: , dar macar am incercat sa-mi spun punctul de vedere :P Pe scurt, imi place  ^_^
*




Am inteles ce ai vrut sa zici. :lol: Am vazut si eu episodul acela. Am ramas surprinsa fiindca nicio clipa nu mi-am dat seama de ceea ce urma sa aflam. Melinda a ascuns bine.
Anyway, am inteles ca s-a terminat serialul, iar eu nu am vazut sfarsitul XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gheorghecoser
post Mar 31 2008, 04:11 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: 28-March 08
Member No.: 6.477
Points: 393
Gender:



Din intamplare am vazut si eu serialul. E tare! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Silver.C
post Dec 27 2012, 07:59 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 89
Joined: 10-April 12
From: Constanta
Member No.: 10.937
Points: 201
Gender:



Hopa topa si eu :) Am vazut cateva episoade, nu pot spune ca sunt mare fan :) ma feresc de seriale prea lungi ca ma plictisesc, insa mi-a placut ceea ce am vazut din el. Il are in fiecare zi pe AXN, daca nu ma insel. Unele episoade ma cam infioara, mai ales daca este si seara si sunt singura :)) poate intr-o alta viata il voi vedea pe tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |